Zappa - Historia

Nie wiesz nic o swojej postaci, a może jeszcze takiej nie posiadasz? W tym dziale poznasz historię postaci oraz znajdziesz różne materiały video/poradniki, które ci pomogą w rozwoju.

Moderatorzy: ModTeam, Junior Admin

ODPOWIEDZ
Fuji

Zappa - Historia

Post autor: Fuji »

Obrazek
Zappa (& S-Ko):[/b]
Wzrost: 180 cm
Waga: 66 kg
Grupa krwi: A
Narodowość: australijska
Urodziny: 16 czerwiec
Oczy: niebieskie
Włosy: kasztanowe

Tło:
Zappa jest zwykłym człowiekiem, który szuka sobie żony i pisze pamiętnik o swojej nowej "chorobie". Z jego punktu widzenia "choroba" składa się z omdleń, a następnie budzenia się w innych miejscach z bolesnymi ranami, złamaniami i utraconą pamięcią. Tak jak Axl w poprzedniej części, Zappa poszukuje doktora Fausta, by ten wyleczył jego "nietypową dolegliwość". Stając do walki Zappa jest nieprzytomny, a jego ciałem kontroluje istota zwana "S-Ko".

Guilty Gear XX: The Midnight Carnival:
W poszukiwaniu doktora Fausta, Zappa napotyka kilku ludzi. spotkania z nimi kończą się mimowolną walką, po czym Zappa odnajduje ich nieprzytomnych.
W jednym z zakończeń Zappa spotyka Ky'a Kiske, który aresztuje go, za napaść na oficera policji.
W dwóch innych zakończeniach Zappa odnajduje doktora Fausta i walczy z nim (po raz kolejny mimowolnie). W jednym zakończeniu pokonuje Fausta, a po odzyskaniu przytomności znajduje go rannego i nieprzytomnego. W tym miejscu zasugerowano, że S-Ko przejmuje większą kontrolę nad Zappą.
W innym zakończeniu Zappa przegrywa z Faustem, a ten stawia diagnozę: "choroba nie może zostać wyleczona!". Następnie Faust proponuje Zappie życie w samotności, z dala od ludzi, dopóki lek na jego "chorobę" nie zostanie wynaleziony.

S-Ko + ciekawostki:
S-Ko jest głównym duchem, władającym Zappą i jedynym, który odgrywa znaczącą rolę w całej historii. Mało wiadomo na jej temat, poza tym, że jest złośliwa i często zmienia swą postać. Przypuszcza się, że popełniła samobójstwo, ponieważ została opuszczona przez swojego chłopaka. Z powodu niejasności krążących wokół postaci Axl'a Low, przyjmuje się, że S-Ko, to w istocie Megumi (dziewczyna Axl'a). Teorię tą wspiera dodatkowo cytat Zappy po wygranej walce z Axl'em.

S-Ko jest również odwołaniem do złego ducha Yamamury Sadako, pojawiającego się w znanym filmie (i książce) "The Ring". Do postaci tej nawiązuje również "Instant Kill" Zappy, powodujący pojawienie się S-Ko i chwycenie przeciwnika. Złapana ofiara widzi drzewo poruszane na wietrze, chwilę potem ukazuje się japońska kana (dosł. "hiiiiii", onomatopeja pisku), a następnie ekran zostaje przecięty, a na jego środku pojawia się oko (do tego nazwa Instant Kill'a Zappy to "kowai yo!", co dosłownie oznacza, "boję się!)".

Gameplay:
"Wygięty" jest naprawdę ciekawą postacią i pośród wszystkich innych w GG - kartonowych worków na głowie, nie do końca określonych seksualnie :P, wampirów itd. zdecydowanie się wyróżnia - nie tylko design'em ale i sposobem walki. A no właśnie, moc Zappy opiera się na przywoływanych duchach (losowo) i w tym miejscu, po przywołaniu właśnie, zaczyna się zabawa. W zależności od obecności aktualnego "summona" taktyka gry się nieco zmienia, nadal jednak chodzi o atak, atak, atak. Możliwości pressing'u, jakie daje chociażby piesek są ogromne (hmmm gdzieś widziałem takie pokraczne "infinite", burst-wiadomo, z psem właśnie), 3 małe duszki (xD) pozwalają na grę nieco z dystansu, miecz jest imo zdecydowanie najsłabszym duchem Zappy. Ogień zaczyna się w momencie pojawienia się niebieskiego kraba - Raou, niestety pojawia się tylko na 16 sekund, ale dobrze wykorzystane mogą sporo zdjąć. Każdy kolejny hit specjalem z ducha (poza samym Raou) nabija kolejnego orb'a, albo, w zależności od rodzaju special'a, kolejne orb'y.

Niestety dawno nie grałem, a nawet jak grałem, to mniej niż średnio, pewnie dlatego bardziej ogólny opis, ja dorwę Slasha i pada skrobnę faq z prawdziwego zdarzenia.

IT'S ALIVE !!!

Zobacz także:
http://en.wikipedia.org/wiki/Zappa_%28Guilty_Gear%29
http://www.guiltygearx2reload.com/zappa.htm


za Tlumaczenie Dziekujemy Sho

Erm no jak cos, to ja tego nie tlumaczylem - tyran :P
Poprawki:sh zinden
Ostatnio zmieniony 01-01-1970, 01:00 przez Fuji, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Select Your Character”