Chipp Zanuff - Historia

Nie wiesz nic o swojej postaci, a może jeszcze takiej nie posiadasz? W tym dziale poznasz historię postaci oraz znajdziesz różne materiały video/poradniki, które ci pomogą w rozwoju.

Moderatorzy: ModTeam, Junior Admin

ODPOWIEDZ
Fuji

Chipp Zanuff - Historia

Post autor: Fuji »

Obrazek
Chipp Zanuff
Wzrost: 183 cm
Waga: 67 kg
Grupa krwi: B
Urodziny: 9 luty
Narodowość: nalega, aby był uważany za Japończyka (naprawde jest Amerykaninem)
Kolor oczu: czerwony
Kolor włosów: biały

Tło:
Chipp w przeszłości był dilerem i narkomanem. Przystąpił do turnieju, aby zemścić się na mafii odpowiedzialnej za śmierć swojego mistrza (później dowiaduje się, że była to gildia zabójców), Tsuyoshi, który wyciągnął go z nałogu i nauczył go drogi ninja. Jednak podczas walk Chipp stwierdził, że brakuje mu jeszcze większego oddania dla drogi, którą podąża. Wrócił więc do domu i rozpoczął jeszcze cięższy trening.

Guilty Gear: The Missing Link:
Chipp przystępuje do turnieju, aby dopełnić swojej zemsty. W zakończeniu Chipp'a możemy zobaczyć jedyny obrazek przedstawiający twarz jego mistrza.
Co do zakończenia, Chipp wierzy, że nawet skoro Justice jest zła, mimo tego zasługuje na drugą szansę, tak samo jak on. Wtedy odchodzi.

Guilty Gear X: By Your Side:
-=chwilowo brak informacji=-

Guilty Gear XX: The Midnight Carnival:
Chipp zaczyna swą wyprawę jeszcze raz, tylko po to, aby przeszkodziła mu opanowana przez Necro Dizzy, która właśnie spadła z May Ship'u. Po sprawniej ucieczce spotyka na swojej drodze wiele innych postaci, np. Bridget'a, Ky'a Kiske, Faust'a i Eddie'go.
Jego Story Mode dopiero tutaj się rozgałęzia.
W pierwszym zakończeniu Chipp walczy z Venom'em który po swojej porażce zawiera z nim układ. Jeżeli tylko Chipp stanie się przewodniczącym gildii, będzie mógł wykorzystać ją do czegokolwiek zechce.
W drugim zakończeniu spotyka Slayer'a, który go prowokuje. Chipp poprzysięga sobie, że stanie się silniejszy, aby go pokonać. Slayer odpowiada mu, że nie pozwoli się nikomu zabić, dopóki sam Chipp po niego nie przyjdzie i nie odbierze mu jego życia.
W ostatnim zakończeniu Chipp zdobywa wiedzę o "Post-War Administration Bureau". Po zwycięstwie nad Robo-Ky'em poznaje swoją rolę w ich planach.

Ciekawostki:
Chipp jest jednym z trzech Amerykanów występujących w grze, poza Sol'em i Johnny'm. Podczas walki używa on ostrza zamocowanego do jego łokcia. Jest także jedną z kilku postaci, która podczas walki używa mocy Ki. Wiedzę na jej temat otrzymał od swojego mistrza.

Chipp bardzo kiepsko mówi po japońsku (sam Anji, kiedy go spotyka w Story, pyta się go, czy potrzebuje jeszcze kilku lekcji japońskiego), jeżeli trochę znamy ten język to możemy się z niego pośmiać. Niestety amerykańska lokalizacja Story Mode nie pozwala nam na to... :/

Gameplay:
Chipp jest najszybszą postacią w grze. Posiada także możliwość wykonania triple jump'u (potrójnego skoku). Jego ciosy też są szybkie co dobrze współgra z zadawaniem stun'a, który nakłada się na przeciwnika po serii ciosów. Dzięki swojej szybkości, ciężko jest go efektywnie utrzymać w rogu. Jego głównym minusem jest słaby defense, a także po części wspomniana szybkość, przez którą czasami mogą wystąpić problemy z kontrolowaniem poczynań postaci. Słaby defense jest efektem wyrównania mocy tej postaci, jaką daje mu ogromna szybkość. Dlatego najlepiej grać nim techniką "uderz-uciekaj". Należy używać szybkości, aby skracać dystans, zadać serię ciosów, a następnie oddalić się poza zasięg ciosów przeciwnika. Znakomicie nadaje się do tego jego zdolność teleportacji, która powinna być podstawą dla gry Chipp'em.

Zobacz także:
http://en.wikipedia.org/wiki/Chipp_Zanuff
http://www.guiltygearx2reload.com/chipp.htm


za Tlumaczenie Dziekujemy Epicowi
Poprawki: sh- zinden
ODPOWIEDZ

Wróć do „Select Your Character”