Mortal Kombat 9

Dyskusje na temat kultowej Smoczej Serii.

Moderatorzy: Adept, ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
WolfBogard
Grand Master
Grand Master
Posty: 595
Rejestracja: 24-02-2009, 19:53
Lokalizacja: Warszawa - Zoliborz
Ogrywam: MK, SF
Kontakt:

Re: Mortal Kombat 9

Post autor: WolfBogard »

No tylko byscie jeszcze wrzucili edycje TE :D

[ Komentarz dodany przez: Dumian: 15-12-2010, 17:17 ]
Info było, a screen się zapodział, mój błąd, już poprawione;).
Obrazek
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Mortal Kombat 9

Post autor: Sylvan Wielki »

SubZero pisze:Fenix byłby niezły, fatality Lancerem pasowało by do klimatu :D
Niegłupi pomysł. Kratos całkiem nieźle się prezentuje - wredny, żądny mordu.
Feni specjalnie od niego nie odbiega. Niemniej mimo wszytko za duży byłby, a i śmiesznie wyglądałby w wersji "zażyłem boost i garść tabletek +4 do szybkości".
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Mortal Kombat 9

Post autor: KRELIAN »

Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
SFan
Beginner
Beginner
Posty: 14
Rejestracja: 29-09-2010, 20:38
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Mortal Kombat 9

Post autor: SFan »

Poniekąd fajnie prezentuje się na trailerach ale czuję, że nie podziała na mnie jak Street Fighter czy inne japońskie bitki. Preordera nie złożę na pewno, ale jeżeli będzie w 2d, uwzględni nie tylko casuali ale i wyjadaczy to nie omieszkam się skusić:)
Adept
Grand Master
Grand Master
Posty: 306
Rejestracja: 27-12-2010, 19:26
Lokalizacja: Galicja
Ogrywam: MK II, UMK3

Re: Mortal Kombat 9

Post autor: Adept »

SFan pisze:Poniekąd fajnie prezentuje się na trailerach ale czuję, że nie podziała na mnie jak Street Fighter czy inne japońskie bitki. Preordera nie złożę na pewno, ale jeżeli będzie w 2d, uwzględni nie tylko casuali ale i wyjadaczy to nie omieszkam się skusić:)
W takim razie się nie skusisz.

Po pierwsze: Ed Boon zapowiedział już DLC co jest ewidentną kpiną w żywe oczy, bo jak można zapowiadać DLC w sytuacji gdy gra jeszcze nie wyszła? Wychodzi więc na to, że z oryginalnej gry będzie wycięty kawałek, który powinien się znaleźć w podstawce i za który będzie pobierana kasa.

Po drugie: Juggle. Praktycznie wszystkie combosy to juggle. Nikt tego nie zauważył? A gdzie podziała się walka na ziemi? Gdzie stały i jeden z nielicznych elementów kształtujących markę Mortal Kombat? Po co tyle juggli? Czemu to jest tak rozbudowane? Jakby Mileena była akurat postacią nastawioną na juggle to ok, ale tu żadne postacie nie mają fajnej walki w stójce.

Po trzecie: System walki z MK8. Zmiana konwencji z 3d na 2d może uratować grę, jednak pamiętamy, że Mortal Kombat vs. DC Universe był praktycznie najtragiczniejszą wersją gry jeżeli chodzi o detekcję uderzeń. A jak widzę, że 70 % animacji jest wypisz wymaluj z MK8 to mi się odechciewa na to patrzeć.

Mając na uwadze to wszystko co widzę w tych trailerach jestem ogromnym sceptykiem tej gry. I gdy na początku miałem specjalnie kupić PS3 dla MK9, tak na dzień dzisiejszy pukam się w głowę na to jakie głupstwo chciałem popełnić. Powrót do korzeni... taaa.
Awatar użytkownika
SFan
Beginner
Beginner
Posty: 14
Rejestracja: 29-09-2010, 20:38
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Mortal Kombat 9

Post autor: SFan »

Adept, połowa gier i wcale nie tylko te słabe mają zapowiadane przed premierą dlc, których zresztą nikt nie każe kupować, przykład gry z serii Lara Croft: GOL miał zapowiedzianych 5 dlc przed premierą i o braku sukcesu nie słyszałem za to widziałem w top 10 najlepiej sprzedających się gier swego czasu i komentarze zadowolonych graczy. Jeżeli pod tym kątem bym patrzył na gry to bym w kilka naprawdę dobrych gier, w które gralem nie zagrał. Taka polityka twórców i wydawców i nic na to nie poradzi szary Kowalski. To żaden minus jak dla mnie.

Z jugglami masz trochę racji ale nie będę zrzędził na razie tylko jak już mówiłem poczekam na premierę, bywały gry, w których zachodziły diametralne zmiany w niedługim czasie i w wersji finalnej było kompletnie inaczej (nie zawsze gorzej).

Prawda, zalatuje momentami MKvsDC ale czy poszło coś do przodu pokaże poraz kolejny przytaczana przeze mnie premiera.

Ja kupiłem PS3 dla serii Uncharted, MGS4 i Ratcheta pogrywam jak jestem zmęczony po pracy, przy okazji innych exów, poza tym dla (przynajmniej dla mnie) dobrego pada do bijatyk, w które uwielbiam grać, w sfIV gra mi się na nim lepiej niż na AS, dla MK nie kupiłbym na pewno nawet jakby był dobry, mimo to mam nadzieję że po wyjściu gry zmienisz zdanie bo chyba każdy fan nie tylko bitek woli grać w dobrą grę niż ją krytykować i poniżać na forum, więc pozostaje mieć nadzieję i cierpliwie czekać. Pozdro.
Anthrox
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 74
Rejestracja: 27-09-2007, 21:49
Ogrywam: MK2
Kontakt:

Re: Mortal Kombat 9

Post autor: Anthrox »

Jak przeczytałem, że do któregoś tam wydania w USA będzie dołączony klasyczny strój SubZero, Scorpion to myślałem że pęknę - już widzę ten strój w wersji XXXXXXL.

A potem zrozumiałem, że chodzi o taki wirtualny :rotfl:
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Mortal Kombat 9

Post autor: Martins »

Klasyczne stroje prezentują się konkretnie, jeśli Sub w "classicu" będzie miał mniejszą klatę, to może będę nim grał.
Nie gram już w przygodówki Point and Click - proszę, męczcie mnie o spary.
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Mortal Kombat 9

Post autor: gascan »

Avatar i to, że grasz Vegą to nie przypadek. Lubisz mniej męskich mężczyzn znaczy się.
W Hokuto no Ken nie miałbyś kim grać.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Mortal Kombat 9

Post autor: Martins »

Generalnie to lubie postaci charakterystyczne i z charyzmą. Przykładowo najbardziej dla mnie wyrózniająca się postacią w SF jest faktycznie Vega, ale uwielbiam też Sagata, Zangiefa czy Alexa. Vega ma po prostu najlepszy background (świr itp.). A koksiartwo SubZero mnie drażni, bo wiem jak ta postać wyglądała w pierwszym MK i na pewno miała niewiele wspólnego (w kwestii postury) z obecnym drwalem.
Hokuto no Ken raz mi kumpel odpalił, ale przyznam, że niewiele z rosteru pamiętam.
Nie gram już w przygodówki Point and Click - proszę, męczcie mnie o spary.
Adept
Grand Master
Grand Master
Posty: 306
Rejestracja: 27-12-2010, 19:26
Lokalizacja: Galicja
Ogrywam: MK II, UMK3

Re: Mortal Kombat 9

Post autor: Adept »

gascan pisze:Avatar i to, że grasz Vegą to nie przypadek. Lubisz mniej męskich mężczyzn znaczy się.
W Hokuto no Ken nie miałbyś kim grać.
Również bardzo lubię Vegę.

A co do przykokszenia postaci to prosty rys.

Obrazek

Kiedyś opisałem ten proceder tymi słowami:
Zawsze myślałem, że gram wojownikami ninja. I do Mortal Kombat Trilogy jeszcze tak było. Niestety od Mortal Kombat 5 wydawało się jakbyśmy grali pakerami z siłowni, a nie śmiercionośnymi zabójcami. Naprawdę nie umiem wytłumaczyć sobie, dlaczego tak bardzo przykoksili wojowników. Ninja musi być szybki i zwinny, a nie naładowany mięśniami by być straszny. W Mortalach 2d zawodnicy byli umiarkowanie umięśnieni. Mimo tego czuć było od nich respekt na kilometr. Zabieg zwiększenia muskulatury nie uczynił ich w żaden sposób groźniejszymi. Wojownicy ninja stali się zatem karkami z osiedlowej siłowni.
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Mortal Kombat 9

Post autor: gascan »

Jak myślicie jaka kasa została wyłożona przez Warner Bros. żeby ten crap MK9 znalazł się na EVO 2011?
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
TeeVar
Support
Posty: 318
Rejestracja: 19-12-2010, 19:11
Ogrywam: all Capcom SNK MK
Kontakt:

Re: Mortal Kombat 9

Post autor: TeeVar »

Czy to crap to sie okaze po premierze i czy bedzie mial zwolennikow. Rownie dobrze mozna powiedziec ze tekken czy street fighter to tez crap. Na marketing, promocje gier ida duze pieniadze wiec na pewno troche sypneli kasa.
MK Ranking, Spar & On-line Tournaments - dostepny zawsze w godzinach 20-23, no prawie zawsze.
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Mortal Kombat 9

Post autor: Martins »

Mnie osobiście od początku dziwiły prawie że pieśni pochwalne głoszone przez wielu sympatyków serii (którym nie podobały się części 3d) na cześć nowego MK, szczególnie po prezentacji gameplayu, na którym było dokładnie widać, że animacja dalej kuleje, a ruchy postaci są sztywne jak w poprzednikach. Ale rzekomy "powrót do korzeni", na który składały się powracające klasyczne postaci + brak poruszania się pełnym 3d wielu fanom zamydliły oczy. Prawdopodnie zamydliły, bo gra jeszcze się nie ukazała, no ale z gameplayu już sporo wynika i pewne wnioski można wyciągnąć. Mi to raczej nie przeszkadza, ponieważ nie krzywiłem sie specjalnie na części 3d, tym bardziej tę odsłonę przywitam z otwartymi ramionami. Po prostu za dużo od gości nie wymagam, bo raczej tym wymaganiom nie sprostają i po prostu przyjmuję to do wiadomości. Inna sprawa to elementy, które powinny budować klimat MK, a jak widzę niektóre pomysły tego całego Netherrealm to mam ochotę im je osobiście wsadzić . Na przykład sprawa z tym nieszczęsnym karabinem na plecach Jaxa. Masakra jak to paściarsko wyglądało! Kompletny kicz! Musieli fani ich poinformować, że to delikatnie mówiąc nie pasuje. Ale oni po tylu latach doświadczeń dalej nie wiedzą, że takie coś to syf. Tam naprawdę dużo się w tej kwestii zmieniło od czasów MKT czy MK4.
Nie gram już w przygodówki Point and Click - proszę, męczcie mnie o spary.
Adept
Grand Master
Grand Master
Posty: 306
Rejestracja: 27-12-2010, 19:26
Lokalizacja: Galicja
Ogrywam: MK II, UMK3

Re: Mortal Kombat 9

Post autor: Adept »

Martins pisze:Mnie osobiście od początku dziwiły prawie że pieśni pochwalne głoszone przez wielu sympatyków serii (którym nie podobały się części 3d) na cześć nowego MK, szczególnie po prezentacji gameplayu, na którym było dokładnie widać, że animacja dalej kuleje, a ruchy postaci są sztywne jak w poprzednikach. Ale rzekomy "powrót do korzeni", na który składały się powracające klasyczne postaci + brak poruszania się pełnym 3d wielu fanom zamydliły oczy.
Kto piał pochwalne pieśni ten piał. Z tego co ja widzę, wszyscy zezgredzeni fani od początku byli sceptyczni, a Death Dealer nawet powiedział ostatnio do mnie:
Niech tylko nikt kur** przy mnie nie mówi, ze to jakiś nastepca MK2, bo już takie teksty padały

Taki z tego powrót do korzeni zwłaszcza z systemem juggli jak ze mnie Józef Piłsudski.
Martins pisze: Na przykład sprawa z tym nieszczęsnym karabinem na plecach Jaxa. Masakra jak to paściarsko wyglądało! Kompletny kicz! Musieli fani ich poinformować, że to delikatnie mówiąc nie pasuje. Ale oni po tylu latach doświadczeń dalej nie wiedzą, że takie coś to syf. Tam naprawdę dużo się w tej kwestii zmieniło od czasów MKT czy MK4
Czego Ty oczekujesz od gości, którzy nie umieli zrobić klimatycznego mortala od 1997 roku? Mortal Kombat jaki znamy i z którym się wychowywaliśmy już nie istnieje i nigdy istnieć nie będzie. Era MK skończyła się na 2d i nic tego nie zmieni.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mortal Kombat”