Odpowiedz do tematu
Ranking Tekken 6 Online na PlayStation 3 oraz Xbox 360
Autor Wiadomość
Frostkazuya 
Student

PSN ID: Deaconfrost_tkt
P2P Mode: Host & Client
Zagram w: Tekken, Fight Night, Virtua Tennis
Wysłany: 22-03-2010, 13:38   

Dokładnie tak jak piszecie. kto nie gra to i tak nie odczuje/ zauważy braków na liście ranking T6. Karać ! Skoro wyrazili chęć gry to niech grają, a jak nie to wywalić z listy bo przecież i tak nie chcą grać. Pozdrwaiam

Dumian 
Administrator

PSN ID: DumianPL
Zagram w: Tekken 7 (PC, PS4), MKX (PC)
Steam ID: Dumian
Wysłany: 22-03-2010, 14:23   

Z tym wywalaniem z listy to nie takie proste, bo przecież idea rankingu brzmi "grasz ile chcesz, z kim chcesz i kiedy chcesz", mają to być rozgrywki bez narzuconych terminów i presji czasu. Z drugiej strony, gdy ktoś już nie wyraża chęci gry to niepotrzebnie zalega w tabeli, więc najlepszym wyjściem jest dobrowolna rezygnacja danej osoby poprzez wpis w tym temacie. Gdy ktoś notorycznie odmawia walk również taką osobę należałoby tutaj zgłosić i ewentualnie jakieś czynności można podjąć, gdy takich zgłoszeń zbierze się już kilka.

Po to jest właśnie podział rankingu na sezony - wtedy następuje reset tabeli i nowe zapisy. Trudno prowadzić wolne rozgrywki bez narzuconego obowiązku regularnych walk i jednocześnie usuwać nieaktywnych.

Póki co dobrym wyjściem wydaje mi się zgłaszanie tutaj osób, które odmawiają walk i tak jak pisałem wcześniej, gdy zbierze się kilka zgłoszeń na jedną osobę będziemy rozstrzygać co z takim delikwentem zrobić. Dodatkowo w tabeli jest wskaźnik aktywności, więc widać kto gra częściej, a kto rzadziej i dzięki temu można łatwo wybrać graczy bardziej aktywnych i uniknąć pisania do osób które grają tylko okazjonalnie.
Kaillera P2P Client

Krokodyl1977 
Beginner

PSN ID: KROKODYL1977
GamerTag: kroko1977@wp.pl
Wysłany: 22-03-2010, 17:21   

Małe sprostowanie do tematu ja też mało gram najczęściej w sobotę i niedzielę jak już, ale nie odmawiam walk jak ktoś mnie zaprosi do pojedynku a z tabeli wynika ze jestem mało aktywny gram po prostu wtedy kiedy mam czas co nie wynika że nie chcę grać. To takie małe sprostowanie żeby nie mierzyć wszystkich jedną miarą.

KBB
[Usunięty]

Wysłany: 22-03-2010, 20:51   

Ja teraz notorycznie odmawiam walk, gdyż uczę się grać na sticku. Jak już się nauczę, to mam nadzieję brać w tym dalej udział.

arek2000 
Student

PSN ID: arek2000
Wysłany: 23-03-2010, 13:15   

Może warto dodać opcję pt. "urlop macierzyński", jak ktoś ma migrenę to mógłby sobie ustawić taki urlopik i nie byłby "nękany" ciągłym rzucaniem rękawic przez innych graczy... a i inni mieli by dokładny obraz tego, kto jest ew. gotów do gry.
Ile razy i na jaki okres można by było pójść na urlop? Jak dla mnie bez limitów ale nie mi decydować ;)

Dumian 
Administrator

PSN ID: DumianPL
Zagram w: Tekken 7 (PC, PS4), MKX (PC)
Steam ID: Dumian
Wysłany: 24-03-2010, 13:40   

Można to wprowadzić na zasadzie napisania tutaj posta z czasową rezygnacją, dostanie się wtedy bana w rankingu co wiąże się z usunięciem z tabeli i spisu graczy, jednak po odzyskaniu konta za pomocą ponownego wpisu na forum wraca się do gry z poprzednimi statystykami. Można z tego skorzystać w wyjątkowych okolicznościach i raczej na dłuży okres czasu niż kilka dni, bo nadużywanie takiego rozwiązania wprowadzi więcej szkody niż pożytku.
Kaillera P2P Client

vons' 
Friend

PSN ID: test
Wysłany: 24-03-2010, 16:49   

hmm mogę to rozwiązać skryptem, kliknięciem można by oznaczyć się w tabeli/profilu gracza że nie chce się grać w danym momencie. takie przeciwieństwo do "gotowi do walki" z którego chyba mało kto korzysta.

arek2000 
Student

PSN ID: arek2000
Wysłany: 24-03-2010, 18:08   

Jak ktoś nie będzie chciał zagrać to tak czy siak nie zagra :) Nie wiem czy wzięcie urlopu to "zbrodnia"... a jak komuś się - nie daj Boże - płyta z Tekkenem zgubi/porysuje to, ktoś pojedzie na wakacje, pożyczy konsole kuzynowi, net mu nawali, uderzy się młotkiem w palec (ałć) etc. niezbadane są wyroki boskie i jak dla mnie taki urlop tylko usprawni rozgrywki oraz pozwoli zaoszczędzić czas wszystkim uczestnikom.
Fajnie gdyby urlop można było wziąć od ... do... wraz z ew. podaniem powodu nieobecności i możliwością przerwania urlopu w dowolnej chwili (jak się np. palec wcześniej zagoi) ;)

blaugrana20 
Grand Master

PSN ID: blaugrana20_PL
Zagram w: TTT 2
Wysłany: 25-03-2010, 20:21   

Arek w sumie ma racje bo dzis gram jutro konsola pada i 2-3 tyg nie ma bo w serwisie lezy .

Uploaded with ImageShack.us

Rupert 
Beginner

PSN ID: Rupert_is
Wysłany: 27-03-2010, 12:01   

Można prosić o usuniecie mnie z rankingu ?

blaugrana20 
Grand Master

Wysłany: 27-03-2010, 12:38   

Czemu nie usuwac go ma poziom :)

Rupert 
Beginner

PSN ID: Rupert_is
Wysłany: 27-03-2010, 15:10   

Nie zamierzam już grać on linie tylko jeśli ktoś zagada i bedzie chciał jakieś spary tak to nawet nie mam zamiaru włączyać online

blaugrana20 
Grand Master

Wysłany: 27-03-2010, 20:04   

szkoda dobry gracz

KBB
[Usunięty]

Wysłany: 27-03-2010, 21:08   

Ja też proszę o usunięcie mnie z rankingu.

Bati 
Master of the Shakers

PSN ID: Bati_KING
P2P Mode: Host & Client
Wysłany: 29-03-2010, 15:01   

Mnie też możecie wypisać ;p Sprzedaje konsole.