Johnny - Historia

Nie wiesz nic o swojej postaci, a może jeszcze takiej nie posiadasz? W tym dziale poznasz historię postaci oraz znajdziesz różne materiały video/poradniki, które ci pomogą w rozwoju.

Moderatorzy: ModTeam, Junior Admin

ODPOWIEDZ
Fuji

Johnny - Historia

Post autor: Fuji »

Obrazek

Johnny
Wzrost: 184 cm
Waga: 72 kg
Grupa krwi: O
Narodowość: amerykańska
Urodziny: 24 października
Kolor oczu: niebieski
Kolor włosów: blond

Historia:
Johnny bardzo szanował swojego ojca, człowieka, który mógł zająć się każdym, nawet nieznajomymi, którzy zawitali w ich domu. Jakkolwiek, podczas wojny jego ojciec został zabity przez Gear'y. Johnny stał się sierotą i wyrzutkiem. Jednakże nie nosi w swoim sercu chęci zemsty na Gear'ach, za to co mu sie przytrafiło. Zamiast tego, założył swoją paczkę powietrznych piratów, Jellyfish Pirates, składającą się z sierot, które Johnny sam wychował. Przejął to samo podejście do żywych istot po swoim ojcu i wita każdego na swoim statku (pod warunkiem, że jest dziewczyną, albo nie uważa go za obcego, który zakłóca spokój jego "rodziny"), który jest jego domem, niezależnie od tego, czy to jest zwierzę, człowiek, czy Gear.
Johnny po raz pierwszy pojawia się w zakończeniu May, w pierwszej części Guilty Gear. Ten mistrz miecza Iaido jest kapitanem May Ship i przywódcą Jellyfish Pirates. Twierdzi, że jego zadaniem jest niesienie pomocy wszystkim potrzebującym. Chce zabierać bogatym i dawać biednym. Jest także kobieciarzem, co objawia się tym, że podrywa każdą napotkaną kobietę. Pewnie dlatego też cała załoga jego statku to kobiety.

Guilty Gear X: By Your Side:
Johnny przez całą grę podrywa inne kobiety. Podczas swojej podróży, aby uratować Dizzy zanim ktoś ją złapie, chce otrzymać 500,000 dolarów nagrody za nią.
W pierwszym zakończeniu May odciąga jego uwagę poprzez walkę z nim. Kiedy wraca na statek okazuje się, że Dizzy już tu jest i stanowi jakby jego "urodzinowy prezent".
W drugim, spotyka Dizzy i przekonuje ją, aby dołączyła do jego załogi.

Guilty Gear XX: The Midnight Carnival:
Na samym początku I-no przybywa na May Ship i spycha Dizzy za burtę.
W pierwszym zakończeniu Johnny wyrusza na poszukiwania Dizzy, aby jej pomóc. Udaje mu się pokonać I-no i uratować Dizzy. Następnie zanosi ją na statek, ze względu na kontuzję nóg, jakiej Dizzy doznała.
W drugim zakończeniu Testament jako pierwszy trafia na I-no. Po uratowaniu Dizzy pozwala, aby wróciła ona na statek, jeżeli Johnny zdoła go pokonać.
W trzecim zakończeniu wiele osób przewija się przez May Ship, a wszystko kończy się walką pomiędzy Johnny'm a grupą Robo-Ky. Do walki włącza się Ky Kiske, a po jej zakończeniu, razem z Johnny'm, zastanawiają się, co Post-War Administration Bureau knuje. Ky przysięga Johnny'emu, że go złapie i zamknie, gdy ta sytuacja się zakończy. Obaj panowie deklarują sobie nawzajem pomoc w tej trudnej sytuacji i ostrożność względem PWAB.

Ciekawostki:
Podczas walki Johnny używa miecza Iaido, dla którego bazą jest japoński styl walki o tejże samej nazwie. Trenuje się w nim walkę mieczem o specyficznym kształcie, poprzez wyjmowanie miecza z pochwy, zadawaniu jednego ciosu, pozbywaniu się krwi z ostrza i wkładaniu go z powrotem, używając płynnego, kontrolowanego ruchu.

Gameplay:
Johnny może się na początku wydawać dziwną postacią dla początkującego gracza, ze względu na specyficzny sposób poruszania się, oraz niewielką liczbę ciosów i tylko jedno Overdrive (nie wiem w czym to ma przeszkadzać -_-). Jego główną zaletą jest dobra szybkość ciosów, które Johnny zadaje używając swojego miecza, oraz możliwość rzucania monet ( :qcf HS), które dodają nowych właściwości jednemu z jego ciosów, Mist Finer'owi ( :qcf P/K/S).

Zobacz także:
http://en.wikipedia.org/wiki/Johnny_%28Guilty_Gear%29
http://www.guiltygearx2reload.com/johnny.htm


za Tlumaczenie Dziekujemy Epicowi
Poprawki: sh-zinden
ODPOWIEDZ

Wróć do „Select Your Character”