Kampania antypiracka- oni-nielegalni

Tematy nie pasujące do innych kategorii, dyskusje na każdy temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Kampania antypiracka- oni-nielegalni

Post autor: Komandos »

http://www.oni-nielegalni.pl/ - to to jest do k**wy?

Na co drugiej stronie internetowej wyskakuje mi to gówno, ostatnio nawet na gg :/ Co oni chcą osiągnąć takim idiotycznym straszeniem ludzi, że nagle wszyscy pokasują zawartość dysków twardych i pobiegną do sklepów z tysiakiem po nową windę? W ogóle kto za tym stoi? Rząd, Policja, Microsoft czy jaki ch*j? Spoko, niech wbiją na chatę 90% Polaków i wszystkich zamkną za nielegalne oprogramowanie, w tym policję i urzędasów, bo większość z nich też jedzie na piratach. Ehh, szkoda nawet gadać. Teraz niech tylko internet ocenzurują i ustawę anty-hazardową wprowadzą, będziemy żyć w idealnym państwie.
fuckone
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 68
Rejestracja: 29-09-2007, 08:51

Re: Kampania antypiracka- oni-nielegalni

Post autor: fuckone »

Smiech na sali z tej kampani
Nie wiem co to ma na celu, ale zapewne marnowanie kasy :D
Gdyby zrobili sonde to jestem pewien ze 99,9% Polakow ma cos nielegalnego.
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Kampania antypiracka- oni-nielegalni

Post autor: Komandos »

- :rotfl:
fuckone
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 68
Rejestracja: 29-09-2007, 08:51

Re: Kampania antypiracka- oni-nielegalni

Post autor: fuckone »

Widzialem to kiedys
To jest dopiero prawdziwa kampania lol
Awatar użytkownika
Arris
Grand Master
Grand Master
Posty: 423
Rejestracja: 05-05-2007, 18:12
Lokalizacja: Z nienacka :O

Re: Kampania antypiracka- oni-nielegalni

Post autor: Arris »

:rotfl: jeszcze takiego czegoś nie widziałem...aż chce się zrobić facepalm :wstyd: świat się kończy bo świat głupieje...teraz nagle się obudzili, że piractwo mamy w polsce :rotfl: niech sobie to w tyłek wsadzą bo przecież musieliby wszystkich prawie polaków do pierdla wsadzić!! :/
Awatar użytkownika
Czapol
Elite player
Elite player
Posty: 129
Rejestracja: 16-01-2010, 11:22

Re: Kampania antypiracka- oni-nielegalni

Post autor: Czapol »

sorki żę offtop ale temat zawsze na czasie, tak kampania brytyjska to przesada, bo brać się za ten teamat tak skrajnymi rzeczami i wprowadzać to w komediowy klimato to głupota bo dzieci pomyślą ze to żart a ściąganie to normalka( właściwie to już tak myślą a utwierdzi to w ich przekonaniu ). Ja osobiście nie mam prawie nic nielegalnego, najwyżej daliby mi grzywnę ze 30 zł jakby przeszukali dysk. Ściągam tylko pojedyncze pliki, kiedy nie mam możliwości ich zakupienia ( mp. albumu nie było w Polsce a na allegro.
Obrazek Obrazek
Zawsze istnieje opcja powrotu.
Awatar użytkownika
EasY_PL
Elite player
Elite player
Posty: 145
Rejestracja: 29-04-2007, 10:16
Lokalizacja: sie wziąłem
Ogrywam: modzie na sukces
Kontakt:

Re: Kampania antypiracka- oni-nielegalni

Post autor: EasY_PL »

Czapol ty mówisz że praktycznie nic spiraconego nie masz... jakieś mp3 z netu? filmy?
jak by niebiescy przyjaciele zajrzeli mi do kompa to złapali by sie za głowe i uciekli...
chyba nie ma rzeczy której bym nie miał dzięki warezom/torrentom...
po za tym jeśli już kogoś karać to ich za udostępnianie takich rzeczy...
no bo co ma zrobić zwykły użytkownik który widzi w necie fajną gre a niżej linki pod rapidshare...
ma podane jak na tacy... czemu nie? i tak kolejny człowiek zostaje wciągnięty w świat piratów...
piewien koleś pyta laske "dasz?"
a laska backdash
Awatar użytkownika
kaczmar456
Student
Student
Posty: 57
Rejestracja: 29-05-2009, 15:09
Lokalizacja: Warka
Ogrywam: TTT2, SFxT
Kontakt:

Re: Kampania antypiracka- oni-nielegalni

Post autor: kaczmar456 »

jak już jesteśmy w temacie kampanii antypirackich, Microsoft wystartował z kampanią "Nie przerabiam - Nie kradnę". Czy słyszeliście o tym? Jeśli tak, to jaka jest wasza opinia na ten temat? Zarzucę kilka linków. Mianowicie:
https://www.youtube.com/user/NPNKX360 - oficjalny kanał
http://nieprzerabiam-niekradne.pl/ - oficjalna strona
fuckone
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 68
Rejestracja: 29-09-2007, 08:51

Re: Kampania antypiracka- oni-nielegalni

Post autor: fuckone »

Osobiscie mam nieprzerobiona konsole, ale zapewne gdybym mieszkal w PL to byloby inaczej :) Ceny gier w stosunku do zarobkow polskich to jakas kpina :D
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Kampania antypiracka- oni-nielegalni

Post autor: mg1987 »

Muszą tyle kosztować - inaczej ludzie z zagranicy kupowaliby w Polsce. Chyba, że wszystkie tytuły byłyby tłumaczone na język polski, wtedy cena byłaby niższa. Gry spolonizowane byłyby nieatrakcyjne dla innych nacji.
fuckone
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 68
Rejestracja: 29-09-2007, 08:51

Re: Kampania antypiracka- oni-nielegalni

Post autor: fuckone »

Chodzi raczej o zarobki i o nasza walute ktora nie nalezy raczej do najmocniejszych.
Piractwo bylo, jest i bedzie
Awatar użytkownika
Czapol
Elite player
Elite player
Posty: 129
Rejestracja: 16-01-2010, 11:22

Re: Kampania antypiracka- oni-nielegalni

Post autor: Czapol »

Ja jestem czysty jak łza ( nie licząc niektórych pliczków, do których zwyczajnie nie miałem dostępu, bo nawet jakbym chciał to bym nie miał gdzie i od kogo kupić ), a ta kampania Microsoftu to kpina. Problemów z games for windows live nie ma, tak samo jak Xbox live. Ja kupiłem SFIV ( PC ) i mam profil on-line, wystarczyło przejść na stronę Xbox live w wersji międzynarodowej, przejść na GFWL i już można było wybrać kraj, podałem U.S.A pobrałem klienta, a w grze i tak wszystko jest po Polsku. Wystarczy dodać do listy pozycje Polska, masa roboty. W praktyce to nie jest takie proste, ale wystarczą ile, dwa tygodnie ? miesiąc ? przecież nie kilka lat. Komu przeszkadza klient po Angielsku ? Sony daje pełne wsparcie, tylko że PSS jest w wersji angielskiej, ale komu to przeszkadza ? Punkty Microsoft Points można kupić w Polsce bez problemu, jakaś grę przez Xbox Live też wiec region nie stanowi problemu. Nie wiem czemu oni to robią ;/
Obrazek Obrazek
Zawsze istnieje opcja powrotu.
Awatar użytkownika
Patok
Student
Student
Posty: 45
Rejestracja: 24-02-2010, 18:09
Lokalizacja: Kielce

Re: Kampania antypiracka- oni-nielegalni

Post autor: Patok »

Ja w zasadzie nie jestem piratem - bo na kompie prawie nic nie mam ^^ Jedyne co spiracone to.... System Operacyjny ^^ Ale tak to jest gdy Starszy wysyła komp naprawiać do kolegi z pracy a nie do serwisów :P
Tekken 6 - Asuka Kazama 4th Dan
My Asuka Kazama
Awatar użytkownika
Czapol
Elite player
Elite player
Posty: 129
Rejestracja: 16-01-2010, 11:22

Re: Kampania antypiracka- oni-nielegalni

Post autor: Czapol »

Patok pisze:le tak to jest gdy Starszy wysyła komp naprawiać do kolegi z pracy a nie do serwisów
To się "staremu" nie pozwala wynieść kompa z chaty ( gorzej jak laptop ). Ja się od rodziców lepiej znam, co się nie za bardzo im podoba z wiadomych powodów ;p A że jestem lepszy to przy lżejszych rzeczach ja naprawię sprzęt ( jak nawali soft, jak hardware i nie da siego naprawić przy pomocy software to leżę x( ). Jednak miałem tym postem na myśli żeby nie puszczać swojego kompa na takie "fachowe naprawy" nawet jak nie tyle naprawa uszkodzeń tego kalibru nas przerasta co po prostu nie kumamy tego wszystkiego i nie w głowie nam w ogóle próbować coś zrobić. Komp się oddaje do serwisu, a przed tego typu "akcjami" trzeba go bronić. Nie zawsze jest to łatwe bo "rodzic wie lepiej" itp. ale trzeba być nieugiętym.
Obrazek Obrazek
Zawsze istnieje opcja powrotu.
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Kampania antypiracka- oni-nielegalni

Post autor: Arucardo_1 »

Czapol pisze:Ja osobiście nie mam prawie nic nielegalnego, najwyżej daliby mi grzywnę ze 30 zł jakby przeszukali dysk. Ściągam tylko pojedyncze pliki, kiedy nie mam możliwości ich zakupienia ( mp. albumu nie było w Polsce a na allegro.

Nie daliby Ci, bo ściąganie plików których uzyskanie nie jest możliwe w inny sposób, nie podlega żadnym karom.

Odpowiedzialności odszkodowawczej podlega każde ściąganie plików chronionych prawami autorskimi, dokonywane w celu osiągnięcia zysku (przy czym kwotę zaoszczędzoną na ściągnięciu zamiast kupieniu interpretuje się jako zysk)
Tymczasem odpowiedzialności karnej podlega wyłącznie ROZPOWSZECHNIANIE plików.


To co powyżej tyczy się muzyki/filmów itd. bo jeśli chodzi o nielegalne gry i programy to samo ich posiadanie jest przestępstwem i podlega odpowiedzialności karnej.
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”