Error: cpka.dll - troszkę inny (chyba) błąd.

Zapytaj o cokolwiek.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ

Dlaczego śmigły bożyszcz potłucza hardo o aramejskie kasztany?

Tudzież ówdzież.
0
Brak głosów
Azaliż wżdy.
1
25%
Solą mu w oparcie!
0
Brak głosów
Panie! Wykupili! Wykupili! Nie ma...!
2
50%
Sjesc, sjesc, sjesc.
1
25%
 
Liczba głosów: 4

Awatar użytkownika
!Dan!
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 20-05-2006, 12:37
Lokalizacja: Kraków ^^
Ogrywam: JK3, Tekken 3, Tekken: Dark Resurrection, Quake 3: A.

Error: cpka.dll - troszkę inny (chyba) błąd.

Post autor: !Dan! »

Jeśli taki temat już był, proszę o wykasowanie go, ze wględu na moje lenistwo.

Problem polega na tym, iż większości znany błąd z cpka.dll, występuje u mnie non stop. Jak już napisałem w opisie, ponowna instalacja daje takie same rezultaty, jak przed nią. Po wyłączeniu (jeśli tak to można nazwać, gdyż miejsce jest puste i istnieje do wyboru tylko "Disable netplay") netplay'a, ePSXe włącza sie na 0.5 sek, a potem jak niby nigdy nic - znika. Ściągnąłem nawet p2p, ale dalo to identyczne rezultaty. Antywirus nie koliduje.
Nie wytrzymam długo bez Tekkena, więc Panowie i Panie, prosze Was o łaskę! Ześlijcie mi odpowiedzi na me pytanie: jak to do cholery przywrócić do porządku? Co mam zrobić?
~anonimowy Tekkenoholik

Ah, i jeszcze jedno - nie będę zakładał tematu z jedną radą (ale pewnie wszyscy już to dawno odkryli), mianowicie gdy po odpaleniu ePSXe (niezależnie, czy offline, czy online) wyskakuje nam windowsowski raport o błędach i zamknięcie ePSXa (występuje on najczęściej w takich miejscach jak szkoła, kawiarenka, znajomi - czyli tam, gdzie nie odpalaliśmy jeszcze Tekkena), należy zmienić plugin graficzny na OpenGL i śmiga.
Mam nadzieję, że komuś pomogłem ^^
P.S. Wybaczcie za ankietę, ale sami nią kusicie - poprostu nie mogłem się powstrzymać xD
Obrazek
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Error: cpka.dll - troszkę inny (chyba) błąd.

Post autor: Dumian »

SubZero pisze:Przeczyść rejestr i spróbuj jeszcze raz zainstalować.
Dumian pisze:error plugins/TK3Ocpka.dll, a jeśli chcesz grać online to zaznacz Cyberpada lub sprawdź czy w ogóle taki plik znajduje się w folderze plugins, jeśli nie to na 98% ponowna instalka powinna go tam umieścić z powrotem.
SubZero pisze:Spróbuj użyć innego klienta kaillery.
Wątpię czy jest jakiś sposób ponad te rady, do tej pory się chyba jeszcze na forum nie pojawił bo te metody zawsze działały. Upewnij się czy na pewno po odinstalowaniu, instalujesz ponownie do dobrego folderu, czy w katalogu z ePSXe w folderze plugins masz plik TK3Ocpka.dll i czy to nadal jest dokładnie ten błąd. Moim zdaniem czegoś nie robisz poprawnie bo nie może (nie powinno) tak być, że w konfiguracji nie masz tego pluginu jeśli fizycznie znajduje się on w odpowiednim folderze. Jeśli mimo to nadal nic z powyższego nie pomaga ustaw wszystko ręcznie wg tego poradnika.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
!Dan!
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 20-05-2006, 12:37
Lokalizacja: Kraków ^^
Ogrywam: JK3, Tekken 3, Tekken: Dark Resurrection, Quake 3: A.

Re: Error: cpka.dll - troszkę inny (chyba) błąd.

Post autor: !Dan! »

Dumian, o to chodzi, że próbowałem już dosłownie wszystkiego... cpka.dll jest obecne, opcji netplay w ogóle nie ma. Tak, to nadal jest ten błąd. Wszysko zaczęło się po reinstalce systemu (zwykły xpek prof) - na początku działało, potem wyskoczył błąd. Nie raz, nie dwa już instalowałem i konfigurowałem ePSXa, ale nigdy nie robił mi takich jaj 0.o
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Error: cpka.dll - troszkę inny (chyba) błąd.

Post autor: SubZero »

Nie cpka.dll tylko TK3Ocpka.dll. Jeśli nie pokazuje go na liście, to albo nie ma go faktycznie w katalogu plugins emulatora, albo plik jest uszkodzony. Spróbuj ściągnąć sam plik TK3Ocpka.dll i wrzucić do katalogu plugins w emulatorze. Jeśli dalej nie będzie go widać, to znaczy że coś go blokuje - stawiam na antywirusa lub ewentualnie jakiś syf na kompie (chociaż to mniej prawdopodobne).
Awatar użytkownika
!Dan!
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 20-05-2006, 12:37
Lokalizacja: Kraków ^^
Ogrywam: JK3, Tekken 3, Tekken: Dark Resurrection, Quake 3: A.

Re: Error: cpka.dll - troszkę inny (chyba) błąd.

Post autor: !Dan! »

Po całkowitym wyłączeniu antywirusa i ściągnięciu pliku od Sub'a, nie poprawiło się nic. Pewnie mam jakieś śmieci na kompie... Muszę go przeinstalować, ale zrobię to ok 10 marca. Temat można zamknąć/skasować, bo nie widzę innego wyjścia z tej sytuacji.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania & Pomoc”