Seria FINAL FANTASY

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: KRELIAN »

i tak najbardziej klimatowy design ma bahamut w ff6 :P
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Ana »

ten z 10 tez daje rade :) z reszta podobnie jak Anima i Ixion :)

W 7 hmmm... :) Odin, Bahamtuy, Phoenix, Hades

Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: SubZero »

I Doomtrain :D Chyba najdłuższa animacja summona w FF :P
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: KRELIAN »

moge sie mylic ale nie czasem eden na dopalce 250 ? :P
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: SubZero »

A możliwe, nie pamiętam już teraz :P
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Yamada »

Najdłuższy jest Eden. Po nim jest KotR z ff7.
Obrazek
Awatar użytkownika
Boo$
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 05-06-2007, 17:18

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Boo$ »

hehe.. sooorkiii czytałem 2 foraa i polimylem sieee :D:D: ... hehe...
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: JJK »

Yamada pisze:Najdłuższy jest Eden. Po nim jest KotR z ff7.
Jesteś pewny?

Knights of the Round (FFVII)

Eden (FFVIII)

Ark (FFIX)
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: eq2D »

Ukończyłem parę dni temu w końcu ósemkę i muszę powiedzieć - daremne zakończenie a ostatni boss to już kupa smiechu... Nie postarali się. Zresztą to samo Sephirot w siódemce - Dwa KotR i papa... Ehh... Mogli by jakoś trudniejsze te erpegi robić
Obrazek
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: JJK »

IMHO (i pewnie nie tylko) FFVIII jest najłatwiejszą z części serii i jedną z najłatwiejszych gier jRPG w historii. Choć trzeba przyznać, że cała saga FF nie stanowi dużego wyzwania (większego "dopakowywania" potrzeba chyba jedynie w FFX).
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Ana »

JJK a Finale 2D?
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: KRELIAN »

ja juz tu kiedys wspominalem ze najlatwiejsza czescia jest zdecydowanie ff2 us na snesa (czyli ff4) - idziesz i z miejsca lejesz , czego nie mozna juz powiedziec o ff4 jap (z fanowskim tlumaczeniem) - tu bywalo momentami ciezko bez pakowania :) , dopiero pozniej bym postawil ff8

jesli chodzi o fabule ff8 to nie do konca sie zgadzam , moze nie zahacza o ideal ale juz watek z ultimecia do dzis wywoluje spory (bez zbednych spojlow wiadomo o co biega ;) ) co mi swego czasu styknelo zeby jako caloksztal ocenic ja pozytywnie , nie wiem jak podchodzilbym do tego gdybym teraz konczyl po raz pierwszy

co do ffxa - ' z wiekszym pakowaniem' sie zgodze odnosnie dark aeonow (3 h walki z penance doprowadzilo do spalenia czajnika :) ) z tym ze i tak trudniej bylo przejsc gre bez pakowania sphere gridu :P
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: JJK »

No :zawstydzony: rzeczywiście przyznam, że FFIV jest w ostateczności najłatwiejsze. Grałem dopiero na wersji Chronicles na PSX'ie, ale było to w okresie "masowego zaliczania gier" i zdaje się że nie skupiłem się na tej części dostatecznie mocno, bo szybko o niej zapomniałem :P . FFIV była chyba najbardziej banalną częścia FF (nie tylko pod względem stopnia trudności): słaba grafika, chyba najmniej pamiętliwa ścieżka dźwiękowa (choć są dobre utwory jak np. , brak ewolucji systemu rozwoju postaci (a właściwie powiedzieć można, że to postęp bardziej cofnięty niż zatrzymany :P ), fabuła mimo dobrego pomysłu chaotyczna (brak bądz, za szybkie tempo). Podsumowując... nic dziwnego że zapomniałem :D... no może bardziej do tego przyczynił się Chrono Trigger z FF Chronicles, bo gra nie jest wcale taka zła (muszę sobie ją wkrótce przypomnieć :) ).

Co do FFX to jest to jest to chyba najbardziej naszpikowana motywami pobcznymi część serii. Mamy arenę, blitzballa, dark aeony, fragmenty alfabetu Al-Bhed, minigierki z Chocobosami, składanie ostatnich broni, szukanie overdrive'ów etc. brakowałoby tu jeszcze kolejnej karcianki :P (niech FFXII ze swoimi sidequestami się chowa :] ). Penance'a można przejść w +1 godzinę (dobre przygotowanie to punkt kluczowy, jak zawsze), ale można też co już się wiąże tylko i wyłącznie z dużym szczęściem (i dużą ilością gotówki :) co najważniejsze) przejść w kilka minut...
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: eq2D »

Nie no fabuła ogólnie jest zajebista i bardzo wciągająca (choć Squall za szybko przechodzi nad wyraźną metamorfozę) ale już samo zakończenie tej gdy nie dało mi absolutnie żadnej satysfakcji z poświecenia koło 40h tej pozycji. Ja oczywiście nie neguje Waszego poglądu na temat żadnej części FF ale powiem tak - dali dupy z endingiem finala ósmego.


A tak przy okazji. Co polecacie na psx'a z jrpg'ów? Coś bym zaliczył (smackdown II z deczka się znudził w t3 grać nie będę) i najlepiej gdyby było to mniej znane (linki mile widziane na PW). Chyba, że wyszło coś sensownego na klona i jest w jakiś w miarę zrozumiałym języku.

Pij piwo będziesz wielki :)
Obrazek
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: JJK »

eq ja bym tobie polecił Valkyrie Profile - IMHO najbardziej dwuwymiarowy jRPG jaki wyszedł na PSXa i do tego jeden z moich ulubionych ( :P ). Radzę ci obczaić wszystkie zakończenia, a jak ci się nie znudzi (mam nadzieję zę nie :oczami: ) to zalicz też Seraphic Gate. Gra jest no taka, że tak powiem średnio znana (znają ją dobrze tylko fani gatunku ;) ).
No i jeszcze bardzo znane Vagrant Story, tak znane ze nie można przejść obok tej gry obojętnie ;) (moja najulubieńsza gra :] ).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”