Jam Kuradoberi - Historia

Nie wiesz nic o swojej postaci, a może jeszcze takiej nie posiadasz? W tym dziale poznasz historię postaci oraz znajdziesz różne materiały video/poradniki, które ci pomogą w rozwoju.

Moderatorzy: ModTeam, Junior Admin

ODPOWIEDZ
Fuji

Jam Kuradoberi - Historia

Post autor: Fuji »

Obrazek

Jam Kuradoberi
Wzrost: 163 cm
Grupa krwi: B
Narodowość: chińska
Urodziny: 8 luty
Kolor oczu: brązowe
Kolor włosów: brązowe

Historia:
Jam pochodzi z Chin. Jako jedna z niewielu postaci potrafi używać w walce energii Ki. Specjalizuje się w kilku stylach walki, lecz jej największą pasją jest gotowanie. "Kiyuumaro", oraz "Hanagata" to dwie restauracje, w których każdy kucharz chciałby pracować, ale nie Jam. Nie zgadza się ona z polityką tych restauracji wobec klienta. Sądzi, że każdemu klientowi powinno się przyrządzać jak najlepsze jedzenie. Decyduje się więc otworzyć własną restaurację, jednak na realizację jej marzenia brakuje jej funduszy. Dlatego decyduje się wyruszyć za Dizzy, chcąc otrzymać nagrodę, aby wreszcie móc otworzyć własną restaurację.

Guilty Gear X: By Your Side:
Jam wędruje w poszukiwaniu magicznych składników, które można odnaleźć tylko w jednym miejscu. W lesie The Devil's Living Place spotyka Testament'a, dochodzi między nimi do nieporozumienia (słowo "składniki" i "zadośćuczynienie" w japońskim są homofonami, czyli brzmią tak samo), które powoduje walkę. Następnie Jam walczy z Dizzy, ponieważ sądzi, że ona chce ją zjeść.
W jednym zakończeniu Jam znajduje tajemnicze składniki, o których nikt nigdy nie słyszał.
W drugim okazuje się, że miejsce gdzie owe składniki się znajdowały jest doszczętnie spalone.
W obu zakończeniach pokonuje Dizzy, ale rozchodzą się w dobrych stosunkach. Otrzymuje w ten sposób pieniądze na otworzenie swojej własnej restauracji.

Guilty Gear XX: The Midnight Carnival:
Jam posiada własną restaurację, która zostaje spalona przez tajemniczego osobnika przypominającego Ky'a Kiske. Wściekła Jam wyrusza na poszukiwanie sprawcy tego zajścia. Na swojej drodze spotyka wiele osób, którym zarzuca ten czyn. Na początku swojego Story Mode spotyka Robo-Ky'a. Ta droga ma trzy rozgałęzienia.
W pierwszym okazuje się, że ktoś obserwuje Jam i mówi, że wspaniale nadaje sie jako kandydat na kolejną "próbkę" (Robo-Jam ??? ;) ).
W drugiej, przegrywający Robo-Ky wzywa posiłki w postaci kolejnych Robo-Ky, z którymi Jam walczy, aż do czasu pokazania sie prawdziwego Ky'a Kiske, który włącza się do walki po stronie Jam. Jam walczy z May, która przeszła pranie mózgu, a Ky rozprawia się ze swoimi kopiami. Następnie Jam zaprasza go na piknik, twierdząc, że jedzenie jest dobre na poprawienie humoru.
W trzecim zakończeniu Jam spotyka I-no, od której otrzymuje fałszywą liste poszukiwanych osób, na której widnieją m.in. Venom, Johnny i Millia. Przy kolejnym spotkaniu Jam dowiaduje się, że lista jest fałszywa, więc po zadośćuczynieniu w formie sprania I-no, gotuje wyżej wymienionym ich "zadośćuczynienie". Wszyscy przesadzają z alkoholem, co powoduje walkę, która niszczy jej "zastępczą" restaurację.

Gameplay:
Jam nie posiada jakiejkolwiek broni, ani ciosów na dużą odległość, dlatego koncentruje się na walce w zwarciu. Jest bardzo wszechstronną postacią. Posiada wiele ataków na low i high. Jej cios "Asanagi no Kokyuu" (Breath of Asanagi) ładuje trzy inne specjale Jam ("kopniaki": Ryuujin - :qcf K, Gekirin - :qcb K i Kenkouraku - :srk K), co sprawia, że stają się potężniejsze, a jej "Futsuono" (aka "Hochifu") jest bardzo podobny do systemu parowania w SF3rdS. Jam posiada zdolność skracania dystansu do przeciwnika wykorzystując ogromną szybkość swoich ciosów i special :qcf S. W GG AC dochodzi trochę zmodyfikowane wykorzystanie BoA, bo można łączyć ze sobą dopiero "naładowane" kopniaki, a ulepszony BoA, za 1/4 tension jest szybszy (Jam nie jest tak wystawiona na trafienie, jak przy normalnym ładowaniu) i pozwala nam załadować wybrane przez nas dwa kopniaki :D.

Zobacz także:
http://en.wikipedia.org/wiki/Jam_Kuradoberi
http://www.guiltygearx2reload.com/jam.htm


za Tlumaczenie Dziekujemy Epicowi
Poprawki: sh-zinden
ODPOWIEDZ

Wróć do „Select Your Character”