Problem z wyborem postaci

Forum poświęcone piątej odsłonie Tekkena oraz Dark Resurrection.

Moderator: ModTeam

Eddie
Beginner
Beginner
Posty: 8
Rejestracja: 30-12-2009, 21:44

Problem z wyborem postaci

Post autor: Eddie »

Witam. Jestem tutaj nowy i nie wiem czy dobrze trafiłem z tematem, ale mam bardzo poważny problem. Otóż, ostatnio sobie zacząłem pykać w Tekkena 5 na PS2 i mam problem z wyborem postaci. Zamierzam grać maks. 2 postaciami ale mieć je opanowane do perfekcji. Dylemat mam pomiędzy:
Lei
Law
Baek
Lee

Bardzo proszę o pomoc zaawansowanych graczy. Proszę, abyście wypisali dokładnie ich wady oraz zalety (wiem, że pisaliście już 1000 razy, ale trudno jest mi pozbierać to wszystko z setki różnych tematów), oraz najlepsze combo (bo jakoś mi się nie widzi, aby opanowywać np Law'em 100 ciosów :P)

P.S. Mam taką prośbę, mógłby ktoś podać mi link to opisania co to znaczy np 3,3,3 4,4,4 i jakieś inne cyferki/liczby ?

Z góry dziękuję
Ostatnio zmieniony 30-12-2009, 22:28 przez Eddie, łącznie zmieniany 1 raz.
Ave !
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Problem z wyborem postaci

Post autor: Dumian »

Podstawy i legendę ciosów masz tutaj. Co do postaci to trudno mi coś doradzić, nie wiem jaki styl gry preferujesz lub kim grałeś w poprzednich częściach (o ile grałeś). Na początek polecam wejść na practice, sprawdzić command listę postaci nad którymi się zastanawiasz i zobaczyć kogo najlepiej "czujesz". Jeśli już miałbym coś wybierać to raczej Lawa lub Lee, Lei i Baek to tak średnio dla początkującego. Sprawdź też juggle tutaj i tutaj oraz ten link, jest tam sporo o postaciach, a jak chcesz je zobaczyć w akcji to poszukaj walk na youtube (wpisz w wyszukiwarkę np. "tekken 5 law vs" itp.)
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Eddie
Beginner
Beginner
Posty: 8
Rejestracja: 30-12-2009, 21:44

Re: Problem z wyborem postaci

Post autor: Eddie »

Właśnie siedzę teraz w practice i testuje Lawa. Ja uwielbiam styl szybki, nienawidzę wolnych postaci. Jak na razie to lepiej czuję się w Lawie niżeli w Lee (tym spamuje cały czas szybkie kopniaki :D). No nic, mam całą noc przed sobą na trenowanie ;p Dzięki za pomoc, jak coś to się jeszcze odezwę.
Ave !
Awatar użytkownika
Frizen
Grand Master
Grand Master
Posty: 534
Rejestracja: 12-08-2006, 12:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Problem z wyborem postaci

Post autor: Frizen »

Lei - duzo kombinowania, trzeba myslec w trakcie gry i dobrze uzywac jego pozycji jak i wyprowadzac z nich ciosy. Ciezko grac nim dobrze, ale widzialem osoby grajace ta postacia na widok ktorych szczena mi opadala :).

Law - gra na pressing, chyba nic wiecej tutaj.

Baek - zabawa z flamingo, zajezdzanie przeciwnika wymiana lowow i midow.

O Lee sie nie wypowiem bo nie mam o tej postaci wiekszego pojecia.
Eddie
Beginner
Beginner
Posty: 8
Rejestracja: 30-12-2009, 21:44

Re: Problem z wyborem postaci

Post autor: Eddie »

No, urządziłem sobie z kumplami lekki meczyk postaciami to przegrywałem (z jednym przez głupotę, ale to rzadko, grał Hwoarang'iem), a z drugim prawie zawsze (grał Nina, ale walił w pada na oślep :D), a grałem Lawem. Już rozgryzłem parę fajnych tricków, i nawet wcielam je w grę :D Dzięki wszystkim za pomoc, pomogliście mi ;p Jak będę miał jeszcze jakieś problemy etc., to napiszę.

Pozdrawiam
Ave !
Eddie
Beginner
Beginner
Posty: 8
Rejestracja: 30-12-2009, 21:44

Re: Problem z wyborem postaci

Post autor: Eddie »

I tak o to znów mam problem. Nie mogę zrobić juggle. Podbijam go do góry i robię te kombinacje i udaje mi się tylko zrobić max 2 uderzenia. Jakieś rady ? Oglądałem bardzo dużo filmików na yt, czytałem poradniki, wszedłem w te 3 strony, które podałeś i nic ;/
Ave !
Awatar użytkownika
vho
Grand Master
Grand Master
Posty: 559
Rejestracja: 30-03-2006, 00:49

Re: Problem z wyborem postaci

Post autor: vho »

Jakieś rady
Ćwicz. I bądź cierpliwy.
[url=html://backdash.pl]Obrazek[/url]
Eddie
Beginner
Beginner
Posty: 8
Rejestracja: 30-12-2009, 21:44

Re: Problem z wyborem postaci

Post autor: Eddie »

A da się to juggle przerwać ? Bo np walcze z tą Niną (ranga Legend w Arcade Mode) i ona kurde robi 2 razy juggle i nie mogę nic zrobić.
Ave !
fuckone
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 68
Rejestracja: 29-09-2007, 08:51

Re: Problem z wyborem postaci

Post autor: fuckone »

Nie przerwiesz jak jestes w powietrzu :)
Nie daj sie wybijac :P to jedyny sposob aby tego uniknac
RafaelWaleczny
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 08-01-2010, 21:39

Re: Problem z wyborem postaci

Post autor: RafaelWaleczny »

mam pytanie jak w Tekenie 5 na PS2 wybrać Eddiego
Awatar użytkownika
Arek3473
Student
Student
Posty: 40
Rejestracja: 11-04-2010, 09:54

Re: Problem z wyborem postaci

Post autor: Arek3473 »

Trzeba kupić kostium Christie. Gdy już kupisz to wejdź w wybrany przez siebie tryb walki i naciśnij na nią O, lub trójkątem ;)
Hehe :)
Awatar użytkownika
Tomasz_740
Student
Student
Posty: 50
Rejestracja: 20-07-2011, 21:41
Lokalizacja: Łódź, Poddębice.
Ogrywam: Pariah.
Kontakt:

Re: Problem z wyborem postaci

Post autor: Tomasz_740 »

Moim zdaniem najlepszym wyborem jest King . Jin kazama ;-)
"Nie ma okrutniejszej broni nad ludzką ambicją - najostrzejszy miecz jej nie dorówna"
Awatar użytkownika
!Dan!
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 20-05-2006, 12:37
Lokalizacja: Kraków ^^
Ogrywam: JK3, Tekken 3, Tekken: Dark Resurrection, Quake 3: A.

Re: Problem z wyborem postaci

Post autor: !Dan! »

King zdecydowanie nie jest dla początkującego. Jak i zresztą Jin moim zdaniem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomasz_740
Student
Student
Posty: 50
Rejestracja: 20-07-2011, 21:41
Lokalizacja: Łódź, Poddębice.
Ogrywam: Pariah.
Kontakt:

Re: Problem z wyborem postaci

Post autor: Tomasz_740 »

King ma wiele zalet, jego command list ma 169 technik i można pada tak dobrze ustawić że będzie łatwiej sie nim grało ;-)
"Nie ma okrutniejszej broni nad ludzką ambicją - najostrzejszy miecz jej nie dorówna"
Awatar użytkownika
caradolph
Grand Master
Grand Master
Posty: 749
Rejestracja: 23-01-2011, 21:11
Lokalizacja: Pawłowice
Ogrywam: TTT2, GOW: Ascension, KOF XIII (okazyjnie)
Kontakt:

Re: Problem z wyborem postaci

Post autor: caradolph »

Odlicz multi throws od commandów kinga, bo każdy dobry gracz się z nich wyrwie.;)

Tak w ogóle to !Dan! ma rację całkowitą. Ogólnie i w 5 i w 6 to nie są postacie łatwe do opanowania. Sam Kingiem gram już pół roku a z dobrym graczem ugram jajco, gdyż to nie jest postać na mój styl gry do końca. Mój brat gra Jinem. U niego w praktyce ważne jest parry, EWGF,mix upy, które da się wyłożyć block punisherem lub reversalem oraz b+2,1 (TK6)
"Brazuya would be godlike, imagine something like Kazuya with safe mid launcher and CH d/f+2, taunt, b+4, EWGF. This is it."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tekken 5 oraz Tekken DR”