PSN: informacje o nowych grach i temat do składek na sloty

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

PSN: informacje o nowych grach i temat do składek na sloty

Post autor: KRELIAN »

Zakładam fanbojowski temat dla posiadaczy PS3. Będę tu w miarę możliwości wrzucał info o godnych uwagi grach jakie pojawiły się na PSN. Ostatnio jest coraz lepiej w temacie, sporo osób przekonuje się także do tej konsoli, a i można za grosze zrzucać się na dowolne gry.

=======

Kupowanie i dzielenie się slotami na PSN z drugą osobą mini faq:


Podstawowe info:

Można dzielić się kontem z drugą osobą, dzięki czemu cenę można rozłożyć na dwie osoby. Na jednym koncie można kupić dowolną ilość gier, jednak w przypadku dzielenia nie polecam tego rozwiązania. Chyba, że jesteście kolekcjonerami i nie zamierzacie pozbywać się ukończonych gier, ale najlepiej kupować zestawy tematyczne, bo takie też łatwiej można opchać w przyszłości.

Można założyć max 16 kont aktywnych w danej chwili, tzn że jeśli chcemy kolejne to musimy jedno ze starszych deaktywować.

Można założyć max 64 konta na jednej konsoli łącznie - tzn że jeśli przekroczymy ten limit i chcemy się zrzucać to musimy poprosić drugą osobę o założenie konta za nas (wbrew pozorom nie jest to aż tak mało).

Aktywacja i Deaktywacja konta:


Aktywacja konta jest konieczna po to, żeby ktoś kto przypadkiem pozna dane do konta (bo poprzedni właściciel je opcha) nie mógł nam przejąć slot. W celu aktywacji z menu konsoli przechodzimy do zakładek: Playstation Network -> Zarządzanie kontami -> Aktywacja Systemu -> System PS3 -> Gra -> Aktywuj System.

Deaktywacja: Playstation Network -> Zarządzanie kontami -> Aktywacja Systemu -> System PS3 -> Gra -> Deaktywuj System. Korzystamy gdy chcemy pozbyć się slota, po deaktywacji gry na dysku przestają działać na naszej konsoli.

Zakładanie konta


Najpierw zakładamy maila na dowolnej skrzynce (pl lub zagraniczna). Trzeba pamiętać, że hasło które wybierzemy nie można podawać drugiej osobie ze składki i ma różnić się od hasła do konta na PSN. Wszystkie dane można ewentualnie podać wówczas, gdy założyciel chce pozbyć się konta (ale to też nie jest wskazane w przypadku kogoś obcego). Jak mamy już maila to odpalamy PSN i odpowiednio robimy następujące kroki:

Zakładka Użytkownicy -> Utworzyć nowego użytkownika (nazwa dowolna kojarzona ze slotem) -> Logujemy się jako nowy użytkownik -> Zakładka Playstation Network -> Zapisz się -> Utwórz nowe konto (nowi użytkownicy) -> Kontynuuj -> Język Polski (jeśli chcemy np dostęp do amerykańskiego PSN to wybieramy Stany Zjednoczone) -> Akceptuję.

Kiedy dojdziemy już do okna z podaniem danych to mail wpisujemy taki sam jak zarejestrowaliśmy, natomiast hasło wymyślamy inne i dzielimy się z nim z drugą osobą ze składki. Warto też w przypadku daty urodzenia podać niekoniecznie prawdziwą, ale ją pamiętać w razie chęci odzyskania hasła.

W oknie identyfikator internetowy możemy wpisać cokolwiek, nie ma to większego znaczenia, następnie klikamy Kontynuuj i konto założone.

Kupowanie gier


Założyciel loguje się na nowe konto. Przechodzi do Playstation Store, wybiera grę i klika Kup teraz. System automatycznie stwierdzi czy są środki na koncie i w razie braku poprosi o uzupełnienie. Tutaj już trzeba wpisać prawdziwe dane takie jak Typ karty, Imię i nazwisko, Numer karty, Ważna do, Kod zabezpieczający kartę. Po uzupełnieniu danych możemy od razu kupić grę (Sony pobierze opłatę z naszego konta do 24 h roboczych).

Warto pamiętać, że możemy usunąć informacje o danych naszej karty zanim udostępnimy slot drugiej osobie. Odpowiednio zakładki: Playstation Network -> Zarządzanie Kontami -> Informacje o koncie -> Informacje o rachunku. Tutaj wpisujemy hasło do konta, a w następnym wybieramy Usuń informację o rachunku. Dopiero po tym wskazane się podzielić.

Jak grać na udostępnionym slocie

Użytkownicy -> Utworzyć nowego użytkownika. Wpisujemy dowolną nazwę i logujemy się na nowe konto. Teraz zakładka Playstation Network -> Zapisz się -> Użyj istniejącego konta. Wpisujemy hasło i mail które otrzymamy i gotowe.

Zakupy z US PSN

Jak już pisałem wyżej, powtarzamy wszystkie operacje do wyboru państwa. W przypadku wpisania USA, będziemy mieli dostęp do US PSN, Japonii - JPN PSN itd. Tutaj jednak trzeba pamiętać nad wrzuceniem odpowiednich danych aby system nas rozpoznał. W przypadku US polecam wybranie dowolnej miejscowości w stanach, znalezienie w google postal code i powinno się udać. Sprawdzone to np Beverly Hills 90210 ;]. Zakupy robimy w podobny sposób co u nas, trzeba tylko patrzeć na przelicznik cenowy. Z tego co wiem Sony niestety odrzuca niektóre karty (nie wiem jak teraz ale WBK miało z tym problem z rok temu), więc najlepszym rozwiązaniem jest kupno zdrapek, które następnie wykorzystujemy w Playstation Store.


----
Na początek kilka tytułów z obecnej letniej obniżki:

I Am Alive – 29zł
Linger in Shadows – 5zł
Crash Commando – 14zł
Jurrasic Park – 54zł
The Walking Dead Season Pass – 59zł
Kane and Lynch 2 - 29zł

Oczywiście można się składać we dwóch więc i cena jest niższa o połowę. Na dniach napiszę jakiś tutorial i podstawowe rzeczy dotyczące składek.
Ostatnio zmieniony 30-09-2012, 11:56 przez KRELIAN, łącznie zmieniany 4 razy.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: PSN: informacje o nowych grach i temat do składek na sloty

Post autor: Martins »

Temat na czasie - kiedy stanę się wypłacalny, (a podejrzewam, że już niedługo) to z chęcią złożę się na Virtue 5, najlepiej z dodatkowymi strojami. Co prawda nie wiem "czym to wszystko się je", ale skoro ktoś coś zrobi zamiast mnie (np. kupi coś tam na dwa sloty), to podejrzewam, iż nie będę narzekał :D
Nie gram już w przygodówki Point and Click - proszę, męczcie mnie o spary.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: PSN: informacje o nowych grach i temat do składek na sloty

Post autor: KRELIAN »

Spoko niebawem rozwinę tu temat, a póki co...

Jutro na PSN będzie konsolowa wersja Counter Strike'a. Cena 59 lub 69 zł, więc wyjdzie max 34,50 od osoby. Jak są chętni to pisać na PM/GG, zajmę się transakcją.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: PSN: informacje o nowych grach i temat do składek na sloty

Post autor: SubZero »

Krel, możesz nieco rozwinąć temat? DoA5 się pojawiło na PSN (co prawda na razie hamerykańskim, ale myślę że to kwestia czasu)...
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: PSN: informacje o nowych grach i temat do składek na sloty

Post autor: KRELIAN »

W 1 poście skrobnąłem mini faqa, może się komuś przyda.

Z ostatnich gierek z PSN polecam Double Dragon Neon - za darmo na Plusie, naprawdę im to nieźle wyszło, więc dla fanów serii z Pegazusa must have ;].
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: PSN: informacje o nowych grach i temat do składek na sloty

Post autor: Martins »

Od dzisiaj bezpłatna subskrypcja Playstation Plus przez miesiąc dla wszystkich!!! Ale było to aktualne tylko przez kilkanaście minut...po tym czasie Sony wydało komunikat, że naszego kraju jednak to nie obejmuje. Ostatecznie będzie miesiąc Playstation Plus za darmo dla Polaków, ale w swoim czasie - dobre i to.
Nie gram już w przygodówki Point and Click - proszę, męczcie mnie o spary.
Awatar użytkownika
surkabm12434
Grand Master
Grand Master
Posty: 352
Rejestracja: 16-09-2010, 15:27
Ogrywam: TT2 Scyrim
Kontakt:

Re: PSN: informacje o nowych grach i temat do składek na sloty

Post autor: surkabm12434 »

Wszystko bardzo fajnie tylko u mnie pojawia się takie pytanie. Jeżeli teraz będę korzystać przez ten darmowy miesiąc to po upłynięciu miesiąca automatycznie uruchomi się korzystanie z tego programu tyle że płatne? Czy nie ? Jakbyś odpowiedział na to to masz "pomógł" hehe.. kogo to i tak obchodzi to "pomógł" ale odpowiedzieć możesz, nie?
PUSTO
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: PSN: informacje o nowych grach i temat do składek na sloty

Post autor: Martins »

Mogę i chętnie bym to zrobił, ale niestety nie siedzę aż tak głęboko w temacie. A "Pomógł" bardzo lubię i szanuję, więc mimo wszystko chętnie go przygarnę :hyhy:
Nie gram już w przygodówki Point and Click - proszę, męczcie mnie o spary.
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: PSN: informacje o nowych grach i temat do składek na sloty

Post autor: Aserot »

Jeśli nie aktywujesz auto-wpłat na PSStore to nie.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: PSN: informacje o nowych grach i temat do składek na sloty

Post autor: KRELIAN »

W grudniu na Plusie pojawi się Batman: Arkham City, Vanquish i Limbo (PS3) oraz Mortal Kombat (Vita) za free. Ogólnie ta usługa teraz rządzi (na początku była bieda) bo wyszło już kilka kilerów w stylu RDR, LBP2, Crysis 2 czy Deus EX i będą kolejne.

Od 2 stycznia w Plusie m.in. Bioshock 2 i Mortal Kombat (PS3).

Przy okazji, warto teraz dodawać do listy pobrań nawet tytuły na Vitę. Jest m.in Uncharted i MK - od niedawna Plus jest kompatybilny z Vitą, więc wystarczy tylko dorwać sprzęt i można mieć szpile bez dodatkowych opłat (pudełkowe wciąż są kiepskim żartem).
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: PSN: informacje o nowych grach i temat do składek na sloty

Post autor: Martins »

Mam kilka pytań apropo Plusa do znawców tematu. Jeśli ściągnę Mortal Kombat (PS3) w ramach PS+, to po wygaśnięciu subskrypcji gra zostanie zablokowana. Czy jeśli zakupię wersję pudełkową, będę mógł grać na starym sejwie z wersji którą, wcześniej ściągnąłem, a aktualnie jest zablokowana?

Druga sprawa, gry zakupione w ramach obniżki cen w ramach PS+ nie będą zablokowane po jej wygaśnięciu? Chodzi mi o tytuły za które trzeba płacić, nie o darmochę.
Nie gram już w przygodówki Point and Click - proszę, męczcie mnie o spary.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: PSN: informacje o nowych grach i temat do składek na sloty

Post autor: KRELIAN »

1. Do niedawna było z tym różnie. Dla przykładu ACII czy Dead Space 2 mają problem z kompatybilnością sejwów nawet pomimo wersji EU. Teraz ponoć już wszystkie wersje z danego regionu działają, ale nie mogę tego potwierdzić w przypadku MK.

2. Możesz śmiało kupować w obniżce, wygasają tylko darmówki.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: PSN: informacje o nowych grach i temat do składek na sloty

Post autor: Martins »

KRELIAN pisze:1. Do niedawna było z tym różnie. Dla przykładu ACII czy Dead Space 2 mają problem z kompatybilnością sejwów nawet pomimo wersji EU. Teraz ponoć już wszystkie wersje z danego regionu działają, ale nie mogę tego potwierdzić w przypadku MK.

2. Możesz śmiało kupować w obniżce, wygasają tylko darmówki.
Dziękuję za pomoc Krelian, jak miło odpocząć czasem od walki o wolność i równość dla wszystkich i skorzystać z pomocy internetowego kolegi. BTW, jeśli ktoś zna jakieś konkrety w kwestii MK9, proszę się nie lękać i mnie oświecić.
Nie gram już w przygodówki Point and Click - proszę, męczcie mnie o spary.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”