Pad USB zwiększa ping przy modemie USB.

Zapytaj o cokolwiek.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lukas
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 11-12-2006, 00:59
Lokalizacja: z dużego pokoju

Pad USB zwiększa ping przy modemie USB.

Post autor: Lukas »

Jak podepnę pada do portu USB, to mam wyższy ping, niż jak wejdę na serwer przy wypiętym padzie.
Modem mam ZXDSL 852, który również jest podpięty do USB.
Z padem mam 64 ping.
Bez pada mam 50 ping.
Nie ukrywam, iż nie zamierzam rezygnować z gry na padzie. Macie jakieś pomysły jak zrobić, żeby pad nie obniżał mi pinga?

P.S. Jestem pewien, że to wina pada.
Adi_Rash
Elite player
Elite player
Posty: 137
Rejestracja: 10-06-2010, 07:27
Lokalizacja: Inowrocław
Ogrywam: TTT2
Kontakt:

Re: Pad USB zwiększa ping przy modemie USB.

Post autor: Adi_Rash »

Pad zwiększa ci ping? O_o
Jeśli nie masz pada i/lub modemu podłączonego z bezpośrednio do płyty głównej (z tyłu kompa) to podepnij (te huby z przodu lub wejścia w klawiaturze mogą robić Ci jakieś opóźnienia?).
Możliwe, że pomoże (na pewno nie zaszkodzi).
Awatar użytkownika
Lukas
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 11-12-2006, 00:59
Lokalizacja: z dużego pokoju

Re: Pad USB zwiększa ping przy modemie USB.

Post autor: Lukas »

Adi_Rash:
Pad zwiększa ci ping? O_o
Taki właśnie fenomen udało mi się zaobserwować. Do tego mam nikłe wrażenie, iż nie jestem jedynym posiadaczem poruszanego problemu (aczkolwiek mogę być jedynym świadomym). Bowiem ping o wartości około 64 widywałem już w przeszłości u rozmaitych graczy. Z mojej obserwacji wynika, że gracze z naszego pięknego kraju mają zbliżoną wartość przedmiotowego parametru. I przykładowo część graczy miała go o wartości około 50, a część o około 64.
Ten temat ma na celu nie tylko rozwiązanie problemu, ale również uświadomienie radosnym (bo niewiedzącym) graczom, że mogą mieć podobnie. Zastanawiam się też, czy przypadkiem nie tylko w mocy pada, ale i w mocy innych urządzeń peryferyjnych, które wykorzystują port USB, nie leży podwyższanie wartości pierdolonego pinga.

Adi_Rash:
Jeśli nie masz pada i/lub modemu podłączonego z bezpośrednio do płyty głównej (z tyłu kompa) to podepnij (te huby z przodu lub wejścia w klawiaturze mogą robić Ci jakieś opóźnienia?).
Możliwe, że pomoże (na pewno nie zaszkodzi).
Nie posiadam hubów, ani "innych", a już zwłaszcza w obrębie klawiatury. Nieskromnie dopiszę, iż posiadam tylko 2 porty USB, które wystają mi z płyty głównej i to do nich podpinam pada oraz internet.
Nie jest to USB 2.0, ale chyba USB 1.1. Przynajmniej tak twierdził znawca w sklepie po usłyszeniu informacji, że są tylko 2 wejścia. Mnie pozostaje nadzieja, iż nie był to znawca od siedmiu boleści. Zresztą chuj z nadzieją, bo właściwie, to średnio interesują mnie cyferki przy USB, gdyż najpierw wolę rozpatrzeć kwestię przy założeniach, że te cyferki nie są przyczyną, a jedynie przypadkiem. Posiadałem w przeszłości innego kompa, który miał USB 2.0 i z tamtego również miałem ping 64, lub odpowiednio wyższy w stosunku do innych graczy z Polski. Nie mam jak na nim teraz sprawdzić empirycznie, czy to była wina pada, więc pozostają jedynie domysły.
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Pad USB zwiększa ping przy modemie USB.

Post autor: mg1987 »

Lukas pisze:Do tego mam nikłe wrażenie, iż nie jestem jedynym posiadaczem poruszanego problemu (aczkolwiek mogę być jedynym świadomym). Bowiem ping o wartości około 64 widywałem już w przeszłości u rozmaitych graczy. Z mojej obserwacji wynika, że gracze z naszego pięknego kraju mają zbliżoną wartość przedmiotowego parametru. I przykładowo część graczy miała go o wartości około 50, a część o około 64.
To świadczy jedynie o tym, że mieli ping o wartości około 50, a część około 64. Nic więcej. Z pingu nie wyczytasz czy mają modemy i pady - ciut za mało informacji.
Lukas pisze:średnio interesują mnie cyferki przy USB
Między 1.1 a 2.0 jest jednak spora różnica.
Awatar użytkownika
Lukas
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 11-12-2006, 00:59
Lokalizacja: z dużego pokoju

Re: Pad USB zwiększa ping przy modemie USB.

Post autor: Lukas »

mg1987 pisze:
Lukas pisze:Do tego mam nikłe wrażenie, iż nie jestem jedynym posiadaczem poruszanego problemu (aczkolwiek mogę być jedynym świadomym). Bowiem ping o wartości około 64 widywałem już w przeszłości u rozmaitych graczy. Z mojej obserwacji wynika, że gracze z naszego pięknego kraju mają zbliżoną wartość przedmiotowego parametru. I przykładowo część graczy miała go o wartości około 50, a część o około 64.
To świadczy jedynie o tym, że mieli ping o wartości około 50, a część około 64. Nic więcej. Z pingu nie wyczytasz czy mają modemy i pady - ciut za mało informacji.
To świadczy o tym, że mieli ping o wartości około 50, a część około 64. Z pingu nie wyczytasz, że nie mają modemów i padów - ciut za mało informacji.

Zastanawiam się z czego wyczytałeś, że "jedynie" oraz "nic więcej". Zastanawiam się również jak można mieć ping bez modemu. Odnośnie tego, że nie da się wywróżyć z pingu, czy ktoś ma pada, czy nie, to bym się również zastanawiał, bo ponoć wróżyć można ze wszystkiego. Ale poza wróżeniem z pingu wolno mi chyba było bezpośrednio od niektórych graczy uzyskać informację, iż posiadają pada.
Sporo osób posiada neostradę (TP to największy dostawca internetu w Polsce). Mało kto decyduje się na zakup innego modemu, niż ten pod USB, bo po co. Część innych dostawców internetu również używa modemu USB. Dlatego moje robocze założenia, iż wiele osób na kaillerze posiada(a właściwie posiadało) neostradę i(lub) modem USB, nie wydają mi się całkowicie bezpodstawne.
mg1987 pisze:
Lukas pisze:średnio interesują mnie cyferki przy USB
Między 1.1 a 2.0 jest jednak spora różnica.
Czyli, że jednak jest różnica i w sensie, że nie tylko w cyferkach? Nie wpadłbym na to o własnych siłach. A "spora" w stosunku do czego, jeżeli można wiedzieć?

edit: usunąłem wulgaryzm. Ech, teraz się dopiero ogarnąłem , że w regulaminie jest zapis o tym, żeby nie używać wulgaryzmów. Z tego, co pamiętam, to tu leciało kiedyś mięcho, ale może mi się przywidziało. W każdym razie wstrzymam się od tego na przyszłość.
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Pad USB zwiększa ping przy modemie USB.

Post autor: mg1987 »

Lukas pisze:Zastanawiam się z czego wyczytałeś, że "jedynie" oraz "nic więcej"
No dobra, niech Ci będzie, ping służy do diagnozowania połączenia - możesz sprawdzić czy takowe istnieje, ile pakietów jest traconych i jakie jest opóźnienie (lagi). Wcześniej nie napisałeś, że innych graczy pytałeś o łącze, wyglądało jakbyś "wróżył" z pigu. :kwasny:
Lukas pisze:Zastanawiam się również jak można mieć ping bez modemu.
Chociażby tak:

Kod: Zaznacz cały

ping 127.0.0.1
;)
Ponadto mam router i ping nadal działa. :P
Lukas pisze:w stosunku do czego
W stosunku do prędkości transferu.
Lukas pisze:usunąłem wulgaryzm
Nie bardzo rozumiem czemu chciałeś mięchem rzucać? Spokojnie, wrzuć na luz - możliwe że źle zrozumiałem/odebrałem powyższe posty.
Awatar użytkownika
Lukas
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 11-12-2006, 00:59
Lokalizacja: z dużego pokoju

Re: Pad USB zwiększa ping przy modemie USB.

Post autor: Lukas »

mg1987 pisze:
Lukas pisze:w stosunku do czego
W stosunku do prędkości transferu.
Czyli istnieje "spora" różnica w prędkości transferu w stosunku do prędkości transferu?
mg1987 pisze:
Lukas pisze:usunąłem wulgaryzm
Nie bardzo rozumiem czemu chciałeś mięchem rzucać? Spokojnie, wrzuć na luz - możliwe że źle zrozumiałem/odebrałem powyższe posty.
Źle odebrałeś, ale kwestię mięcha. Tym mięchem budowałem po prostu wypowiedź, obelg nie stosowałem.
Rzecz w tym, że ja jestem właśnie za bardzo rozluźniony i muszę się ciut bardziej napiąć. A mięchem chciałem rzucać, bo po prostu tak czynić lubię.
Powyższe posty odebrałeś świetnie. Wyglądało jakbym wróżył z pingu, bo z pingu wróżyłem. Temat łącz średnio mnie interesował, bardziej temat padów. A już tak zupełnie rzetelnie, to po prostu nasunęła mi się taka możliwość, że ktoś może mieć podobny problem i podparcie dla tejże możliwości znalazło się "samo" w zakamarkach mojej zaśmieconej pamięci. W każdym razie wyluzuj, jeżeli w wyniku odbioru moich postów nabrałeś ochoty, żeby pokwestionować moje radosne teorie, to sobie kwestionuj. Kwestionowaniem i wątpieniem wzbudzisz we mnie prędzej respekt, niż emocje.
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Pad USB zwiększa ping przy modemie USB.

Post autor: mg1987 »

Lukas pisze:Czyli istnieje "spora" różnica w prędkości transferu w stosunku do prędkości transferu?
Lukas pisze:Czyli, że jednak jest różnica (...). A "spora" w stosunku do czego, jeżeli można wiedzieć?
To chyba odpowiada na pytanie.
Awatar użytkownika
Lukas
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 11-12-2006, 00:59
Lokalizacja: z dużego pokoju

Re: Pad USB zwiększa ping przy modemie USB.

Post autor: Lukas »

Dobra, to zadam to pytanie jaśniej.

Czyli, że jednak jest różnica i w sensie, że nie tylko w cyferkach? Nie wpadłbym na to o własnych siłach. Określiłeś tą różnicę jako "sporą". Skąd słowo "spora". Dlaczego uważasz, iż jest ona "spora"? W stosunku do czego (przykładowo jakiej innej różnicy) jest ona spora?
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Pad USB zwiększa ping przy modemie USB.

Post autor: SubZero »

Jeśli chodzi o samą prędkość transferu, to w USB 1.1 jest to 12Mb/s a w USB 2.0 480Mb/s, czyli jak łatwo policzyć różnica 40-krotna.
Nie mam pojęcia, jak jedno urządzenie USB może wpływać na drugie, szczególnie takiej jak pad, który jednak zbyt wysokich wymagań co do prędkości transferu nie ma. To już bardziej podejrzewałbym problem z samym portem USB, albo słaby procesor (chociaż tu musiałby być już naprawdę słaby). Jaki masz system?
Awatar użytkownika
Lukas
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 11-12-2006, 00:59
Lokalizacja: z dużego pokoju

Re: Pad USB zwiększa ping przy modemie USB.

Post autor: Lukas »

system xp sp2
pentium 4 1.6GHz
W ogóle nie wypinam modemu z portu USB nr 1.
Samym wpinaniem i wypinaniem pada przy zastosowaniu portu nr 2 sprawiam, iż ping staje się wyższy lub niższy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania & Pomoc”