Tekken Movie Trailer

Subforum poświęcone wszelkim filmom z Tekkena.

Moderator: ModTeam

Gieferg
Beginner
Beginner
Posty: 27
Rejestracja: 25-03-2007, 12:29
Lokalizacja: Dabrowa Górnicza

Re: Tekken Movie Trailer

Post autor: Gieferg »

Generalnie na plus. Spodziewałem się, że będzie gorzej. Co prawda Law, który był wzorowany na Bruce Lee powinien przynajmniej przypominać Lee, a jesli nie to mogli go sobie darować, no i zdaje się, że nie będzie Paula co jest dla mnie dośc niezrozumiałe no i areny... wygląda na to, że zdecydowana wiekszośc walk w filmie bedzie sie toczyć na zwykłym i ciągle tym samym ringu. Trochę szkoda, zważywszy na to jak ładne areny bywały w grach z serii.

O ile to prawda że film ma Rkę, to tym bardziej jestem ciekaw tego filmu.

Zulata pisze:Jak będzie tekken w kinie, to sobie oglądne Mortal Kombat w tym czasie. Tam przynajmniej miałem nawalankę z postaciami, które znam z dzieciństwa i wyglądają tak jak ja je pamiętam
Aha, szczególnie Kano wyglądał jak w grze :hyhy: Nie mówiąc jużo tym, że czepiasz się o jakieś fabularne zmiany, czy brak durnej fryzurki Kazuyi z gry, a w Mortalu jak zrobili ze Scorpiona i Sub-Zero sługusów Shang Tsunga, czy Rayden niewiele mający wspólnego z tym jak wyglądał w grze to już było ok... ciekawe podejście. Inna sprawa, że wątpię by filmowego Mortala jakakolwiek ekranizacja mordobicia miała w najbliższym czasie przebić.
Awatar użytkownika
Zulata
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 68
Rejestracja: 21-11-2009, 12:53
Kontakt:

Re: Tekken Movie Trailer

Post autor: Zulata »

Ja tam uważam, że Raiden był w porządku, kapelusik by siadł, no i Kano też był imo podobny. Reszta postaci była dokładnie odwzorowana. Nie czepiam się fabularnych zmian, powiedziałem, że ten film nie ma mieć fabuły. Wspomniałem tylko o romansie Jina z Christie, odnośnie postaci, bo uważam, że bzdurą jest, aż tak zmieniać ich historię. To, że Sub Zero i Scorpion są sługusami Shang Tsunga da się zdzierżyć, jakby sobie trochę naciągnąć historię, biorąc pod uwagę np. że pierwszy Sub Zero był sługą Shao Kahna, shang tsung też, więc można ich jakoś tam połączyć. Co do Scorpiona, to tu fakt, że jego ciężko połączyć, w szczególności, że jest odwiecznym wrogiem Sub Zero i go sciga, a tu na stateczku razem współpracują. Jednakże, Jin zakochany w Christie, gdzie w grze Jin jest Mścicielem, nikogo nie kocha, nikogo nie lubi, nawet swojej rodziny, do tego stopnia, że nauczył się innego stylu walki ;D. Christie kocha Eddiego, który jest do tego w filmie. Jakby jego nie było to ok, dałoby się przeżyć ten romans, ale tak to ... . Poza tym, jeśli ona nie wykona żadnego capoeirowego ruchu ( a jestem pewnie, że nie wykona) to nie ma czego komentować.
A co do tego odwzorowywania postaci ... jest źle. Jednorazówka Gilette z trzema ostrzami kosztuje jakieś 5 zł, a zapewnia komfort golenia ;D. a w roli Marshalla, już wolałbym Jet Lee, mniej bym się czepiał. Paul ma niby być, to mi się wydaje, jak oglądaliśmy z kumplami, że to jest ten typ w barze co czyści kufel bodajże. Mam się nie czepiać toporów ?
Tam nie tylko są topory ! Jeszcze jakieś łańcuchy i kije. Przecież to nie jest Soul Calibur tylko Tekken do jasnej cholery, a w tej grze tylko jedna postać używa broni od początku i jest to Yoshi, albo to może jest jakiś templariusz czy coś. Nie wie, ,bo mi to bardziej przypomina rycerza, niżeli Yoshiego. Kazuya jest na trailerze z kilku urywkach i w każdym ma topory, nigdy bez nich. No bez jaj, nie będzie Wind God fista ? Bez żartów. Jin uprawiający Parkour. No, ale tak jak mówię. Jestem w stanie zdzierżyć romans Jina, fakt że cały turniej będzie się odbywał na jednej arenie i to, że Jin uprawia parkour. Ale, faktu, że postaci nie są odwzorowane tak jak powinny i nie mają swoich popisowych numerów, na pewno nie strawie. Moim zdaniem, nie można reżyserom pozwalać na własne wizje odnośnie kultowych tytułów. Już widzimy co się stało z Dragon Ballem. Teraz czas na Tekkena.
I dziwi mnie, że NAMCO sprzedało prawa na taki crap. Tym bardziej tutaj, podziwiam postawę takiego Blizzarda, który 3 potencjalnych rezyserów World of warcraft filmu, wywalił na zbity pysk za ich pomysły i scenariusze. I to mi się podoba, że nie lecą na kasę, tylko chcą aby ich tytuł który stał się bardzo popularny, był tak samo dobry w kinie.
Gieferg
Beginner
Beginner
Posty: 27
Rejestracja: 25-03-2007, 12:29
Lokalizacja: Dabrowa Górnicza

Re: Tekken Movie Trailer

Post autor: Gieferg »

Ja tam uważam, że Raiden był w porządku, kapelusik by siadł, no i Kano też był imo podobny.
Jak Rayden i Kano byli podobni to Kazuya i Jin są identyczni. Jedyne w czym był Kano podobny to blacha na twarzy i czerwone oko, równie dobrze mogę powiedzieć, że Jin ma swoje spodnie i rękawice.
Wspomniałem tylko o romansie Jina z Christie
Taa, bo to że ktoś ma z kimś romans to większy problem niż to że jest po innej stronie konfliktu niz być powinien.
Mam się nie czepiać toporów ?
Tam nie tylko są topory ! Jeszcze jakieś łańcuchy i kije.
W Mortalu Liu w pierwszej walce uzywał kija, poza tym była cała walka ze strażnikami z użyciem broni, a gdzie w pierwszych grach MK Johnny, Liu i Sonya uzywali broni? Owszem, używali jej w kolejnych, ale te powstały dopiero PO filmie. Pod tym względem MK robi dokładnie to samo co Tekken. Ale ty oczywiście w swoim zaslepieniu tego nie widzisz :P
jest źle. Jednorazówka Gilette z trzema ostrzami kosztuje jakieś 5 zł, a zapewnia komfort golenia
Patrz: Kano w filmowym MK, a Shang Tsung powinien mieć wąsy i nie miał, okropne, nie?
No bez jaj, nie będzie Wind God fista ?
Kano nie robił w filmie swojego cannonballa, no bez jaj!


Ogólnei rzecz biorąc - czepiasz się pierdół które nie mają żadnego wpływu na to czy film będzie dobry, czy nie.
Awatar użytkownika
Zulata
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 68
Rejestracja: 21-11-2009, 12:53
Kontakt:

Re: Tekken Movie Trailer

Post autor: Zulata »

W sumie to ty się czepiasz ;D za wszelką cenę chcesz mi udowodnić, że zmiana wyglądu postaci w filmie tekken nie ma żadnego wpływu na film. No tak, prawda, nie świadczy to o tym czy film będzie odbry czy nie, ale dla mnie, świadczy to o tym, że film nie powinien się nazywać Tekken i nie powinien używać imion postaci z tej gry.
Co do tego Mortal Kombat, bo tak strasznie łapiesz mnie za słówka. Faktem jest, że postacie w Mortal Kombat zmieniały się i nie zawsze wyglądały tak samo. Shang Tsungi wyglądały inaczej itd, a w Tekkenie postacie wyglądają od 1 tak samo. W Mortal Kombat twórcy są wytłumaczeni nawet jeśli, któreś postacie nie są podobne do siebie (a jest ich ze 3). druga sprawa, ze w mortalu wiele Fatalisty odbywało się za pomocą broni, których o dziwo postacie nie używały podczas walki, ale je miały. Dlatego też, Mortal Kombat pod względem wyglądu postaci jest dosyć dynamiczny i daje całkiem sporo możliwości i byliby wytłumaczeni gdyby spieprzyli wszystkie postacie, a i tak postarali się oddać jak najbardziej ich wygląd.
Już nawet w Street Fighterze tym pierwszym postacie były nieźle odwzorowane oprócz Van Damme w sumie to reszta była tam bardzo dobra. Przecież to widać, że tekken jest pokroju filmów takich jak Legend of Chun Lee czy też Dragon Ball. Reżyserzy używają imion postaci do stworzenia czegoś nowego, bo próbują być strasznie ambitni. I tka wpychają nasze ulubione postacie w ciała jakiś dziwnych osób, gdzie może stroje są podobne. No bo Legend of Chun Lee to tam jest tylko nazwa i imiona postaci. Strojów itd nawet nie próbowali odwzorować, a Gen i Bison .... n/c. I to jest film tego pokroju. Dragon Ball był dobry ? Legend of Chun lee było dobre ? na pewno nie, kilka osób powie, ze całkiem fajny film (100% z nich nie ma pojęcia co to jest Street Fighter czy też Dragon Ball). Fani jednogłośnie mówią, że te filmy to Crapy. Ja się tu wypowiadam, jako fan Tekkena i gracz od dobrych 10 lat. Nie jakiś tam typek. Dla mnie jeśli w filmie nie sa w 100% odwzorowane postacie, to ten film nie ma prawa używać nazwy z gry ani imion tych postaci. Masz racje, że w Mortal Kombat Shang Tsung, Kano czy też Raiden, a nawet Kitana byli niepodobni, ale tak jak pisałem. Często w Mortalu zmieniał się wygląd niektórych postaci. W Tekkenie nie i skoro nie dostaje dobrego filmu akcji, w którym jest niezła fabuła i ciekawe zwroty akcji, tylko prostą nawalankę na ringu z postaciami z ulubionej gry, to mam prawo żądać aby postacie wyglądały tak jak powinny i żeby walczyły swoimi Stylami z gry ( a można się ich bez problemu nauczyć ). Btw, kto to jest ten typ z tatuażem na piersi i ramieniu na począrku trailera, bo typa nie kojarze z gry ?
Gieferg
Beginner
Beginner
Posty: 27
Rejestracja: 25-03-2007, 12:29
Lokalizacja: Dabrowa Górnicza

Re: Tekken Movie Trailer

Post autor: Gieferg »

W sumie to ty się czepiasz ;D za wszelką cenę chcesz mi udowodnić, że zmiana wyglądu postaci w filmie tekken nie ma żadnego wpływu na film.
Nie. Udowadniam ci tylko niekonsekwencję.
Coś co ci nie przeszkadzało w Mortalu, tutaj jest dla ciebie wielkim problemem.
Dragon Ball był dobry ? Legend of Chun lee było dobre ?

Nie widziałem i nie mam zamiaru widzieć.
Często w Mortalu zmieniał się wygląd niektórych postaci.
Film powstał gdy były tylko TRZY części gry i wtedy jeszcze ten wygląd się tak specjalnie nie zmieniał. Jedynie Shang Tsung był zawsze inny i Sub-Zero w MK3 wystąpił bez maski.
druga sprawa, ze w mortalu wiele Fatalisty odbywało się za pomocą broni, których o dziwo postacie nie używały podczas walki
Nie było nic takiego w MK1 ani w MK2. Dopiero od późniejszych części się to zaczeło. Pierwszy film bazuje tylko na dwóch pierwszych (przy czym na drugiej tylko minimalnie - Kitana i parę innych motywów).[/quote]
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Tekken Movie Trailer

Post autor: Dumian »

Ale chyba nigdzie nie było napisane, że to ma być film wzorowany na openingach i endingach z Tekkena? To jest po prostu ekranizacja bazująca na serii Tekken i to nic złego, że trochę faktów będzie pozmienianych, nie ma co się na siłę czepiać. Jeśli chodzi o bronie to mogli wzorować się na Scenario Campaign, gdzie sobie nawet postrzelać można, więc już chyba są usprawiedliwieni? Lepsze to niż gdyby wzorowali się na niektórych item moves ;)
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Wapniak
Beginner
Beginner
Posty: 10
Rejestracja: 26-11-2009, 14:05
Kontakt:

Re: Tekken Movie Trailer

Post autor: Wapniak »

@Zulata typek z tatuażem to Miguel zobacz sobie 1:15 trailera ma te same spodnie i tu chyba kolejny minus bo to druga postać po lawie która oprócz gaci nie ma nic wspólnego z postacią z gry, ja filmu nie potępiam ale jako fan serii jestem zawiedziony bo można było zrobić to trochę lepiej
Saj
Elite player
Elite player
Posty: 177
Rejestracja: 16-02-2009, 16:51

Re: Tekken Movie Trailer

Post autor: Saj »

Powiedzmy sobie szczerze, a czego sie spodziewaliśmy?
Super porywającej fabuły?
Myślicie ze z tej gry da sie ogóle zrobić dobry film??!!
Bez jaj. Moze jakby zaryzykowano i zrobione Tekkena na podstawie T1 albo juz nawet T2.
Sami dobrze iecie jaka hała sie zrobiła i s**ka fabularna z tekkena z okazji premiery T4 a dalej juz tylko gorzej.
To ma być filmik dla podniety 9latków , jedynym dobrym filmem na podsawie bijatylki był i chyba bedzie Mortal Kombat(ale pierwsza cześc ofkorz, ale to dzieki Andersonowi film jest udany , kto widział "Aż poleje się krew" wie że to dobry reżyser). No i Street Fighter AM.(ten pierwszy).
powiedzcie mi dlaczego? Proste. Fabyła nie moze miec za duzo bohaterów bo w konsekwencji zaden nie bedzie mial ciekawej historii prawda? to sie spradza tylko dla seriali. a w T5 mamy juz ok 30 char. jak zmieścic cokolwiek w 2h filmu? nieda sie.

Co zrobili wiec panowie?
zrobili film gdzie pokaza KAZDEGO chocby to była jedna walka(wpierdol i narazie , nastepny), dadza głownego bohatera(jin no bo kto), goraca dupe wymachujaca...dupą:/ i tandeny wątek miłosny oraz kiczowatego szwarc charaktera(bleee..). i woooowoooooo fani beda merdac ogonkami !!! taaaa

pomyślcie jakby ten film wygldał gdyby był oparty na T2(tylko bez dziwactw, z klimatyczna muzyka, bogarymi sceneriami, surowy, przepełniony miscytyzmem sztuk walki)?
A potem był sequel opwiadajacy historie z T3. Dużo ciekawiej prawda? No ale nie było by Rodmana i Wieprza czyli czsc graczy by jeczała.
No i dlatego mamy co mamy...czyli nic
Gieferg
Beginner
Beginner
Posty: 27
Rejestracja: 25-03-2007, 12:29
Lokalizacja: Dabrowa Górnicza

Re: Tekken Movie Trailer

Post autor: Gieferg »

ale to dzieki Andersonowi film jest udany , kto widział "Aż poleje się krew" wie że to dobry reżyser
Ta, jasne...

Zdaje się, że umknął ci ten drobny szczegół że "Aż poleje się krew" nakręcił Paul Thomas Anderson, a "Mortal Kombat" Paul W.S.Anderson...

A co do filmu - też bym chętnie obejrzał elranizację Tekkena 2, a potem kontynuację w postaci ekranizacji T3 - w postaci wysokobudżetowych filmów, które sie nie ograniczają do kilku walk na ringu.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Tekken Movie Trailer

Post autor: KRELIAN »

MK1 był kultowy i w ogóle najlepszy film na podstawie bijatyk. MK2, DoA, SF, czy Dragon Ball (to nic że na postawie mangi/anime) to kiła, pasta i najgorsze co się da, zaś jedyny powód dla którego można to oglądać to nieskrępowana beka, zatem jako parodie spisują się doskonale - bardzo popularne stwierdzenie odnośnie filmów na podstawie bijatyk i nie ukrywam, że sam je w dużym stopniu podzielam.

Teraz patrze na nowy trailer, widzę narzekania na stroje, minimalne nawiązania do gry i w ogóle czemu nie ma paska życia jeszcze w trakcie walk. Przecież MK1 był kultowy, Mniej niż Zero zamrażał, więc czemu znów nie może być fajnie skoro Anka jest ładniejsza od Niny, jest coś na wzór Areny z TK4 choć pewnie bez infinitów i ogólnie będzie wesoło?

Pewnie dlatego, że wciąż patrzymy przez pryzmat sentymentów, klimatycznych lokacji i ogólnego szału jaki w tamtych czasach niósł ze sobą Mortal Kombat, który na pewno miał znacznie większą popularność niż choćby SF2 (przynajmniej na naszym podwórku) i nawet Van Damme tego nie zmienił - choć tutaj akurat spotkałem się z różnymi opiniami odnośnie filmu.

Z chęcią zaryzykuje stwierdzenie, że gdyby dla przykładu Dragon Ball wyszedł w czasach regularnych posiedzeń przy RTL7, to gracze patrzyliby na niego nieco inaczej. To właśnie może być odpowiedź na problem niekonsekwencji, więc nawet gdyby w filmie Tekken spełniono większość możliwych warunków, to ktoś by zauważył, że jednak zapomniano o Bound i podłoga nie pęka, więc tak czy inaczej wychodzi na to, że filmu nie można traktować poważnie. Na solidną porcję beki jednak liczę i w sumie tyle mi do szczęścia wystarczy.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Saj
Elite player
Elite player
Posty: 177
Rejestracja: 16-02-2009, 16:51

Re: Tekken Movie Trailer

Post autor: Saj »

co do rezyserów masz racje, moja pomyłka przyznaje
mogłem to sprawdzic a tak zyłem w błogiej niewiedzy,
jeśli chodzi o Street Fighr mówiłem oczyiście o Animated Movie (anime pełnometrażowe) a nie o filmie z Van Damem(bo to hała masakryczna).
Kto nie widział niech zobaczy (choćby dla nagich piersi Chun-Li ).

A teraz pytenie zagdaka:
Jak myślicie drodzy gracze dlaczego Film MK był tak udany?
Co sprawiło że jest on uważany za dobry?
no ciekaw jestem co myslicie i czy da sie to zaimplikowac w tekkena?
Ostatnio zmieniony 17-01-2010, 16:45 przez Saj, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Tekken Movie Trailer

Post autor: SubZero »

Saj pisze:zaimlikowac
Że tak powiem, "co k***a ?"
Saj
Elite player
Elite player
Posty: 177
Rejestracja: 16-02-2009, 16:51

Re: Tekken Movie Trailer

Post autor: Saj »

implikacja
zobacz w wikipedii...
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Tekken Movie Trailer

Post autor: SubZero »

Ja wiem, co to implikacja (chociaż wydaje mi się, że ty niekoniecznie), po prostu nie rozszyfrowałem twojego kodu ;)
Saj
Elite player
Elite player
Posty: 177
Rejestracja: 16-02-2009, 16:51

Re: Tekken Movie Trailer

Post autor: Saj »

spoko :D
Swoja droga ten termin jest uzywane w róznym kontekscie (tu nawet biolodzy skumaja)
wiec jak myslicie jaki powinnien byc film tekken by nie okazał sie klapa?
Ba! a nawet był udany? (latajace na prawo i lewo cycki przemilczam)...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tekken Movie”