Odpowiedz do tematu
Co sądzisz na temat gry online na ePSXe?

Jak często grasz/zamierzasz grać online na ePSXe?
Jeśli jest z kim grać, to zawsze gdy mam czas.
40%
 40%  [ 17 ]
Dosyć często.
26%
 26%  [ 11 ]
Od czasu do czasu.
21%
 21%  [ 9 ]
Rzadko, są lepsze gry.
7%
 7%  [ 3 ]
Prawie wcale.
2%
 2%  [ 1 ]
Nie gram i nie zmierzam grać.
2%
 2%  [ 1 ]
Głosowań: 42
Wszystkich Głosów: 42

Autor Wiadomość
KRELIAN 
Junior Admin

PSN ID: KrelianTK
Zagram w: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Wysłany: 26-02-2006, 16:08   

OWA - ja tez po raz pierwszy probowalem zagrac w tk3 online ok 3 lata temu , ale wtedy emulator i scena byla za slabo rozwinieta i po prostu nie dalo sie grac . Absolutnie nie zgadzam sie ze stwierdzeniem ze scena ruszyla za pozno. TK3 to gra kultowa i nie brakuje jej nic co pozwalaloby grac na poziomie . Aserot podal dobry przyklad : SF2T , ktora jest conajmniej 2 razy starsza od tk3 a mimo to wciaz organizowane sa w nia turnieje . O czym to swiadczy? Pomimo uplywu lat dalej gra moze zaoferowac duzo i co najwazniejsze : gra wynagradza wysilek ktory wklada w nia gracz . Nie podchodz rowniez do tego w taki sposob ze skoro dostajesz od kogos lub nie potrafisz zrobic 3ewgf to w przyszlosci nie bedzie lepiej . Na swoim i nie tylko przykladzie wiem ze bedzie , wystarcza tylko checi i czas na treningi . A jesli juz ktos ma aspiracje to wymiatania jak turniejowi mistrzowie ? Nie widze problemu , wystarczy jezdzic /uczestniczyc w tych turniejach - skill rosnie w zastraszajacym tepie . Pozdro

OWA 
Beginner

Wysłany: 26-02-2006, 16:42   

nie chodzi mi o to, że za późno, bo T3 jest za stary - przecież napisalem, że to gra kultowa. ;) po prostu obecnie nie mam czasu na granie, a przez ostatnie 3 lata czasu miałem w chooj (całe liceum XD). żałuję po prostu, że nie będę mógł zbyt dużo czasu poświęcać na podbijanie własnego skilla, no i na mecze turniejowe tym samym. :/

KRELIAN 
Junior Admin

PSN ID: KrelianTK
Zagram w: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Wysłany: 26-02-2006, 17:14   

napisales ze scena ruszyla za pozno i do tego tez sie odwolalem :wink: , a to ze ktos juz nie ma czasu na granie to indywidualna sprawa o czym tez wspomnialem , czasu i checi niestety nikt nie jest w stanie zagwarantowac :)

OWA 
Beginner

Wysłany: 26-02-2006, 19:28   

napisalem to z przymrużeniem oka. ;) chodziło mi właśnie o to, że to mój i tylko mój problem, a nie problem całej sceny. ;P po prostu nie będę miał czasu, a bardzo ten czas chcialbym mieć, bo Tekken po prostu na nowo mnie wciągnął. :] dlatego właśnie żałuję, że scena Tekken 3 Online - z mojego punktu widzenia - ruszyła tak późno. ;)

ChUmB@ 
Elite player

Wysłany: 03-04-2006, 09:21   

OWA już tak nie ściemniaj że brak Ci czasu na granie... :D owszem T3 ruszyło dość póżno i jest starą grą... no ale qrrfaaa to jest kult... i jest bezcenna czyż nie? ;)

Aserot 
Support
Shiranui Whirlwind

PSN ID: Aserot
GamerTag: AserotPl
P2P Mode: Host & Client
Zagram w: kof 2k2, VF5 (ps3)
Wysłany: 06-04-2006, 20:25   

Ładnie powiedziane Chumb@ to jest klasyka a o klasykach nigdy się nie zapomina (ave Mario heheheheh) nawet teraz można znaleść koleś żeby w dwóch online w Mario 3 przyciorać. A chwilke na gre to zawsze można znaleść przecież nikt nie każe ci grać godzinami.
Moje skoromne zdanko :P
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.

ChUmB@ 
Elite player

Wysłany: 07-04-2006, 12:51   

Robi chłopak problemy niewiem z czego... przecież np wieczorem w niedziele każdy normalny człek :) siedzi przed kompem i ciupie!! więc czy chcesz czy nie czas zawsze znajdziesz :P

Arucardo_1 
Grand Master
Crusader

Zagram w: FIFA 11/Tekken 6 (offline)
Ostrzeżeń:
 6/3/5
Wysłany: 12-04-2006, 14:33   

No jest to zawsze fajna rzecz kiedy nie ma się z kim pograć, ale... obok mnie leży sobie Tekken 5 na ps2 i wybór mój będzie oczywisty... nie chcę zrzędzić, w żadnym wypadku, bo ogólnie to dotyczy wielu gier online, ale granie w T3 online ma mnóstwo wad: lagi są koszmarne, co wymusza kapę na 3 ciosy, najlepiej szybkie, przebijające i z dużym zasięgiem, bo przy odrobinie szczęścia będzie lag i koleś wstuka jakiś cios przed nim - efekt? oberwie moim ciosem ktory go przebije. Granie na klawie tez nie jest najprzyjemniejszym odczuciem, choc to akurat da sie przezwyciezyc kupujac przejsciowke; serwerów Kailery jest niestety za mało zatem efekt jest jaki jest.

Poza tym jednak jest fajnie, gra na epsxe zachowuje klimat kazdej gry online ;) no i daje możliwość ciąlego grania z świetnymi graczami a nie raz na pół roku na dobrym turnieju...

pzdr :)

Dumian 
Administrator

PSN ID: DumianPL
Zagram w: Tekken 7 (PC, PS4), MKX (PC)
Steam ID: Dumian
Wysłany: 12-04-2006, 19:33   

Co do koszmarnych lagów to po raz kolejny muszę się z tym nie zgodzić :P
Ok, oczywiście czasami lagi wystepują (szczególnie na popularnych serwach w godzinach szczytu, wtedy są dosyć spore) ale jak pisałem i powtarzam nadal wszystko zależy od wyboru odpowiedniego serwera. Nie wiem, może dlatego, ze ja 'bawie się' w to najdłużej mam takie wyczucie do serwerów i walki, szczególnie turniejowe gram przeważnie w dobrych albo nawet bardzo dobrych warunkach.

Polecam wybierać zawsze mniej zaludnione serwery z w miarę dobrym pingiem (poniżej 80ms). Jeśli ktoś jednak upiera się przy swoim i nadal nie może poradzić sobie z doborem serwera może warto w takim razie postawić własny serw? Tak czy siak zapewniam, że online można zaprezentować naprawdę wysoki poziom gry i zabłysnąć popisowymi akcjami.

Wszystkie powyższe uwagi tyczą się głównie gry w 'szczycie serwerowym' gdy ludzi jest naprawdę dużo. W odpowiednich godzinach (rano lub szczególnie w godzinach nocnych, czasami też inne pory) gra się wyśmienicie, niemal identycznie jak na konsoli lub w singlu.

No ale fakt, Tekken jest akurat taką grą, która wymaga naprawdę dobrych warunków i trudności wiążące się z grą za pośrednictwem Kaillery mogą niektórych zniechęcić. Mnie nie zniechęciły i mimo, że mam PS2 i TK5 będę gral w TK3 Online dopóki będzie z kim ;)

PS. A co do kapy podczas gry to właśnie na 'prawdziwych' turniejach jest jej najwięcej mimo, że nie ma mowy o żadnych lagach ;-)
Kaillera P2P Client

Dismaster 
Grand Master

Wysłany: 30-04-2006, 02:05   

A ja chcialem powidziec, ze dla mnie granie w tikkena po sieci to cos wspanialego. Zawsze chcialem grac w ta gre z innymi, ale nie bardzo mialem jak. Teraz to sie zmienilo i bardzo mnie to cieszy i jeszcze do tego sa turnieje :D . Lagi i brak zawodnikow nie sa zadnym problemem wedlug mnie, lista chetnych do T3 online jest na stronie i zawsze mozna znalezc sobie stalego sparing partnera :P

ChUmB@ 
Elite player

Wysłany: 30-04-2006, 05:06   

dismaster napisał/a :
Cytat:
...ze dla mnie granie w tikkena po sieci to cos wspanialego...

popieram ;) dla mnie to samo... całkowicie inne uczucie jak grasz z kompem w arcade mode a poprostu z innym gościem gdzieś po drugiej stronie servera... :P granie przez neta jest super sprawą :) :) :)

Aserot 
Support
Shiranui Whirlwind

PSN ID: Aserot
GamerTag: AserotPl
P2P Mode: Host & Client
Zagram w: kof 2k2, VF5 (ps3)
Wysłany: 30-04-2006, 07:31   

Dla mnie gra online jest super, ale nie ma to jak pojedynek na konsolce w domciu te klimaty dla mnie zawsze będą górą, jedyna rzeczą jaka pobija klimatem są oczywiście turnieje tam to dopiero czuje się o co w tym wszystkim chodzi, masa ludzi których interesuje ten sam temat piękne pojedynki brak w bark. Naprawdę było by super zorganizować kiedyś zlot członków naszej skromnej onlinowej społeczność (105 zarejestrowanych fighterów :) ) i pograć na konsolkach. Narazie najbliższa okazja to Euroslash więc zapraszam wszystkich.
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.

grzece 
Elite player

Wysłany: 02-05-2006, 20:36   

No nie ma to jak sobie potrenowac na konsolce. Ale online tez niezla sprawa. Tylko tych serwerow jest rzeczywiscie troszke malo przez co potem duzu ludu jest na jednym i sa lagi.

Action 
Moderator
Get serious!

PSN ID: ActionPL
GamerTag: ActionPL
Steam ID: ActionPL
Wysłany: 11-07-2006, 19:39   

Jestem tu nowy i jak zobaczyłem, jakie zmiany trzeba przeprowadzić żeby grać online to mnie zatkało :| Po pierwsze grafika na początku jak sobie sprawiłem emulator długo grzebałem na emulatorze żeby było cacy i wyglądało mniej więcej tak jak na tv a tu nagle trzeba zmniejszać grafę :| Po drugie trzeba ściągać wersje rip bez dźwięku i bez filmików:| bez filmików to nie wielka strata, ale bez dźwięku :| nie wiem jak wy, ale ja gram tak jakby "na słuch" i bez odpowiedniego rytmu kicha z grania :| rozumiem żeby granie dzieliło się na wersje NTSC i PAL, ale jakąś wersje rip :| by było pół biedy, bo mam SoundTrack z Tekkena 3 i bym sobie puścił, ale d*pa nie można, bo będzie brak synchronizacji :| I nawet jak mam wszystko wyłaczone to czasem pojawiają się lagi:| Wiec na razie nie widze innego wyjścia jak czekanie na jakąś bardzo uleprzoną wersje CyberPada albo wogóle jakiś nowy emulator przystosowany specjalnie do grania online.:)

Dumian 
Administrator

PSN ID: DumianPL
Zagram w: Tekken 7 (PC, PS4), MKX (PC)
Steam ID: Dumian
Wysłany: 11-07-2006, 20:11   

Soundtrack możesz zawsze włączyć sobie w Winampie albo jakimś innym playerze. Dźwięk w emulatorze i tak należy wyłączać, w innym wypadku będzie OOS, dlatego też gramy na wersji Rip.

Co do lagów itp. to jak w każdej grze online tak samo tutaj one były, są i pewnie zawsze będą. Poprostu jest za mało dobrych serwerów Kaillery i z tego powodu grając po często kilkanaście osób na jednym serwie występują lagi. Cyberpad jest świetną wtyczką i nowa wersja niczego raczej by nie zmieniła. Jeszcze raz powtarzam, wszystko zależy od serwera na którym gramy. Dowód? Zagraj w nocy na dowolnym serwerze z pingiem nie większym niż 80ms (im mniej tym lepiej)... Praktycznie idealnie prawda? :)

Co do grafiki to w poradniku jest napisane które ustawienia są wymagane do gry online. Większość, głównie tych graficznych można konfigurować wedle uznania.
Kaillera P2P Client