Co warto obejrzeć?

Kącik miłośników Kraju Kwitnącej Wiśni.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Co warto obejrzeć?

Post autor: mcl »

Temat ogólny dla anime/doram, które każdy odwiedzający dział powinien obejrzeć. Tutaj polecamy tytuły które bezapelacyjnie stały się symbolem gatunku, ale i również takie, które przeszły bez echa, a były zdecydowanie ponadprzeciętne.
Obrazek
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Co warto obejrzeć?

Post autor: mg1987 »

Heh, tytułów typu Gundam Wing, czy też Neon Genesis Evangelion chyba nie trzeba przedstawiać fanom anime, a lista pozycji uważanych za kultowe jest spooora.
Ze swojej strony (a za dużo anime nie oglądałem) mogę polecić: Fullmetal Alchemist, Tegnen Toppa Gurren Lagann, rzeczone NGE i GW, Shinryaku! Ika Musume (obejrzałem dzięki Subowi), Panty & Stocking with Garterbelt... Na razie tyle. Jak trafię na coś ciekawego to dam znać. W razie gdyby ktoś chciał, mogę co nieco napisać na temat rzeczonych tytułów.
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Co warto obejrzeć?

Post autor: mcl »

mg1987 pisze:Panty & Stocking with Garterbelt...
Ha? Te atomówki? Obejrzałem pierwsze 10minut pierwszego epka i wywaliłem z dysku. Nie nazwałbym tego nawet anime gdyby nie fakt że wyprodukowali to japończycy. U mnie to, eeee, anime ma veto na wszystkich możliwych frontach.

Kreska, głupawa fabuła to główne moje zarzuty przeciw P&SwG.

Z mojej listy must-watch
Higurashi no naku koro ni, +kai - Moje pierwsze ever (nie liczę DB na RTL7 :D) anime, dzięki niemu wszedłem z butami w ten świat. Rzecz się dzieje w Himanizawie, wiosce, do której trafia Keichi i poznaje kilka ciekawych dziewczyn. Niestety Himanizawę nawiedza klątwa, w której pod koniec święta giną ludzie. Trudno jest napisać więcej aby nie spojlerować, bo to anime jest warte tego, żeby sobie nie psuć fabuły.

School Days... Rozpętałem burzę na forum Hitohany tym tytułem, dziewczyny nie mogły połapać jak można być takim skur****nem jak nasz główny bohater, który mimo faktu że podoba mu się jedna dziewczyna i nawet zaczął z nią chodzić, to i tak leci do innych. Czemu znajduje się ten tytuł w tej liście? Ze względu na ostatniego EP, który jednocześnie zaskakuje i solidnie chwyta za serce... Solidna porcja dramatu.

Clannad i Clannad After Story. Kolejny tytuł który zasługuje na wzmiankę. Jest to bardzo ogromny świat, ponieważ obok potężnych dawek Slice of Life i Dramatu mamy również komedyjkę romantyczną, krótki epizod sportowy i parę innych. Rzecz dzieje się w pewnym mieście, gdzie chłopak zaczyna chodzić z pewną dziewczyną, na szczęście ten oklepany schemat to dopiero początek góry lodowej, ponieważ z epka na epek nasza para dowiaduje się o sobie różnych dziwnych rzeczy i ich więź się zacieśnia. Kolejny z etykietą must-watch.

Więcej dopiszę potem :P

Tak wogóle co wy na to, żeby zrobić naszą homarową listę animu, które trzeba obejrzeć? Nazwa + screen + krótki opis, najpierw w formie tekstowej w nowym dziale, jeśli już skompletujemy anime, a potem może nasi graficy zbiorą to do kupy w jakąś fajną grafikę? :P
Obrazek
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Co warto obejrzeć?

Post autor: mg1987 »

mcl pisze:Obejrzałem pierwsze 10minut pierwszego epka
Fakt, ja sam ledwie przez to przebrnąłem, później jest lepiej, a momentami nawet trafiają się śmieszne sceny. Kreska? Widywałem gorsze. Fabuła? Ja nie spodziewałem się niczego wielkiego po tym tytule, więc się nie zawiodłem. :p
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Co warto obejrzeć?

Post autor: mcl »

Fakt faktem, może później jest lepiej, ale mam w zwyczaju, że jeśli anime przez pierwsze 2 epki mnie nie zaciekawi, lub zmusi do wyłączenia wcześniej to się nie męcze z nim.

Chodzi mi raczej o kreskę typową jak z atomówek = nie dla mnie. Teraz nie oglądam nic z animacji, których kreska nie jest typowa dla anime. Poza animacją 3D, jak Shrek.
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Co warto obejrzeć?

Post autor: Yamada »

Jak ktoś lubi klimaty brudnego i brutalnego świata yakuzy to polecam film "Brother". Film opowiada o wygnanym szefie rodziny, który wyjeżdża do USA do swojego młodszego brata, który jest drobnym dilerem. Bieg wydarzeń sprawia, że ponwnie wpada w świat gangsterki i zaczyna tworzyć swoją nową "rodzinę".

Film bardzo fajny. Polecam tymbardziej że główną rolę gra Takeshi Kitano, czyli znany i lubiany Zatoichi;].
Obrazek
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Co warto obejrzeć?

Post autor: mcl »

Ah, no fakt, zapomniałem, żeby nie ograniczać się do anime.

2 części Azumi. Opowieść o tytułowej Azumi, trenowanej od dziecka do roli zabójcy, która musi wykosić swoją drogę kataną do swego celu. Cóż, nudne by to było, gdyby nie było w tym nutki dramatu... więc jest go w wystarczającej ilości. Dobry film

Z horrorów Hausu, jeśli ktoś może przymknąć oko na niedoróbki techniczne, niestety, przez nie właśnie horror nie straszy :/
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Co warto obejrzeć?

Post autor: Yamada »

Azumi 2 jest slaba, ale jedynka bardzo, bardzo dobra.
Obrazek
s[h/z]inden
Grand Master
Grand Master
Posty: 423
Rejestracja: 27-03-2008, 15:50
Lokalizacja: Wałcz
Ogrywam: planszówki, karcianki i casualowo w dowolne bitki
Kontakt:

Re: Co warto obejrzeć?

Post autor: s[h/z]inden »

z jedynki azumi polewałem :rotfl:

po tym jak obejrzałem pierwszą, na drugą nie miałem siły.
pierwsze 15 minut dobre. potem nie wiadomo kiedy jest komedia, a kiedy jest na poważnie.
hej [you]!! pamiętaj o funkcji [ you ]!!
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Co warto obejrzeć?

Post autor: mcl »

No ale mimo wszystko pasowałoby obejrzeć sequel, akurat mi dwójeczka też podpasowała, może nie tak jak jedynka, ale jednak.
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Co warto obejrzeć?

Post autor: SubZero »

Japan: A Story of Love and Hate

Godzinny dokument, stworzony przez brytyjskiego reportera Seana McAllistera dla stacji BBC4, pokazujący jak inne od naszych wyobrażeń może być życie w jednym z najbogatszych krajów świata.
Zdecydowanie polecam wszystkim zainteresowanym czymś więcej niż tylko M&A.
(przydało by się jeszcze tylko dorwać wersję dla telewizji NHK, która jest prawie dwa razy dłuższa)
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Co warto obejrzeć?

Post autor: gascan »

Wstydzę się trochę o to zapytać ale co polecacie na początek z Dragon Balla żeby nie miało 110000000000000 odcinków i nie to co kiedyś leciało w TV u nas.

Jakieś filmy najlepiej.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
August
Grand Master
Grand Master
Posty: 367
Rejestracja: 26-05-2011, 15:13
Lokalizacja: Mysłowice-Wesoła

Re: Co warto obejrzeć?

Post autor: August »

nie znam tytułu. ale najlepsze było to co Songo został w dziecko zamieniony. i szukali dragon balów po galaktyce.
Obrazek
Awatar użytkownika
caradolph
Grand Master
Grand Master
Posty: 749
Rejestracja: 23-01-2011, 21:11
Lokalizacja: Pawłowice
Ogrywam: TTT2, GOW: Ascension, KOF XIII (okazyjnie)
Kontakt:

Re: Co warto obejrzeć?

Post autor: caradolph »

August pisze:nie znam tytułu. ale najlepsze było to co Songo został w dziecko zamieniony. i szukali dragon balów po galaktyce.
To było najgorsze ze wszystkich trzech serii. GT to gówienko w porówaniu do Z. Chociaż dało się to oglądać

@gascan może speciale. Nie polecam oglądać DB evolution. z takich filmów to mało tego jest o dragon ballu. Speciali jest mało i są poboczne wątki
"Brazuya would be godlike, imagine something like Kazuya with safe mid launcher and CH d/f+2, taunt, b+4, EWGF. This is it."
Awatar użytkownika
August
Grand Master
Grand Master
Posty: 367
Rejestracja: 26-05-2011, 15:13
Lokalizacja: Mysłowice-Wesoła

Re: Co warto obejrzeć?

Post autor: August »

a mi się bardzo podobało :) szczególnie walka ze smokami. szczególnie z tym ostatnim co songo na 4 poziomie mu rady nie dawał :)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Japonia”