Japońskie piosenki

Kącik miłośników Kraju Kwitnącej Wiśni.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Japońskie piosenki

Post autor: SubZero »

Chodziło mi bardziej o 'więcej' tych trzech konkretnych wykonawców ;) ale innych też będę sprawdzał.
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Japońskie piosenki

Post autor: JJK »

SubZero pisze:Chodziło mi bardziej o 'więcej' tych trzech konkretnych wykonawców ;)
楽勝だよ!:)

Kuricorder Quartet

[media][/media]
[media][/media]
[media][/media]

Depapepe
[media][/media]
[media][/media]
[media][/media]

Recoride
[media][/media]
[media][/media]
[media][/media]

Starczy;)?
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Japońskie piosenki

Post autor: SubZero »

JJK pisze:Starczy;)?
Dobrej muzyki nigdy dość ;)
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Japońskie piosenki

Post autor: JJK »

→Pia-no-jaC←
[media][/media]
[media][/media]
[media][/media]

Czy do stworzenia dynamicznej i jakże chwytliwej muzyki wystarczy dobry klawiszowiec i zapalony perkusista eksperymentator? Od dawna wiadomo że TAK. I właśnie →Pia-no-jaC← jest światnym przykładem takiej kombinacji z ostatnich lat.



Sayonara Ponytail
[media][/media]
[media][/media]
[media][/media]

Przyjemne dziewczęce wokale, całkowicie strawny popik z domieszką a to akustyki, a to elektroniki, a to czego innego. Ostatnio zdobyły szerszą popularność dzięki endingowi do anime Tsuritama. Ale Youtube blokuje część ich filmików:(...



Tama
[media][/media]
[media][/media]
[media][/media]

Pojęcia "avant folk" czy "nagomu" pewnie mało komu cokolwiek mówią, dlatego staram się nie nadużywać tak ścisłej terminologii, tym bardziej że rzadko kompetentnie opisuje ona rzeczywiste brzmienie i styl danego artysty/formacji. Tama należy do najtrudniejszych w zrozumieniu zespołów dla przeciętnego zachodniego odbiorcy. W dużej mierze przypodobali sobie dziwną mieszankę ekspresji - jednoczesny hołd i parodię japońskiego folkloru, z wieloma nawiązaniami do codziennego życia we współczesnej Japonii. Dla większości Japończyków przekaz jest bardzo przystępny, dlatego ich wielobarwny, kalamburowy repertuar przyjął się tam bardzo ciepło, mimo dość ekscentrycznego stylu muzycznego. Gitary klasyczne, akordeon, ukulele, mandolina, organki - to tylko część z ich instrumentarium. Ważnym składnikiem ich gry są jednak teksty piosenek, więc aby odkryć ich talent w całości trzeba znać choć trochę tego egzotycznego języka.

BTW. Dla dodatkowego ubarwienia chciałem wrzucić japońską reklamę Kirby's Adventure, m.in w której maczali swoje palce, jednak yt mnie ubiegł i usunął filmik:(
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
honmar
Beginner
Beginner
Posty: 19
Rejestracja: 12-03-2013, 16:33

Re: Japońskie piosenki

Post autor: honmar »

Jeśli mam być szczery - ale to tylko moje zdanie sorki, dziwne to jest. Zresztą może i Japońska muzyka jest fajna, ale jak dla mnie niezbyt mi się podoba. Cienkie głosiki, i ten Ich język. Nawet jeśli spiewają w języku angielskim to od razu widać,że śpiewa azjata. Bez urazy, pozdrawiam i jeszcze raz sorki za moją opinię, ale mogę mieć własne zdanie.Prawda?. :)
Co bardziej dokuczy,to prędzej nauczy.
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Japońskie piosenki

Post autor: mg1987 »

Oczywiście, że możesz.
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Japońskie piosenki

Post autor: Martins »

honmar pisze:Jeśli mam być szczery - ale to tylko moje zdanie sorki, dziwne to jest. Zresztą może i Japońska muzyka jest fajna, ale jak dla mnie niezbyt mi się podoba. Cienkie głosiki, i ten Ich język. Nawet jeśli spiewają w języku angielskim to od razu widać,że śpiewa azjata. Bez urazy, pozdrawiam i jeszcze raz sorki za moją opinię, ale mogę mieć własne zdanie.Prawda?. :)
Nie przepraszaj za to, ze masz swoje zdanie, a jeśli komuś to nie pasuje, to też nie ma problemu, formujemy opozycję przeciw nieszczęśnikowi i od razu weselej na forum :P
Nie gram już w przygodówki Point and Click - proszę, męczcie mnie o spary.
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Japońskie piosenki

Post autor: JJK »

Dziwne to jest, bo nie są to właściwie pełnoprawne utwory muzyczne tylko taka próbka z aplikacji dźwiękowej à la budzik, którą można sobie wrzucić na iphona;).
Jeśli chcesz obadać/skomentować jakość japońskiej fonografii, najlepiej zerknij do tematu "Japońskie piosenki".
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
honmar
Beginner
Beginner
Posty: 19
Rejestracja: 12-03-2013, 16:33

Re: Japońskie piosenki

Post autor: honmar »

SDzięki za zrozumienie. A co Wy na to? :
Co bardziej dokuczy,to prędzej nauczy.
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Japońskie piosenki

Post autor: JJK »

[media][/media]
Ziomale z Tokio
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
honmar
Beginner
Beginner
Posty: 19
Rejestracja: 12-03-2013, 16:33

Japońskie piosenki

Post autor: honmar »

Noriko Kasai : Co Wy na to? Dziewczyna nawet niczego sobie. :

Co bardziej dokuczy,to prędzej nauczy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Japonia”