Seria FINAL FANTASY

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
czit
Grand Master
Grand Master
Posty: 386
Rejestracja: 25-02-2006, 10:16
Lokalizacja: Lubartów

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: czit »

jakby ktos nie wiedzial to epsxe emuluje praktycznie wszystkie gry ( niektore dziwne japonskie podobno nie dzialają ale to malo kto w nie gra), wystarczy tylko pograbac w emulatorze i wszystko pojdzie, wyjątkiem jest spyro 2 i 3 , mają jakąś tam blokade czy cos ze w pewnym momencie sie gra zaiwesza (spyro 2 na drugiej lub 3 planszy :( , spyro 3 przed ostatnim bosem)

wracając do tematu: and a w ff9 nie grasz? :> zagraj dla samej fabuly chociaz bo fajnie sie uklada wątek zidane - garnet :]

p.s, jesli ma ktoś procek dwurdzeniowy, gb ramu i gf 6600 to ciekawostka :
http://www.pcsx2.net/ , tylko czekać na release i bedzie jazda :)
Zawodowcy są przewidywalni - strzeż się amatorów
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Ana »

czit pisze:jakby ktos nie wiedzial to epsxe emuluje praktycznie wszystkie gry ( niektore dziwne japonskie podobno nie dzialają ale to malo kto w nie gra), wystarczy tylko pograbac w emulatorze i wszystko pojdzie, wyjątkiem jest spyro 2 i 3 , mają jakąś tam blokade czy cos ze w pewnym momencie sie gra zaiwesza (spyro 2 na drugiej lub 3 planszy :( , spyro 3 przed ostatnim bosem)
O tym wiem, chociaz w Spyro 1 nie chciał mi saveować :looka: . Widzisz po prostu moje emu czasem ma "gorsze dni" i mimo tego ze np. jednego dnia ustawie sobie go wg Poradnika z honmaru i chce wlaczyc np Tekkena to nie idzie. "Wyłącza się na starcie", a jakieś dwa dni później z tymi samymi ustawieniami działa idealnie.
Ok koniec z tym offtopem ;)
Obrazek
Zabiel
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 65
Rejestracja: 21-07-2006, 21:03

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Zabiel »

Ana pisze:Tenchu
Pamietam to gre z szaraka w pierwszej czesci bylem już pod końcem i mi siostrzeniec plytke polamal malo go nie ździelilem padem po głowie :)
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Jo-Jo »

Tenchu...boska gierka....szczegółnie dwójka....

A co do emulka PS2.....to spełniam wsyzstie wymagania oprócz dwurdzeniowego procka ;(
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Mati
Elite player
Elite player
Posty: 117
Rejestracja: 21-07-2006, 17:31
Lokalizacja: Z za krzaka

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Mati »

Rozwalił ktos z was Ultima Weapona i Rubiego?;> na 3 CD przed wejsciem do ostatniej planszy lecćie koło gold Shire i w piasku jest taki robaczek... pokonajcie go:D:D:D:SA:DS:A:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Dismaster
Grand Master
Grand Master
Posty: 353
Rejestracja: 15-04-2006, 23:39
Lokalizacja: Konstantynów łódzki

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Dismaster »

J pokonalem obu jest na to konkretny sposob bo nie wiem czy pomimo tego ze bylem skoxany jak swinia dalbym mu rade w standardowym pojednynku....A tak na marginesie to nie w poblizu Goldshire tylko Gold Soucer ;)
Before you see the light you must die...
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Aserot »

Ja bardzo lubie całą serie FF choć najbardziej 5,7,10 a dwóch niestety nie ukończyłem 1,2. Każda część FF ma w sobie to coś i jak by nie było to właśnie seria FF uratował Square, to chyba o czymś świadczy. Co do moich ulubionych część FF 5 lubie za super Job system, fabułe i bardzo ciekawe sekrety. FF 7 system materi daje rade fabuła bardzo ciekawa i ma wiele do zaoferowania nawet gdy przechodzisz gre już poraz któryś z kolej (a było tego troche :)). FF 10 za inowacyjny system grafe i ogromną ilość sekretów do odkrycia. Obecnie z serii FF mecze odnowioną wersje FF2 na PSX, to co jest wielkim plusem FF2 to fakt iż system FF2 jest bardzo podobny do systemu D&D jak i stopień trudność powinien zadowolić nawet najtwardszych wyjadaczy :P.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
AK
Grand Master
Grand Master
Posty: 498
Rejestracja: 23-02-2006, 17:34
Lokalizacja: janów Lubelski

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: AK »

dla mnie numer jeden tej serii to ff6 !!! przeszedłem wielokrotnie za każdym zarem świetnie sie bawiac :D ukończyłem jeszcze ff4 i ff7(minimalnie przegrywa z 6 w moim rankingu) w piatke kiladziesiat godzin grałem ale poźniej obczaiłem ff6... ;)
a tak wogule to Chrono Trigger stawiam nawet wyżej niż ff6 :P
Śmiej sie a cały świat będzie śmiał sie z toba,płacz a będziesz płakał sam....
mind of wonderful
Obrazek
Awatar użytkownika
gizi
Beginner
Beginner
Posty: 26
Rejestracja: 06-09-2006, 00:02
Lokalizacja: Przysucha

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: gizi »

dismaster pisze:J pokonalem obu jest na to konkretny sposob bo nie wiem czy pomimo tego ze bylem skoxany jak swinia dalbym mu rade w standardowym pojednynku....A tak na marginesie to nie w poblizu Goldshire tylko Gold Soucer ;)
Robisz jednemu zawodnikowi 7777 hp i on trzaska weapona za 7777 - 70 razy :-) daje nam to 544390 dmg :> potem tylko knights of the round z mime u kazdego i po sprawie. Z woodnym to sie meczylem jakies 5 min ale czas i tak nie byl wazny bo mialem underwater materia. A co do rubbego to trzeba wstrzelic 7777 podczas walki bo on zabija na poczatku 2 postacie ale tez nie bylo ciezko.
Aloha :)
Awatar użytkownika
Dismaster
Grand Master
Grand Master
Posty: 353
Rejestracja: 15-04-2006, 23:39
Lokalizacja: Konstantynów łódzki

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Dismaster »

Robisz jednemu zawodnikowi 7777 hp i on trzaska weapona za 7777 - 70 razy :-) daje nam to 544390 dmg :> potem tylko knights of the round z mime u kazdego i po sprawie. Z woodnym to sie meczylem jakies 5 min ale czas i tak nie byl wazny bo mialem underwater materia. A co do rubbego to trzeba wstrzelic 7777 podczas walki bo on zabija na poczatku 2 postacie ale tez nie bylo ciezko.
jest to jedna z technik ktora sie pokonuje te weapony nazywa sie "all lucky 7's" ale ja jej nie stosowalem bo nie chcialo mi sie jebac z ustawieniem na 7777HP druga metoda jest chyba lepsze wg mnie
Before you see the light you must die...
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Arucardo_1 »

Jo-Jo pisze:Tenchu...boska gierka....szczegółnie dwójka....
popieram :D


co do serii Final Fatasy to najlepiej wspominam FF8 (choć był dość... nietypowy) ale wkrótce może się to zmienić bo wczoraj kupiłem sobie (TADA! :D ) FFX... :D
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Ana »

Troche zakurzony ten temat :suchy:

Ten post może zapachnieć offtopem, ale cały czas pozostanę w gronie jrpgów :) .

Miałam ambitne plany przejsc Xenogears na wakacjach, ale mi nie wyszlo (capoeira :serce: , trochę wyjazdów...) a od wrzesnia postanowilam ze koniec z graniem. Oczywiscie plany planami a zycie swoja droga i jak tu nie grac gdy jakies 3/4 grupy capo to maniacy jrpgów w czym jedenz nich ma swira na punkcie FF7 i Xenogears? (nie, to nie ja :) to kolega).
Xenogears kocham i ubostwiam mimo, że o samej grze malo wiem (heh na wakacjach zaliczylam jakies 30 minut grania), ale juz sam początek, nawet nie intro ale te słowa "I am Alpha and Omega, the beginning and the end, the first and the last", ze wlasnie o muzyce (Light From The Netherworld) przez uprzejmosc nie wspomne, wywoluja slinotok. Gra ma nieziemski klimat ktory czuc od samiusienkiego poczatku. Predzej czy pozniej ją ukoncze, a wiem ze nie wytrzymam do "po maturze" wiec bede powolutku ją teraz meczyc (moze uda mi sie ja uruchomic dwa razy w tygodniu :hyhy: ). W zwiazku z tym male pytanko: ma ktos dobre ustawienia emulatora ePSXe do Xenogears?. Chodzi mi o grafike. Dzwiek mam w miare ok ;) . No i "mała prośba" do Kreliana i Yamady, a mianowicie od razu wybaczcie jak bede zadawac durne pytania odnosnie fabuly czy "a co teraz", bo ze wzgledu na czas jaki moge poswiecic tej Grze bede mogla zapomniec pare rzeczy :) . Chociaz i tak pare PERFIDNYCH spoilerów już znam :/ (czym jest tytulowy Xenogears mniej wiecej wiem, hmm "podobienstwo" Feia do Clouda znam i pare mniej waznych). Ale jest wiele rzeczy ktore mnie intryguje, np. panna z samej koncówki intra :oczami:

A co do Finala, ha! Udało mi się znaleźć 15minut czasu by rozegrac mecz blitzballa i.. "o co ku... w tym chodzi"? :niepewny: Heh zdecydowanie bardziej lubie slodkie chocbosy z FF7 (i ta poze po wygranym wyscigu^^, zwlaszcza jak sie jedzie jako Tifa).

A na poleczce czekaja jeszcze Kingdom Hearts 1 i 2 (to "troche" poczeka), Final Fantasy 8 (ostatnio tez coraz czesciej mysle by w to pograc, ale mam tylko instalacyjna i CD1), Final Fantasy 10-2 ^^, Valkyrie Profile i... matura :suchy:
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: SubZero »

Hehe, jRPG-ów do przejścia to mam tyle, że pewnie na doktoracie jeszcze się będę z tym bawił :P Aktualnie kończę Dirge of Cerberus (wiem, to nie RPG), w kolejce czeka FF X-2 i Xeno III (na obie mam wielkiego smaka ;) ) a potem jeśli nic innego nie wyskoczy (FF XII :P ) to Xenogears. Dalej zostają już tylko pozostałości serii FF, czyli 1,2,4,5 i Tactics. Niewiele, nie ? :D
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Yamada »

Panna na końcu intra odgrywa w całej historii olbrzymią rolę. Fajne jest wyjaśnienie kim ona jest nie Krel? :p

A zgadnijcie skąd Krelian ma swojego nicka i kim jest ten pan w jego avie :p .


Intro dzieje sie 10 tysiecy lat przed rozpoczeciem akcji gry... .

Ustawienia oczywiście dostaniesz (najbardziej janowa do ustawienia gra na epsxe ever :] ) ;) .
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: SubZero »

Yamada pisze:A zgadnijcie skąd Krelian ma swojego nicka i kim jest ten pan w jego avie
No właśnie już od jakiegoś czasu się zastanawiam :P Tak podejrzewałem, że z XG, ale nie byłem pewien bo nie grałem (jeszcze).
Przy okazji @Yamada, ty też masz fajnego avka :D (Bob rulz).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”