Eddie - Historia

Nie wiesz nic o swojej postaci, a może jeszcze takiej nie posiadasz? W tym dziale poznasz historię postaci oraz znajdziesz różne materiały video/poradniki, które ci pomogą w rozwoju.

Moderatorzy: ModTeam, Junior Admin

ODPOWIEDZ
Fuji

Eddie - Historia

Post autor: Fuji »

Obrazek
Eddie (wcześniej Zato-1)
Urodziny: 28 stycznia
Wzrost: 181 cm
Waga: 68 kg
Narodowość: hiszpańska
Kolor włosów: blond
Kolo oczu: niebieski

Historia:
Zato-1 był jednym z członków Gildii Zabójców. Jemu właśnie Post-War Administration Bureau zaoferowało tzw. "Zakazaną Bestię" ("Forbidden Beast"), pasożyta utworzonego na podstawie technologii gear'ów, oraz stworzonego, aby je niszczyć. Aby przejąć kontrolę nad tą bestią, Zato musiał poświęcić swój wzrok podczas specjalnego rytuału. Po opanowaniu Eddie'go (imię Zakazanej Bestii), Zato wykorzystując swoje nowe możliwości stał się przywódcą gildii. Będąc nim poznaje Millię i (później) Venom'a.

Guilty Gear: The Missing Link:
Zato pokonując Justice zaczyna słyszeć dziwny głos... Tak naprawdę głos ten należy do Eddie'go, który zaczyna powoli i całkowicie przejmować nad nim kontrolę.

Guilty Gear X: By Your Side:
Zato podróżuje po świecie zbierając "próbki" innych wojowników, chcąc zebrać o nich jak najwięcej informacji. W obu zakończeniach Zato walczy z Millią.
W pierwszym Zato próbuje sam się zabić, aby uśmiercić także Eddie'go.
W drugim pokonuje Millię i absorbuje jej włosy, które w rzeczywistości także są pasożytem.

Guilty Gear XX: The Midnight Carnival:
W tej części odnosimy się do niego już jako "Eddie", ze względu na fakt, że Zato zginął pod koniec poprzedniej części zabity przez Millię. Eddie spotyka Faust'a, który mówi mu, że jego egzystencja dobiega końca, ponieważ jego żywiciel jest martwy. Od tego czasu Eddie zaczyna podróżować szukając nowgo ciała dla siebie. Dołącza do I-no, która obiecuje, że pomoże mu znaleźć potencjalnych żywicieli.
W pierwszym zakończeniu Eddie spotyka Slayer'a i, za namową I-no, próbuje przejąć nieśmiertelne ciało jego żony, Sharon. Jednak gdy mu to się udaje, zaczyna się topić i ginie.
W innym, zdaje sobie sprawę, że I-no go zdradziła, dlatego staje z nią do walki, tylko po to, aby zostać uwięzionym przez That Man'a, który zamyka Eddie'go w czymś podobnym do słoja z formaliną ;) i ma zamiar przyjrzeć mu się bliżej.
W ostatnim zakończeniu (najbardziej prawdopodobnym) I-no nie występuje, a Eddie spotyka Millię i Venom'a. Eddie obraża Venom'a, motywując go, aby stał się jeszcze silniejszy i uwierzył w swoje możliwości.

Ciekawostki:
Eddie swoją nazwę wziął od maskotki zespołu Iron Maiden. Istnieje także możliwość, że zapożyczono ją od Eddie'go Van Halen'a. Zato-1 pochodzi od niewidomego mistrza miecza Zatoichi'ego ("ichi" z japońskiego znaczy "jeden"). Opaska na oczach, którą nosi Zato jest identyczna z tą, jaką ma maskotka grupy Megadeth, Vic Rattlehead.

Zato zginął i został przemianowany na Eddiego, tylko dlatego, że osoba odpowiedzialna za podkład głosowy Zato, Kaneto Shiozawa, zmarł po tym, jak ukończono Guilty Gear X. Twórca gry Daisuke Ishiwatari stwierdził, że nie chce, aby ktoś inny podkładał głos pod Zato, oddając w ten sposób hołd zmarłemu koledze.

Gameplay:
Zato, jako że jest ślepy, używa do walki swojego cienia Eddiego (to się odnosi tylko do początkowych gier, póżniej jak wiemy tylko Eddie walczy wink.gif). Pozwala to tej postaci na wykonywanie dwóch rożnych ataków w tym samym czasie. Dzięki temu, że "mały Eddie" atakuje przeciwnika, Zato (duży Eddie) może albo przygotować oddzielny atak lub atakować razem z maluchem, umożliwiając ataki na dwie różne wysokości i/lub sprawiając, że staja się one nieblokowalne. Mowa tu o sytuacji, gdy przeciwnik zostanie powalony w narożniku, a maluch używając HS zmieni się w gigantyczną śrubę atakującą na low (zmiana w GG AC), a w tym samym czasie Eddie atakuje overhead'em. Umożliwia to potężne ataki zabierające przeciwnikowi sporą część paska, dzięki wcześniejszemu naładowaniu Guard Meter'a zmuszając przeciwnika do blokowania. Gdy Eddie nie używa malucha, ma kilka możliwości unikania walki, czekając aż pasek malucha się znów naładuje (w GG AC można zużywając 1/4 tension samemu doładować ten pasek). Może latać, oraz kryć się pod ziemię. Dzięki temu uważany był za największego przegiętasa w #R, w Slash'u jednak został osłabiony m. in. przez to, że ataki malucha nie ładują Guard Meter'a. W AC animacje ataków malucha całkowicie się zmieniły, do tego jego ataki mają zupełnie inne statystyki i działają inaczej niż do tej pory. Sprawiło to, że stał się jedną z najmocniejszych postaci w grze i obecnie figuruje na listach tier'ów, jako jeden z top'ów.

Zobacz także
http://en.wikipedia.org/wiki/Eddie_%28Guilty_Gear%29
http://www.guiltygearx2reload.com/eddie.htm


za Tlumaczenie Dziekujemy Epicowi
Poprawki: sh-zinden
ODPOWIEDZ

Wróć do „Select Your Character”