Wrestling

Tematy nie pasujące do innych kategorii, dyskusje na każdy temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Oen
Friend
Posty: 328
Rejestracja: 26-02-2006, 12:41
Lokalizacja: Gdańsk

Wrestling

Post autor: Oen »

Ok dzięki Akcja za posprzątanie tego tematu i nadanie mu słusznej formy ;)
No to startujemy na początek co by uciąć wszelkie spekulacje.

Czy wrestling jest ściemą? Odpowiedź w filmiku poniżej:


Nie oznacza to jednak, że należy brać wszystko śmiertelnie poważnie. Wrestling ma po prostu swoją konwencję która sprawia, że jest w tym trochę sportu jak i trochę teatru ;)
Więcej o konwencji a właściwie jej łamaniu przez federacje indy, poniżej w postaci paru śmiesznych filmików ;) Warto też wspomnieć, że jedną z cech charakterystycznych dla Wrestlingu jest podział na tych dobrych którzy mają być ulubieńcami publiczności (face) i tych złych których publiczność zazwyczaj powinna wygwizdywać (heel).

Druga kwestia którą warto poruszyć, może co poniektórych zdziwić ale WWF/WWE czy też nieistniejące już WCW to nie wszystko. Rzekłbym więc, że obecnie panujący nam gigant WWE oferuje nam produkt często niestety dość kiepskiej jakości. Głównym winowajcą jest tu przede wszystkim realizacja polityki "WWE for kids" czyli nakierowanie organizacji na dzieci oraz od czasu upadku WCW brak drugiej odpowiednio wielkiej siły będącej w stanie przeciwstawić się monopolowi Vince'a (szef WWE). Na szczęście jednak od paru lat rodzi się nam pewien głodny i ambitny konkurent w postaci TNA, który to od momentu przyłączenia się do tej federacji Hogana i Erica Bishofa zaczął dążyć otwarcie do wojny z WWE.
No ale jak wspomniałem WWE to nie wszystko, generalnie to można wrestling podzielić na pewne kategorie:

Entertainment: Czyli ta najbardziej z komercjalizowana wersja wrestlingu nakierowana na masowego często nieświadomego odbiorcę dla którego wrestling jest bardziej czymś w stylu obejrzenia kolejnego odcinka serialu. Jest to wielki biznes i obraca się tu dużymi pieniędzmi (np. taki Randy Orton za walke na zeszłorocznej Wrestlemanii dostął premie 600 000$) Właściwie można powiedzieć, że jest to taki Tekken wśród wrestlingu, najbardziej popularny, największy, a jednocześnie wcale nie jest najlepszy. Obecnymi federacjami będącymi przedstawicielami tej formy wrestlingu są WWE i w nieco mniejszym stopniu TNA.

Independent: Czyli federacje niezależne, skoro już zastosowałem porównanie do bijatyk to określiłbym indy wrestling jako Virtua Fighter, z jednej stronie otrzymujemy to co w wrestlingu najlepsze z drugiej cała otoczka może być dla niektórych wręcz odrzucająca. Nie ma tu takich ograniczeń, czy za wszelką cenę trzymania konwencji jak w WWE. Dostajemy piękny wrestling i wspaniałe walki których nigdy nie uświadczymy w WWE, ale jednocześnie oprawa gal nie jest tak imponująca (a często są wręcz organizowane na jakichś salach gimnastycznych) no i nie zarabia się tu tak dużych pieniędzy jak w WWE. Tu przede wszystkim warto zwrócić uwagę na takie federacje RoH, PWG (moja ulubiona), Chikara (nieco w stylu lucha libre ale to wciąż us indy), CZW (hardcorowa federacja podchodząca wręcz pod ultraviolent wrestling), czy też absolutnie niesamowitą federacje ostatnich miesięcy jaką jest Dragon Gate USA.

(Hm chyba trochę za bardzo się rozpisałem zaraz nikomu się nie będzie chciało tego czytać więc się zacznę skracać :P)

Puresu: Japońska najbardziej usportowiona wersja wrestlingu, można to określić jako najbardziej czyste zapasy w wrestlingu, tu takie federacje jak NOAH, NJPW czy też nieco bardziej idące w stronę Indy, Dragon Gate bądź DDT.

Lucha Libre: Tu chyba większość będzie wiedzieć o co chodzi zamaskowani wrestlerzy dużo biegają i skaczą :P Mimo wszystko należy pamiętać, że w takim Meksyku jest to wręcz wielka tradycja i szacunek być luchadorem.

Jest jeszcze ultraviolent wrestling czyli walki w których standardem są hektolitry krwi, druty kolczaste, świetlówki, łamane stoły, podpalenia itp. itd. Przedstawiciele takich federacji są zarówno na scenie Indy jak i Puresu (walka tego typu była zresztą ukazana w filmie The Wrestler)

____________________________________________


Ok to może teraz najważniejsze wrestling, a sprawa Polski. Gdzie i jak można oglądać?
Niestety w naszym kraju możemy oglądać jedynie programy WWE, z drugiej jednak strony w tym roku od marca będą u nas wyświetlane bez jakichkolwiek opłat WSZYSTKIE ich produkty telewizyjne łącznie z galami ppv za których obejrzenie normalnie za granicę trzeba płacić, a oto ramówka:

Extreme Sports Channel:

WWE RAW

Odcinki premierowe:
Sobota, godz. 20:00.
Powtórki:
Niedziela godz. 14:00
Środa godz. 18:00

ECW (w ciagu najbliższych miesięcy brand ECW zostanie zlikwidowany i zastąpiony przez WWE NXT nie powinno to jednak nic wpłynąć na wyświetlanie tego programu u nas)

Odcinki premierowe:
Sobota, godz. 21:00.
Powtórki:
Niedziela godz. 15:00
Piątek godz. 18:00

WWE SmackDown!

Odcinki premierowe:
Niedziela, godz. 16:00.
Powtórki:
Niedziela godz. 20:00
Czwartek godz. 18:00

GALE PPV:

Royal Rumble 2010:
Data emisji nie jest jeszcze znana ale gdy pojawią się jakieś szczegóły na pewno nie omieszkam Was poinformować ;)


Eurosport:

This Week in WWE:

Poniedziałek, godz. 20:45
Powtórki:
Środa - Eurosport2. Po 20:00

WWE Vintage Collection:

Odcinki premierowe:
Poniedziałki, godz. 21:15
Powtórki:
Czwartki i piątki w godzinach wieczornych

TV PULS:

WWE SuperStars:

Premiera: 2.marca 2010r. (godzina jeszcze nie znana)


Dla osób zainteresowanych obejrzeniem czegoś więcej niż WWE polecam też takie serwisy jak youtube.com i dailymotion.com na których można znaleźć sporo gal i walk do obejrzenia w całości. Z kolei dla osób bardziej zainteresowanych polecam napisać mi na PM :P

Ponadto warto wspomnieć o dwóch raczkujących rodzimych federacjach!!!

Pierwsza to federacja o nazwie DDW ściągająca do naszego kraju na prawdę fajne gwiazdy sceny niezależnej (między innymi El Generico!!!) organizująca już w kwietniu kolejną większą gale w Warszawie na której zostanie wyłoniony pierwszy mistrz federacji i na którą to serdecznie zapraszam, bo sam mam zamiar się tam zjawić :D

Druga zaś
to federacja o nazwię TBW organizująca swoją pierwszą galę pod koniec lutego.


____________________________________________


Ok, a teraz moja ulubiona część czyli trochę wrestlingu na wesoło, będzie nawet coś dla fanów Mortala :D









Ostatnio zmieniony 06-02-2010, 09:19 przez Oen, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wrestling

Post autor: Action »

Oen, nie masz się co ograniczać. Naprawdę świetnie się czyta wypociny kogoś, kto opisuje swą pasje. :)

Teraz, skoro już wiesz, że masz przynajmniej jednego czytelnika... :D

Sam wrestling mógłbym opisać jednym słowem - show. Po tej formie zapasów oczekuje po prostu czystej rozrywki i gdy ją dostaje, jest ok.

Ogólnie szczerze polecam wspomniany już przez Oena film The Wrestler (aka Zapaśnik) z Mickey Rourke w roli głównej, w którym świetnie przedstawione są kulisy (już nie wspominając o przesłaniu) tego bądź co bądź sportu.


Acha, jestem pewien, że nie tak dawno temu widziałem szopa i spółkę z TNA na jakimś polskim kanale, bodajże ESPN. No chyba, że już zaprzestali emisji. :)


Co do śmiesznych akcji, Beaverly Hills Cop wymiata, ale nie może tu zabraknąć również tego:

<object width="425" height="344"><param name="movie" value=" name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>
Awatar użytkownika
Oen
Friend
Posty: 328
Rejestracja: 26-02-2006, 12:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wrestling

Post autor: Oen »

Och Akcja Ty mój wierny czytelniku zaraz się chyba wzruszę ;* Co do TNA wiem, że Eurosport wyświetlał randomowo i z dość dużym opóźnieniem gale PPV tej federacje jednakże emisja ich została zaprzestana ponad rok jak nie dwa lata temu. Więc TNA w naszej krajowej telewizji nie uświadczysz. Mimo wszystko moi drodzy fani TNA (taaa żeby tu chociaż jacyś byli :P ) nie ma co płakać. Wrestling jest coraz popularniejszą formą rozrywki w Polsce, w ciągu miesiąca będziemy mogli śledzić z jedynie dwutygodniowym opóźnieniem KAŻDY program WWE. Mamy DWIE POLSKIE FEDERACJE i w tym jedną SZKÓŁKĘ WRESTLINGOWĄ! Jakiś czas temu przebąkiwano coś nawet o wydanie pisemka WWE, czy też pojawiały się plotki, że niby Gołota miałby zostać wrestlerem za namową samego Hulka Hogana. Przecież to wszystko rok temu byłoby jeszcze nie do pomyślenia. Biorąc więc pod uwagę ostatnie poczynania TNA, sądzę, iż ujrzenie ich produktu ponownie w naszym kraju jest tylko kwestią czasu, a właściwie już uruchamiają możliwość oglądania przez internet ich gal PPV jednak wiąże się to z wydatkiem 14$ co dla wielu w naszym kraju może być progiem nie do przeskoczenia :P Swoją drogą TNA na swoim kanale youtube umieszcza często sporo ciekawych filmików czasem nawet całe gale tygodniowe, a TNA w ostatnim czasie na prawdę oglądać warto. Znajdą tam coś dla siebie zarówno fani starego WCW jak i fani dobrego wrestlingu. Od momentu objęcia steru federacji przez Hogana i Bischoffa pojawił się tam stary skład NWO, pojawił się Ric Flair, Jeff Hardy(!), czy też MMMMRRRR!... ANDERSON!!.....Anderson (Mr. Kennedy), a to nie wszystko bo do TNA dołączył również Brian Kendrick, Nasty Boys, Orlando Jordan, Val Venis, a i wciąż są nadzieje na debiut byłego mistrza WWE oraz ECW, Roba Van Dama! Dodając więc do tego stary skład TNA jaki tworzą Sting, Kurt Angle, Mick Foley, Team 3D (Dudley Boyz), Scot Steiner, Aj Styles, Samoa Joe, Christopher Daniels, Desmond Wolfe (Nigel McGuinness), Abbysa, MCMG, Beer Money... no mógłbym jeszcze wymieniać i wymieniać tak czy siak skład tej federacji to istna mieszanka wybuchowa którą ostatnio pochłaniam z wielkim zaciekawieniem.

Zaś co do filmiku od Akcji... cóż stare dobre ECW :D

BTW Skoro już się rozpisałem o TNA to pozwolę wrzucić tutaj prawdopodobnie najlepszą walkę w historii tej federacji Aj Styles vs Christopher Daniels vs Samoa Joe. Jest to walka która uzyskała ocenę pięciu gwiazdek na liście Davego Meltzera, a wierzcie mi jest to najwyższe możliwe wyróźnienie dla walki wrestlingowej. Zapraszam więc do oglądania bo WARTO i gwarantuję, że nikt nie będzie zawiedziony a może wręcz znajdzie nową pasje ;)

Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Wrestling

Post autor: Komandos »

TNA to najlepsza federacja obecnie, zjada WWE na śniadanie. AJ masakryczny jest, lubię oglądać tego gościa, to mój ulubiony wrestler obok Reya Mysterio. Ogólnie teraz wrestling już sporadycznie oglądam, ale jak już mam oglądać to tylko TNA :P
Awatar użytkownika
Oen
Friend
Posty: 328
Rejestracja: 26-02-2006, 12:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wrestling

Post autor: Oen »

Komandos jeśli twierdzisz, że TNA to najlepsza federacja to definitywnie nie widziałeś Dragon Gate USA czy też PWG :P No ale dobra pomińmy kwestie indy. Generalnie TNA jest federacją bardzo zmienną która potrafi zrobić całkowicie niestrawny syf (Victory Road 2009) jak i absolutnie niesamowite show (Turning Point 2009) w przeciwieństwie do WWE które utrzymuje swoj produkt na mniej więcej tym samym poziomie. Nie zmienia to jednak faktu, że TNA oglądać warto. Zresztą obecnie jest chyba najlepszy okres dla fanów wrestlingu w takim WWE weszliśmy na drogę do Wrestlemanii więc jest to jak zawsze najlepszy czas w federacji, a TNA wraz z Hoganem i wszelkimi zmianami jakie tam zachodzą (zmieniono nawet tak charakterystyczny dla TNA 6kątny ring!) stało się jeszcze bardziej nieprzewidywalne i z zaciekawieniem czeka się na to co zobaczymy w kolejnym programie.

BTW nawet o tym nie wiedziałem aż do dziś ale akcja z "podaniem krzesła" została powtórzona na show TNA które oczywiście odbywało się w słynnej ECW Arenie :D
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Wrestling

Post autor: Martins »

Nie kojarzę tych mniej znanych federacji (jestem dzieckiem WCW z TV4), ale oprócz WWE swego czasu widziałem też ECW i tam walki były naprawdę hardcorowe. Mam pytanie do specjalisty: słyszałem, że walki w Japonii nie są reżyserowane, prawda to? A tak w ogóle: QUOTE TO RAVEN: NEVERMORE :cool: Raven's Flock Rules!
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Wrestling

Post autor: gascan »

Na satelicie kiedyś oglądałem i ojciec skądś przyniósł kasety wideo(czaicie może niektórzy taki plastikowy pojemnik z taśmą w środku) Mialem koszulkę z Bret Hartem Hitmanem co do dzisiaj mi niektórzy przypominają i lubiłem gościa w klimatach plemiennych tatanka czy jakoś tak(miałem jego plakat z niemieckiego pisemka o wrestlingu) no i undertakera oczywiście. Zagrywałem się z kolegami jak pojebany w Wrestlmanie:
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Oen
Friend
Posty: 328
Rejestracja: 26-02-2006, 12:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wrestling

Post autor: Oen »

No cóż stare ECW na stałe zapisało się w kartach historii wrestlingu, zresztą fanom ECW mogę polecić dokument "The Rise and Fall of ECW" którego co prawda osobiście jeszcze nie oglądałem lecz opinie na temat tego wydania pozwalają mi go spokojnie z czystym sumieniem polecić. Co do Revana to pewnie ucieszy Cie to, że obecnie występuje w TNA i trzyma się tam ze Steve Richardsem oraz Dafney (jak to Tazz ją określa "Zombie Hot" xD). Niestety nie pełnią tam na razie znaczącej roli głównie przez dość ciotowaty gimnick Richardsa. Fanów Breta Harta za pewno zaś ucieszy wieść, że podpisał on krótkoterminowy kontrakt z WWE i będziemy go mogli oglądać przez parę miesięcy prowadzących do Wrestlemanii 26 w feudzie (konflikcie) z Vincem McMahonem nawiązującym do słynnegoMontreal Screwjobu!

Co do pytanie odnośnie wrestlingu z kraju kwitnącej wiśni. Jak wspominałem w pierwszym poście wrestling w Japonii jest najbardziej usportowionym rodzajem wrestlingu, jest na pewno najbardziej stiffowy (znaczy się biją tak że boli) nie zmienia to jednak faktu, że jest to dalej wrestling oparty na tym samym na czym wrestling jest oparty ;)

No to skoro o Japońskim wrestlingu i o jego charakterze mowa, "mała" stiffowa wymiana chopów (płaskie na klatę) :D
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Wrestling

Post autor: Martins »

Steve Richards to ten sam koleś, który był kiedyś czlonkiem Flock, ale opuścił ekipę z powodu kontuzji? Bret Hart miał chyba swego czasu rozprawy sądowe z McMahonem dotyczące śmierci Owen Harta podczas jednej z gal, ale widzę, że już się przeprosili.

Jak patrzę na kultową Wrestlemanię, to podtrzymuję swoją opinię co do tego, że wrestlingi powinny mieć bardziej arcadowy charakter. Według mnie za dużo tych pasków (stamina itp) się pojawiło w ostatnich odsłonach Smackdownów, dlatego już się nimi nie raczę. Do Shut Yourt Mouth było jeszcze spoko, a później to według mnie zbytnio skomplikowali tę serię.
Awatar użytkownika
Oen
Friend
Posty: 328
Rejestracja: 26-02-2006, 12:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wrestling

Post autor: Oen »

No dokładnie tak, co do Breta to nie tyle on co rodzina Hartów podała do sądu WWF. On sam miał zaś nienawidził Vince'a głównie Montreal. Czy się pogodzili? Cóż wiemy tylko, że aktualnie Bret znowu występuje w WWE.

No tak seria smackdownów jest tak bardzo skomplikowana, że potrzeba aż 10 minut by ją obcykać komuś względnie jej nie znającemu xD Wiesz tak właściwie w najnowszej części jedynym paskiem jest kółeczko pod wrestlerem ukazujące możliwość wykonania finishera. Osobiście uważam, że jest to świetna seria której tak na dobrą sprawę brakuje jedynie chain wrestlingu w parterze oraz możliwości przerywania akcji "na trzeciego". Więc absolutnie się z Twoją opinia zgodzić nie mogę.
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Wrestling

Post autor: Martins »

W najnowszą część akurat nie gralem, ale od piątej części wzwyż ta seria utracia według mnie swój arcadowy charakter. Mówię przede wszystkim o sesjach multi z kumplami. Za czasów PSXa odpalało się po prostu Smackdowna 2 i każdy momentalnie "wskakiwał" w system. A od piątki zaczeły się dwa reversale pod R-ami itp. Nikomu nie chciało się tego zapamiętywać. Być może faktycznie wzbogaciło to sam system, ale sesje multi zdecydowanie na tym ucierpiały.
Awatar użytkownika
Oen
Friend
Posty: 328
Rejestracja: 26-02-2006, 12:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wrestling

Post autor: Oen »

L2 - revers na ciosy R2 - revers na rzuty... straszne... xD Jeśli Cie to jednak pocieszy w najnowszej odsłonie revers jest pod jednym przyciskiem co w moim mniemaniu nie jest wcale lepszym rozwiązaniem. I absolutnie nie zgadzam się z tym, że sesje multi na tym ucierpiały bo nie raz i nie dwa odpalałem se z jakimś kumplem smacka i nie raz i nie dwa musiałem na szybko tłumaczyć co i jak, a kumple szybko łapali co i jak i grało się świetne.
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Wrestling

Post autor: Komandos »

Najnowszy Smackdown to doba bijatyka, kilkanaście godzin przy tej grze spędziłem :P Jedyny minus jest taki, że rozgrywka opiera się w 90% na przechwytach przez co nie da się w to grać online za bardzo.
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Wrestling

Post autor: Martins »

Połowa z 4-osobowej ekipy, która była zaintersowana graniem w Smackdowna, średnio intersowała się samym wrestlingiem, a jedynie szukali szybkiej i ostrej rozwałki, czysty fun. A z czym się zetkneli później? Paski staminy, które gdy się wyczerpią, to masz chwilę wolnego, a miała być rozpierducha non stop. Rozumiem Twoje argumenty, jako fana wrestlingu napewno cieszy Cię, że seria się rozwija, ale dla ludzi szukającej prostej wyżywki, te zmiany są z pewnością na minus. Gdybym na codzień miał styczność z conajmniej trzema fanami wrestlingu, to całkiem możliwe, że sprawa wyglądałaby inaczej. I gralibyśmy w tę serię do dzisiaj.
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Wrestling

Post autor: Komandos »

Jakie paski staminy? Nie przypominam sobie czegoś takiego :P Jest tylko wskaźnik pokazujący obrażenia na poszczególne części ciała. A rozgrywka od zawsze sprowadza się do prostej zgadywanki kamień, papier, nożyce ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”