Dizzy - Historia

Nie wiesz nic o swojej postaci, a może jeszcze takiej nie posiadasz? W tym dziale poznasz historię postaci oraz znajdziesz różne materiały video/poradniki, które ci pomogą w rozwoju.

Moderatorzy: ModTeam, Junior Admin

ODPOWIEDZ
Fuji

Dizzy - Historia

Post autor: Fuji »

Obrazek

Dizzy
Wzrost: 167cm
Waga: 56kg
Narodowość: nieznana
Data urodzenia: 25 grudnia (prawdopodobnie)
Grupa Krwi: nieznana
Kolor oczu: czerwono-brązowe
Kolor włosów: błękitne

Historia:
Szczegóły narodzin Dizzy nie są do końca znane, jedyne co wiadomo to fakt, że została odnaleziona jako sierota 3 lata przed wydarzeniami z GG X przez stare małżeństwo nie mające dzieci. Mieszkańcy wioski zaczęli się jednak jej bać, gdy w 3 lata wyrosła na nastolatkę. Wtedy to Dizzy zauważyła, że wyrósł jej ogon i skrzydła. Jej "rodzice" bojąc się o jej życie ukryli ją w lesie, jednak została ona tam odnaleziona, a za jej głowę została wyznaczona nagroda.

Dizzy jest pół-gear'em, pół-człowiekiem pragnącym tylko tego, aby żyć w spokoju pośród ludzi. Niestety jej pochodzenie i wygląd wcale jej tego nie ułatwiają. Dizzy posiada parę skrzydeł, jedno jest błękitno-białe, drugie ciemno-zielone, oraz czarny ogon przypominający ogon jaszczurki. Posiada również bardzo duże umiejętności magiczne pozwalające jej np. na zmianę stroju tuż przed walką lub kreowanie potężnych wybuchów ognia. Dizzy może także zmieniać części swojego ciała. Jej skrzydła potrafią się zmieniać w dwie, oddzielne formy życia, które mają swoją własną świadomość. Jej białe skrzydło zmienia sie w błękitną kobietę zwaną Undine, będącą symbolem życia, natomiast drugie skrzydło może przyjąć formę Necro przypominającego "śmierć". Undine odpowiada za ruchy defensywne, potrafi jednak wykorzystując lód wytworzyć lodowe "rybki" lub lodowy kolec, które atakują przeciwnika. Wykorzystuje ona również moc błyskawic. Necro jest bardziej agresywny, wszystko co on robi jest w mniejszym, lub większym stopniu związane z atakowaniem przeciwnika. Niestety Dizzy posiada znikomą kontrolę nad nimi podczas walki i wielokrotnie prosi ich, aby przestali np. podczas wykonywania przez Necro rzutu, albo podczas wykonywania taunta (który pokazuje, że Necro i Undine żyją razem w Dizzy niczym przysłowiowy pies z kotem). Dizzy jest także bardzo odporna. Po tym jak I-no zepchnęła ją ze statku Johnny'ego, przeżyła upadek z 20 tys. stóp.

Guilty Gear X: By Your Side:
Dizzy trafiła pod opiekę Testamenta, który zdecydował się poświęcić swoje życie aby chronić Dizzy. Testament zdołał sam pokonać wielu łowców głów broniąc dojścia do Dizzy. Ci, którym udało się dotrzeć do Dizzy i tak nie byli w stanie jej pokonać. Jednemu tylko się to udało. Sol Badguy postanowił jednak oszczędzić ją, a nagroda trafiła w ręce Jam, dzięki czemu mogła otworzyć swoją restaurację. Oficjalnie ogłoszono, że Dizzy nie żyje. Tak naprawdę pozostawiła Testamenta i udała się razem z May i Johnny'm na ich statek, gdzie została częścią załogi.

Guilty Gear XX: The Midnight Carnival:
Kilka tygodni później na statek przybywa I-no. Po krótkiej walce spycha ona Dizzy za burtę. Dizzy spada w dół 20 tys. stóp, traci przytomność, a kontrolę nad nią przejmuje Necro. Pokonuję ona szereg postaci, dopóki nie spotyka Faust'a, który decyduje się pomóc jej się zbudzić.
W pierwszym i drugim zakończeniu walczy z I-no, kończy się to spotkaniem z That Man'em, albo Sol'em.
W trzecim spotyka i zaprzyjaźnia się z Bridget'em, który dowiaduje się, że nagroda za głowę Dizzy już została przekazana.

Gameplay:
Granie Dizzy opiera się na atakach zasięgowych i mocy jej ciosów. Posiada ona możliwość tworzenia rożnych rzeczy, jak np. "rybki" czy kolce, dzięki którym potrafi utrzymać przeciwnika na dystans. Istnieje wiele kombinacji, gdzie wykorzystując przywołania i FRC można sprawić, że przeciwnik nie będzie w stanie rozpocząć ataku. Uważana jest za połączenie Testamenta i Justice, gdyż posiada potężne ciosy oraz umiejętność kontrolowania pola walki.

Zobacz także:
http://en.wikipedia.org/wiki/Dizzy_%28Guilty_Gear%29
http://www.guiltygearx2reload.com/dizzy.htm


za Tlumaczenie Dziekujemy Epicowi
Poprawki: sh-zinden
ODPOWIEDZ

Wróć do „Select Your Character”