Odpowiedz do tematu
Zderzenie Światów - PBF

Wiesz czym jest PBF?
Tak, gram na jakimś
25%
 25%  [ 2 ]
Tak
0%
 0%  [ 0 ]
Coś słyszałem
12%
 12%  [ 1 ]
Nie
25%
 25%  [ 2 ]
Nie i wogóle mnie to nie interesuje
37%
 37%  [ 3 ]
Głosowań: 8
Wszystkich Głosów: 8

Autor Wiadomość
rotherick 
Student

PSN ID: JohnnySpidey
Zagram w: Tekken, MK, God Eater, Invizimals
Wysłany: 03-12-2010, 20:58   Zderzenie Światów - PBF

Na wstępie powiem, iż...
NIE CHCE DAWAĆ TU WAM ŻADNYCH SUCHYCH DEFINICJI PBF'a, JEŚLI TAKOWĄ CHCECIE TO WYKLIKAJCIE I WYPYTAJCIE WUJKA GOOGLE LUB CIOTKĘ WIKIPEDIĘ.

PBF (Play By Forum) - Najprostszym językiem rzecz ujmując są to gry fabularne prowadzone na forach, gdzie poszczególne subfora, tematy robią za miejsca, eventy lub inne. Tak jak w mmo są tu admini i prowadzone są różne eventy (wspomniane wcześniej).
Gracze zaczynają od stworzenia karty postaci (jak na normalnych sesjach RPG, np. Tol Calen), karta jest sprawdzana pod względem fabularnym i gramatyczny :D (orty, składnia, inty, logika itp.).
Sposoby akceptacji są różne ale o tym już na samym forum jest opisane w jaki sposób przebiega przyjęcie gracza.
PBF może korzystać ze świata lub stworzyć całkiem nowy, jeśli korzysta z gotowego to może go wykrzywić. PBF może być tradycyjnym RPG albo Storytelling ale o to już zapytajcie już ciotkę wiki:D

I tu przychodzę do was (Tekken-Ekspertów) z prośbą abyście pomogli mi ustalić mniejwięcej realia świata Tekkena. Aktualnie jest trzech adminów, którzy tworzą to forum King Of Khorinis(ja), RuVar oraz główny admin, Stwórca xD

Oto link do owego forum, i swoją drogą zapraszam was do wspólnej gry Zderzenie światów

Yamada 
Moderator
The Undying

GamerTag: YamadaPL
Zagram w: VF5: Final Showdown
Wysłany: 03-12-2010, 22:26   

Prawdę mówiąc to nie bardzo kumam jak miałaby wyglądać taka gra;].

mcl 

Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 03-12-2010, 22:30   

Zapomnij tu mało kto siedzi 24/7 żeby brać udział w czymś takim. A pozatym to brzmi zbyt skomplikowanie.

rotherick 
Student

PSN ID: JohnnySpidey
Zagram w: Tekken, MK, God Eater, Invizimals
Wysłany: 03-12-2010, 22:54   

1. Nie jest wymagane siedzenie 24/h, 7/d
2. Opcja sprawdzania forum co jakiś czas przez admów istnieje.
3. Póki co forum dopiero powstaje, jak ruszy to znajdziemy kogoś na adma, a tak to potrzebuje tylko osoby, które pomogą mi zrobić zasady.
4. I co tu jest skomplikowane? Nigdy nie pisałeś opowiadań? Z tym wyjątkiem, że głównym bohaterem opowiadania jesteś ty (postać, którą stworzyłeś)
5. Przykładowe fora Mgławica Mocy PBF Storytelling(na którym gra RuVar) oraz Pathred Bleach PBF (RPG)

mg1987 
Support

Zagram w: Jestem otwarty na propozycje
Wysłany: 04-12-2010, 16:05   

Odnośnie punktu 4 powyższego posta - chyba pomyliłeś fora. Na honmaru zaglądają głównie fani bijatyk i/lub tematów z tym związanych, a nie początkujący pisarze.

RuVar 
Użytkownik

Wysłany: 04-12-2010, 16:36   

Nikt nie musi być początkującym pisarzem by grać w gry rpg czy to typu PBF, czyto cRPG (np Diablo, Gothic itp) czy grać na Sesjach, jak np Tol Calen...
A to, że ktoś fanem bijatyk, nie znaczy chyba że jest ograniczony do "trzaskania w przyciski" konsoli i tylko bijatyki prawda?
nie wiem co jest takiego trudnego w napisaniu no kurcze z dwóch zdań w jakimś temacie...
To nie jest temat do dyskusji ale potrzebujemy jakiegoś eksperta od tekkena, by nam pomógł opisać zasady gry, zrobić profile kanonicznych postaci itp a nie wielce opowiadania pisać (swoją drogą fora PBF to jedno wielkie opowiadanie z różnych stron widziane bo każdy pisze tylko o swojej postaci...)

więc ponawiamy pytanie: "Czy istnieje jakiś ekspert który chętnie by pomógł w opisaniu postaci i nieco świata Tekkena?" bo to o to chodzi o nic więcej, sędziów i MG to my sobie już poszukamy, chyba że ekspert będzie chciał sam być MG to świetnie ;)

Proszę nie prowadzić tu dyskusji a tylko zgłaszać się, ewentualne pytania na PW do mnie lub Rothericka

mg1987 
Support

Zagram w: Jestem otwarty na propozycje
Wysłany: 04-12-2010, 17:16   

Chodziło mi o to, że rotherick zapytał "Nigdy nie pisałeś opowiadań?", to tak jakbym zapytał: nigdy nie liczyłeś równań różniczkowych? Nie każdy musiał.
Odnośnie nie zadawania pytań w temacie tylko na pw - chyba lubisz otrzymywać dużo wiadomości i masz anielską cierpliwość by odpowiadać wiele razy na te same pytania. Przecież po to są fora, by inni też mogli korzystać z raz rozwiązanego problemu.
Dobra, miało nie być dyskusji więc już kończę.

Mr_Editor 
Support

PSN ID: Mr_Editor-PL
Zagram w: TTT2, T7
Steam ID: mreditorcustomize
Wysłany: 08-12-2010, 16:30   

Jako iż mi się ostatnio nudzi, jak i również spodobało mi się opowiadanie rothericka, to mogę się w to pobawić :P A jeśli chcecie profile postaci itd. to zajrzyjcie na Tekken Poland. Tam jest wszystko co potrzebne, a nawet więcej. Swoją drogą na waszym forum przydałby się jakiś grafik :P Strasznie to wygląda.
https://www.facebook.com/moocha.ziom