Dead or Alive Online Newbie

Wszystko na temat gier z serii DoA - Dead or Alive.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Dead or Alive Online Newbie

Post autor: mg1987 »

shinobi pisze:Tam też zupełnie nic się nie pojawia
Ale miałeś migający kursor w polu edycji tekstu? Bo jak nie to kliknij na nie.
Awatar użytkownika
shinobi
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 68
Rejestracja: 01-03-2010, 12:52
Lokalizacja: Siewierz
Ogrywam: SFXT, DoAO

Re: Dead or Alive Online Newbie

Post autor: shinobi »

SubZero pisze:To masz xpaddera źle skonfigurowanego.
Masz tutaj mojego skonfigurowanego pod DS2 i z twoimi ustawieniami klawiszy
Po uruchomieniu tego Xpadder'a 5,6 mam otworzyć plik DS2, konfiguracje z pliku DoAO i w tedy sprawdzić czy działa w grze? Przy wyświetleniu przycisków na DS'ie gdzie na krzyżaku mam zaznaczony WSAD, wciskam kierunki i jest: góra=L2 (w konfiguracji), dół=H, lewo=J, prawo=R2, R1=R3, L1=L3,R2=Esc, L2=select, R3=T, L3=G. To i tak muszę ustawić je ręcznie. Zerknąłem znów do konfiguracji i wciskając kwadrat, trójkąt, x, O pojawiły się dodatkowe "boxy" z przyciskami. W tym momencie dopiero kapłem się, że po kliknięciu na ten box pojawia się klawiatura, gdzie można ustawić dany przycisk. Wstawiłem w te 4 boxy Y,U,G,T i teraz kwadrat, trójkąt, x, i O działają prawidłowo. Ale tych kierunków dalej nie mogę ustawić.
mg1987 pisze:Ale miałeś migający kursor w polu edycji tekstu? Bo jak nie to kliknij na nie.
Tak, klikłem w tedy na pole tekstu, aby zobaczyć czy coś się pojawi, ale nic nie było. Dopiero teraz, pisząc ten post zauważyłem że pojawiają mi się w edytorze tekstu znaki odpowiadające przyciskom klawiatury, po wciśnięciu przycisków na padzie. Wszystkie teraz są niby zgodnie skonfigurowane, jednak po wciśnięciu Duł, poza kierunkiem wciskają mi się jeszcze dodatkowo Blok+kick+punch. Lewo to: <+blok+kick i prawo: >+punch+kick w grze. Wszystko było by teraz ok, gdyby nie te 3 kierunki
Ostatnio zmieniony 13-07-2012, 11:36 przez shinobi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Dead or Alive Online Newbie

Post autor: SubZero »

shinobi pisze:Ale tych kierunków dalej nie mogę ustawić.
Jak naciskasz kierunki na padzie w xpadderze coś się podświetla?
shinobi pisze:Wszystko było by teraz ok, gdyby nie te 3 kierunki
Bez xpaddera/innych wspomagaczy w grze w ogóle pad reaguje? Jakikolwiek przycisk/kierunek?
Awatar użytkownika
shinobi
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 68
Rejestracja: 01-03-2010, 12:52
Lokalizacja: Siewierz
Ogrywam: SFXT, DoAO

Re: Dead or Alive Online Newbie

Post autor: shinobi »

SubZero pisze:Jak naciskasz kierunki na padzie w xpadderze coś się podświetla?
Kiedy wciskam góra, wyświetla się na Xpadder L2, dół=H(L1), lewo=J(R1), prawo=R2
[quote=""SubZero""]Bez xpaddera/innych wspomagaczy w grze w ogóle pad reaguje? Jakikolwiek przycisk/kierunek?[/quote]
Tak. Wyłączyłem wszystko i tu jest tak: Analog działa jak wcześniej, Lewo na padzie to Blok+Kick, Prawo to Punch+Kick, Dół to Blok+Punch+Kick, L2=Reset pozycji na arenie, L3=Kick, R3=Blok, Start=Punch i Select=Blok+Punch (Rzut)
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Dead or Alive Online Newbie

Post autor: SubZero »

shinobi pisze:Tak. Wyłączyłem wszystko i tu jest tak: Analog działa jak wcześniej, Lewo na padzie to Blok+Kick, Prawo to Punch+Kick, Dół to Blok+Punch+Kick, L2=Reset pozycji na arenie, L3=Kick, R3=Blok, Start=Punch i Select=Blok+Punch (Rzut)
To znaczy, że gra pada rozpoznaje i wystarczy go skonfigurować a nie kombinować z dodatkowymi aplikacjami.
Awatar użytkownika
shinobi
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 68
Rejestracja: 01-03-2010, 12:52
Lokalizacja: Siewierz
Ogrywam: SFXT, DoAO

Re: Dead or Alive Online Newbie

Post autor: shinobi »

W takim razie gdzie powinienem go skonfigurować?
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Dead or Alive Online Newbie

Post autor: SubZero »

Nie mam teraz gry więc nie sprawdzę, poklikaj.
Awatar użytkownika
shinobi
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 68
Rejestracja: 01-03-2010, 12:52
Lokalizacja: Siewierz
Ogrywam: SFXT, DoAO

Re: Dead or Alive Online Newbie

Post autor: shinobi »

Jest ustawienie Joysticka w grze, ale da się tam tylko ustawić kierunki i spusty. Nie wiem jak można ustawić tam zwykłe przyciski. Udało mi się skonfigurować to w ten sposób, że zresetowałem ustawienia Joysticka w opcjach gry, przez co teraz kierunki nie mieszają się z innymi przyciskami i działają poprawnie.
Tak teraz w sumie byłoby wszystko ok, poza jednym. Nie wiem jak wyłączyć Analog, bo kiedy przypadkowo dotknę lewej gałki kierując postacią, to jest ona tak czuła, że przejmuje kontrolę nad krzyżakiem i automatycznie kieruję postaciom w stronę którą się lekko przechyli.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dead or Alive”