Problemy techniczne

Kącik miłośników Kraju Kwitnącej Wiśni.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Problemy techniczne

Post autor: mcl »

Nie działa ci anime? Chciałbyś polepszyć jakość pobranych przez ciebie anime? Ten temat jest dla ciebie.

Na początek parę informacji od zaawansowanych otaku "czym oglądać anime" z pewnego imageboardu ;) Niedługo jak zostanie ogarnięty rozgardiusz z powstaniem nowego działu to postaram się przetłumaczyć jeśli zajdzie potrzeba.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 23-01-2011, 23:29 przez mcl, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Problemy techniczne

Post autor: mg1987 »

Ze swojej strony powiem, że nie używam CCCP, kiedy szukałem kodeków, ten zestaw był zazwyczaj przestarzały. Ja instaluję taki zestaw: real time alternative, ffdshow, haali media splitter (.mkv ostatnio stał się bardzo popularnym formatem dla anime), + profil "lots of stuff" z k-lite codec pack mega (bez usuwania reszty). Najnowsze wersje podanych kodeków można wygooglać. Z takim zestawem powinien ruszyć każdy film. Coby wyświetlić napisy w formacie .ass warto ustawić vmr-9 (rendless) dla programu media player classic (dołączony do k-lite).
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Problemy techniczne

Post autor: SubZero »

Jak już masz dobrze ustawionego ffdshow to k-lite jest ci kompletnie zbędny, powiem więcej, niepotrzebny syf do systemu wprowadza. Jedyne przydatne kodeki poza ffdshow to real alternative i quicktime alternative.
mg1987 pisze:kiedy szukałem kodeków, ten zestaw był zazwyczaj przestarzały
Nie musi być mega-hiper-super nowoczesny, ważne że sprawdzony i działa.
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Problemy techniczne

Post autor: mg1987 »

Pisząc "przestarzały", miałem na myśli: występowały problemy, może teraz już jest lepiej, nie wiem, ja, póki co, zostaję przy swoim zestawie, chociaż zastanowię się nad wywaleniem k-lite. Zainstalowanie Haali, nadal uważam za niegłupi pomysł, inne zestawy mogą zawierać przestarzałą/niedziałającą wersję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Japonia”