Starsze części Tekkena

Wszystko na temat gier z serii Tekken. Forum dotyczy wszystkich części Turnieju Króla Żelaznej Pięści.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gapol
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 20-02-2011, 12:10
Lokalizacja: Nieszawa
Kontakt:

Re: Starsze części Tekkena

Post autor: gapol »

SubZero pisze:A Heihachi najlepszy strój ma w czwórce
No pampers :P Dla mnie T4 też jest spoko ale patrząc na T3,TTT lub T5 to wiadomka.
Awatar użytkownika
cichy_PL
Student
Student
Posty: 37
Rejestracja: 12-02-2011, 20:00

Re: Starsze części Tekkena

Post autor: cichy_PL »

gapol pisze:
SubZero pisze:A Heihachi najlepszy strój ma w czwórce
No pampers :P Dla mnie T4 też jest spoko ale patrząc na T3,TTT lub T5 to wiadomka.
ja z bratem na henka w t2 gadalismy mister pampers. ja wole t4 od 5. a 6 to wielkie gowno. bez obrazy. trudno mi sie zdecydowac w ktora czesciej grac: w t3, w ttt jak zalatwie od kuzyna czy w t4. moze powroce do 5 (nie gralem w nia jakies 2 tygodnie). t4 ma super areny i klimacik a szczegolnie bossa. normalny czlowiek na arenie (prawie tak jak w filmie tekken) i tak sie fajnie z nim walczy a nie jakis boss w t5 - super demon
kamiledi15
Beginner
Beginner
Posty: 26
Rejestracja: 06-05-2012, 11:31

Re: Starsze części Tekkena

Post autor: kamiledi15 »

Ja grałem w T1, T2, T3, TTT i T5. Pewnie tak jak większość, uważam, że najlepsza jest piątka, a za nią trójka. W TTT jakoś mi nie podszedł ten tryb tag, gdzie postacie nagle zmieniają się z kimś innym miejscami. Ale ostatnio pograłem trochę w T2 i muszę powiedzieć, że nie jest taki zły. Jest bardziej powolny i są tylko 4 klawisze ciosów, do czego trochę ciężko się przyzwyczaić, ale po pograniu trochę w Practice Mode powoli zaczyna mi się podobać. Mam wrażenie, że jest bardziej taktyczny niż T3 - w T3 nauczyłem się grać praktycznie na czuja w Arcade Mode, powoli samemu odkrywając nowe ciosy. Tylko paru combosów nauczyłem się z Practica. W T2 prawie nic mi nie wychodziło, więc musiałem w końcu zajrzeć do Practice Mode. Co mi się nie podoba w starych Tekkenach, to niska grawitacja (skoki po 3 metry w górę), możliwość biegu tylko z dużej odległości, sama gra jest trochę sztywniejsza i bardziej ślamazarna, nie do końca też rozumiem, od czego zależy, czy uda mi się złapać przeciwnika ciosem z tą różową chmurką - czasami działa, a czasami nie. Nie podoba mi się też, że postacie w Arcade Mode mają strasznie mało życia - 3 ciosy i już po walce. Może to dlatego, że przyzwyczaiłem się do 140% życia w Versusie T3. Ogólnie nie jest źle. Jeśli chodzi o T1, to wydaje się dość mocno ograniczone, jest niewiele ciosów (a przynajmniej niewiele udało mi się odkryć), a najgorsze, że nie ma w tej części Practice Mode, więc nie można przećwiczyć ciosów. Postacie poruszają się, jakby walczyły na obcej planecie, jest ślimacze tempo i jeszcze wyższe skoki. Same postacie są też jakieś nieforemne i dziwnie zbudowane. Ale jak na 1994 rok to grafika i tak wygląda nieźle, choć w tym samym roku wyszło Little Big Adventure, w którym filmiki wyglądają nieco lepiej. Przydałby się spis ruchów do tej części, bo nie mogę nigdzie znaleźć (tylko chciałbym, żeby to było zapisane w takim stylu, jak w Practicach, czyli rysowane przyciski). Bardzo przydałby się też jakiś hack na zwiększenie ilości życia, bo po prostu walka za szybko się kończy.
Ostatnio zmieniony 11-05-2012, 20:48 przez kamiledi15, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
caradolph
Grand Master
Grand Master
Posty: 749
Rejestracja: 23-01-2011, 21:11
Lokalizacja: Pawłowice
Ogrywam: TTT2, GOW: Ascension, KOF XIII (okazyjnie)
Kontakt:

Re: Starsze części Tekkena

Post autor: caradolph »

kamiledi15 pisze:Ale ostatnio pograłem trochę w T2 i muszę powiedzieć, że nie jest taki zły. Jest bardziej powolny i są tylko 4 klawisze ciosów
A był jakiś tekken, w którym było więcej klawiszy, odpowiedzialnych za ciosy ? O.o (nie licząc wytagowywania się w ttt)
"Brazuya would be godlike, imagine something like Kazuya with safe mid launcher and CH d/f+2, taunt, b+4, EWGF. This is it."
kamiledi15
Beginner
Beginner
Posty: 26
Rejestracja: 06-05-2012, 11:31

Re: Starsze części Tekkena

Post autor: kamiledi15 »

Wiesz co, właśnie sprawdziłem w Practice Mode i masz rację - miałem ustawione kilka dodatkowych klawiszy, które były połączeniem dwóch innych. Więc faktycznie w każdym są tylko 4 klawisze.
beny1234
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 12-11-2013, 15:07

Re: Starsze części Tekkena

Post autor: beny1234 »

3 jest najlepsza :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tekken”