Problem z wyborem

Wszystko o szóstej części "Turnieju o tytuł Króla Żelaznej Pięści".

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Saen
Beginner
Beginner
Posty: 7
Rejestracja: 21-04-2010, 10:04

Problem z wyborem

Post autor: Saen »

Witam,odrazu mówię że jeśli to zły dział to proszę o wybaczenie
Nie wiem kogo wybrać w tekkenie 6(jestem w miarę początkującym graczem) a chciałbym grać max 2 postaciami(no wiadomo dlaczego).
Kręcą mnie:
-King
-Law
-Jin
Ogólnie wszyskie są fajne :)
Oczywiście możecie dawać własne propozycje.Bo chciałbym mieć 2 postacie główne.
Pozdrawiam
PS:Szukałem podobnych tematów,znalazłem jeden ale mało z niego wyniosłem ,ponieważ później użytkownicy trochę offtopowali.
Saen
Beginner
Beginner
Posty: 7
Rejestracja: 21-04-2010, 10:04

Re: Problem z wyborem

Post autor: Saen »

Odpowie ktoś?Był bym wdzięczny :)
Awatar użytkownika
MatiByd
Master
Master
Posty: 259
Rejestracja: 27-07-2008, 07:29
Kontakt:

Re: Problem z wyborem

Post autor: MatiByd »

Może King i Law.Z tej trójki mają najlepsze ciosy (szczególnie Law)
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Problem z wyborem

Post autor: SubZero »

Nie ma kto odpowiadać, bo pytanie jest złe. To tak jakbyś pytał ludzi, w co masz się ubrać. Wybierasz tą postać, którą gra ci się najlepiej/najłatwiej/najwygodniej/najbardziej ci się podoba jej wygląd itp. Ale to ty musisz ją wybrać, nikt za ciebie tego nie zrobi.
Saen
Beginner
Beginner
Posty: 7
Rejestracja: 21-04-2010, 10:04

Re: Problem z wyborem

Post autor: Saen »

Dobrze, spróbuje kinga i law'a.
SubZero no wiesz ale dla początkującego np.Jin nie jest dobry
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Problem z wyborem

Post autor: SubZero »

Ale niby dlaczego dla początkującego Jin nie jest dobry? Gdybyś stwierdził 'dla początkującego, który chce szybko zacząć lać innych, Jin nie jest dobry' to jeszcze mógłbym się zgodzić. Każda postać jest dobra dla początkującego, tylko nad niektórymi trzeba posiedzieć dłużej niż nad innymi. A taki King (imo, mogę się mylić, nie jestem ekspertem) raczej nie jest postacią prostą do opanowania.
KBB

Re: Problem z wyborem

Post autor: KBB »

King to przecież cała masa kombinacji do wkuwania, a najłatwiejszy do początkowego opanowania jest Law, jeśli nie mamy na myśli nauki DSS, co jest już wysoko postawioną poprzeczką. Jak już ktoś wcześniej napisał, pytanie jest źle zadane. Rozejrzyj się na Youtube, pooglądaj turnieje albo Tekken Crash, a w końcu zauważysz jaka postać byłaby dla Ciebie dobra. Nie jestem ekspertem, ale po moim małym doświadczeniu można śmiało wysnuć takie rady. Ćwicz i będzie git.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Problem z wyborem

Post autor: Yamada »

W Kingu trudne jest tylko iSW bo ma inny timing na polowe postaci. Multisów chyba już nikt nie używa.

Law nie potrzebuje DSS bo kumaty / farciarz i tak będzie crushowal jego frame trapy z tego, no nie Kejcian?;p
Obrazek
Saen
Beginner
Beginner
Posty: 7
Rejestracja: 21-04-2010, 10:04

Re: Problem z wyborem

Post autor: Saen »

No przyznaje trochę źle ułożyłem pytanie(śpieszyłem się troche)
Chodziło mi o postać łatwą i szybką do opanowania no i żeby można było szybko walczyć z innymi i chyba taki jest Law.Przepraszam za pomyłkę.I tak odrazu zadam pytanie:Czy uczyć się tych wszystkich kopniaków itp. w practice z commanded(sry za literówkę) list?
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Problem z wyborem

Post autor: K' »

Yamada pisze:Law nie potrzebuje DSS bo kumaty / farciarz i tak będzie crushowal jego frame trapy z tego, no nie Kejcian?;p
Jak się z tym na pałę jedzie to crushe lecą :wstyd: Musimy to kiedy jeszcze zweryfikować ;)

Jak się dokładnie pozna właściwości DSSa to daje on bardzo dużo - Jailowanie na blok zgadywanki itp. Oczywiście trzeba wiedzieć kiedy można co z tego odpalić + jak chce się wyciągać odpowiedni damege z akcji to też wypada to w miarę potrafić. Oczywiście można grać bez tego, ale w ogólnym rozrachunku stracimy masę opcji. No i fun z mieszanie w tej postawie jest wielki :D

Saen na początek poszukaj sobie coś na wgląd 10 najlepszych ciosów i obadaj ich właściwości. Wiadomo od czegoś trzeba zacząć. Do tego jakieś juggle, doprowadzanie do ściany (LINK ), pograsz trochę na pewno własne patenty obczaisz. Ogólnie od Lawa wg mnie są prostsze postacie zależnie o jakim poziomie gry mówimy.

Co do wyboru postaci to tak jak napisał Sub gra się tym kto ci się najbardziej podoba/czerpiesz najwięcej zabawy z gry nim, a nie na zasadzie kto jest jest najsilniejszy tylko po to, aby jechać kolegów na 2/3 akcje...
Saen
Beginner
Beginner
Posty: 7
Rejestracja: 21-04-2010, 10:04

Re: Problem z wyborem

Post autor: Saen »

K' Dzięki ci bardzo,bardzo mi pomogłeś :)
Awatar użytkownika
Arek3473
Student
Student
Posty: 40
Rejestracja: 11-04-2010, 09:54

Re: Problem z wyborem

Post autor: Arek3473 »

Sądzę, że Law, Paul, Yoshimitsu, Miguel mają mało skomplikowane ciosy. Ale wybór jest Twój. ;)
Hehe :)
Saen
Beginner
Beginner
Posty: 7
Rejestracja: 21-04-2010, 10:04

Re: Problem z wyborem

Post autor: Saen »

Po wileu godzinach grania w practice mam dalej problem z wyborem.Testowalem baek'a(nawet mi sie spodobal),Lars,Devil Jin(super,naprawde mi sie spodobal).I tu problem.Chcialbym sie skupic na 1 postaci ale kompletnie nie wiem ktora z nich wybrac.Nie mialem wiekszych stycznosci(cos tam gralem,ale nei na dluzsza mete) z tekkenem.Pomoglibyscie?
Ps;sorry za ortografie ale cos sie pop***** w kompie i nie moge pisac po polsku. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tekken 6 oraz Tekken 6 BR”