Odpowiedz do tematu
Darmowa muzyka do słuchania online i mp3 download
Autor Wiadomość
Dumian 
Administrator

PSN ID: DumianPL
Zagram w: Tekken 7 (PC, PS4), MKX (PC)
Steam ID: Dumian
Wysłany: 03-04-2010, 14:28   Darmowa muzyka do słuchania online i mp3 download

Muzyka do słuchania online za free i, co może być dla niektórych istotne, w pełni legalnie. Po tym jak na last.fm wprowadzono limit odsłuchiwanych kawałków i opłaty za pełen dostęp warto rozejrzeć się za alternatywą. Które serwisy są darmowe, legalne i godne polecenia? Poniżej moja skromna lista, którą postanowiłem spisać korzystając z chwili wolnego czasu, mam nadzieję, że się komuś przyda.

Może na początek zacytuję sam siebie (z tematu Radia internetowe)

Dumian napisał/a:
Ostatnio trafiłem też na ciekawą stronę - TubeRadio.fm. W skrócie jest to intuicyjny i dobrze pomyślany serwis umożliwiający darmowe słuchanie i wyszukiwanie muzyki, tworzenie playlist itp. a wszystko to w oparciu o Youtube, czyli nie trzeba nawet pisać jak duża jest baza dostępnych utworów. Dokładne objaśnienie co i jak działa jest na filmiku, który zobaczycie przy pierwszym odwiedzeniu strony.

[edit]Aktualny faworyt zestawienia zmienił się: Spotify bo o nim mowa oferuje darmowy i w pełni legalny dostęp do masy muzyki w dobrej jakości. Warto sprawdzić w pierwszej kolejności.[/edit]

Kolejnym świetnym serwisem (i moim faworytem z tego zestawienia) jest Grooveshark, umożliwiający słuchanie swoich ulubionych utworów czy gatunku muzyki. Po chwili spędzonej na tym portalu okazał się on nawet lepszy od poprzedniego, przede wszystkim ze względu na jakość muzyki (na Youtube różnie z tym bywa). Baza utworów też daje radę, wpisujemy ulubionego wykonawcę i serwis prezentuje nam jego utwory, albumy, można tworzyć własne playlisty, ulubione, dzielić się tym z innymi, odpalić radio grające zgodnie z naszymi preferencjami itp. sporo różnych opcji bez rejestracji, ale można się tez zarejestrować, dzięki czemu dochodzi jeszcze więcej możliwości. Nie będę wszystkiego rozpisywał, każdy zainteresowany sobie sprawdzi.

Trochę z innej beczki jest jeszcze theRADIO, polecić można też bazujący na Youtube Streamdrag, a to jeszcze nie koniec bo są takie serwisy jak NexTune czy polski TubePlayer.

Z zakładek w przeglądarce wygrzebałem też dwa ciekawe serwisy grające muzykę w zależności od nastroju jaki wybierzemy - Stereomood oraz Musicovery.

Jeśli ktoś woli słuchać muzyki z dysku (np. offline) to są też strony z darmową muzyką do ściągnięcia jako mp3. Przykładowo Jamendo - jak głosi slogan na stronie głównej: Na Jamendo artyści pozwalają wszystkim na pobieranie i dzielenie się ich muzyką, to darmowe, legalne i nieograniczone..

Daruję sobie szczegółowe opisywanie wszystkich tych serwisów bo zainteresowani sobie przetestują i na pewno z powyższej listy każdy znajdzie coś dla siebie ;)
Kaillera P2P Client
Ostatnio zmieniony przez Dumian 23-04-2013, 19:49, w całości zmieniany 1 raz  

Seth 
Student

Wysłany: 05-04-2010, 10:44   

Dzięki Dumian za to zestawienie. Akurat potrzebuję teraz takich serwisów do pewnego rodzaju edukacji :) YOU WIN :padam:

psycho4rent 
Grand Master

Zagram w: UMK3
Wysłany: 06-03-2011, 12:53   

Dumian napisał/a:
Po tym jak na last.fm wprowadzono limit odsłuchiwanych kawałków i opłaty za pełen dostęp

Pozwól ze odkopie trupa, ale na laście nie słucha sie muzy, na lasta przesyła sie informacje jakiej ty muzy słuchasz na swoim kompie, za pomoca tzw. scrobblera, czyli programu który pobiera sie ze strony last.fm, który jest kompatybilny z większościa popularnych odtwarzaczy muzycznych.

Mame Tutorial | Umk3 combo faq
Kto gra w umk3 na p2p?

SubZero 
Moderator

PSN ID: subzeropl83
GamerTag: SubZeroPL
P2P Mode: Host & Client
Zagram w: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Steam ID: SubZeroPL
Wysłany: 06-03-2011, 13:20   

...i potem z tych scrobbli ma w założeniach powstać Twoja spersonalizowana stacja radiowa, której możesz słuchać przez ich program lub na stronie. Z tym że kiedyś było to darmowe, a teraz są limity...

Karate Tradycyjne - Sho Dan

mcl 

Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 06-03-2011, 16:55   

Limity tylko dla polski chyba, USA ma bez. Tak tylko słyszałem, nie sprawdzałem więc nie sugerować się ;)

skoro o laście mowa, słać zaproszenia, kto ma :P
http://www.lastfm.pl/user/mclpl

Dumian 
Administrator

Wysłany: 06-06-2013, 18:34   

Najlepsza usługa tego typu w darmowej i w pełni legalnej wersji: Spotify. Bogata baza utworów, możliwość odtwarzania przez www oraz dedykowaną aplikację, radia dostosowane do gustu lub wybrane utwory, playlisty, masa wykonawcow, albumów itd. Rozpisywać się nie ma co, kto będzie zainteresowany może sobie doczytać w necie, ze swojej strony polecam bo zdecydowanie warto.
Kaillera P2P Client

Action 
Moderator
Get serious!

PSN ID: ActionPL
GamerTag: ActionPL
Steam ID: ActionPL
Wysłany: 06-06-2013, 22:45   

Dumian bawi się w oświeconego głosząc jedyna prawdę strzelając epitetem "najlepszy" co jest bzdurą i dowodem braku wiedzy w temacie. :P Patrząc moim rzetelnym okiem z wieloletnim doświadczeniem w EOTT to Deezer wiedzie prym w tego typu serwisach. Procz tego, że posiada wszystko to co spotify i bogatsza baze utworów tym co go wyróżnia to a) nie trzeba instalować żadnego szajstwa na kompie co spotify dopiero testuje, masz dostep do muzyki gdzie chcesz i jak tylko chcesz; b) posiada wszystko to co posiadał last.fm tj. pozwala budowac informacje nt. swojego audiofilstwa jak i porownywac się ze znajomkami (scrobbler również działa i jest oficjalnie zintegrowany).

Dumian 
Administrator

Wysłany: 06-06-2013, 23:14   

Z muzycznych tego typu jest jeszcze Wimp. W darmowej wersji Deezer ma chyba spore ograniczenia po jakimś tam czasie? Co do Spotify to inne urządzenia niż PC są w płatnych pakietach, w opcjach można znaleźć integrację z Last.fm, ale nie bawiłem się tym.

Spoiler:

Kaillera P2P Client

Action 
Moderator
Get serious!

PSN ID: ActionPL
GamerTag: ActionPL
Steam ID: ActionPL
Wysłany: 07-06-2013, 13:21   

Ograniczenia i premiumy wygladaja w nim akurat tak samo jak w Spotify. ;p Ważne, jak ktoś ma abonament w Orange (smart plan, pelikan lub cokolwiek w open) to ma najwiekszego premiuma w Deezerze za free. :P

[ Komentarz dodany przez: Dumian: 07-06-2013, 18:11 ]
Mała poprawka, Deezer ma ograniczenie długości odtwarzania po bezpłatnym okresie testowym (info), podczas gdy na Spotify takiego ograniczenia nie ma. Poza tym oferty raczej porównywalne, kwestia gustu i preferencji co dla kogo lepsze;).

KRELIAN 
Junior Admin

PSN ID: KrelianTK
Zagram w: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Wysłany: 14-06-2013, 15:58   

Można tu przy okazji dodać Vevo bo niedawno wydano wersję PL. Wybór mniejszy, a i skupiona na teledyskach, ale może komuś się przyda ;].

==

Od dziś w PL dostępne również Rdio.

https://www.change.org/p/...game-on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!

honmar 
Beginner

Wysłany: 22-07-2013, 14:57   

Nie wiem czy dobrze się połapałem, ale jeśli chodzi o ściąganie muzy, mam pewne obawy co do tego,mimo, że lubię muzykę. Boję się, że może coś będzie niegalnie i nakryją mnie?;)

twojtyp 
Użytkownik

Wysłany: 29-01-2015, 08:28   

Zdarza się:-) ja słucham na open fm:p za darmo

hut66 
Beginner

Wysłany: 30-01-2016, 22:08   

na ulub lub teledyskimp3 są darmowe pliki z muzyką do pobrania za darmo, jednak fajnie kupić oryginalną płytkę i słuchać w aucie ;d