Seria FINAL FANTASY

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Yamada »

Ludzie mówiący ze FF8 jest słaby/ najgorszy zwyczajnie nie wiedzą o czym mówią. Przecież ta gra ma genialny system, światną oprawe, ciekawą fabułę i Triple Triada ;p .

Oprawa - przełom w stosunku do FFVII i tutaj nikt nie zaprzeczy.

System - chyba najbardziej skomplikowany z całej serii. Można swietnie pokombinowac z "mocą" drużyny. Junction, GFy, abillities i items - potega;].


A FFIX. Mnie osobiście urzekla - swietnie mi sie w nia grało głównie z uwagi na klimat (po 2uch poprzednich czesciach fajna odmiana;]). Fajna, baśniowa fabuła i ciekawy system. No i Vivi którego nie da sie nielubic ;] .
Obrazek
Awatar użytkownika
czit
Grand Master
Grand Master
Posty: 386
Rejestracja: 25-02-2006, 10:16
Lokalizacja: Lubartów

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: czit »

ale chyba nikt niezaprzeczy ze ff8 to najprostszy rpg wszechczasów :>
Zawodowcy są przewidywalni - strzeż się amatorów
Awatar użytkownika
Pattrick
Grand Master
Grand Master
Posty: 387
Rejestracja: 03-06-2006, 08:21
Ogrywam: TB, Tekken 7, Skullgirls

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Pattrick »

a co do triple triada to macie tutaj jednego

Nie ma to jak Trigger
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Yamada »

czit pisze:ale chyba nikt niezaprzeczy ze ff8 to najprostszy rpg wszechczasów :>
Są prostrze.
Obrazek
Awatar użytkownika
AnTeK
Friend
Posty: 139
Rejestracja: 21-02-2006, 22:41
Lokalizacja: Kadzidło/Olsztyn

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: AnTeK »

czit pisze:ale chyba nikt niezaprzeczy ze ff8 to najprostszy rpg wszechczasów :>
Najprostszy gra jrpg to Kingdom Hearts praktycznie wszystkie walki da się wygrać używając tylko jednego przycisku "X" i od czasu do czasu się leczyć.
Co do Fajnali to oczywiście VII jest nie do pobicia. FF VIII jest za to bardziej przystępna dla publiki. Postacie nie są już tak mangowe no i te kapitalne filmiki. Zakończenie trwa chyba z 15 minut :padam: FF IX jest dobre ale jak się wcześniej grało w VII to ma się porównanie. Moim zdaniem jedynie genialny i prześliczny Chrono Cross, klimatyczne Valkyrie Profile oraz cholernie trudny i rozbudowany Vargant Story prezentują taki poziom jak Fajnal siódmy :)
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Jo-Jo »

Nom...i jeszcze w FF8 utwór " Eyes on me " ( chyba tak ) ....Ana to pewnie by ci się spodobało ^^ ....
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Ana »

Jo-Jo pisze:Nom...i jeszcze w FF8 utwór " Eyes on me " ( chyba tak ) ....Ana to pewnie by ci się spodobało ^^ ....
Znam ten utworek :) Faye Wong wykonuje a słyszałam tez w wykonaniu Angeli Aki bodajze (wole oryginał). Chociaż mi osobiście z "tego typu piosenek z Finali" najbardziej podoba sie "1000 words" Kody Kumi (z FFX-2 :) ). A "Kiss me Good Bye" z FF12 (Angela Aki) jest dla mnie przecietne :)


I tak OWA rlz :hyhy:
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: KRELIAN »

zmienilem nazwe tematu tak zebyscie mogli bezstresowo rozmawiac o calej serii a nie ograniczac sie tylko do siodemki


a jesli chodzi o najprostszego ffa to jest to zdecydowanie ff2 (us) czyli amerykanska wersja ff4 ktora wyszla na snesa

EDIT : aha i jeszcze jedno , jesli juz rozmawiacie o fabule to koniecznie oznaczajcie SPOJLERY bo inaczej leca warny i mowie serio ...
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Ana »

Uwaga mogą być spoilery!!

Sie pochwale, 15 minut temu skonczyłam Finala 7. Wlasciwie nawet nie przeszla mi jeszcze pierwsza fala "ochów i achów". Końcówka jest mniej wiecej taka jak się spodziewałam, bardziej mnie zaskoczyła walka z ludzkim Sephem, a raczej scenka przed nią. Swoją drogą, jak się nie ma omnislasha w tej walce to co? Mniejsza z tym.
Samo zakonczenie.. No coz nie powiem z jednej strony jest pewien niedosyt, bo przez te 53h no zwiazalam sie z bohaterami i mam ochote krzyczec: CHCE JESZCZE!! Jeszcze pokierowac tym Cloudem po tym swiecie, jeszcze raz zobaczyc Tifę cieszącą się po walce, czy Yuffie na statku... Po prostu wcale bym sie nie obrazila za +50h fabuly^^".
Z drugiej strony czy kontynuacja jest potrzebna? Nie. Advent Children tez nie jest potrzebne. Heh sama nie wiem..
Ogolnie to slucham teraz OWA i jest fajnie...



PS. Niech Xenogears sie szybciej sciaga...
PS2. A po co czlowiek wymyslil inne gatunki gier poza jrpgami xD
SPOILER
PS3. Ryczałam na koncu 1 plyty i chyba Ci co grali dobrze wiedzą "dlaczego". Te sceny po prostu ryją się w pamięci. Ryczałam na końcu 2 płyty przez slowa wypowiedziane przez Clouda. Inna sprawa ze mialam lzy w oczach gdy dowiedzialam sie prawdy o Cloudzie, o Tifie i dziecinstwie. A koncówkę 3 plyty to juz w ogole... najpierw ryczałam ze szczescia jak leciało, wlasciwie piszczało (przeklete midi), OWA. Tylko szkoda ze tak krótko.. KotR, Mime, limit Yuffie i juz po OWA...ale waznie ze slyszałam TO. A pozniej ryczałam ze to juz koniec..
Teraz na widok "Square" mimowolnie morda mi sie cieszy... Heh 83% polowy piwerwszej plyty Xeno...
Ostatnio zmieniony 21-07-2006, 22:17 przez Ana, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dismaster
Grand Master
Grand Master
Posty: 353
Rejestracja: 15-04-2006, 23:39
Lokalizacja: Konstantynów łódzki

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Dismaster »

Co do FF7:AD to wydaje mi sie ze gdybym nie gral w FF7 to ten film nie mial by dla mnie zadnej wartosci a tak ogladalem go chyba z 6 razy zeby posluchac glosow bochaterow z gry zobaczyc jak sie poruszaja i ogolnie jak ludzie z squarenix to sobie wyobrarzaja...no i oczywiscie ogladalem zeby sobie na Tiffe popatzrec :P :D

Ps. jak dla mnie zjebali Cida i podrzucanie Clouda tez smierdzi ale Sephir, Cloud, Vincent i Tiffa sa zrobieni niesamowicie tak wlasnie sobie ich wyobrazalem (mniej wiecej)
Before you see the light you must die...
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Ana »

SPOILER
Heh a mi film własnie wyparował. A teraz z checia bym go obejrzała. Ogladałam go w lutym gdy jrpgi były dla mnie "fuj ble i nie dla mnie" i w zasadzie wszystko na gg tumaczył mi Yamada. Teraz juz troche inaczej mi sie bedzie ogladalo ten film
Tifa.. Bardzo mi się podobała w AC ale, tak czepiam sie szczegolow, fryzure miala lepsza w FF7 :P Ta jej kitka jest przeciez przeurocza :) Cid? Heh musialam sobie go teraz przypomniec przy pomocy google ;) . W AC Vincent fajnie wygladał no i Yuffie dawała rade na całej lini. W ogole w głowie utkwil mi moment to juz chyba podczas walki lub tuz przed walką Clouda z Sephem, na statku wzyscy rozmawiaja i Yuffie chyba nie rozumie czegos to jest jej to "wytlumaczone" jako "typowe meskie rozmowy" :D . Seph oczywiscie wyglada przekozacko! Clouda wiele osob sie czepia ze jest bishonenowaty, ale mi sie bardzo podoba^^. Z reszta ja mam od dluzszego czasu lekkiego swira na jego punkcie, a totalnego swira od "prawdy" na 2CD wiec jestem stronnicza :D . Aeris tez wyglada fantastycznie :) tylko powinna miec rozpuszczone wlosy bo przeciez "sie jej rozplotły" w chwili smierci.
Ach w ogole ja jestem teraz pełna ochów i achów dla tej gry i wszystkiego co z nia zwiazane. Trza by moze zaczac odkladac na PSP dla Crisis Core^^
EDIT: a w AC naciagane wydaje mi sie ze Rufus przezyl :P


(a z drugiej strony FF3 na DSa tez wyglada kozacko...)
Ostatnio zmieniony 22-07-2006, 10:21 przez Ana, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Action »

dismaster pisze:podrzucanie Clouda tez smierdzi
a mi się to podobało :P
ale najlepsza dla mnie scena "walka motorków na autostradzie" :D
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Jo-Jo »

Mi się w AC najbardziej podobała walka Clouda i ...yy....Kadash'a ( nie wiem naprawde ja kto napisać ) .....a szczegółnie przerobiona muzyczka z walk z Jenovą z FF7 ...boskie :D
No i ofkoz walka z Sephem :] .....
No i jeszcze fajnie się nawalali Reno i Rude z .....eee...Azuu i Bassem ( ?! ...naprwawdę nie wiem jak się pisze te ich imiona tych typków .... )
Aha... a Cid mi się akurat podobał.....i ja myślałem jeszcze, że Vincent miał inny głos :P ...
I trochę szkoda, że Redzik miał tylko jedną kwestię pod koniec filmu.....
Myślałem też, że Rufus będzie miał taki chociaż troszeczkę " szczeniacki " głos ( a ma jak 30 pare latek ..... )
Wkurzał mnie głos Cait Sitha .....jakby jakiś szkocki burak ......
Nom i to prawda.....Cloud jest trochę za bardzo " Raidenowaty " :P


( możliwe, że to był SPOILER !!!!!!!! )

PS.

Ma ktoś może linka to FF7:AC OST ? :P
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Ana »

www.bluelaguna.net
oczywiscie mp3 nie moga byc dluzej niz 24h na dysku, bla bla bla :luka:
Obrazek
Awatar użytkownika
Dismaster
Grand Master
Grand Master
Posty: 353
Rejestracja: 15-04-2006, 23:39
Lokalizacja: Konstantynów łódzki

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Dismaster »

A widzieliscie film anime FFVII: Last Orders ? ktory mial wyjasniac zawilosci fabuly dla mnie podobnie jak z AC wartosc sentymentalna tyle ze jest gorszy od AC ae tez sie oglada :)
Before you see the light you must die...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”