Sol Badguy - Historia

Nie wiesz nic o swojej postaci, a może jeszcze takiej nie posiadasz? W tym dziale poznasz historię postaci oraz znajdziesz różne materiały video/poradniki, które ci pomogą w rozwoju.

Moderatorzy: ModTeam, Junior Admin

ODPOWIEDZ
Fuji

Sol Badguy - Historia

Post autor: Fuji »

Obrazek
Sol Badguy
Wzrost: 184cm
Waga: 74kg
Narodowość: amerykańska
Data urodzenia: nieznana
Grupa krwi: nieznana
Kolor oczu: czerwono-brązowe
Kolor włosów: brązowe

Historia:
Sol jest główną postacią serii. To on jest tym "Guilty Gear'em", gdyż jako pierwszy Gear czuje się winny za zło, które spowodowały inne Gear'y. Jest on łowcą głów, który ma mały szacunek do ludzi. W walce używa dziwnego prostokątnego miecza "Fuuenken" (Fireseal). Jego zuchwały charakter tak naprawdę skrywa geniusz i emocjonalną głębię. Poświęcił swoje życie tyko jednemu celowi - zniszczeniu wszystkich innych Gear'ów - magiczno-biologicznych maszyn do zabijania, które wciągnęły świat w ponad stuletnią wojnę zwaną "Krucjatami". Sol przysiągł także zabić osobę odpowiedzialną za to wszystko, "That Man'a". Historia Sol'a nie jest do końca jasna, wiadomo, że jego prawdziwe imię to Frederick. W przeszłości był on nie tylko naukowcem biorącym udział w projekcie Gear, ale także osobą, która zgłosiła się być pierwszym prototypem Gear'a. Działo się to ponad sto lat przed historią opisaną w serii. Jako prototyp, Sol nie podlega władzy Command Gear'om, takim jak Justice. Wiadomo jednak, że przed wielką wojną znał on zarówno "That Man'a" jak i Justice. Jego opaska jest tak naprawdę urządzeniem, które blokuje jego prawdziwą moc Gear'a i pozwala mu zachować świadomość. Ukrywa ona także czerwony znak na głowie, wskazujący na to, że Sol jest Gear'em. Jeszcze jako Frederick, Sol stworzył broń przeciwko Gear'om, tzw. "Outrage". Składa się ona z 8 części zwanych "Jinki" (wiadomo, że Sol, Ky i Anji mają po jednej części, inne prawdo podobnie są w posiadaniu Zjednoczonych Narodów). Jinki wzmacnia magiczną moc osoby, która nią włada.
Frederick jest także odpowiedzialny za uratowanie młodego Kliff'a, gdy był on jeszcze małym chłopcem z rąk Gear'ów. Prawie pół wieku po tym zdarzeniu pojawia sie łowca głów zwany Sol Badguy, który wstępuje w szeregi zakonu Kliff'a (Sacred Order of Holy Knights). W tym czasie otrzymał on pseudonim "Corrupted Flame" (albo Immoral Flame), którego używa Justice, jak i później I-no. W 2175 roku Sol stanął do walki z Justice. Justice po przegranej odkryła, że Sol jest Gear'em. Po ich walce, Ky razem z zakonem Holy Knights pieczętują Justice w międzywymiarowym portalu tym samym kończąc Świętą Wojnę. Jakiś czas po tym Sol opuszcza zakon zabierając ze sobą miecz Fuuenken.

Guilty Gear: The Missing Link:
Sol jest oficjalnym zwycięzcą turnieju. Pokonuje ostatecznie Justice. Odkrywa ona, że Sol to Frederick i umierając mówi, że "chciałaby, aby ich trójka mogła ostatni raz porozmawiać". Sol przysięga, że zabije "That Man'a"

Guilty Gear X: By Your Side:
Wszystkie zakończenia koncentrują się na walce z Dizzy. We wszystkich Sol odchodzi od zamiaru zabicia jej.
W jednym przegrywając z nią, w dwóch pozostałych pokonując ją. Dochodzi do wniosku, że nie jest ona zagrożeniem i pozwala jej żyć.
W trzecim zakończeniu obserwujemy rozmowę "That Man'a" z jednym z jego podwładnych i padają słowa: "Kto by pomyślał, że istnieje córka......bardzo interesujące".

Guilty Gear XX: The Midnight Carnival:
Sol przez całą grę podąża tropem I-no.
W pierwszym zakończeniu pokonuje ją w walce, co doprowadza do konfrontacji z "That Man'em". Sol atakuje go, jednak jego ataki są z łatwością odpierane. That Man mówi Sol'owi, żeby oszczędzał siły, gdyż jest potrzebny. Zbliża się bowiem o wiele większe zagrożenie niż Święta Wojna.
W drugim zakończeniu dochodzi do rozmowy pomiędzy nim a Slayer'em, który informuje Sol'a, że Post-War Administration Bureau jest bardzo zainteresowane osobą Dizzy.
W trzecim walczy z Dizzy, która straciła przytomność po (najprawdopodobniej) walce z I-no, a kontrolę nad nią przejął Necro. Następnie zostawia ją, bo widzi jak nadchodzą Johnny, May i April.

Gameplay:
Sol, podobnie jak Ky, jest postacią stworzoną do napierania na przeciwnika. Jednak ze względu na mniejszy zasięg musi on podejść bliżej, a jego ataki bardziej zależą od ilości posiadanego tension, jednak gdy trafi na większą swobodę, potrafi zadać więcej obrażeń. Sol potrafi używając rzutu, wpisywanego rzutu lub komba :h2 K, :h6 P wyrzucić przeciwnika w powietrze otwierając go na juggle. Jest to obszar, gdzie Sol czuje się najlepiej. W #Realod posiadał on Dust Loop'a, dzięki któremu mogł pozbawić przeciwnika ponad 50% paska życia bez problemu. W Slash już tej możliwości nie posiada, gdyż DL został całkowicie usunięty, ponieważ potrafił zdemolować pasek życia przeciwnika i został uznany za zbyt mocny, a jego miejsce zajął nowy cios "Sidewinder", dzięki któremu Sol dostał nowy loop, jednak jest on o wiele trudniejszy (aby kontynuować loop bez recovery przeciwnika trzeba SW trafić na "Clean hit") i nie zabiera już tyle paska życia co DL, ze względu na większy damage scaling.

Zobacz także:
http://en.wikipedia.org/wiki/Sol_Badguy
http://www.guiltygearx2reload.com/sol.htm


za Tlumaczenie Dziekujemy Epicowi
Poprawki: sh-zinden
Awatar użytkownika
GuilTyGeaR
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 69
Rejestracja: 06-01-2011, 18:18
Lokalizacja: ????????
Ogrywam: Mortal Kombat 4,Guilty Gear XX[offline]

Re: Sol Badguy - Historia

Post autor: GuilTyGeaR »

Sol przez całą grę podąża tropem I-no.
W pierwszym zakończeniu pokonuje ją w walce, co doprowadza do konfrontacji z "That Man'em". Sol atakuje go, jednak jego ataki są z łatwością odpierane.
Jakby coś to Sol go nie atakuje on tylko chce go zaatakować a That Man mówi mu ze potrzebują właściwego człowieka a sol odpowiadam że już za późno ;)
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Select Your Character”