Kącik Bijatyk w PSX Extreme

Pozostałe bijatyki 3D które nie posiadają osobnego działu. Ogólnie o bijatykach.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Di
Grand Master
Grand Master
Posty: 495
Rejestracja: 24-10-2006, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Kącik Bijatyk w PSX Extreme

Post autor: Di »

W związku z rosnącą popularnością bijatyk i sugestiami kilku osób postanowiłem założyć na forum PSX Extreme temat dotyczący ewentualnej reaktywacji zapewne dobrze Wam znanego Kącika Bijatyk, który ponad rok temu zniknął z magazynu.
Kącik ten zniknął z magazynu ponad rok temu, jednak w związku z rosnącą popularnością bijatyk nie tylko za granicą, ale i w Polsce (przykład: liczba rozegranych/zaplanowanych turniejów w pierwszym kwartale tego roku) chciałbym w imieniu swoim - i zapewne części użytkowników forum oraz czytelników - zapytać o to, czy redakcja rozważała (lub rozważa) powrót działu poświęconego grom spod znaku mordoklepek. Gatunek ten przeżywa obecnie drugą młodość (SSFIV, MvC3 czy nadchodzące TTT2 oraz MK to tylko kilka przykładów), w związku z czym nie byłoby problemów z materiałami do tekstów. Patrząc choćby na wypowiedzi ludzi na forum widać, że ludzi do bijatyk ciągnie, zapewne m.in. ze względu na powrót do korzeni (patrz: wspomniane w poprzednim nawiasie tytuły). Poza opinią redakcji chciałbym, żeby w tym temacie wypowiedzieli się również potencjalni czytelnicy (o czym chcielibyście czytać?) oraz przeciwnicy tego pomysłu. Opinie mile widziane :)

Jednocześnie chciałbym zaznaczyć, że jeśli pomysł reaktywacji Kącika Bijatyk zostanie zaakceptowany, z chęcią podejmę się dostarczania doń materiałów.
http://www.psxextreme.info/topic/94289-kacik-bijatyk/

Jest szansa na to, że przy dostatecznie dużym zainteresowaniu Kącik powróci, w związku z czym zachęcam do udziału w dyskusji na forum PE :) Nawet, jeśli nic z tego nie wyjdzie, myślę, że warto spróbować.
s[h/z]inden
Grand Master
Grand Master
Posty: 423
Rejestracja: 27-03-2008, 15:50
Lokalizacja: Wałcz
Ogrywam: planszówki, karcianki i casualowo w dowolne bitki
Kontakt:

Re: Kącik Bijatyk w PSX Extreme

Post autor: s[h/z]inden »

jestem za, pod warunkiem, że zajmą się tym ludzie z zainteresowaniami wykraczającymi ponad SF4 i T6.

bo o tym już wszyscy wszystko wiedzą.

a na forum epsxe nie chce mi sie logowac, bo nie pamietam loginu i raczej na pewno hasła ;p
hej [you]!! pamiętaj o funkcji [ you ]!!
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Kącik Bijatyk w PSX Extreme

Post autor: Yamada »

Ale Di, na zdrowy rozsądek - po co kumu w tych czasach, gdzie internet jest nawet w stodole, 2 strony (jak będzie fart) o bijatykach co miesiąc w magazynie?

Kiedyś to było ok, ale teraz?
Obrazek
Awatar użytkownika
Di
Grand Master
Grand Master
Posty: 495
Rejestracja: 24-10-2006, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kącik Bijatyk w PSX Extreme

Post autor: Di »

Relacje z turniejów, poradniki*, wywiady, artykuły tematyczne - sądzę, że ekskluzywne materiały to klucz :)

* - nawet poradniki do SC4 cieszyły się dużą popularnością, mimo tego, że nie było wówczas problemu ze znalezieniem informacji o grze w Internecie
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Kącik Bijatyk w PSX Extreme

Post autor: gascan »

Zawsze to lepsze niż kolejne strony poświęcone na rankingi, wszędzie w tej gazecie są tylko rankingi top gier na peguzasa, top gier w 2010 roku, top gier wg czytelników, wg redaktorów, top gier na które najbardziej czekamy, top największych rozczarowań, top resetów serii, top gier wyścigowych, rok się kończy raz, a oni przez pół wypełniają tym gównem pismo. Do tego po 2 razy recenzje tych samych gier recenzja a za dwa numery dyskusja na 2 strony znowu o tej grze. Lub recenzje gier na 5 stron(oczywiście głównie tych od EA i iinnych sponsorowanych recek) z czego 3 to obrazki, no kur**. Więc jestem na tak, myślę że Di ze swoim kącikiem bijatyk by do tego badziewia pasował bo tak samo jak psxextreme wciska ludziom kit.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Kącik Bijatyk w PSX Extreme

Post autor: Martins »

Kąciki tematyczne to był kiedyś jeden z najciekawszych działów w PSX Extreme, który budował klimat pisma. Dzisiejsza kondycja większości kącików to marazm - suche opisy, zero polotu (tylko Zax w kaciku RPG utrzymuje wysoki poziom). Oprócz informacji czysto technicznych chętnie wiadziałbym tam mini-recki jakichś klasycznych fajterów, bądź "Versus" jakichś postaci z bijatyk na kształt tego, co było w niegdysiejszym dziale o PSONE (tylko tam do pojedynku stawały gry np: Quake 2 vs Alien Resurrection). Czyli jestem jak najbardziej "za", z tym, że musi wrócić klimat i pasja prowadzących - bez tego nie ma to sensu.
Nie gram już w przygodówki Point and Click - proszę, męczcie mnie o spary.
Saj
Elite player
Elite player
Posty: 177
Rejestracja: 16-02-2009, 16:51

Re: Kącik Bijatyk w PSX Extreme

Post autor: Saj »

Obecnie PSX Extreme brak młodej krwi.
Cholibka te czasopismo jeszcze 10 lat temu ( O.O ) dawało kopa.
Nie wiem dlaczego się tak stało, ale zakładam że ludzie dzielili jedną pasję i jeden drugiego nakrecał do takiej formy. Świetnie zegrana banda ludzi z zapałem ( i hobby). Obecnie mamy doczyniena z solidną robotą, niczym z szablonu ale to już tak nie ciągnie jak kiedyś. Z drugiej strony należy sobie zdawać sprawę z tego ile różnego rodzaju buraczków i pasztetów było w "starym" PSX Extreme, recenzje o niczym, błędne informacje, niedokochane solucje ( vide HIV i jego opis do Bugs Bunny : Lost in Time). A Na deser pomyślcie jak i sama branża GIER się zmieniła, i jaki proces zachodzi? Otóż to, wracamy do wyraźnych memów, co widzimy z nadchodzacych gier (właśnie MvC2, TTT2, TkxSf, MK9). Własnie z tego powodu sądzę że pomysł reaktywacji się powiedzie .

I'M SO HIIIIIIIIIIIGGGHHHH! :D :cwaniak: :D
s[h/z]inden
Grand Master
Grand Master
Posty: 423
Rejestracja: 27-03-2008, 15:50
Lokalizacja: Wałcz
Ogrywam: planszówki, karcianki i casualowo w dowolne bitki
Kontakt:

Re: Kącik Bijatyk w PSX Extreme

Post autor: s[h/z]inden »

dajcie mi jakieś gry do pogrania i posadkę w PSXe.

będziecie mieli frajdę ;d. recki będą kosmiczne ;d
hej [you]!! pamiętaj o funkcji [ you ]!!
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Kącik Bijatyk w PSX Extreme

Post autor: eq2D »

PSX Extreme i tego typu ulotki reklamowe są takie jak ich odbiorcy. Więc czemu się tu dziwić?

Di, pomysł nie potrzebuje "poparcia". Jak będzie wzięcie na temat to kącik powstanie na nowo. Powiedz mnie tylko, dlaczego mam wrażenie, że Ty stary wszędzie się pchasz na siłę?
Obrazek
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Kącik Bijatyk w PSX Extreme

Post autor: K' »

Dodatkowa furtka do rozwijania sceny zawsze na plus. Wiadomo, że przy ograniczonej ilości miejsca dużo by tam się nie upchnęło jednak jeśli materiał tam zawarty miał by być swoistym iskrą która popchnęła by czytelników do głębszego zainteresowania tematem to czemu nie ? Przecież "trochę" ludzi kupujących PSX Extrime w Polsce jednak jest. Takie życie, że jak ktoś chce się rozwijać to musi próbować wielu możliwości by to czego dąży przyniosło jakieś wymierne efekty. Taka prawda...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bijatyki 3D (Fighting Corner)”