Laptop?

Hardware, czyli dział dotyczący sprzętu m.in. telewizory, komputery, pady, arcade sticki, co z czym, jak połączyć, co wybrać itp.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mr_Editor
Support
Posty: 836
Rejestracja: 26-06-2007, 11:55
Lokalizacja: Skąd: Skąd: Skąd:
Ogrywam: TTT2, T7
Kontakt:

Laptop?

Post autor: Mr_Editor »

Yo :P
W związku z rozbudową mojego lokum i wydzielenia dla mnie osobnego pomieszczenia, moi rodzice zaczęli myśleć o kupieniu drugiego komputera, dokładniej lapka. No i oczywiście kazali mi wybrać, a, że ja jestem słabo obeznany w laptopach to kieruję pytanie tutaj. Poleci ktoś jakiś dobry sprzęt do max 1500zł? na podstawowe potrzeby tj. przeglądanie netu i ewentualnie jakieś simsy :P nie wykluczam, że dla mnie też lap będzie przydatny, więc jakiś większy program, czy trochę lepszą grę mógłby pociągnąć. Jakieś propozycje?
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Laptop?

Post autor: mcl »

Ja sam korzystam z Acera Extensa 5630EZ kupiony 3 miesiące temu za 1300zł. Jego największym mankamentem jest grafa: słabiutki Intel Extreme Graphics 4500m, starsze gry jako tako ciągnie, ale największym moim dokonaniem jest uruchomienie na nim w 60FPS PESa 2010 :D (inna sprawa: rozdzielczość 640x480 i min.detali xD ), w strzelanki nie pograsz, wyścigi chodzą średnio (NFS : PS chodzi w miarę, nie jakieś ekstremalnie niskie detale, ale FPSy też nie powalają). Co z resztą? Photoshop chodzi dobrze (tzn na tyle ile go potrzebuje :P ), anime odpala w 1080p płynnie. Trochę blokuje 1GB ramu, ale zawsze można dokupić więcej. Aha, za półtora tysiąca nawet nie myśl o czymś porządnym do grania.
Na portalu gdzie sprawdzają wydajność gier, pisało że simsy3 chodzą w miarę płynnie :P sam nie sprawdzałem, ale o płynność "tych" gier o których pisałem narzekać nie mogę ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Laptop?

Post autor: mcl »

W sklepie gdzie kupowałem, mojego lapka nie ma w ofercie, jest natomiast:
http://maxima-komputery.pl/acer-model-e ... c-025.html
z gorszym prockiem (ja mam Pentka dual core 2.0GHZ, tu jest celeron 1.6GHZ), 2GB ramu i niewiele lepszą grafą 4500m HD (oficjalnie wsparcie HD, co oznacza tylko tyle, że nie męczy się tak bardzo przy dekodowaniu filmów HD i ma trochę więcej FPS w grach) . Reszta chyba ta sama, może większa matryca o parę pikseli w poziomie i nie licząc pierdółek jak ultra wypaśna kamera 0.3 mpx i czytnik kart 5w1.

Strona z benchmarkiem poszczególnych gier:
karta lapka z linku:
http://www.notebookcheck.net/Intel-Grap ... 883.0.html
i moja:
http://www.notebookcheck.net/Intel-Grap ... 379.0.html
jest tam też w ciul więcej, więc najpierw wybierz lapka ze sklepu, a potem sprawdź tutaj te karty ;)

Gomene za dubel, myślałem, że połaczy :zawstydzony:
anyłej, tak fatalnie chodzi cod4 na mojej karcie:

Editor jak coś to pisz ;)
Ostatnio zmieniony 25-07-2010, 10:42 przez mcl, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
sQn
Student
Student
Posty: 53
Rejestracja: 07-07-2009, 21:46
Lokalizacja: KMW
Ogrywam: Tekken 3

Re: Laptop?

Post autor: sQn »

Kumpel ostatnio kupił takiego klik
Spokojnie można pograć w nowsze gierki, jak na tą cenę jest w sam raz ;)
Awatar użytkownika
Mr_Editor
Support
Posty: 836
Rejestracja: 26-06-2007, 11:55
Lokalizacja: Skąd: Skąd: Skąd:
Ogrywam: TTT2, T7
Kontakt:

Re: Laptop?

Post autor: Mr_Editor »

wiadomo, że nie będę tego lapka używał jako głównego komputera, więc nie potrzebuję czegoś full zajebistego, ale żeby był dosyć przystępny. wifi by się przydało. ogólnie chodzi mi o najbardziej zrównoważoną opcję za nie więcej niż półtorej kafla.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware”