Seria FINAL FANTASY

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Sylvan Wielki »

KRELIAN pisze:Jak się czują fanboye sony z wiadomością, że FFXIII będzie na X360?
1. nikt do fan boystwa się nie przyzna;
2. mają mało do gadania;
3. teraz FF XIII , okaże się byle jaka nagle grą;
4. cokolwiek;
Ana pisze:Komentarz dodany przez: SubZero: 15-07-2008, 20:49 ]
Pytanie jak to zrobią, bo ponoć Kojima płakał że BD ma za mało miejsca dla MGS4 więc nie wiem jak chce się zmieścić na DVD :P
Wystarczy $$$$ i miejsce się znajdzie.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Ana »

A ja myślę, że jednak Japończyków w tym wypadku bardziej walnęło info o Star Ocean 4
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: KRELIAN »

Czwarty punkt to prawidłowa odpowiedź. A co do trzeciego to w sumie jakoś mi nie staje na myśl o tej grze. FF4 na NDS też jakiś biedny. W ogóle to chyba niedługo zacznę grać w FFXI bo już tracę wiarę w ten topic :P.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: JJK »

http://nzone.com/object/nzone_e30802_home.html co sądzicie o tej nowince XP?
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Yamada »

Łatewa, to tylko nowy final :P

Ale bardzo sprytny zabieg z XIIką na X360 tylko US/EU :) .
Obrazek
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: mcl »

bo w JP i tak by miało sprzedaż liczoną może w dziesiątkach, jakby się jakiś japoniec pomylil i wzial wersje dla 360 zamiast na ps3 :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Action »

nie no, takie exclusivy rządzą :P Pierwszy cios - wersja dla Xbox360, drugi cios - wersja dla PC, nic tylko czekać na wersje dla Wii:P

[ Komentarz dodany przez: SubZero: 24-07-2008, 14:41 ]
I SNESa :P
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: KRELIAN »

Kilku pecetowców już nie ma przez to życia :D.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: JJK »

A ja powiem że razem z tą wiadomością (o ile tak się stanie) w pewnym sensie kamień spadł mi z serca. Dodanie PC do platform docelowych FFXIII (i innych przyszłych tytułów) odsunęła nieco zagrożenie powstania monopolu M$ na rynku konsol stacjonarnych. Wszystko dla tego gdyż osoby które nie posiadają żadnego nextgena, a miały chrapkę na FFXIII, nie będą już decydowały się na zakup tańszego X360 - kupią sobie wersję PC ;)

A sytuacja z SO4 to rzeczywiście sprytne posunięcie w celu wymuszenia na obywatelach KWK wykupienia większej ilości X360. Sytuacja może jednak ulec zmianie, w końcu Japończycy to dumny naród :P
Ana pisze:Zobaczymy jakie beda wymagania (a zapewne zacne) i co bedzie bardziej oplacalne - Xbox360 Arcade czy "czesci do pc" ;)
IMO zwycięży myśl "w końcu komputer służy nie tylko do grania", albo zwykłe przyzwyczajenie :). Co do wymagań znajda się maniacy, którzy zniosą niższe ustawienia.
KRELIAN pisze:A monopol na rynku gier nie musi być wcale bolesny - nie znam gracza, który za czasów psx'a narzekał z tego tytułu
Jednak mimo wszystko za czasów PSXa było zupełnie inaczej. Wydawcy nie mieli tak wielkich znaczków dolarowych w oczach jak teraz, co pozytywnie wpływało na gry i samopoczucie graczy. Nie było wojen o exclusive'y, bo twórcy bardziej stawiali na nowatorskie pomysły. Saturn bardzo nie cierpiał, bo miał swoje tytuły, a jak pojawiło się N64, też żyło swoim życiem etc.
KRELIAN pisze:przynajmniej teraz jest czym żyć, wcześniej żyło się pomysłami których było więcej a i gracze inaczej podchodzili do sprawy - mniejszy exp i skill ma tu niemały wpływ.
Tutaj bym gruntownie polemizował, ale nie chcę już zbytnio tuczyć OT ;). Napisze tylko tyle:
z czasów PSXa, Saturna i N64 znam więcej tytułów które zrobiły na mnie większe wrażenie niż te z dzisiejszych. Więcej jest ich nawet w erach 8 i 16-bitowych. Wszak najbardziej liczy się grywalność, replayability i ogólna przyjemność z gry. BTW. Sentymenty nie mają tu nic do rzeczy ;)
KRELIAN pisze:JJK: Znów się źle zasugerowałeś. Czy ja twierdzę, że jest inaczej? Sam najlepiej wspominam właśnie te czasy do końca kadencji psx’a, a wynika to u mnie również nie tyle z sentymentów co właśnie ze świeżości branży, pomysłów, a i gierki wydawały się wtedy ambitniejsze choćby pod względem trudności (wiem, że tu można również polemizować – choćby patrząc przez pryzmat wspomnianego przeze mnie mniejszego skilla – ale chyba rozumiesz co mam na myśli ;) ). Teraz na branżę gier patrzę już pod nieco innym kątem stąd też wspomniałem o konkurencji, która choć fajnie że jest, to jestem pewny, że jej brak nie spowodowałby krachu na giełdach, masowych samobójstw itp. – zawsze będą wychodzić hity i shity i nieważne jaka platforma zdominuje rynek. A że te pierwsze już nie robią tak mokro jak kiedyś? No cóż, życie :) Zdrowa konkurencja powinna się do tego przyczyniać, ale jak widać ten stan rzeczy wcale nie pomaga, co właśnie wynika z wycieńczenia pomysłami. Musiałem to napisać bo jeszcze byś faktycznie uwierzył, że uważam obecny okres za lepszy niż ‘wtedy’, choć to zapewne nie trudno wywnioskować z chociażby mojego tutejszego dorobku postowego ;).
Pamięć to ja mam akurat dobrą i naturalnie jestem uświadomiony co do twojego poglądu. Brutalnie się już czepiając mógłbym wywnioskować z twojej wypowiedzi coś takiego: "teraz jest wszystko, a wcześniej było tylko więcej dobrych pomysłów" - musisz przyznać, że taka interpretacja też jest możliwa ;) :P. Naprawdę to chciałem tylko opisać to bardziej ogólnie, nie czepiając się wyłącznie twojej wypowiedzi, dlatego właśnie pisałem że nie chę polemizować i po tej kwestii była już tylko całościowa ocena sytuacji skierowana do ogółu. Także uwierz że ja wszystko rozumiem :).
Co do konkurencji, to tylko monopol absolutny może spowodować krachy na giełdzie etc. To zjawisko bardzo rzadkie i M$ się nigdy nie odważy nawet jeśli będzie miał szansę go wywołać. Wiem że hity i shity będą wychodzić zawsze, jednak mimo wszystko równowaga rynkowa jest znacznie korzystniejsza dla zwykłego konsumenta, tym bardziej dlatego że dzisiaj dla wydawców coraz mniej liczy się gracz, a coraz bardziej jego portfel. Jeżeli rynek zdominowała by jedna konsola automatycznie wzrósł by popyt na nią, co praktycznie zawsze powoduje wzrost cen. Może nie byłby on duży, ale byłby widoczny. A chyba lepiej jest mieć w kieszeni te parę złotych więcej. A nawet jeśli ceny by nie wzrosły zauważalnie, to w przypadku nowej generacji nie byłoby już większych powodów by wymusić spadek cen konsol, przynajmniej tak jak to się działo do tej pory.
Ostatnio zmieniony 25-07-2008, 10:45 przez JJK, łącznie zmieniany 6 razy.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Ana »

Zobaczymy jakie beda wymagania (a zapewne zacne) i co bedzie bardziej oplacalne - Xbox360 Arcade czy "czesci do pc" ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: KRELIAN »

Ciekawe jak to u nas w praktyce będzie z tym tańszym FFem - kwestia wymagań sprzętowych ;).

A monopol na rynku gier nie musi być wcale bolesny - nie znam gracza, który za czasów psx'a narzekał z tego tytułu, co nie zmienia faktu że multiplatformowy FFXIII to dobra sprawa i w ogóle fajnie się ogląda te versusy sprzętowe, w końcu jest czym żyć :).

Edit: hmm :oczami:

Edit2: spoko JJK, ja o tym dobrze wiem. Ot sytuacja po prostu po mnie spływa, choć i tak wątpie, by monopol M$ dla przykładu w dzisiejszej dobie wpłynął jakoś szczególnie na minus dla branży, a że Japończycy mają do niego problem? - przyzwyczają się :P. W każdym razie jak już napisałem wcześniej - konkurencja jak najbardziej wskazana, przynajmniej teraz jest czym żyć, wcześniej żyło się pomysłami których było więcej a i gracze inaczej podchodzili do sprawy - mniejszy exp i skill ma tu niemały wpływ.

Edit 3:

JJK: Znów się źle zasugerowałeś. Czy ja twierdzę, że jest inaczej? Sam najlepiej wspominam właśnie te czasy do końca kadencji psx’a, a wynika to u mnie również nie tyle z sentymentów co właśnie ze świeżości branży, pomysłów, a i gierki wydawały się wtedy ambitniejsze choćby pod względem trudności (wiem, że tu można również polemizować – choćby patrząc przez pryzmat wspomnianego przeze mnie mniejszego skilla – ale chyba rozumiesz co mam na myśli ;) ). Teraz na branżę gier patrzę już pod nieco innym kątem stąd też wspomniałem o konkurencji, która choć fajnie że jest, to jestem pewny, że jej brak nie spowodowałby krachu na giełdach, masowych samobójstw itp. – zawsze będą wychodzić hity i shity i nieważne jaka platforma zdominuje rynek. A że te pierwsze już nie robią tak mokro jak kiedyś? No cóż, życie :) Zdrowa konkurencja powinna się do tego przyczyniać, ale jak widać ten stan rzeczy wcale nie pomaga, co właśnie wynika z wycieńczenia pomysłami. Musiałem to napisać bo jeszcze byś faktycznie uwierzył, że uważam obecny okres za lepszy niż ‘wtedy’, choć to zapewne nie trudno wywnioskować z chociażby mojego tutejszego dorobku postowego ;).

Edit któryś tam:

Oj jak brutalnie :). Gdybyś rzeczywiście zasugerował się w zacytowany sposób to straciłbym wiarę w kolejną osobę na tym forum ;). Piszesz, że przedstawiasz sprawę ogólnie a jednak mnie cytujesz – dla mnie to oczywiste i podejrzewam, że dla zainteresowanych tematem podobnie.

Jeśli zaś chodzi o konkurencję, to naturalnie nie miałem na myśli monopolu absolutnego, ale porównywalnego do sytuacji psx’a, gdzie jak wiadomo, konkurencja choć słaba, to jednak była i jakoś specjalnie na ceny nie można było narzekać, no ale to już kwestia indywidualnych zasobów. Suchy temat :P.
Ostatnio zmieniony 31-07-2008, 12:58 przez KRELIAN, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Ana »

Kod: Zaznacz cały

W sieci pojawiła się plotka, że na konsoli PlayStation 3 pojawi się "nowa wersja" klasycznego Final Fantasy VII! Mówi się, że ta "nowa wersja" może być co najwyżej remakiem, bądź czymś w rodzaju Crisis Core oraz, że może pojawić się na Blu-ray lub na PSN
źródło: NJS
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Yamada »

Przy obecnej polityce Square nie zdziwi mnie to nic a nic :) .
Obrazek
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: JJK »

Kolejny FF7? Serio... Nie mają dość? :niepewny: No chyba, że byłoby to dopełnienie nadziei związanej z technicznym demem PS3, ale wtedy nie byłoby litości z w razie wpadki ;)
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Ana »

mi wystarczy dodadnie opcji wskrzeszenia Aeris :P
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”