Ogólnie o emulacji

Dyskusje, sparing partner, emulacja, emulatory, a także wszystko na temat pojedynków sieciowych za pośrednictwem Kaillery.

Moderator: ModTeam

Tygrys
Grand Master
Grand Master
Posty: 370
Rejestracja: 24-03-2006, 17:00
Kontakt:

Ogólnie o emulacji

Post autor: Tygrys »

Piszcie tutaj wszystko co macie zwiazane z emulacja.
Ja zaczne od tego ze oprocz emulowania na epsxsie od nie dawna mam emulator Comodore 64
oraz ATARI st :D i powrot do tamtych dawnych czasow bardzo poprawia humor :D :D :D
Awatar użytkownika
czit
Grand Master
Grand Master
Posty: 386
Rejestracja: 25-02-2006, 10:16
Lokalizacja: Lubartów

Re: Ogólnie o emulacji

Post autor: czit »

www.romnation.net <<mnustwo romów na chyba wszystkie rodzaje emulatorów, darmowe sciaganie z tym ze dziennie chyba nie mozna ssać wiecej niz 5-10 plików czy jakoś tak ale to i tak wystarcza
radze zaopatrzeć sie w emulator pegasusa i kilka hitów do tej konsoli, przydaje sie gdy cos instalujemy lub kopiujemy itp bo prawie niezżera pamięci kompa a mozna przyjemnie spędzić czas oczekiwania
Zawodowcy są przewidywalni - strzeż się amatorów
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Ogólnie o emulacji

Post autor: SubZero »

Ja ostatnio się bawię w emulację na PS2. Nie ma to jak Kunio Kun Nekketsu (aka Goal 3) z kilkoma kumplami, w ramach przerwy od FIFY 06 :D
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Ogólnie o emulacji

Post autor: Dumian »

Kiedyś na emulatorze od czasu do czasu odpalałem sobie kilka tytułów z Pegazusa. Teraz korzystam głównie z ePSXe i poza grą online to skończyłem po raz kolejny MGSa, zabrałem się za Silent Hill no i odświeżam sobie czasem pare innych szarakowych klasyków :]

W emulację nowszych systemów takich jak PS2 narazie się nie bawię, bo szkoda mi czasu i nerwów, poza tym mój komp i tak jest za cieńki :P
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
ChUmB@
Elite player
Elite player
Posty: 142
Rejestracja: 02-04-2006, 22:31
Lokalizacja: Bielsko

Re: Ogólnie o emulacji

Post autor: ChUmB@ »

a właśnie ja takie mam małe pytanko... czy doczekamy sie czasów kiedy na moim kompie odpale sobie Tekkena 4 i będzie śmigał pieknie i ładnie ( bo o T 5 to tylko marzyć można...)??bo czytałem że już chodzi T4 np na ePSXe 2 chyba tak to sie nazywa, tylko że prędkość gry na mocnych komputerach wynosi około 2-3 fpsów...
Tygrys
Grand Master
Grand Master
Posty: 370
Rejestracja: 24-03-2006, 17:00
Kontakt:

Re: Ogólnie o emulacji

Post autor: Tygrys »

Moze za pare lat... bedziemy na honmaru rozgrywac turnieje w TTT,T4 a moze nawet T5 ;) . Jedno wiem napewno emulacja PS2 w takim dobrym stopniu jak teraz PSX nie nastapi predko :kwasny:
Modne się stało "samodzielne myślenie" polegające na ślepym powtarzaniu zasłyszanych bzdur
Awatar użytkownika
grzece
Elite player
Elite player
Posty: 104
Rejestracja: 24-02-2006, 14:56
Lokalizacja: Tychy

Re: Ogólnie o emulacji

Post autor: grzece »

A ciekawe czy jest jakas roznica jakby zrobili emu ps2 pod 64bity. Bo w koncu to troszke blizej do PS2 (w ilosci bitow :)). Bo moze latwiej by bylo. Tylko trzeba by miec 64 bitowy procek, ktorego nie wszyscy posiadaja (ja rowniez).
PHPtournament progress
||||||______________ 30%
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Ogólnie o emulacji

Post autor: Aserot »

Emulacja PS2 posówa się do przodu w niewielkim tempie ale dziekujemy i zato. A co do emulacji to mam emulatory takich sprzetów jak Atari, c64/128 (no i oczywiście Pirates i Elvire), Amiga (zawsze lubiał platwormówki z tej masznki), Nes (klasyki :)), SNES (to platforme kocham za cało mase jRPGów zwłaszcza za serie FF), N64(Conker rules!!), GBA, Neo Geo Pocket, Sega Genesis (MS1i2), PSX, DC. Oprócz emulatorów starych systmów domowych nie można się zapomnieć o sytemach ARC tu standadowo rządzi Mame (za to jako ilość systmów obsługuje i takie tytuły jak Kung-Fu Master) do gier z systmów Neo-Geo preferuje NeoRage.

P.S.>
Na koniec przyznam, że to właśnie emulacja była jedną z ważniejszych przyczyn kupna kompa (zazdrościłem kumplom że za darmoche w kof'a mogą grać :P).
P.S.2>
Kolejna stronka z baaardzo dużą ilością romów Romhustler
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Ogólnie o emulacji

Post autor: Dumian »

Nikt tego jeszcze nie zapodał u nas na forum no to ja to zrobie :P

Emulacja oryginalnego trybu online w ps2, najs :)
Więcej info tutaj, tutaj i tutaj.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
ryu116
Elite player
Elite player
Posty: 110
Rejestracja: 28-10-2007, 11:20

Emulator fo ...

Post autor: ryu116 »

Czy jest jakiś emulator do odpalenia gier z automatów tyle że 3d pokroju DOA, Tekken 3 i Tag Tournament czy SF EX ???

Proszę o szybką odpowiedz
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Ogólnie o emulacji

Post autor: SubZero »

Szybka odpowiedź: nie.
Awatar użytkownika
LK-9T9
Student
Student
Posty: 36
Rejestracja: 26-06-2007, 14:49

Re: Ogólnie o emulacji

Post autor: LK-9T9 »

jest - MAME. ale cudow sie nie spodziewaj...

T3 -
SF EX -
TTT -
Obrazek
I <3 UMK3
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Ogólnie o emulacji

Post autor: Aserot »

Ja bym Zinc'a polecił SF EX i wiele tworów Capcom'u dość znośnie działa.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Ogólnie o emulacji

Post autor: Action »

W tekkena 3 i ulepszona wersje DoA1 mozesz spokojnie pograc na Zincu (nawet na moim zlomie to smiga)

EDIT

Nie ma to jak wlaczyc sobie jakas stronke, wrocic po 20min i napisac posta bez odswierzania. ;)
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Emulacja

Post autor: JJK »

JJK pisze:Emulacja (zwłaszcza na PC) niweluje ok. 25 do 50% przyjemności grania, który byśmy doświadczyli na oryginalnym sprzęcie (przynajnmniej ja tak to odczuwam). Więc korzystam z niej jedynie w sytuacji gdy wiem, że emulowany sprzęt jest poza moim zasięgiem i gdy w dany tytuł pograłem już "w oryginale", np. w celu pogrania online.
Action pisze:A co do przyjemności grania w emulowane tytuły na PC to wg. mnie gamepad + tv-out + wygodna sofa = 100% przyjemnosci. ;)
JJK pisze:To będzie się tyczyło emulacji ogólnie :) .

A sam klimat oryginalności (zwłaszcza jeśli chodzi o starsze konsole na carty)? Masz w rękach kontroler, którym czujesz że grasz na sprzęcie pod który gra została stworzona. Dodatkowo przed telewizorem widzisz ten sprzęt.
A kwestia samej dostepności gier? Wiesz, że nie kupisz na raz tylu gier ile odrazu masz dostepnych w necie (pomijając flashowanie ROMów i "kopie zapasowe"). Dlatego nie topiąc się w tytułach, do pojedyńczej pozycji masz więcej szacunku, częsciej do niej wracasz i starasz się więcej z niej wycisnąć.
IMO brak tych kwestii odejmuje 20-30% przyjemności z gry, ale nie każdy to pojmuje i nie każdy się z tym liczy. Także jeżeli czujesz te 100% przyjemności to nie mam żadnych zastrzeżeń.
Action pisze:
JJK pisze:Mimo że technologia lekko rusza, w konsoli dalej pozostaje troche potencjału, który można wykorzystać - wystarczy tylko odpowiednio go spożytkować bu pokazać sprzet od nowej strony (przykładem są np. pierwsze gry na PSX w stosunku do ostatnich). Na PC jak technologia idzie w górę rzadko znajdziesz całkowicie nowy tytuł opierajacy się o stare standardy, bo po co skoro gracz "może" dokupić wiecej ramu, lepszy procek i potężniejszą karte graficzną.
Kiedyś może i bym w tej kwestii także dyskutował, ale po tym jak zagrałem w Black'a po części się zgadzam. "Aczkolwiek" (:P) PC ma to do siebie, że na kilkuletnim kompie "odpalisz" każdą grę, lecz aby w nią sensownie pograć musisz ostro grzebać w konfiguracji by sprowadzić grę do generacji swojego kompa... dla niektórych to plus, dla innych to minus, lecz takie jest życie PCtowca. ;)
JJK pisze:Masz w rękach kontroler, którym czujesz że grasz na sprzęcie pod który gra została stworzona. Dodatkowo przed telewizorem widzisz ten sprzęt.
Do PC możesz podłączyć praktycznie każdy kontroler, aczkolwiek sam wolę grac nawet w tytuły z innych konsolek na Dualu/S-ie bo tak mi jest po prostu wygodniej. Na co mi klimat jeżeli zdzieram sobie palce na D-Padzie z NESa?
JJK pisze:Dlatego nie topiąc się w tytułach, do pojedyńczej pozycji masz więcej szacunku, częsciej do niej wracasz i starasz się więcej z niej wycisnąć.
To zależy od podejścia. :)

--------------------------------------------------------------------------------

Action pisze:To zależy od podejścia. :)
Właśnie, tu praktycznie wszystko zależy od podejścia ;). Dla mnie "zdzieranie" palców na krzyżaku z NESa "ma klimat", dla ciebie nie :P . Jak już gram to wolę w pełni czerpać przyjemność z gry, takiej jaką przygotowali twórcy. Wiem, że do PC mogę podpiąć każdy kontroler, aczkolwiek emulacja nigdy nie zastąpi mi oryginalnego sprzętu ani pod względem klimatu ani nawet pod wzgledem technicznym - gra emulowana nigdy nie będzie w 100% tym samym co zobaczę i usłyszę odpalając oryginalny sprzęt, zawsze na niekorzyść emulacji (tu niejednokrotnie emulacja 3D PSXa jest wyjatkiem potwierdzającym fakt, choć nie raz brzydko to wszystko wygląda, za to dźwięk zawsze jest gorszy niż w oryginale, a tego już nie daruję :P).
danielmarley pisze:Rozwala mnie zawsze inteligentna polemika hehe
W ten sposób wymieniamy się własnymi poglądami :) . Oczywiście mogę napisać coś w stylu - "Nie wiesz co dobre, Akcja. Shut da fuck up :P. ". Ale wtedy nie zrozumie nawet po częsci o co mi chodziło :D.
Ostatnio zmieniony 24-07-2008, 15:43 przez JJK, łącznie zmieniany 2 razy.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Emulacja & Kaillera Center”