Grupa, czat, Discord o Tekkenie + bijatyki i inne gry HONMARU

Tematy związane ze stroną, forum i profilami społecznościowymi Honmaru FGC, m.in. sugestie, pomysły, regulamin itp.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Grupa, czat, Discord o Tekkenie + bijatyki i inne gry HONMARU

Post autor: Action »

------
Discord Honmaru

Grupa Honmaru na Steam
------

Obrazek

Od dłuższego czasu platforma Steam cieszy się olbrzymim rozgłosem. Zaczęło się blisko dekadę temu od upierdliwego systemu rejestracji Half-Life 2 przez Valve a wyewoluowało w bezsprzecznie najlepszą platformę do bezstresowego grania na PC (klikasz i działa, bez zbędnych zabiegów, alpejskich kombinacji czy dbania o aktualizacje). Steam łączący w sobie rewelacyjny system zarządzania grami, gigantyczną bibliotekę tytułów w dystrybucji cyfrowej oraz sensownie rozwiązane funkcje komunikacyjne i społecznościowe trafił w serca graczy i do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością.

Jednak mimo tego wszystkiego nie byłoby powodu by do zakładania podobnego tematu w naszym serwisie. Tym co nas najbardziej interesuje to bijatyki a w tym temacie przez dłuższy okres czasu było na Steamie niestety krucho... ale do czasu. Obecnie jestem skłonny powiedzieć, że przez ostatnie lata Parze udało się wypracować miano najlepszej platformy do gry w bijatyki na PC. Że tylko przedstawie listę tytułów obecnych w tym serwisie:
Divekick
Guilty Gear Isuka
Injustice: Gods Among Us Ultimate Edition
Mortal Kombat Arcade Kollection
Mortal Kombat Komplete Edition
Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3 Full Burst
Skullgirls
Street Fighter IV
Super Street Fighter IV: Arcade Edition
Street Fighter X Tekken
The King of Fighters XIII Steam Edition
Virtua Fighter 2 (Sega Mega Drive Classics)
Robi wrażenie, tym bardziej, że w najbliższym czasie do tej listy ma dołączyć KoF '98 oraz 2002 w ich rozszerzonych wersjach oraz Ultra SF4. Oczywiście wszystkie te tytuły posiadają w pełni funkcjonalny tryb online co w połączeniu ze znakomitym systemem komunikacji sprawia, że nawet Supercade ze swoją ogromną ilością obsługiwanych klasyków przechodzi do lamusa.

Z tego właśnie powodu idąc w przód i wychodząc na przeciw oczekiwaniom powstała oficjalna grupa Honmaru na Steamie. Pozwoli to odnaleźć sparing partnerów do wszelkich obecnych tam bijatyk, być na bieżąco z nowinkami oraz po prostu zrzeszyć naszą społeczność wokół tej platformy - dlatego serdecznie zachęcam do zapoznania się ze Steamem oraz dołączania do grupy już obecnych na tym serwisie.


Discord Honmaru

Grupa Honmaru na Steam


P.S. Warto też dodać, że ceny tytułów na Steamie bywają różnie i mimo, że ceny w ich oficjalnym sklepie nie zachęcają tak warto polować na promocję (że tylko wspomnę o TxSF za 15zł, Skullgirls za cenę pizzy czy najnowszej promocji na trylogie Mortal Kombat Arcade za wpłatę na cele charytatywne). No ale też w tym celu Dumian założył stosowny temat w dodatku wszelkie klucze z gier pudełkowych da się bez problemu zarejestrować na Steamie toteż nikt nie powinien mieć z tym większych problemów.
Ostatnio zmieniony 11-01-2022, 00:23 przez Action, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Grupa HONMARU na Steam (bijatyki) + Discord

Post autor: Dumian »

Podbijam, kogo jeszcze nie ma zapraszamy! http://steamcommunity.com/groups/Honmaru
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
migoq_aki
Beginner
Beginner
Posty: 7
Rejestracja: 01-08-2017, 12:16
Ogrywam: Tekken 7
Kontakt:

Re: Grupa HONMARU na Steam (bijatyki) + Discord

Post autor: migoq_aki »

Dołączyłem niemal od razu, tak się zastanawiam czy nie byłoby dobrym pomysłem też stworzenie discorda dla honmaru, darmowe, proste, a może tchnęłoby trochę życia w społeczność.
Kiedys gralem w Tekkena 3 ze znajomymi i myslalem, ze jestem dobry.
Potem uslyszalem i kupilem Tekkena 7 na pc.
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Grupa HONMARU na Steam (bijatyki) + Discord

Post autor: Dumian »

Nie korzystałem nigdy z tego Discorda. Ma to jakiś zalety w stosunku do metod komunikacji jakie zapewnia sam Steam? Wiem, że są jeszcze konkurencyjne usługi typu TeamSpeak itd.

Edit: Discord Honmaru: https://honmaru.pl/discord
W razie czego zapasowe linki:
- https://discord.gg/P87wTRj
- https://discord.gg/uWcCzgz

Z podobnych rzeczy mamy jeszcze kanał IRC ale to już raczej wymarła technologia ;)
Ostatnio zmieniony 30-12-2021, 16:20 przez Dumian, łącznie zmieniany 4 razy.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
migoq_aki
Beginner
Beginner
Posty: 7
Rejestracja: 01-08-2017, 12:16
Ogrywam: Tekken 7
Kontakt:

Re: Grupa HONMARU na Steam (bijatyki) + Discord

Post autor: migoq_aki »

Discord przede wszystkim jest nowoczesny i ma wbudowane rozbudowane mozliwosci czatu. Mozna wrzucac na czat rozne boty z ciekawymi funkcjami, na discordzie tekken zaibatsu na przyklad jest bot z danymi klatek, wpisujesz sobie !f,f 1 i dostajesz wszystko o danym ruchu http://prntscr.com/g517jw. No i discord jest kompletnie darmowy, dobry serwer ts3 jednak jest platny najczesciej. I to wszystko masz w jednej aplikacji, czaty, voice comm etc etc. https://discordapp.com/invite/C6EG5gA to jest link do discorda tz, najlepiej wejdz sobie zobaczyc jak to wyglada poustawiane ladnie. A grupy na steamie szczerze mowiac funkcjonalnosc maja zerowa poza robieniem announcementow jak dla mnie ;p
Kiedys gralem w Tekkena 3 ze znajomymi i myslalem, ze jestem dobry.
Potem uslyszalem i kupilem Tekkena 7 na pc.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Grupa HONMARU na Steam (bijatyki) + Discord

Post autor: SubZero »

No widzicie, gdybyście siedzieli na tym archaicznym ircu to byście wiedzieli, że już mamy discorda Honmaru :P
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Grupa HONMARU na Steam (bijatyki) + Discord

Post autor: eq2D »

Panie, Pan wie, że nie każdy wie co to discord? I odpowiadając na Twe potencjalne pytanie - tak, google boli ;-)

edytka:

dobra, wystarczy kliknąć w link, wcale to nie było takie oczywiste!
Obrazek
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Grupa HONMARU na Steam (bijatyki) + Discord

Post autor: Dumian »

Nie przejmuj się eq, ja też na początku nie wiedziałem. Stare dziady jak my nie nadążają już za zmieniającymi się trendami i taka niewiedza to nic strasznego! ;)
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Grupa HONMARU na Steam (bijatyki) + Discord

Post autor: eq2D »

...ja nawet aplikacjom z telefonu nie daję dostępu to kontaktów, połączeń, czy innych gówien. Paranoja? Nie, tak jak Damianie prawisz, eh, starość ;-) Ale discorda (chyba) obczaiłem. Chyba... bo to taki irc jak kiedyś mieliśmy, prawda?
Obrazek
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Grupa HONMARU na Steam (bijatyki) + Discord

Post autor: Dumian »

Zgadza się tylko ma dużo więcej możliwości, opcji, bajerów, czaty głosowe itp, choć ja też mało korzystałem, ale coś w tym musi być skoro tak się wybił.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Grupa, czat, discord o Tekkenie + bijatyki i inne gry – HONMARU (bijatyki) + Discord

Post autor: Dumian »

Podbijam temat, kogo jeszcze nie ma – zapraszamy!
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strona, forum, sociale”