Seria FINAL FANTASY

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: mcl »

JJK i reszta fanów 7 ;) : zniechecilem się po godzinie, bo nagrałem grę na d...nej płycie i często się lubiało zaciąć ;p więc takie granie mijało się z celem, z csami chrupiącymi jak platki sniadaniowe ;] moze zagram jeszcze w 7, wszakze save na memorce gdzies sie chowa... ale to moze wiaze sie z tym, czy psx'a naprawie ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: JJK »

Ja wszystkie FF-y z PSXa stawiam na tym samym miejscu (nie pisałem nigdzie, że faworyzuję FFVII ;)). Każda z tych gier ma swój klimat i swoje mocne strony, dlatego baaaardzo trudno byłoby mi wybrać tę ulubioną.

W kwestii twojej sytuacji. Cóż się mówi trudno, ale radzę czym prędzej próbować ratować weterana ;).
Póki nie ukończysz FF7 będziesz mieć ogromne zaległości nie tylko pod względem jRPG, wszak jest to przecież gra przełomowa :)
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Sylvan Wielki »

Póki nie ukończysz FF7 będziesz mieć ogromne zaległości nie tylko pod względem jRPG, wszak jest to przecież gra przełomowa :)
O_o przełomowa , chyba tylko jeśli brać pod uwagę serię a i to głównie graficznie. Bo niby gdzie tam przełom?
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: KRELIAN »

Przełomem jest tam fabuła (chociaż FF6 też dała radę z podniesieniem poprzeczki), dźwięk, system walki i rozwoju postaci, dodatkowe questy i pewnie coś by się jeszcze dodało na siłę. To jednak wciąż nie jest najlepszy FF :P.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Sylvan Wielki »

O_o krln....a niby jak fabuła może być przełomowa.... W tej materii raczej chodzi o system - całkowita zmiana , czy sposób przedstawienia akcji - np Suikoden 3 jest w serii przełomowy ze względu na środowisko a np FF X dzięki głosom postaci.
KRELIAN pisze:To jednak wciąż nie jest najlepszy FF
Co racja , to racja.
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Jo-Jo »

co do FFX to zależy jaka wersja .... jeśli o angielską wersję to proszę ... słysząc Tidusa albo Wakke po paru godzinach gry wyciszałem telewizor podczas ich kwestii ...

i co do FF7 ... FF7 ma o czego żadna gra nigdy nie będzie miała ... nawet jakby nie wiem jak sie starała ( vide Alucard z SotN ) ... a mianowicie .... no zgadnijcie kto zgadnijcie :oczami: ... zwycięzca dostanie wodę w proszku ( wystarczy zalać wodą i gotowe ) ...
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: KRELIAN »

W przypadku tej serii jak najbardziej. Wystarczy, że zagrasz w kolejności od FF1 do FF7, a później skończysz na FF12 i odpowiesz sobie, o fabule których części możesz rozmawiać przy jupiku malinowym, a które pominiesz. Trudniej pominąć FF7 i kolejne, za to na pewno najłatwiej pierwsze 5. Złożonośc, dramaturgia, zwroty akcji (choć śmierć głównego bohatera miała już miejsce wcześniej w FF), wreszcie jakieś dialogi na poziomie itp - tego nie da się odmówić grze, a głównie tego brakowało poprzednikom i to właśnie jest dla mnie przełom.

Inna sprawa, że na dzisiejszą chwilę fabuła w siódemce już jakoś specjalnie nie robi, ale wtedy ... sentymenty nie mają tu nic do rzeczy - gra trafiła w złoty okres i tyle.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: JJK »

Przełom w FFVII nie można szufladkować do konkretnego elementu gry. Polega on na sposobie ogólnego przedstawienia, ale przede wszystkim przyjęcia przez graczy na całym świecie. Nawet największe arcydzieło, które automatycznie wywołuje opad szczęki czy szklanki w oczach nigdy nie będzie prawdziwym arcydziełem, jeśli nie trafi do publiczności. Żadna z części FF nie została przyjęta przez świat tak jak siódemka, dlatego właśnie ta gra jest przełomowa. Trzeba się z tym pogodzić.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Sylvan Wielki »

Wy mylicie sprzedaż z przełomem. Z waszym rozumowaniem, można uznać zwykłego hamburgera z McD. za coś przełomowego, bowiem miliony się tego dziennie sprzedają a ludzie zachwalają. Stąd wynika, że nie ma nawet kurczaka i ziemniaków przygotowanych przez nasze rodzicielki w niedziele na obiad przyrównywać do tego .... zjawiska.

Poza tym przypominam, iż FF VII nie jest najlepiej ocenianą częścią serii a inne nie wiele jej ustępują - różnica minimalna wręcz.

Oczywiście z FF VII wiąże się niejako hype. Tak jak każdy x boy juz daje 11/10 dla Halo 4 , tak gro osób idzie w zaparte, że to właśnie FF VII jest najlepszy i przełomowy.

Oczywiście dla jednostki nawet 4tej klasy jRPG może być lepszy niż osławiona VII ka , każdy ma inny gust , jednak przełomu bym nie szukał na siłę . Oczywiście nie licząc tylko tej gry jako człon serii.
Awatar użytkownika
Fel
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 74
Rejestracja: 17-04-2007, 07:04
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Fel »

Sylvan, ale to też nie jest tak, że jak coś się dobrze sprzedaje, to zaraz musi być paskudnie komercyjne, zrobione pod jak najszerszą grupę odbiorców, spłycone, zbanalizowane itp.

Akurat w przypadku FFVII hype to nie najlepsze określenie, to są raczej głosy tych, którzy grę przeszli i się nią zachłysnęli, bo ta pozycja wyszła w czasach (mówie o Polsce), gdy medialna promocja gry komputerowej (pomijam reklamy - i tak skaszanione! - w branżowych czasopismach) była czymś totalnie egzotycznym.

Ogólnie zgadzam się z tym, co napisał Jo-Jo i JJK - FFVII był przełomem, nie w kwestii technicznej, nie przez swój system, ale przez ogólne wrażenie, jakie po sobie pozostawił. I IMHO podważanie tego jest bezcelowe.

Powiedz mi jeszcze, jakie konkretnie oceny bierzesz pod uwagę.
Ostatnio zmieniony 13-08-2008, 12:49 przez Fel, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: KRELIAN »

Hype, sprzedaż, blabla teraz można sobie tak mówić. Całokształt owszem, jednak kształtem który odbił się na całość była właśnie fabuła, system + reszta którą wymieniałem. Który FF miał taką siłę przebicia, robił takie wrażenie ? Można tu dodać FF1, ale to już nieco inna historia.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Sylvan Wielki »

Fel pisze:Sylvan, ale to też nie jest tak, że jak coś się dobrze sprzedaje, to zaraz musi być paskudnie komercyjne, zrobione pod jak najszerszą grupę odbiorców, spłycone, zbanalizowane itp.
Zgadzam się.
Fel pisze:Akurat w przypadku FFVII hype to nie najlepsze określenie, to są raczej głosy tych, którzy grę przeszli i się nią zachłysnęli, bo ta pozycja wyszła w czasach (mówie o Polsce), gdy medialna promocja gry komputerowej (pomijam reklamy - i tak skaszanione! - w branżowych czasopismach) była czymś totalnie egzotycznym.
To jest nieco jak na fPE. Wypada popierać większość, jak nie , trzcina cię ukarze xD

Nie neguję tego co pokazało i uczyniło FF VII, jednak prawda jest taka, iż wielu graczy papla bezpłciowo za resztą jaka to wspaniała gra a jej nie ukończyła.
Fel pisze:FFVII był przełomem, nie w kwestii technicznej, nie przez swój system, ale przez ogólne wrażenie, jakie po sobie pozostawił. I IMHO podważanie tego jest bezcelowe.
Nie mylić mi tu kultu z przełomem, bo zaraz okaże się ,że FF VII to rewolucja.
KRELIAN pisze:Który FF miał taką siłę przebicia, robił takie wrażenie ?
Kilka mln Japończyków nie może się mylić....
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: KRELIAN »

Sylvan Wielki pisze:
KRELIAN pisze:Który FF miał taką siłę przebicia, robił takie wrażenie ?
Kilka mln Japończyków nie może się mylić....
Oj raczej nie tylko oni. Tu nie chodzi o konkretne miliony, gdyż one dotyczą każdej opchniętej części. Z tym, że nie od każdej wyszła masowa świadomość tego tytułu.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Sylvan Wielki »

To raczej zasługa PSX . Oczywiście FF VII po części też, ale tu raczej o hype chodzi "O, ci dali tyle, grafa taka, to i ja kupię". A to że wywołało pożądany efekt....
Awatar użytkownika
danielmarley
Elite player
Elite player
Posty: 107
Rejestracja: 30-05-2007, 08:25
Lokalizacja: z rowca

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: danielmarley »

Widzę na tapecie FFVII jak dla mnie to dobra gra była ale nie aż taka by sypać o niej legendi i opowiadać, że to najlepszy FF w historii mi osobiści o wiele bardziej podobał się FF VIII i to tylko przez osobiste odczucia związane z tą grą. FFVII miał fajny system maxowania materii który bawił ale jeśli chodzi o efekty wizualne i graficzne to ja już wolę 2D FF tactics który miał genialną fabułę, system jobów, masę postaci i niespotykaną grywalność, FFVII po prostu do mnie nie trafił, fabuła ma potencjał ale wiele jest wątków gdzie zostawiałem siostrę w pokoju z rozkazem "naciskaj X" a sam szedłem jeść obiad bo nie chciało mi się już czytać. Choć nie powiem w porównaniu do FF XII ta gra to arcydzieło ;)
A co do statystyk sprzedaży FFVII itd to IMO tylko okres przełomu w elektronicznej zabawie Japończyków grafiką 3D nowej 32 bitowej konsolki, którzy sami siebie nakręcili, a przy okazji cały świat, i tu nie chodzi już o gatunek gry bo bestsellerem na PSXa i tak było GT, ale o zajawkę na nowe gry tak samo jak to teraz ma miejsce z X klocem i chlebakiem.

Która postać serii FF jest waszym zdaniem najmniej trafiona, zamuła, chybiony klimat i teksty itp ??
jah jah sweet light is shining in my heart ....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”