Mortal Kombat 9

Dyskusje na temat kultowej Smoczej Serii.

Moderatorzy: Adept, ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Mortal Kombat 9

Post autor: Martins »

Przyznam, że w kwestii klimatu, na który składają się design postaci, muza, areny itp. to liczyłem na prawie że perfekcję z ich strony. Po tylu latach praktyki, sukcesach na tym polu, a co nawet ważniejsze: porażkach związanych z wersjami 3D ( mówię tu przede wszystkim o ścierwach pokroju Hsu Hao czy Dariusza), powinni wyciągnąć jakieś wnioski na przyszłość. Dzisiejsze standardy techniczne w bijatykach to nie ich półka i to sie już raczej nie zmieni, ale żeby nie mieć w tym teamie choćby jednej osoby, która nie czai bazy w kwestii np. designu postaci, to już zakrawa na kpinę.

P.S. Właśnie widziałem nowy strój Liu: ależ to oryginalne...
Ostatnio zmieniony 29-01-2011, 13:13 przez Martins, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie gram już w przygodówki Point and Click - proszę, męczcie mnie o spary.
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Mortal Kombat 9

Post autor: kemot722 »

Martins pisze:P.S. Właśnie widziałem nowy strój Liu: ależ to oryginalne...
Obrazek
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Mortal Kombat 9

Post autor: gascan »

Ciekaw jestem jak wypadnie ten MK na evo czy pojedynki będą emocjonujące i ile gliczy i bugów zostanie wykorzystanych. Może zobaczymy coś co przebije daigo parry.

A poważnie mówiąc gra wygląda dobrze i najlepsze co mogli zrobić to wrócić do 2D. Niepotrzebnie dali jakieś bajery typu rentgen itp. Kupić nie kupię bo wcześniej wychodzi Marvel vs Capcom 3. Przewiduję, że gra nie sprzeda się zbyt dobrze mimo ogromnego hypeu bo w usa trwa capcomania.
ObrazekObrazek
Adept
Grand Master
Grand Master
Posty: 306
Rejestracja: 27-12-2010, 19:26
Lokalizacja: Galicja
Ogrywam: MK II, UMK3

Re: Mortal Kombat 9

Post autor: Adept »

Zgadzam się: - Niech ktoś mi wytłumaczy jaki jest sens umieszczać fatality w środku gry, po którym postać walczy jak gdyby nigdy nic? Mowa przecież o łamaniu kręgosłupów, rozbijaniu kości czaszki itd.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Mortal Kombat 9

Post autor: SubZero »

Coś podobnego (chociaż nie na taką skalę) było już w MK4/MKG.
Awatar użytkownika
TeeVar
Support
Posty: 318
Rejestracja: 19-12-2010, 19:11
Ogrywam: all Capcom SNK MK
Kontakt:

Re: Mortal Kombat 9

Post autor: TeeVar »

Adept pisze:Zgadzam się: - Niech ktoś mi wytłumaczy jaki jest sens umieszczać fatality w środku gry, po którym postać walczy jak gdyby nigdy nic? Mowa przecież o łamaniu kręgosłupów, rozbijaniu kości czaszki itd.
Ja bym to raczej nazwal uderzeniem krytycznym. Jak sie popatrzy na pasek energii w trakcie wykonywania tego ciosu to zabiera on powiedzmy 40%.
Adept
Grand Master
Grand Master
Posty: 306
Rejestracja: 27-12-2010, 19:26
Lokalizacja: Galicja
Ogrywam: MK II, UMK3

Re: Mortal Kombat 9

Post autor: Adept »

Tak, jednak specjalnie nazwałem to Fatality, bo tu nie o zakończenie walki chodzi, a o efekt podobny do Fatali. Nie wyobrażam sobie grać dalej po tym jak przeciwnik rozsypał moją wątrobę na kawałki lub jak wbił ostrza wgłąb mojej czaszki.

Dokładnie jak napisał Sub-Zero, podobny efekt był w Mortal Kombat 4 gdzie łamało się kończyny i skręcało kręgosłup, jednak nie na taką skalę jak chcą zaprezentować w MK 9 - W obu przypadkach jest/była to głupota. Seria MK nie jest nastawiona na realność, ale są pewne granice logiki. Jeżeli jestem w stanie przyjąć, że istnieje universum z człowiekiem potrafiącym zamrozić innego człowieka, tak już nie jestem w stanie przyjąć, że można walczyć dalej z tak poważnymi kontuzjami jak szeroko pojętę złamania kości ciemieniowej.
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Mortal Kombat 9

Post autor: gascan »

Jak ogólnie scena MK(jeżeli jeszcze istnieje) na świecie podchodzi do tej gry. Może ktoś siedzi na jakimś forum o mortalu i mógłby napisać kilka słów. Czy im się podoba, czy śmierdzi czy po prostu mają gdzieś MK 9 i będą grać dalej w UMK3?

Bo rozumiem, że Wy (czyli Polska scena MK(można chyba tak to nazwać)) bierzecie się za tę grę ostro i skillujecie ile się da?
ObrazekObrazek
Adept
Grand Master
Grand Master
Posty: 306
Rejestracja: 27-12-2010, 19:26
Lokalizacja: Galicja
Ogrywam: MK II, UMK3

Re: Mortal Kombat 9

Post autor: Adept »

gascan pisze:Jak ogólnie scena MK(jeżeli jeszcze istnieje) na świecie podchodzi do tej gry. Może ktoś siedzi na jakimś forum o mortalu i mógłby napisać kilka słów. Czy im się podoba, czy śmierdzi czy po prostu mają gdzieś MK 9 i będą grać dalej w UMK3?

Bo rozumiem, że Wy (czyli Polska scena MK(można chyba tak to nazwać)) bierzecie się za tę grę ostro i skillujecie ile się da?
Źle rozumiesz gascan, ludzie są jak zwykle podzieleni. Połowa z optymizmem patrzy i będzie grała, a reszta oleje jak ja widząc kolejne błędy i beznadziejność rozgrywki porównując ten tytuł z innymi mordobiciami. Bardziej tą grą z tego co widzę podniecają się osoby lekko zaangażowane z marką, niż wyjadacze Mortala. Także tendencja scenowa do zachwytów na MK 9 jest podzielona. Wcale nie widzę, aby któraś strona przeważała :) Mowa oczywiście o scenie (Gracze, komentujący). Bo hype na grę ogólnie jest bardzo duży.
Awatar użytkownika
Dobry
Elite player
Elite player
Posty: 150
Rejestracja: 05-05-2009, 12:45
Kontakt:

Re: Mortal Kombat 9

Post autor: Dobry »

Jakby nie było to bardzo czekam na nowego MK:) Czekam rówinież na MK Arcade Kollection. Wtedy będę miał wszystkie moje ulubione mortal na jednej konsoli.
Na której konsoli Panowie będziecie grać w najnowszego Mortala?
LUBIĘ PLACKI! WSZYSTKIE
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Mortal Kombat 9

Post autor: Martins »

Ja pewnie na X-klocku kumpla, bo nie chce mi się iść do roboty i kupić PS3 :P
Nie gram już w przygodówki Point and Click - proszę, męczcie mnie o spary.
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Mortal Kombat 9

Post autor: gascan »

Hype kur** kręcicie na te mortale już się zastanawiam czy kupić mk9 na xboxa.
ObrazekObrazek
Adept
Grand Master
Grand Master
Posty: 306
Rejestracja: 27-12-2010, 19:26
Lokalizacja: Galicja
Ogrywam: MK II, UMK3

Re: Mortal Kombat 9

Post autor: Adept »

gascan pisze:Hype kur** kręcicie na te mortale już się zastanawiam czy kupić mk9 na xboxa.
W ciemno nie ma co kupować. Jeżeli powtórzą żenujące błędy z MK 8 jak comba działające tylko na określonym przeciwniku, tragiczna detekcja uderzeń, czy randomowo siadające ciosy. Nie mówiąc o combo breakerze, który przerywał wszystko po... pierwszym ciosie. A to tylko część błędów MK 8, która to gra była super i przy której dobrze się bawiłem, jednak do poważnej rozgrywki to ona się nie umywała. Dlatego ja osobiście wolę poczekać i zobaczyć czy twórcy naprawili wszystko z ósemki czy może po prostu lekko ją zmodyfikowali dodając otoczkę powrotu do korzeni. Choć system 2d pociesza i daje nadzieję, że postać już nie będzie losowo leciała w powietrze, a w konkretnym już kierunku.
Awatar użytkownika
psycho4rent
Grand Master
Grand Master
Posty: 318
Rejestracja: 06-10-2008, 07:26
Lokalizacja: Z nienacka.
Ogrywam: UMK3

Re: Mortal Kombat 9

Post autor: psycho4rent »

Adept pisze:comba działające tylko na określonym przeciwniku
Tak, bo niektóre postacie mają różne hitboxy...
[center]Obrazek

Mame Tutorial | Umk3 combo faq
Kto gra w umk3 na p2p?[/center]
Adept
Grand Master
Grand Master
Posty: 306
Rejestracja: 27-12-2010, 19:26
Lokalizacja: Galicja
Ogrywam: MK II, UMK3

Re: Mortal Kombat 9

Post autor: Adept »

H! Vltg3 pisze:
Adept pisze:comba działające tylko na określonym przeciwniku
Tak, bo niektóre postacie mają różne hitboxy...
Ja się zgadzam i mi to nie przeszkadza, jednak w MK8 nie jest to specjalnym zabiegiem, a wynikiem błędu :wstyd: o czym przecież można się przekonać w combo challange.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mortal Kombat”