Darmowa muzyka do słuchania online i mp3 download

Dział dla wszystkich lubiących posłuchać dobrej muzyki, obejrzeć film i zachwycić się sztuką.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Darmowa muzyka do słuchania online i mp3 download

Post autor: Dumian »

Muzyka do słuchania online za free i, co może być dla niektórych istotne, w pełni legalnie. Po tym jak na last.fm wprowadzono limit odsłuchiwanych kawałków i opłaty za pełen dostęp warto rozejrzeć się za alternatywą. Które serwisy są darmowe, legalne i godne polecenia? Poniżej moja skromna lista, którą postanowiłem spisać korzystając z chwili wolnego czasu, mam nadzieję, że się komuś przyda.

Może na początek zacytuję sam siebie (z tematu Radia internetowe)
Dumian pisze:Ostatnio trafiłem też na ciekawą stronę - TubeRadio.fm. W skrócie jest to intuicyjny i dobrze pomyślany serwis umożliwiający darmowe słuchanie i wyszukiwanie muzyki, tworzenie playlist itp. a wszystko to w oparciu o Youtube, czyli nie trzeba nawet pisać jak duża jest baza dostępnych utworów. Dokładne objaśnienie co i jak działa jest na filmiku, który zobaczycie przy pierwszym odwiedzeniu strony.
[edit]Aktualny faworyt zestawienia zmienił się: Spotify bo o nim mowa oferuje darmowy i w pełni legalny dostęp do masy muzyki w dobrej jakości. Warto sprawdzić w pierwszej kolejności.[/edit]

Kolejnym świetnym serwisem (i moim faworytem z tego zestawienia) jest Grooveshark, umożliwiający słuchanie swoich ulubionych utworów czy gatunku muzyki. Po chwili spędzonej na tym portalu okazał się on nawet lepszy od poprzedniego, przede wszystkim ze względu na jakość muzyki (na Youtube różnie z tym bywa). Baza utworów też daje radę, wpisujemy ulubionego wykonawcę i serwis prezentuje nam jego utwory, albumy, można tworzyć własne playlisty, ulubione, dzielić się tym z innymi, odpalić radio grające zgodnie z naszymi preferencjami itp. sporo różnych opcji bez rejestracji, ale można się tez zarejestrować, dzięki czemu dochodzi jeszcze więcej możliwości. Nie będę wszystkiego rozpisywał, każdy zainteresowany sobie sprawdzi.

Trochę z innej beczki jest jeszcze theRADIO, polecić można też bazujący na Youtube Streamdrag, a to jeszcze nie koniec bo są takie serwisy jak NexTune czy polski TubePlayer.

Z zakładek w przeglądarce wygrzebałem też dwa ciekawe serwisy grające muzykę w zależności od nastroju jaki wybierzemy - Stereomood oraz Musicovery.

Jeśli ktoś woli słuchać muzyki z dysku (np. offline) to są też strony z darmową muzyką do ściągnięcia jako mp3. Przykładowo Jamendo - jak głosi slogan na stronie głównej: Na Jamendo artyści pozwalają wszystkim na pobieranie i dzielenie się ich muzyką, to darmowe, legalne i nieograniczone..

Daruję sobie szczegółowe opisywanie wszystkich tych serwisów bo zainteresowani sobie przetestują i na pewno z powyższej listy każdy znajdzie coś dla siebie ;)
Ostatnio zmieniony 23-04-2013, 18:49 przez Dumian, łącznie zmieniany 1 raz.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Seth
Student
Student
Posty: 43
Rejestracja: 22-05-2006, 06:53

Re: Darmowa muzyka do słuchania online i mp3 download

Post autor: Seth »

Dzięki Dumian za to zestawienie. Akurat potrzebuję teraz takich serwisów do pewnego rodzaju edukacji :) YOU WIN :padam:
Awatar użytkownika
psycho4rent
Grand Master
Grand Master
Posty: 318
Rejestracja: 06-10-2008, 07:26
Lokalizacja: Z nienacka.
Ogrywam: UMK3

Re: Darmowa muzyka do słuchania online i mp3 download

Post autor: psycho4rent »

Dumian pisze:Po tym jak na last.fm wprowadzono limit odsłuchiwanych kawałków i opłaty za pełen dostęp
Pozwól ze odkopie trupa, ale na laście nie słucha sie muzy, na lasta przesyła sie informacje jakiej ty muzy słuchasz na swoim kompie, za pomoca tzw. scrobblera, czyli programu który pobiera sie ze strony last.fm, który jest kompatybilny z większościa popularnych odtwarzaczy muzycznych.
[center]Obrazek

Mame Tutorial | Umk3 combo faq
Kto gra w umk3 na p2p?[/center]
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Darmowa muzyka do słuchania online i mp3 download

Post autor: SubZero »

...i potem z tych scrobbli ma w założeniach powstać Twoja spersonalizowana stacja radiowa, której możesz słuchać przez ich program lub na stronie. Z tym że kiedyś było to darmowe, a teraz są limity...
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Darmowa muzyka do słuchania online i mp3 download

Post autor: mcl »

Limity tylko dla polski chyba, USA ma bez. Tak tylko słyszałem, nie sprawdzałem więc nie sugerować się ;)

skoro o laście mowa, słać zaproszenia, kto ma :P
http://www.lastfm.pl/user/mclpl
Obrazek
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Darmowa muzyka do słuchania online i mp3 download

Post autor: Dumian »

Najlepsza usługa tego typu w darmowej i w pełni legalnej wersji: Spotify. Bogata baza utworów, możliwość odtwarzania przez www oraz dedykowaną aplikację, radia dostosowane do gustu lub wybrane utwory, playlisty, masa wykonawcow, albumów itd. Rozpisywać się nie ma co, kto będzie zainteresowany może sobie doczytać w necie, ze swojej strony polecam bo zdecydowanie warto.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Darmowa muzyka do słuchania online i mp3 download

Post autor: Action »

Obrazek


Dumian bawi się w oświeconego głosząc jedyna prawdę strzelając epitetem "najlepszy" co jest bzdurą i dowodem braku wiedzy w temacie. :P Patrząc moim rzetelnym okiem z wieloletnim doświadczeniem w EOTT to Deezer wiedzie prym w tego typu serwisach. Procz tego, że posiada wszystko to co spotify i bogatsza baze utworów tym co go wyróżnia to a) nie trzeba instalować żadnego szajstwa na kompie co spotify dopiero testuje, masz dostep do muzyki gdzie chcesz i jak tylko chcesz; b) posiada wszystko to co posiadał last.fm tj. pozwala budowac informacje nt. swojego audiofilstwa jak i porownywac się ze znajomkami (scrobbler również działa i jest oficjalnie zintegrowany).
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Darmowa muzyka do słuchania online i mp3 download

Post autor: Dumian »

Z muzycznych tego typu jest jeszcze Wimp. W darmowej wersji Deezer ma chyba spore ograniczenia po jakimś tam czasie? Co do Spotify to inne urządzenia niż PC są w płatnych pakietach, w opcjach można znaleźć integrację z Last.fm, ale nie bawiłem się tym.
[Spoiler ]
Obrazek
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Darmowa muzyka do słuchania online i mp3 download

Post autor: Action »

Ograniczenia i premiumy wygladaja w nim akurat tak samo jak w Spotify. ;p Ważne, jak ktoś ma abonament w Orange (smart plan, pelikan lub cokolwiek w open) to ma najwiekszego premiuma w Deezerze za free. :P

[ Komentarz dodany przez: Dumian: 07-06-2013, 18:11 ]
Mała poprawka, Deezer ma ograniczenie długości odtwarzania po bezpłatnym okresie testowym (info), podczas gdy na Spotify takiego ograniczenia nie ma. Poza tym oferty raczej porównywalne, kwestia gustu i preferencji co dla kogo lepsze;).
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Darmowa muzyka do słuchania online i mp3 download

Post autor: KRELIAN »

Można tu przy okazji dodać Vevo bo niedawno wydano wersję PL. Wybór mniejszy, a i skupiona na teledyskach, ale może komuś się przyda ;].

==

Od dziś w PL dostępne również Rdio.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
honmar
Beginner
Beginner
Posty: 19
Rejestracja: 12-03-2013, 16:33

Re: Darmowa muzyka do słuchania online i mp3 download

Post autor: honmar »

Nie wiem czy dobrze się połapałem, ale jeśli chodzi o ściąganie muzy, mam pewne obawy co do tego,mimo, że lubię muzykę. Boję się, że może coś będzie niegalnie i nakryją mnie?;)
Co bardziej dokuczy,to prędzej nauczy.
twojtyp
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 18-11-2014, 10:26

Re: Darmowa muzyka do słuchania online i mp3 download

Post autor: twojtyp »

Zdarza się:-) ja słucham na open fm:p za darmo
Awatar użytkownika
hut66
Beginner
Beginner
Posty: 5
Rejestracja: 30-01-2016, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Darmowa muzyka do słuchania online i mp3 download

Post autor: hut66 »

na ulub lub teledyskimp3 są darmowe pliki z muzyką do pobrania za darmo, jednak fajnie kupić oryginalną płytkę i słuchać w aucie ;d
Braddyboy
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 05-03-2019, 09:34
Lokalizacja: Warszawa, Poland
Ogrywam: mortal combat

Re: Darmowa muzyka do słuchania online i mp3 download

Post autor: Braddyboy »

Istnieje wiele interesujących stron, w których można słuchać muzyki online za darmo. Na przykład jednym z nich jest https://soundcloud.com, https://www.spotify.com. Na tych słucham w tej chwili.
Ostatnio zmieniony 01-01-1970, 01:00 przez Braddyboy, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sztuka, muzyka, film”