Mistrzostwa Polski Mortal Kombat, 26.03.2011, Warszawa

Dział poświęcony wszelkiego typu imprezom growym takim jak turnieje, zloty itp.

Moderatorzy: K', ModTeam

Awatar użytkownika
Di
Grand Master
Grand Master
Posty: 495
Rejestracja: 24-10-2006, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Mistrzostwa Polski Mortal Kombat, 26.03.2011, Warszawa

Post autor: Di »

http://www.ppe.pl/news-5994-Mistrzostwa_Polski_Mortal_Kombat!.html

Nazwa może na wyrost, ale mam nadzieję, że wypadnie dobrze :) Będę prowadził ten turniej razem z Amerem.

Jeśli macie jakieś pytania - piszcie. Będę odpowiadał w miarę możliwości.
Ostatnio zmieniony 07-03-2011, 17:17 przez Di, łącznie zmieniany 4 razy.
Adept
Grand Master
Grand Master
Posty: 306
Rejestracja: 27-12-2010, 19:26
Lokalizacja: Galicja
Ogrywam: MK II, UMK3

Re: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat, 26.03.2011, Warszawa

Post autor: Adept »

Pięknie, trzeci turniej Mortal Kombat w ciągu dwóch miesięcy :)
Awatar użytkownika
Dobry
Elite player
Elite player
Posty: 150
Rejestracja: 05-05-2009, 12:45
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat, 26.03.2011, Warszawa

Post autor: Dobry »

Czy można wziąść swojego pada na turniej? Na jakiej konsoli będzie rozegrany turniej?
Awatar użytkownika
Di
Grand Master
Grand Master
Posty: 495
Rejestracja: 24-10-2006, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat, 26.03.2011, Warszawa

Post autor: Di »

Dobry pisze:Czy można wziąść swojego pada na turniej?
Najprawdopodobniej korzystanie z własnych kontrolerów będzie zabronione.
Dobry pisze:Na jakiej konsoli będzie rozegrany turniej?
Na PS3.
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat, 26.03.2011, Warszawa

Post autor: Dumian »

Jakby ktoś jeszcze nie wiedział to trwa aktualnie relacja na żywo z Mistrzostw Polski Mortal Kombat, do obejrzenia tutaj.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat, 26.03.2011, Warszawa

Post autor: gascan »

Oglądałem właśnie kawałek tej relacji i powiem wam, że nowy MK turniejowo to kapa w starym mortalowym stylu w jak najbardziej pozytywnym znaczeniu.
ObrazekObrazek
Adept
Grand Master
Grand Master
Posty: 306
Rejestracja: 27-12-2010, 19:26
Lokalizacja: Galicja
Ogrywam: MK II, UMK3

Re: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat, 26.03.2011, Warszawa

Post autor: Adept »

gascan pisze:Oglądałem właśnie kawałek tej relacji i powiem wam, że nowy MK turniejowo to kapa w starym mortalowym stylu w jak najbardziej pozytywnym znaczeniu.
100 % racji. Jednak zauważ, że był krótki czas przygotowania do mistrzostw no i cztery postacie tylko...


Ja mam pytanie. Kto komentuje w trakcie turnieju?
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat, 26.03.2011, Warszawa

Post autor: Martins »

Walki Sub vs Sub były ciekawe - AJS KLONY i SLAJDY dawały radę :P
Nie gram już w przygodówki Point and Click - proszę, męczcie mnie o spary.
Awatar użytkownika
Di
Grand Master
Grand Master
Posty: 495
Rejestracja: 24-10-2006, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat, 26.03.2011, Warszawa

Post autor: Di »

Adept pisze:Ja mam pytanie. Kto komentuje w trakcie turnieju?
Jeśli komentarz było słychać spoza mikrofonów Orange (nie mieliśmy nagłośnienia na nie, więc nie wiem co mówili), to co jakiś czas ja wtrącałem swoje 3 grosze. Czasem czerstwo, czasem mniej, ale odniosłem wrażenie, że lepiej będzie, żeby walki nie odbywały się w całkowitej ciszy. Niestety na samym początku fazy ćwierćfinałowej jeden z dwóch mikrofonów, które dał nam klub odmówił posłuszeństwa i nie mogłem komentować wspólnie z Amerem. Co więcej niestosowne byłyby komentarze typu "słaba kara na rolla w postaci uppercuta" albo "zamiast roll -> góra+kółko -> uppercut można zrobić roll -> góra+kółko -> roll i kilka dodatkowych ciosów dla mocniejszego comba", albo "musi uważać na chip damage ze specjalnej wersji teleportu na koniec rundy" z dwóch powodów:
1) brak znajomości bijatykowych nazw przez większość obserwatorów
2) wytykanie błędów byłoby raczej złym krokiem w kierunku promocji gry (+ to by promowało przegrywającego)

Być może moje podejście było błędne, a słabe umiejętności komentowania podchodziły pod coś na kształt kiczu (np. tekst o Syberii), ale decydując się na to byłem świadom ewentualnej krytyki.


Post może na wyrost, ale chciałem od razu przedstawić moje przemyślenia na ten temat :)



Jeśli chodzi o cały turniej, to mam nadzieję, że uczestnicy wyszli z Blue City zadowoleni i mile będą wspominać ten event - podobnie jak ja :)
Adept
Grand Master
Grand Master
Posty: 306
Rejestracja: 27-12-2010, 19:26
Lokalizacja: Galicja
Ogrywam: MK II, UMK3

Re: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat, 26.03.2011, Warszawa

Post autor: Adept »

A to co Luna napisał:


I po mistrzostwach. Wniosków kilka:
-organizacja jaka była, nie wiem. Wiem natomiast jaka była transmisja. Obraz był za ciemny, a dodatkowo był upstrzony zawodnikami (zwłaszcza jak stali).
-komentator bodajże z Cenegi - yyyy,uuuuu,yyyy "Ameł jak piełwsze włażenia" - full profesjonalizm przed mikrofonem. Nie dało się tego Pana niestety słuchać.
-historia MK którą opowiadało dwóch ludzi też nie obyła się bez zgrzytów. Najlepszy kwiatek to "seria mająca ponad 20 lat. pierwsza część wyszła w 1992 r".
-poziom gry był mieszany. Zawodnicy grający Sub Zero i Scorpionem (zwłaszcza Sub-Zero) pokazali klasę. Niestety wygrali zawodnicy pokazujący poziom zerowy, a za to spamujący Mileeną. Już sobie chłopak Sub Zero radził, ale widać było, że w pewnym momencie mu nerwy puściły i odechciało mu się grać. Także dwaj bracia niestety pokazali skillowo wielkie nic, począwszy od spamu na pałe, po genialne juggle typu Roll,Uppercut. Dodać należy, że Mileena jest postacią wybitnie jugglową.
-pomysł grania turnieju na wersji demo - totalna pomyłka. Kto wpadł na coś takiego, ten powinien iść do odstrzału. Tym bardziej brak zrozumienia z mojej strony, że mieli na sali nowszy build i spokojnie na nim mogli zrobić turniej z zastrzeżeniem, że gramy postaciami z dema. Dlaczego? Ano proste porównanie X-Ray 30% dmg a 40% dmg. Brak balansu totalny. I tak jestem pod ogromnym wrażeniem tego Sub Zero.
-przerwy. Nic mnie tak nie zirytowało jak puszczenie chyba ze 4 razy pod rząd filmiku z cieniami. Odechciewało się patrzeć doszczętnie.

Ogólnie rzecz biorąc cieszy fakt, że impreza tego typu odbyła się w Polsce i miała dość dużą skalę. Jednak pomysł gry na demie to debilizm w postaci najczystszej. Gdyby to było miesiąc po premierze gry, to było by niemalże idealnie. Swoją drogą dlaczego "Oficjalne Mistrzostwa Polski Mortal Kombat"? Przecież to było DEMO! Trochę konsekwencji... Koniec końców wg mnie impreza wypadła słabo:/
Doink
Elite player
Elite player
Posty: 152
Rejestracja: 25-12-2010, 13:12
Ogrywam: Mortal Kombat 1,2,3 UMK3 Fatal Fury

Re: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat, 26.03.2011, Warszawa

Post autor: Doink »

No co fakt to fakt akurat włączyłem transmisję na ostatnią walkę pierwszego półfinału obejrzałem drugi półfinał no i resztę :) i muszę przyznać rację Lunie jedno combo Mileeną wykonywane w kółko z obu stron przez braci czyli roll+podbicie(nie wiem jak to nazwać inaczej:P) + uppercut = 20% i tak w kółko praktycznie.Czasem teleport gdzieś był ale głównie to sępienie na to combo no i pociski non stop z końca ekranu.Zawodnicy którzy grali Sub-Zero jakoś nie poradzili sobie zbytnio z tym motywem no i nie potrafili wykorzystać sytuacji w której Mileena przy rollu załapywała się na Ice Clone'a.Transmisja też czarna jak murzyn w nocy w negatywie :P.Kolega przeprowadzający wywiady na koniec się nie popisał w ogóle pytania zadawał takie jak by każdy z ulicy mógł zapodać nie będąc na turnieju.
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat, 26.03.2011, Warszawa

Post autor: Action »

Lubie Disturbed, ale przez to "it's just another way to die" przejadl mi sie na najblizsze pare miesiecy.
Awatar użytkownika
hauwa
Elite player
Elite player
Posty: 105
Rejestracja: 23-12-2010, 14:01
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat, 26.03.2011, Warszawa

Post autor: hauwa »

Tak samo jak większość uważam ze Mistrzostwa Polski / Turniej w demo to poroniony pomysł. Ale może właśnie o to chodziło autorom gry - żeby zebrali opinie graczy którzy w trakcie gry poznajdują niedoskonałości, i w ostatecznej wersji gry będzie wszystko na tip top.

Myślicie że fatale w MK9 są brutalne - to obadajcie co koleś o ksywie PIRANHASOLDIER zrobił - https://www.youtube.com/user/piranhasol ... P2HMR8J8X8
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat, 26.03.2011, Warszawa

Post autor: mg1987 »

To jest chyba brutalniejsze (nie dla osób o słabych nerwach). :P
Doink
Elite player
Elite player
Posty: 152
Rejestracja: 25-12-2010, 13:12
Ogrywam: Mortal Kombat 1,2,3 UMK3 Fatal Fury

Re: Mistrzostwa Polski Mortal Kombat, 26.03.2011, Warszawa

Post autor: Doink »

mg1987,

http://www.sadistic.pl/story-of-ricky-n ... t33402.htm
Tu masz resztę ciekawszych scen z tego jakże ciekawego i brutalnego filmu :P

A co do tematu to finał europejski MK9 będzie przeprowadzony na pełnej wersji? Jeżeli nie to myślę że nasz polski finalista napotka w końcu odpowiednio kogoś lepszego który zapoda mordercze kontry na rolle i teleporty Mileeny, ale nie mówię hop póki co :)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Turnieje, Zloty, Konwenty”