Odpowiedz do tematu
That Man (Ano Otoko)
Autor Wiadomość
Szinden
Gość
Wysłany: 06-09-2009, 19:10   That Man (Ano Otoko)

That Man (w oryginale 'Ano Otoko')Tło i historia

Jest jedną z najważniejszych postaci dla fabuły serii gier Guilty Gear. Nie jest postacią, którą można grać i podczas story mowe jego walki nie są pokazane bezpośrednio. Pojawia się jednak stosunkowo często, krzyżując się fabularnie z poszczególnymi postaciami. Jego twarz jest zawsze zakryta - zarówno w Story mode części GGXX#R, jak i GGAC (jednak w jednym z zakończeń Story w GGXX#R Anjiego, ukazuję się jego dłoń, która świeci jasnoniebieskim światłem). Z fabuły gry dowiadujemy się, że jest on bezpośrednim twórcą Gear'ów. Uważa się on za całkowicie odpowiedzialnego Krucjatom i całemu zamieszaniu, jakie przyniosły do świata Gear'y and. Może się również wydawać skruszony swoimi czynami (bo wygląda, jakby miał na soebie nałożoną szatę pokutną) i pełen wyrzutów sumienia (często wspomina przeszłość i żałuje tego co zrobiła Justice).

Poraz pierwszy można się dowiedziec o jego istnieniu w zakończeniu Sol'a w pierwszej odsłonie GG -- jest tam wspomniane, że Sol, Justice i ten trzeci, nienazwany był zamieszany w kreację tworzenia Gear'ów, rasy magicznych biomaszyn. Zakończenie Ky Kiske również do niego nawiązuje i może byc źródłem, skąd wziął się sposób określania go. Umierająca Justice mówi "Even though I may die, the gears shall not, as long as That Man still lives..." (Nawet i jeżeli umrę, z Gear'ami tak się nie stanie dopóki Ten Człowiek żyje...). Bezpośrednio pojawia się po raz pierwszy w zakończeniu Sol'a w GGX+ w którym mówi o Dizzy, jako o "córce" Justice. W Guilty Gear XX ktoś mówi o nim "The Gearmaker" co wyraźnie zwraca uwagę na to, iż jest najważniejszym twórcą Gear'ów. Inne postaci w GGX również są zainteresowane spotkaniem z nim, z różnych powodów.

Jest poszukiwany przez kilka postaci, ponieważ uważają go one za odpowiedzialnego za to, co się działo do tej pory. Każda z postaci, która go ściga ma jakiś cel. Sol pragnie (najprawdopodobniej) zemsty, ponieważ to on stworzył Geary, które wszystko zniszczyły, jak i być może za to, że jest prototypem. Podobnie Baiken, która obwinia go za zniszczenie Japonii podczas Krucjat. Axl uważa, żeon powie mu dlaczego podróżuje w czasie i pomoże mu wrócić do właściwej mu przestrzeni czasowej. Anji pragnie się z nim spotkać z powodu czystej ciekawości. Podczas opowieści, kilka postaci również trafia na niego 'niechcąco', np. Slayer. Z ich rozmowy okazuje się, że już się znają, jakkolwiek są nastawieni do siebie neutralnie. Itd.

Mozna zauważyć, że sam 'Ano Otoko' służy za coś w rodzaju 'deus ex machina' w fabule GG. Jego 'celem' można ogólnie nazwać schwytanie I-no, oraz uporządkowanie bałaganu, który narobiła. I-no sama w sobie uważała, że istnieją ludzie o mocach, które mogą zagrażać jej szefowi dlatego zdecydowała się na mniej, bądź bardziej radykalne rozwiązania względem większości postaci w celu ich skrzywdzenia i/lub neutralizacji zagrożenia. Jednak on sam często wspomina, że inne postaci działają właśnie zgodnie z jego planem, a plan sam w sobie jest do tej pory nieznany. W kilku zakończeniach wspomina o wydarzeniach, które mogą mieć miejsce w przyszłości. Na przykład to, że "Frederick" (prawdziwe imię Sol'a Badguy'a) będzie pomocny później.

Trzeba też wspomnieć o tym, że Ano Otoko również posiada umiejętności bojowe. Baiken i Sol nie mogą go skutecznie zaatakować (w końcu jest God-tierem, nie? :xdmagix:). Sol ciągle potrzebuje zmienić się w swoją pełną formę Gera'a (i to jest pierwszy raz, kiedy jego pełna forma Gear'a się pojawiła) aby walczyć z nim na równi. [[Na końcu Guilty Gear 2: Overture, po napisach końcowych, można go zobaczyć, kiedy rozmawia z Raven'em na temat w jak Sol powinien używać Dragon Install, aby uchronić świat od wiszącego nad nim zagrożenia. (Najprawdopodobniej chodzi o zagrożenie o którym wspominał w jednym z zakończeń Sol'a w GGXX).]]

Jego postać w Story Mode GGAC+ nie wnosi czegokolwiek nowego do podanych informacji, poza tym, że zmienia się jego zdjęcie i aktor podkładający głos. Wydaje się szczuplenszy i odmłodzony, jego szaty z niebieskiego koloru, przeszły w czerwień.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
Tutorial: How to play offline like on psx (how to save, etc)
This setup files are corrupted. Please obtain a new copy of
Problem "This Rom is not avaible on your computer"
Emulator gier - online (Online Game Emulator)
Generator drabinek turniejowych i tabel grupowych
 
Udostępnij: Udostępnij na Facebook  Udostępnij na Sledziku  Udostępnij na Wykop  Udostępnij na Gadu Gadu Live  Udostępnij na Twitter
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group