Tuner TV - problem z nagrywaniem walk

Zapytaj o cokolwiek.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dreamcaster
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 87
Rejestracja: 18-03-2006, 19:48

Tuner TV - problem z nagrywaniem walk

Post autor: Dreamcaster »

Witam, mam problem z nagrywaniem filmów. Nie wiem czemu podczas nagrywania tuner przechwytuje tylko obraz, moje filmiki nie mają dźwięku. Jak podłączę konsolę do tunera to wszystko normalnie słychać, tylko jak nacisnę 'record' zaczynają się problemy.
Na starym komputerze nie miałem tego problemu, wszystko działało na zintegorwanej karcie muzycznej czy na dokupionej później karcie 5+1. Teraz mam zintegrowaną kartę 7+1 Realtek ALC888. Mój tuner to WINFAST TV2000 XP EXPERT. Komputer stoi na Windows 7 64bit. Dodam jeszcze że tuner jest dobrze podłączyny, ten kabelek audio który łączy tuner z kartą dźwiękową tez. Jeśli ktoś zna rozwiązanie problemu, prosze o pomoc.

Tutaj w formie fotek + 1 filmik moje ustawiania tunera - http://pokazywarka.pl/xe0257/

EDIT: Problem rozwiązany, thx Sub :pifko2:
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Tuner TV - problem z nagrywaniem walk

Post autor: kemot722 »

Nie wiem jak to się stało, że dopiero teraz dostrzegłem temat dotyczący takiego samego tunerka co ja mam, ale może to co napiszę jadnak sie komuś przyda. Po 2 latach :P

Tuner ma chore opcję dotyczące przechwytywania dźwięku. Musimy "zastawić" jakieś źródło dźwięku w zamian za dźwięk z Tunera. Ja uznałem, że rzadko słucham ostatnio muzyki z płyt CD, więc w Regulacji głośności systemu Windows, suwak od Głośności CD decyduje o głośności dźwieku z Tunera. Dlatego przy ustawieniu wyjście "Wyjście audio - ustawienia", wybrałem "CD Volume". Oglądając telewizję i chcę zmienić głośność dźwięku, mogę użyć suwaka "Głośność CD" w Regulacji głośności, bądź po prostu używam strzałek na klawiaturze - lewo i prawo. Bez względu na to, czy używam strzałek, czy suwaka na Panelu Tunera, zmieniam jednocześnie (czy tego chce, czy nie) wysokość suwaka "Głośność CD" w Regulacji głośności systemu Windows. Jeśli mam włączony Tuner i chcę sobie posłuchać muzy z płyty w przerwie reklamowej, to słuchając muzy w płyty, słyszę jednocześnie dźwięk reklam telewizyjnych :(

Odnośnie nagrywania. Wybieramy opcję "Linia nagrywania": "CD Volume", "Mic Volume" (Głośność mikrofonu), "Line Volume" ("Wejście liniowe"/"Line In"), "Stereo Mix" (Wszelki dźwięk, jaki słyszy w danym momencie z głośników użytkownik komputera, w tym np. dźwięk przychodzącej wiadomości z Gadu-Gadu). Ja wybrałem "CD Volume". Zamierzam jednak porobić jeszcze doświadczeń z tymi ustawieniami. Opcje "Wyjście audio - ustawienia" i "Linia nagrywania" powinny sie raczej pokrywać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania & Pomoc”