Kazuya

Forum poświęcone strategii gry poszczególnymi postaciami.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Sanguino
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 04-09-2011, 16:40
Ogrywam: Tekken 5 DR PSP

Kazuya

Post autor: Sanguino »

Witam jako żę to mój pierwszy post to troche pierd****

Gram w tekkena 5 DR od kilku miesięcy na konsolce PSP, zawsze grałem tak dal fanu noobkowato nawalac w co się da, ale zobaczyłem filmiki itd. i wszystkie juggle itd. i obczailem sobie ze tekken moze byc jeszcze fajniejszy. xD
Do grania "profesjonalnie" wybrałem sobie kazuye, znam pare juggli ogarniam takie zeczy jak EWGF itp. znam tez skroty, chcialem sie tylko zapytac:

1. Czy kazyua jest dobry, widziałem parę z nim akcji, ale to zależy chyba od gry
2. Czy są jakieś akcje (nie koniecznie juggle) których warto używać, a których nie?
3. Czy warto się uczyć wszystkich rzeczy z comand listy?
Ostatnio zmieniony 01-01-1970, 01:00 przez Sanguino, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Kazuya

Post autor: Dumian »

Witamy na forum. Temat przeniosłem do działu postaci T5DR.

Lecimy po kolei z odpowiedziami:

1. Jest dobry, ale tyczy się to raczej wyższego poziomu wtajemniczenia, tzn. wymaga dobrej znajomości gry, własnej i przeciwnika postaci, karania i przede wszystkim dobrego manuala.

2. Gra Kazuyą to głównie manual (ewgf/dewgf to podstawa) i movement z dużym naciskiem na dobre karanie i skuteczne wyprowadzanie akcji z wavedasha takich jak wymianki ewgf z d/f+1,4, ws+1,2 lub hellem itp. W tym zakresie polecam obejrzeć walki na Youtube, tutaj znajdziesz sporo walk czołowego gracza tą postacią.

3. Moim zdaniem zdecydowanie warto znać wszystkie zagrania swojej postaci, jednak z czasem ograniczysz ilość stosowanych zagrań do tych najlepszych/najbardziej użytecznych itp. A znać wszystko wypada chociażby po to by czasem odpalić coś nieprzewidywalnego np. w celu dezorientacji i zaskoczenia przeciwnika;).
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Sanguino
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 04-09-2011, 16:40
Ogrywam: Tekken 5 DR PSP

Re: Kazuya

Post autor: Sanguino »

O co chodzi z
Dumian pisze:na dobre karanie
co to jest
Dumian pisze:karanie
A co do gry kazuya to lepiej jest grac nim od początku, żęby uzyskać szybciej perfekcje, czy sobie go podarować? Jako tako grałem wszystkimi postaciami, zanim ogarniałem te zawodowe pojęcia i styl walki kazuy mi sie najbardziej podobal.
Co do grania postaciami tak dluzej to gralem wangiem, fengiem, Dragunovem, brucem, DJ, kingiem i Hworangiem
Adi_Rash
Elite player
Elite player
Posty: 137
Rejestracja: 10-06-2010, 07:27
Lokalizacja: Inowrocław
Ogrywam: TTT2
Kontakt:

Re: Kazuya

Post autor: Adi_Rash »

Jak dla mnie powinieneś zapoznać się z grą. Nie mówię żebyś sobie go darował ale granie z botami to nie to samo co granie z żywym przeciwnikiem.

Karanie czyli karzesz przeciwnika za to co zrobił, np. blokując lowa przeciwnik ma chwilową niemożność ataku. Inaczej Ci tego nie umiem wyjaśnić

Warto znać większość ciosów postaci by móc zmylić i warto czasem przysiąść do practise mode by je przetrenować ale niektóre są niepraktyczne. Tak jak Dumian wspomniał, warto je znać chociażby by zmylić przeciwnika. Pooglądaj sobie trochę walk, popróbuj zrobić trochę akcji (nie raź się tym, że może Ci nie wyjść. Kazik to trudna postać na początek) i stwierdzisz czy Ci się podoba czy nie.
Awatar użytkownika
Lefcio12
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 96
Rejestracja: 26-09-2011, 12:43
Lokalizacja: kraków
Ogrywam: Tekken
Kontakt:

Re: Kazuya

Post autor: Lefcio12 »

Ogladnij filmiki The Main Mana na kanale MitsuGto885 . Najlepszy jaki znam gracz kazuya
tekken revolution ^^
ODPOWIEDZ

Wróć do „Postacie Tekken 5 DR”