Hayabusa

Subforum przeznaczone do opisywania postaci z serii Dead or Alive

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Hayabusa

Post autor: Ana »

Hayabusa w Dead or Alive - taktyki, juggle, combosy, trapy i inne pierdoły dotyczące tej postaci. Wliczamy wszystkie części w których jest obecna.
Ostatnio zmieniony 17-11-2009, 01:02 przez Ana, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
JJxenon
Master
Master
Posty: 288
Rejestracja: 16-08-2007, 09:18

Re: Hayabusa

Post autor: JJxenon »

RYU HAYABUSA to bardzo niebezpieczny ninja :P , w dobrych rękach zabójcza postać :hyhy:

Jak zwykle wszystko jest po CH :)

DOA 2 HARDCORE , DOA U

1. CH qcf+P d/f+F+K ( 2 HIT )

2. CH qcf+P F+K b/u+K ( 3 HIT )

3. CH qcf+P u+P u+P b/u+K ( 4HIT )

4. CH qcf+P u+P B/D+P,K ( 4 HIT )

5. CH qcf+P u+P U+K,K ( 4 HIT )

6. CH qcf+P u+P d/f+P+K,K ( 4 HIT )

7. CH qcf+P u+P P,K,K ( 4 HIT )

8. CH qcf+P u+P P,P,d+K ( 5 HIT )

9. CH qcf+P u+P f+P,K,K ( 5 HIT )

10. CH qcf+P u+P P,P,b+P,f+P ( 6 HIT )

12. CH qcf+P u+P P,P,b+P,K ( 6 HIT )

13. CH qcf+P u+P P,P,P ( 5 HIT )

Można jeszcze próbować po tych criticalach ale Ostrzegam że opłaca się to robić tylko na śliskich powierzchniach i na wodzie ( postać się wtedy ślizga i upada :) ) . Ale te poniżej to naprawdę ciekawe zagrania - Polecam :)

1. CH d+K d/f+K d/f+F+K ( 3 HIT )

2. CH d+K d/f+K u/f+K u/b+K ( 4 HIT )

3. CH d+K d/f+K u/f+K B+K ( wystrzał na rękach :) ) P+K ( 5 HIT )

4. CH d+K d/f+K u/f+K B+K ( wystrzał na rękach :) ) K,K ( 6 HIT )

Na razie to tyle , Muszę sobie przypomnieć jeszcze to co Umiałem kiedyś :) c.d.n
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Hayabusa

Post autor: Yamada »

Szybki ranking IMO najlepszych ciosów Hayabusy (bez kolejności):

p+P - najszybszy midowy punch - 13 klatek. Ważny cios, ale nie tak dobry jak jego odpowiedniki u innych postaci. Bezpieczny ze względu na kontynuację. Daje cR schylonemu przeciwnikowi, ale nie jest on rewelacyjny.

g+K - jeden z najważniejszych ciosów. 12 klatek, high kick = miażdzący priorytet = podstawowy interuptor akcji przeciwnika. Niestety karalny na najcieższe rzuty w grze, ale i tak każdy kara go zwykłym 7fr throwem. Kontynuacja niestety trochę janowa - mniej karalna, ale nie można opóźniać i często chrzani się jugglea. Najlepszy juggle ender Ryu. Przeciwnik nie raz sie zdziwi z jakiej odległości potrafi ten kop zgarnąć. Kombinacja g+K,K jest zawsze NC więc z uwagi na szybkość można to stosować jako zastępczą karę na większe recovery zamiast Izuny, szczególnie gdy przeciwnik nie zawsze techrolluje bo w tym wypadku Ryu stanowi potężne zagrożenie. Jedna z jego 2 kluczowych wybitek (nie daje wall hita). Wbrew tego jak wygląda - low crush jest z niego bardzo, bardzo słaby i nie polecam używania go w ten sposób.

d/t+P - podstawowy high crush na low. Kontynuację na low można opóźniać co stanowi set-up pod FC t+K. Sam cios jest karalny niskim rzutem, ale nikt tego nie robi ze względu na drugiego lowa. Na CH cios daje criticala i mamy kilka 'gwarantowanych' rzeczy ( można oczywiście je reversować). Cios bardzo, bardzo dobry, ale imo nie tej klasy co u Hayate.

FC t+K - 14 klatek, mid, zawsze daje criticala, pomimo że na reversie nie mamy damageu - jest karalny, aczkolwiek nieznacznie. Crushuje sporo rzeczy (w końcu idzie z FC). Na Ch kontunuacje są zawsze gwarantowane. Ważny cios, ale osłabiony względem DoA3 gdzie FC t+K, [HSP] K było najlepszym juggle enderem Ryu - teraz cios nie podbija do góry w juggleach.

d/t+P+K - chargeowalny atak, Daje GC więc naturalnie jest bezpieczny na bloku. Jest wolny i łatwy do zreversowania, ale właściwosci unikowe czynią z niego przydatne narzędzie do whiffowania przeciwnika, szczególnie przeciwko postaciom z mniejszym zasiegiem typu Gen Fu, Daje WH.

d+P+K - midowa wybitka - najlepsza broń anti high i nie tylko ( crushuje też niektóre midy). Z większej odległości zgasi niemalże wszystko. Minus? Karalny. Ma kontynuację na mid, ale aby zgasić najszybsze punche trzeba robić kontynuację natychmiast . Na szczęście ludzie zazwyczaj nie rzucają się od razu do karania więc na bloku najrozsądniejszą rzeczą jest szybkie t,t aby się odwrócicć (cios zostawia nas plecami do przeciwnika).

d+K+G - dosyć wolny sweep. Jest high crushem i omija wiele midów - efektywność crushowania zwiększa się z dystansem - nie polecam robić tego pod nosem przeciwnika bo ani criticala nie daje jakiegoś niezwykłego (nic na NH nie siedzi) i jest karalne. Na półdystansie jednak to całkiem inna bajka - omija bardzo dużo midów i jest znacznie bezpieczniejszy - jesteśmy poza zasiegiem dolnego rzutu (w ogóle półdystans to bezapelacyjnie najlepsza odległość dla Hayabusy). Dzięki temu ciosowi uciekniecie z sytuacji w których musielibyście zgadywać co zrobi przeciwnik, np po p,p+T Janka).

qcf+P - druga najważniejsza wybitka Hayabusy pod ścianą (nie daje WH) - idzie na mid wiec przeciwnik musi zgadywać. Jest crushem, ale z uwagi na średnią szybkość i karę nie polecam stosowania od tak podczas walki bo przecież mamy d+P+K. Umożliwia zestawy niemalże identyczne co g+K. Bardzo ważny element zgadywanek.

d/p+K - side kick. Szybki, spory zasięg. Teoretycznie karalny, ale zapomnijcie że ktoś was kiedyś po tym rzuci bo cios ma 2 kontynuacje - wolny low i bardzo szybki midkick, które można opóźniać. W CR i na CH daje sit stuna co jest dosyć problematyczne bo przeciwnik zostaje trochę odepchnięty. Jako follow uppy w tej sytuacji ja stosuję na chwilę obecną CD FC t+K,P na zmianę z qcf+P. Bardzo dobry cios - jak trafimy schylonego przeciwnika dostaje criticala, który jest głębszy niż ten z p+P i tutaj już przeciwnik musi ostro zgadywać.

g/p+K - mid, zdecydowanie najlepszy low crush Hayabusy na którym można pod tym wzgledem polegać. Na bloku dostajemy niskim rzutem, ale na hicie daje ładnego criticala i jesteśmy w bardzo komfortowej sytuacji.

p,p+T - offensive hold, nic dodać nic ująć - jest dobry, ale nie tak rzeźniczy jak np. ten Janka czy Kokoro

Izuna - oczywiste. Najlepszy rzut do karania nietrafionych wysokich reversali. Schodzi wtedy ponad setka hapeków, a jak jest danger zone to jeszcze więcej.

No, narazie tyle bo wiecej nie chce mi sie pisać, amusze jeszcze troche rzeczy posprawdzać bo gram nim niecały tydzień. Jak bedzie mi sie chciało to jutro wrzuce kilka walk online.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „DoA Postacie”