Faust - Historia

Nie wiesz nic o swojej postaci, a może jeszcze takiej nie posiadasz? W tym dziale poznasz historię postaci oraz znajdziesz różne materiały video/poradniki, które ci pomogą w rozwoju.

Moderatorzy: ModTeam, Junior Admin

ODPOWIEDZ
Fuji

Faust - Historia

Post autor: Fuji »

Obrazek

Dr. Baldhead
a.k.a
Faust

Wzrost: 2,82 m
Waga: 55 kg
Urodziny: nieznane
Grupa krwi: nieznana
Włosy: o kurde, gdzie?!? ;)
Oko: głęboka czerń ;)

Historia:
Ów doktor został kiedyś okrzyknięty geniuszem medycyny. Ludzie przyjeżdżali z całego świata, aby zasięgnąć jego porad lub się u niego leczyć. Lecz pewnego dnia mała dziewczynka, którą operował, zmarła. Baldhead zwariował i został seryjnym mordercą, a w zabijaniu i znęcaniu się nad ludźmi pomagała mu doskonała znajomość anatomii, oraz jego nadprzyrodzone (okultystyczne) moce.

Guilty Gear : The Missing Link:
Dr. Baldhead został wypuszczony z Więzienia, aby przystąpić do turnieju zorganizowanego przez Testamenta.
W swoim zakończeniu Baldhead słyszy głos małej dziewczynki, która zapewnia go, że zmarła nie z jego winy i żeby przestał się już obwiniać. Baldhead ucieka, seryjny morderca znika... Pojawia sie nowy uzdrowiciel.

Guilty Gear X : By Your Side:
Dr. Baldhead przemianowuje się na Fausta, człowieka, który wędruje szukając odkupienia za swoje grzechy. Pełni funkcje wędrownego lekarza, próbując ratować życie tylu ludzi, ilu tylko może.
W jednym z zakończen Faust spotyka Dizzy i przekonuje ją do opuszczenia lasu, aby uniknąć ataków.
W innym zaś leczy Zato, a pasożyta zostawia z Venomem (wiadomo już, że drugie zakończenie nie jest realne :>)

Guilty Gear XX : The Midnigt Carnival:
Faust spotyka I-no i postanawia ją ścigać, wierząc w to, że czyni ona innym masę krzywd i jest źródłem kłopotów ludzi. Wierzy, że ulżenie ludziom w sprawie I-no jest jego obowiązkiem.
W jednym z zakończeń dopada I-no, lecz ta konfrontuje go z jego przeszłością i oskarża go o to, że nadal uwielbia rozlew krwi. Po "obezwładnieniu" I-No" :P przyznaje, że dalej lubi sprawiać ból, ale obiecuje sobie że z tym skończy i będzie pracował dalej jako wędrowny lekarz...
Inne zakończenia oglądnijcie sobie sami kończąc grę :P

Gameplay:
W kwestiach technicznych nie będę sie wypowiadał, niech zrobi to Cieślak... Dla mnie Faust, to największy prostak tej gry. S na pół ekranu -> musisz blokować -> Bombka -> podskok -> Worek - i tak w kolko na okrętkę aż przeciwnik padnie (ergo - jak chcecie coś wiedzieć o gameplay dla Fausta, to piszcie PM do Cieślaka :) ).
Jedno jest pewne. Faust ma ogromny zasięg, cholernie mocne i proste combosy, i jest bardzo silny. Ratuje go za to fajny pomysł na postać :D

Ciekawostki:
Dr. Baldhead wybrał swoje drugie imię, po głównym bohaterze dramatu pisarza epoki niemieckiego romantyzmu Goethe'go (dzieło było zatytułowane po prostu "Faust"). Główny boh. jest wszechstronnie uzdolnionym człowiekiem, o szerokich zainteresowaniach. Kiedyś zagłębił się w poszukiwaniach wiedzy "pozaziemskiej". Któregoś dnia spotkał się z Mefistofelesem, który zaproponował mu wszystko, za jego duszę (mieli tam swoją umowę ;) ). W rezultacie, Faust wykorzystywał moce Mefistofelesa i pod koniec drugiego, ostatniego tomu, przechytrzył diabła, a jego dusza zaznała ukojenia w niebie.

Zobacz także:
http://en.wikipedia.org/wiki/Goethe%27s_Faust
http://www.guiltygearx2reload.com/faust.htm


za Tlumaczenie Dziekujemy Ukyo
Poprawki: sh-zinden
Ostatnio zmieniony 01-01-1970, 01:00 przez Fuji, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Select Your Character”