Juggle...

Forum poświęcone piątej odsłonie Tekkena oraz Dark Resurrection.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Ad
Beginner
Beginner
Posty: 8
Rejestracja: 01-11-2009, 14:37

Juggle...

Post autor: Ad »

Jestem początkujący i oglądałem kilka filmików na Youtube jak goscie grają Kazuyą i robią combosy jakie dla mnie raczej są mAŁo prawdopodobne...

Ja robi sie juggle Kazuyą ?? probuje i probuje ale gdy przeciwnik jest w powietrzu zadaje mu mało ciosów i spada na ziemie...a na necie widziałem combo za 8, 7, ruchów jak
zrobic ewgf,ewgf,ewgf,ewgf...?

do tej pory udało mi sie zrobic 3 razy ale za 3 przeciwnik jest juz na ziemi i lipa...
jak utrzymac go w powietrzu a jednoczesnie siegnąć pięscią zeby nie spadł i zrobic combo ?
Awatar użytkownika
Ad
Beginner
Beginner
Posty: 8
Rejestracja: 01-11-2009, 14:37

Re: Juggle...

Post autor: Ad »

pisze tu ktoś wogole ???
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Juggle...

Post autor: Dumian »

Ktoś tu pisze ale co chcesz tak właściwie żebyśmy ci napisali? Czytałeś swojego posta? Jak dla mnie nie wynika z niego żadne konkretne pytanie, bo niby jak można odpowiedzieć na pytanie "Jak robi sie juggle Kazuyą?" - normalnie tak jak pozostałymi postaciami, ale za pomocą innych kombinacji przycisków. Chcesz wiedzieć jak się robi ewgf? - f,N,d~d/f+2, a może chcesz spis jugli do Kaza? Sprecyzuj czego oczekujesz to może doczekasz się odpowiedzi, bo jak dla mnie to powinieneś po prostu wejść na practice i poćwiczyć ;)
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Ad
Beginner
Beginner
Posty: 8
Rejestracja: 01-11-2009, 14:37

Re: Juggle...

Post autor: Ad »

chodzi mi raczej o spesób jak sie robi juggle...
bo na padzie od ps2 i na trybie praktyk wykonanie ewgf,ewgf,ewgf,ewgf jest dla mnie nie mozliwe raczej...chciałem sie dowiedziec jak to zrobic...
Awatar użytkownika
Di
Grand Master
Grand Master
Posty: 495
Rejestracja: 24-10-2006, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Juggle...

Post autor: Di »

Prawdopodobnie chodzi Ci o Tekkena 5 albo DR-a. Z tego co pamiętam, to żeby zrobić cztery elektryki (EWGF-y), trzeci musi być zdashowany, bo inaczej czwarty nie siądzie (ale 3 bez dasha są jak najbardziej wykonalne i do tego dość łatwe).

Niemniej takie juggle tylko ładnie wyglądają - trudność wykonania nie jest wprost proporcjonalna do punktów, które zjadają. Kazem w T5 lepiej robić EWGF u/f,n+4 b+2,4,1 albo EWGF EWGF <kilka punchy> EWGF.
Awatar użytkownika
Ad
Beginner
Beginner
Posty: 8
Rejestracja: 01-11-2009, 14:37

Re: Juggle...

Post autor: Ad »

aha i jeszcze takie pytanko co znaczy słownie
u/f,n+4 b+2,4,1
f,N,d~d/f+2


i tak chodzi mi o T5 . innego nie mamm...
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Juggle...

Post autor: Aserot »

Korzystanie z opcji szukaj naprawdę nie boli :P, polecam ci dokładnie prześledzić ten temat viewtopic.php?t=1090
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Ad
Beginner
Beginner
Posty: 8
Rejestracja: 01-11-2009, 14:37

Re: Juggle...

Post autor: Ad »

okkk dzieki ;]]
a dasz to jest tak jakby ta szybsza wersja...w której kazuya mowi duryyyaaa czy tak??
Awatar użytkownika
Di
Grand Master
Grand Master
Posty: 495
Rejestracja: 24-10-2006, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Juggle...

Post autor: Di »

EWGF to ta szybsza wersja. Wolniejsza to WGF.

Dash to pojedynczy podjazd (tak określane jest też f,f przy robieniu pojedynczych punchy w juggle'u, ale nie w tym przypadku). Musisz więc zrobić EWGF EWGF dash EWGF EWGF
Awatar użytkownika
Ad
Beginner
Beginner
Posty: 8
Rejestracja: 01-11-2009, 14:37

Re: Juggle...

Post autor: Ad »

kur** robie te juggle ale mi nie wychodzi...

jak zrobie to EWGF czy cos...niewiem..
to takie podbicie pięscią do góry gdzie kazuya mowi ''doreyya'' czy cos takiego...
chce zrobic po tym więcej niz 3 punche...tak gdzies z 5 albo 6 ale nie wiem jak zrobic zeby za kazdym uderzeniem kazuya przesówał sie do przodu...klikam strzałke w przód ale nie duzo sie rusza kazek i przeciwnik w powietrzu oddala sie od niego czy odskakuje za kazdym uderzeniem poza zasięg ciosów...inaczej nie umiem tego wyjasnic...więc jak to zrobic zeby ????
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Juggle...

Post autor: Komandos »

Ad pisze:kur** robie te juggle ale mi nie wychodzi...

jak zrobie to EWGF czy cos...niewiem..
to takie podbicie pięscią do góry gdzie kazuya mowi ''doreyya'' czy cos takiego...
chce zrobic po tym więcej niz 3 punche...tak gdzies z 5 albo 6 ale nie wiem jak zrobic zeby za kazdym uderzeniem kazuya przesówał sie do przodu...klikam strzałke w przód ale nie duzo sie rusza kazek i przeciwnik w powietrzu oddala sie od niego czy odskakuje za kazdym uderzeniem poza zasięg ciosów...inaczej nie umiem tego wyjasnic...więc jak to zrobic zeby ????
Wiesz co, lepiej odpuść sobie Kaza. Nie wiesz co to EWGF a chce ich 4 w jednym jugglu wsadzić? wow. Jak coś ci nie wychodzi to znaczy, że za mało ćwiczysz. Poćwicz z miesiąc lub dwa, po kilka h dziennie i może zacznie wychodzić, a jak nie to zmień postać na Fenga :hyhy:
Awatar użytkownika
Ad
Beginner
Beginner
Posty: 8
Rejestracja: 01-11-2009, 14:37

Re: Juggle...

Post autor: Ad »

zamiast tak pierdolić to bys odpisał tak jak trzeba
a w tekkena gram od kilku lat ale sam nie czaje nic na necie itp...
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Juggle...

Post autor: Yamada »

Wybitka, 1, p,p, 1, p,p, 1...

Po każdej jedynce musisz zrobić dasha do przodu (szybkie p,p) aby ponownie zamknąć dystans i wsadzić kolejną 1. Niektórymi postaciami się jedynkuje trudniej, innymi prosciej, ale Kazem, bynajmniej w T5 z tego co pamietam piastki wciskało się gładko.

W tekkenia nie masz bufferingu na poziomie SC czy innego VF i w wiekszości przypadków musisz następny element juggli robić po tuż po zakończeniu recovery poprzedniego bo inaczej po prostu nie siądzą. Czyli innymi słowy aby po EWGF zrobic kolejego EWGFa musisz poczekać aż całkowicie skończy się recovery poprzedniego i dopiero zacząc kolejnego.
Obrazek
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Juggle...

Post autor: Komandos »

Ad pisze:zamiast tak pierdolić to bys odpisał tak jak trzeba
a w tekkena gram od kilku lat ale sam nie czaje nic na necie itp...
No właśnie widzę, że jakiś ciężko kapujący jesteś. Już ci szef Dumian i Di odpowiedzieli, nie wiem co to jeszcze można dodać. Ćwicz, ćwicz,ćwicz. To, że grasz w tekkena ileśtam lat to gówno znaczy skoro twoje pytania są na poziomie noobka, który zaczął grać od wczoraj. Myślisz, że będziesz trzaskał 4x EWGF tak z dupy, bo ktoś z forum ci napisze jak to zrobić? Do takich rzeczy trzeba umiejętności manualnych, a tych nie wyćwiczysz zadając głupie pytania na forum.
Awatar użytkownika
Ad
Beginner
Beginner
Posty: 8
Rejestracja: 01-11-2009, 14:37

Re: Juggle...

Post autor: Ad »

kur** to ze nie znam pojęć czy skrótów literowych nie znaczy ze nie umiem wykonac takich ruchów
do tej pory zrobiłem 3xEWGF ale 4 niewiem jak zrobic...
nikt mnie nie uczył grac zawsze sam grałem i nie czytałem nic o tym...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tekken 5 oraz Tekken DR”