Nowy dział - "Kultura japońska"

Tematy związane ze stroną, forum i profilami społecznościowymi Honmaru FGC, m.in. sugestie, pomysły, regulamin itp.

Moderator: ModTeam

Czy jesteś za stworzeniem działu o kulturze japońskiej?

Tak
18
78%
Nie
5
22%
 
Liczba głosów: 23

Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Nowy dział - "Kultura japońska"

Post autor: mcl »

Jak wszyscy dobrze wiemy większość użytkowników homara jest mniej lub większym fanem szeroko pojętej japońskiej sztuki. Czy to anime, czy doramy, czy też sama kultura. Więc wpadłem na pomysł, żeby przestać grupować to wszystko w parę tematów, których objętość wynosi kilkadziesiąt stron i w których wyszukanie jakichkolwiek konkretnych informacji graniczy z cudem, i stworzyć nowy dział pod nazwą "Kultura japońska" gdzie każda konkretna rzecz miałaby swój temat. Ktoś, kto chce pogadać o nowym epku (fillerze...) Bleacha, czy skomentować nową płytę j-rocka nie musiałby już wcinać się w rozmowę kogoś innego, tylko spokojnie mógłby poprowadzić rozmowę w oddzielnym temacie.

Kwestią organizacją zająłbym się osobiście, czyli zrobieniem regulaminu (oczywiście dział podlegałby regulaminowi forum), przypinanie najważniejszych tematów, ale to oczywiście początek góry lodowej listy "to-do".

Teraz pytanie do was użytkownicy: Czy chcielibyście taki dział na forum? Co w nim ewentualnie byście widzieli? Wszystko jest kwestią otwartą :)

Aha, ten pomysł jak i temat ma oficjalne błogosławieństwo miłościwie nam panującego Dumiana :)

edit: prosiłbym wszystkich głosujących negatywnie o uzasadnienie swoich racji. Głosy typu 'Nie bo nie' od użytkowników będących na forum od miesiąca i mających 10 postów mogą zaważyć na ostateczną decyzję i niejako zniszczyć starania szeroko pojętej 'starej gwardii' która chciała by mieć do dyspozycji taki dział.
Obrazek
s[h/z]inden
Grand Master
Grand Master
Posty: 423
Rejestracja: 27-03-2008, 15:50
Lokalizacja: Wałcz
Ogrywam: planszówki, karcianki i casualowo w dowolne bitki
Kontakt:

Re: Nowy dział - "Kultura japońska"

Post autor: s[h/z]inden »

imo, to całe forum jest subforum ogromnego abstrakcyjnego subforum. to mniejwiecej wygląda tak...

kultura na świecie --> kultura japońska --> kultura arcade i konsolowa --> forum honmaru.

xD

a przy okazji mówi się o tym w działach "film, kultura, sztuka" czy jakoś tak. nie chce mi się przerywać pisania posta. :rotfl:

wydaje mi się, że jest wiele innych for, na których tematyka kultury japońskiej jest poruszana gęściej i konkretniej, jak userzy forum przeważnie :luka: lubią...
hej [you]!! pamiętaj o funkcji [ you ]!!
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Nowy dział - "Kultura japońska"

Post autor: mcl »

s[h/z]inden pisze:a przy okazji mówi się o tym w działach "film, kultura, sztuka" czy jakoś tak.
Ale na to już napisałem w pierwszym poście. Tu chodzi o wygodę, po co szukać czegoś w dziesiątkach stron tematu, jak wszystko może być w jednym dziale, szukamy info o konkretnych rzeczach, nie ogólnikowo. No i ja sam rzadko co piszę, kiedy widzę że ktoś piszę o zupełnie innym anime...
s[h/z]inden pisze:kultura na świecie --> kultura japońska --> kultura arcade i konsolowa --> forum honmaru.
Tym bardziej powinien być dział dotyczący Japoni. Jest dział gry video dla różnych gier, jest dział kultura i sztuka, gdzie zamieszczamy info dotyczące muzyki i filmów, każda bijatyczka ma swój osobny dział. A anime i japonistyka? Wszystko sklejone do kupy w bodajże 7 tematach.
Obrazek
Awatar użytkownika
psycho4rent
Grand Master
Grand Master
Posty: 318
Rejestracja: 06-10-2008, 07:26
Lokalizacja: Z nienacka.
Ogrywam: UMK3

Re: Nowy dział - "Kultura japońska"

Post autor: psycho4rent »

Nie sie wydaje, ze nie bo to na tym forum lepiej by wyglądało jakby się zakładało takie tematu w hydeparku...
[center]Obrazek

Mame Tutorial | Umk3 combo faq
Kto gra w umk3 na p2p?[/center]
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Nowy dział - "Kultura japońska"

Post autor: mcl »

H! Vltg3 pisze:Nie sie wydaje, ze nie bo to na tym forum lepiej by wyglądało jakby się zakładało takie tematu w hydeparku...
O tak. Bardzo mądrze! Zróbmy 20 tematów z tytułami anime w hyde parku. A potem 10 z tytułami Doram, 5 na temat kursów językowych i kultury, 3 z linkami z informacjami na temat japoni. Tak, zaprawdę genialny pomysł! Niech wszystko zginie w natłoku tematów z humorem, śmiesznymi flimikami i innych bzdurach. Może jeszcze przenieśmy tematy turniejowe, wszystkie tematy związane z bijatykami do jednego działu? W sumie czemu nie? Zaraz przygotuję nową ankietę...

Jakby ktoś nie ogarnął, z różnych powodów - tak, to jest sarkazm...

Pozatym naucz się pisać...
Obrazek
Awatar użytkownika
psycho4rent
Grand Master
Grand Master
Posty: 318
Rejestracja: 06-10-2008, 07:26
Lokalizacja: Z nienacka.
Ogrywam: UMK3

Re: Nowy dział - "Kultura japońska"

Post autor: psycho4rent »

Słuchaj, to nie jest forum o sztuce japońskiej, jakbyś nie wiedział.

Jeżeli was to tak bardzo interesuje to załóżcie sobie własne forum.

To tylko moje zdanie, jak zwykle w takich sytuacjach decyduje administracja.
[center]Obrazek

Mame Tutorial | Umk3 combo faq
Kto gra w umk3 na p2p?[/center]
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Nowy dział - "Kultura japońska"

Post autor: mcl »

H! Vltg3 pisze:Słuchaj, to nie jest forum o sztuce japońskiej, jakbyś nie wiedział.
Nie zauważyłem, a siedzę tu od ponad dwóch lat. Dzięki za uświadomienie.
H! Vltg3 pisze:Jeżeli was to tak bardzo interesuje to załóżcie sobie własne forum.
Nie w tym rzecz, bo for o japońskiej sztuce jest w necie bardzo dużo. Na tym forum wiele osób interesuję się poszczególnymi aspektami kultury japońskiej, tylko że mało kto się wypowiada, ponieważ takie posty giną w tematach ogólnych. Tłumaczyć po raz 4 nie będę, czytać pierwszy post...
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Nowy dział - "Kultura japońska"

Post autor: KRELIAN »

Pomysł popieram bo można tu faktycznie założyć/zebrać wiele interesujących wątków, a miłośników klimatu na honmaru nie brakuje. Jeśli nie zrobi się z tego warezownia tylko zgrabnie prowadzone subforum z wartościowymi informacjami z różnych dziedzin kultury japońskiej to nawet sam pomogę rozwinąć niejeden wątek.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Nowy dział - "Kultura japońska"

Post autor: mcl »

Spędziłem tu sporo czasu z wartościowymi ludźmi, którzy zawsze mieli coś ciekawego wniesienia do rozmowy, więc nawet jeśli wstawi się link czy dwa, to myślę, że liczba interesujących postów na temat będzie nieporównywalnie większa. Na mało którym forum zdecydowałbym się na taki ruch :)
Obrazek
Awatar użytkownika
WolfBogard
Grand Master
Grand Master
Posty: 595
Rejestracja: 24-02-2009, 19:53
Lokalizacja: Warszawa - Zoliborz
Ogrywam: MK, SF
Kontakt:

Re: Nowy dział - "Kultura japońska"

Post autor: WolfBogard »

Dobre, dobre...mi pasi. Ja pomimo, ze stary kon jestem z baba to ogladamy Anime, Japnskie filmy, uczymy sie tam troche jezyka ect. Bardzo chetnie staniemy sie stalymi bywalcami. Co wiecej od jakiegos czasu interesuje mnie zakup zestawu mieczy z Ebay.com (Usa) cos hand made klasyfikowane pod biala bronia. A w przyszlosci moze jakies Bushido? pozyjemy - zobaczymy, narazie to tylko marzenia :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Nowy dział - "Kultura japońska"

Post autor: Action »

Wg mnie dział SMF w zupełności wystarczy. Nie zapominajcie, czego dotyczy to forum. Rozszerzenie pod względem gamingu - ok, pod względem kulturowym - odchodzi od meritum.
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Nowy dział - "Kultura japońska"

Post autor: Martins »

Jak dla mnie spoko incjatywa, którą oczywiście popieram. Nie przeszkadza mi to, że generalnie przeznaczenie tego forum jest nieco inne. Skoro Honmaru funkcjonuje całkiem nieźle, ma swoją fanatyczną grupę wyznawców :D , to pomysły nowych działów (mimo, że luźno pozwiązaych z główną tematyką portalu) najlepiej realizować właśnie tutaj. Teoretycznie może to zagwaratować większe zainteresowanie nowym działem. Po co zakładać nowe forum, które może okazać się klapą, skoro można skorzystać z protekcji :P znajomych? Sam portal pewnie też na tym zyska, bo grono jego użytkowników z pewnością się powiększy. Dlatego przylączam się do "lasu rąk", które deklarują zainteresowanie założeniem wspomnianego działu, jeśli oczywiście cały projekt będzie miał "ręce i nogi"( znacząco różnił się "in plus" od tego, z czym mamy do czynienia na forum dotychczas).
Nie gram już w przygodówki Point and Click - proszę, męczcie mnie o spary.
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Nowy dział - "Kultura japońska"

Post autor: mcl »

WolfBogard pisze:Co wiecej od jakiegos czasu interesuje mnie zakup zestawu mieczy z Ebay.com (Usa) cos hand made klasyfikowane pod biala bronia
Po co uciekać się do USA :)
http://www.goods.pl/list/2/23/Katany_Ha ... Chen).html
na przykład :)

Na przykładzie ankiety i postów widzę że pomysł jak na razie cieszy się uznaniem większości. Jeżeli pomysł zostanie ostatecznie zaakceptowany proszę o kontakt administracji na gg, żebym mógł wziąść się do pracy ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Nowy dział - "Kultura japońska"

Post autor: eq2D »

Zróbmy także dział o śmigaczach, bo zdecydowana większość użytkowników forum trzepie jak oszalała... Zróbmy także dział o jedzeniu, bo śmiem twierdzić, że 100% żywych użytkowników konsumuje od czasu do czasu jakieś papu.

Mnie się wydawało, że honmaru to strona z forum (nie odwrotnie) o bijatykach, gdzie można podyskutować o mordoklepach, zgadać się na turniej i takie tam pierdoły związane z bitkami i dlatego się dziwie, co z tym wspólnego ma jakaś tam kultura japońska? Jakieś mangi, animce, filmy?

Może lepiej założyć dział "Polska kulkuta", a pierwszym tematem będzie "Piszemy, po polsku"?

Nie, bo nie! Uzasadnienie? Bo mam więcej niż 10 postów.
Obrazek
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Nowy dział - "Kultura japońska"

Post autor: mcl »

eq2D, skoro jest to strona i forum tylko o bitkach, po co tworzyć działy pod tytułem
* Hardware
* Humor
* Sztuka, muzyka, film
?
Przecież to można umieścić w jednym hyde parku, niech się wszystko wymiesza, po co scrollować 5 razy więcej.
Aha, piszesz że jest to forum tylko o bitkach: jasne, większość twoich postów to posty związane z muzyką, tematyką gier szeroko pojętą, fotoshopem i innymi dziełami artystycznymi mającymi niewiele wspólnego z bijatykami... wyczuwam hipokrytę. Gdyby tak nie było, to albo nie byłoby tego postu, który napisałeś bo z jakiś bezsensownych względów ci się pomysł nie podoba, albo pisałbyś tylko w działach o bitkach...

I nie musisz wytłuszczać każdego słowa "bijatyka". Myślę, że na forum nie mamy osób niedowidzących.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strona, forum, sociale”