Korzystacie jeszcze z honmaru?

Tematy nie pasujące do innych kategorii, dyskusje na każdy temat.

Moderator: ModTeam

Czy znasz Dumiana?

Nie znam go
4
24%
Znam, on pisze newsy
4
24%
Znam, on organizuje turnieje
5
29%
Widziałem go na forum, ale nie wiem czym się zajmuję
4
24%
 
Liczba głosów: 17

Awatar użytkownika
Chris
Grand Master
Grand Master
Posty: 556
Rejestracja: 20-03-2007, 00:01
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Korzystacie jeszcze z honmaru?

Post autor: Chris »

@Teevar, przypominam Ci, że ten temat służy głębokiej refleksji nad aktualną sytuacją honmaru. Podążajmy tokiem wyznaczonym przez Młodego. Poruszył on kilka ciekawych kwestii.
Teevar nie oszukuj się, jesteś tylko zwykłym pismakiem, który weekendowo przepisze jednego newsa ze stronki, a o którym nikt nie będzie pamiętał za rok - jeśli w końcu dropniesz newsy.

Z drugiej strony, jak nie ty, to kto? Aktualnie jesteś jedynym murzynem Dumiana. Pamiętaj, że jak on sprzeda honmaru, to razem z tobą.

Btw. Brak aktywności Właściciela honmaru.pl Dumiana odzwierciedla jego stosunek do całej sprawy serwisu. Nawet zwykli ludzie nie wiedzą kim on jest i co robi pożytecznego cokolwiek robi dla honmaru. Gdyby sam dał przykład i wziął łopatę do ręki, to być może znaleźli by się inni, co poszliby za jego przykładem.

UWAGA: przypominam, że trzeba napisać recenzję Ultra Street Fighter IV i w nagrodę dostać grę za free. Tłum chętnych, a czas już prawie uciekł, bo gra wyszła już chyba miesiąc temu+.

Apel do osób współpracujących z honmaru: musicie zabrać głos w dyskusji o poprawie stanu serwisu. Wasza obojętność potwierdza jedynie, że jesteście bezużyteczni. Zajmujecie wysokie, renomowane pozycje w serwisie - v-ce admin, moderatorzy, supporterzy, przyjaciele, a od długiego czasu NIE WNOSICIE NIC do serwisu.

Krelian, Sub Zero, Action, Yamada, Aserot, Oskary iinne pionki. Lista jest długa. Inni zapewne z chęcią przejęliby wasze obowiązki i przywileje w zamian za ciężką pracę dla dobra serwisu.
Wszyscy członkowie dworu dumiana, udzielam Wam głosu ale tylko w przedmiotowej sprawie.

Utwierdźcie nas w przekonaniu, że nie jesteście totalnie bezużyteczni.
Obrazek
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Korzystacie jeszcze z honmaru?

Post autor: Martins »

Chris pisze:Tak jak w temacie. Czy zdarza wam się jeszcze tu zaglądać?
Jeśli tak, to z jakiego powodu tu powracacie i w jakich odstępach czasu?
Czy odwiedzacie stronę ze względu na newsy, artykuły, turnieje, rozmowę na shoutboxie z innymi użytkownikami, a może kierujecie się jeszcze innymi przesłankami, jakimi?

Analogicznie, jeśli przypadkiem wszedłeś na tę stronę po długiej przerwie, napisz dlaczego już nie odwiedzasz honmaru oraz co chciałbyś, aby zostało zmienione.
Jak w temacie, odpowiadam na wyszczególnione przez Krzysztofa pytania:

1. Zdarza mi się tu jeszcze zaglądać.
2. Powracam tu z powodu sentymentu do kapitalnej szaty graficznej strony/forum (klimat!!!), ażeby powspominać stare czasy w dziale Archiwum, obrazić Jarka oraz Krzyśka na SB oraz luknąć czy mój ulubiony newsman o afroamerykańskich korzeniach Teev dodał już newsa o tegorocznej edycji EVO. Częstotliwość moich pojawień się wynosi średnio jeden bądź dwa dni odstępu.
3. Hmmm...Odwiedzam stronę ze względu na sentyment do kapitalnej szaty graficznej strony/forum (klimat!!!), ażeby powspominać stare czasy w dziale Archiwalia, obrazić Jarka oraz Krzyśka na SB oraz luknąć czy mój ulubiony newsman o afroamerykańskich korzeniach Teev dodał już newsa o tegorocznej edycji EVO. Częstotliwość moich pojawień się wynosi średnio jeden bądź dwa dni odstępu.

Tyle na początek.
Nie gram już w przygodówki Point and Click - proszę, męczcie mnie o spary.
Awatar użytkownika
Chris
Grand Master
Grand Master
Posty: 556
Rejestracja: 20-03-2007, 00:01
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Korzystacie jeszcze z honmaru?

Post autor: Chris »

Dziękujemy Marcinie za wstępną wypowiedź. Mam nadzieję, że wkrótce napiszesz coś więcej z naciskiem na przykładowe kierunki w ewolucji serwisu na drodze poprawy.
Cieszę się również, że zechciałeś przestrzegać zalecanych przeze mnie punktów wypowiedzi. Kultura dyskusji na honmaru bywa ostatnio tak samo zapominana jak krem do opalania Teevara.

Koncentrując Twoją wypowiedź możemy stwierdzić, że Martins, ty po prostu żyjesz przeszłością. Lubisz odgrzebywać stare wątki by choć przez chwilę odczuć namiastkę tamtych dni. Można zatem stwierdzić, że gdy uczucia te miną, nie będzie już solidnych podstaw do notorycznego powracania w te puste progi.

Co zatem musiałoby się tutaj zmienić/zacząć pojawiać/.../ żeby obudzić w tobie te wewnętrzną chęć, która sprawi, że z uśmiechem na ustach ponownie w pasek adresu strony wpisywać będziesz www.honmaru.pl ?

PS. zachęcam również do wzięcia udziału w pobocznej ankiecie przyłączonej do tematu.
Obrazek
Awatar użytkownika
August
Grand Master
Grand Master
Posty: 367
Rejestracja: 26-05-2011, 15:13
Lokalizacja: Mysłowice-Wesoła

Re: Korzystacie jeszcze z honmaru?

Post autor: August »

Co do Ankiety. Powinna być jeszcze jedna opcja. Coś w stylu: "Dumian jest głównym Adminem Forum". Dlatego też Nie wybrałem nic w ankiecie. Kiedyś byłem stałym bywalcem Honmaru. No cóż. większość osób przestało się udzielać.

Gdy Restauracja się nudzi, ludzie zmieniają jej wygląd. Może to coś da. Nowi admini też by się przydali. Ja bym połączył Honmaru z BackDash. I proszę nie pitolić m,i że to nie możliwe.

EDIT/OFFTOPIC:
Dlaczego logując się na forum, na stronie głównej Nie ma mojego avka i nadal każe się zalogować ?
Obrazek
Awatar użytkownika
Chris
Grand Master
Grand Master
Posty: 556
Rejestracja: 20-03-2007, 00:01
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Korzystacie jeszcze z honmaru?

Post autor: Chris »

Dzięki August za wypowiedź.
Myślę, że liczba opcji w ankiecie jest wystarczająca, albo się go zna, albo nie. Sama funkcja admina nie wiąże się z żadną pracą dlatego pozwoliłem sobie wypisać przykładowe czynności, które damian kiedyś wykonywał.

Twój pomysł ze zmianą wystroju jest dość dobry w mojej ocenie. Nic tak nie przyciągnie oka jak.......... nowe kolory, może bardziej sympatyczne, przyjaźniejsze i żywsze (patrzcie backdash)

Wymiana adminów i v-ce adminów też jest dobrym pomysłem. Być może zmotywuje to ustępujących z funkcji to powzięcia jakiś nowych projektów, które odbudują ich utraconą pozycję. Nowa krew to zazwyczaj także i nowe pomysły i świeże działania. Być może właśnie tego brakuje tutaj w głównej mierze. Zmiany wizerunkowe w szacie graficznej i nowy power w nowych projektach kierowanych przez nowe osoby.
Pisząc nowe osoby nie koniecznie mam na myśli ludzi, którzy siedzą tutaj całe życie i nic nie robią. (żeby nie zamykać otwartych furtek możliwości dla innych - oczywiście wszystko pod czujnym okiem przełożonych)

August poruszyłeś (jako kolejna osoba) wątek fuzji backdasha z honmaru. Wygląda na to, że jest to dość mocny temat i być może potrzeba będzie stworzenia osobnego wątku dla tej inicjatywy - jako główne forum wymiany myśli i poglądów dla zainteresowanych stron.
Problem może jednak polegać w historii, a mianowicie, w czynnikach, które zadecydowały, że serwis backdash powstał jako osobny byt. Po drugie, warto by popatrzeć na rachunek zysków i strat. Co konkretnie zyska każda ze stron na unifikacji? Oczywiście, tak jak w swoich intencjach zaznaczył to Młody, ludzie powinni dążyć do tego lepszego rozwiązania, które wymaga jednak odejścia i porzucenia swojej dumy i zapamiętanych krzywd - prawdziwych lub urojonych.
Z tego względu, mam pewne obawy czy damian (admin honmaru) zareagowałby pozytywnie na wyciągniętą po przyjacielsku rękę ze strony backdasha. Na to pytanie musiałby odpowiedzieć sam zainteresowany - właściciel www.honmaru.pl - Pan Dumian.

Niestety, jego ostatnia aktywność (to znaczy JEJ BRAK) każe nie spodziewać się niczego, a przynajmniej niczego pozytywnego w przyszłości w jakiejkolwiek kwestii dotyczącej serwisu.

Niech on tylko nie zapomina, że honmaru to nie jest jedynie on i jego murzyn teevar, ale również i przede wszystkim - to jesteśmy MY. Bez nas, nie ma honmaru. To użytkownicy tworzą ruch we wszystkim, co się dzieję. Żadna inicjatywa bez poparcia ludzi nie ma racji bytu.

Damianie, obudź się z letargu. Otwórz oczy i zacznij słyszeć nas, którzy próbujemy Ci pomóc!
Obrazek
Awatar użytkownika
August
Grand Master
Grand Master
Posty: 367
Rejestracja: 26-05-2011, 15:13
Lokalizacja: Mysłowice-Wesoła

Re: Korzystacie jeszcze z honmaru?

Post autor: August »

Chcecie coś wymyślić, to się nie kłóćcie. To po pierwsze. Po drugie. Można w jakiś sposób zmusić Damiana do powrotu na stronę, tak samo jak Kreliana, którego też dawno nie widziałem. (Powody ich braku aktywności nie są znane. Nie jest to pewne, że po prostu im się nie chce.) Po ewentualnym połączeniu Honmaru z BackDashem można poprostu przenieść Adminów jednego serwisu na drugi, łącznie z wątkami na forum, których rówieśnik nie ma podobnych. Gascana też dawno nie widziałem.. Olka, Oskara i Caradolpha też...

Co do zmiany szaty. Ja bym się nie wzorował, tylko stworzył coś nowego.
Daaawno temu proponowałem Dumianowi odświeżenie strony poświęconej Tekkenowi. Ale nie wiem, czy nie chciało mu się tego robić, nie miał czasu, czy też nie miał komu tego zlecić...
Obrazek
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Korzystacie jeszcze z honmaru?

Post autor: Martins »

Widziałem kiedyś Dumiana, minąłem go na korytarzu redakcji Honmaru, potrącił mnie barkiem Alexa Grady.

Chris, nie rozumiem twojego pojazdu po Dumianie, chłopak swoje robił, aby z racji ostatniej posuchy ożywić trochę opuszczony zamek. Swoją drogą, czy to nie brzmi romantycznie? Opuszczony, samotny zamek, w którym kiedyś tkwiło życie, ale świadczy o tym tylko biblioteka z zakurzonymi archiwami oraz portrety zasłużonych wiszące w głównym holu pokryte zasadną ilością pajęczyn tkanych przez jedynych aktualnie rezydentów tego klimatycznego miejsca. Hmmm, świetny materiał na powieść.

Frozen in the place I hide, Not afraid to pain my sky.

With some who say, I've lost my mind, brother try and hope to find...


Co do twojej opinii o czystkach wśród przyjaciół, przyjaciół ich przyjaciół itp itd to jestem jak najbardziej na tak. Kilka osób już dawno powinno pożegnać się z rozdawanymi swego czasu na lewo i prawo piętnastoma tysiącami różnorakich wyróżnień. Dla serwisu nie robią aktualnie nic, więc można im przyznać co najwyżej ordery w alei zasłużonych lub coś w tym guście zamiast rang, które od dawna nie mają nic wspólnego z ich aktywnością na stronie. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, iż niektóre osoby na swoje wyróżnienia zasługują i byli aktywnymi uczestnikami życia serwisu do czasu zachwiania jego zajebistości. Z pustego i Salomon coś tam.

TeeVar, chcę usłyszeć twoje argumenty przeciwko połączeniu Backdasha z Honkiem, z racji tego że to "dwa różne światy". Serio, napisz, co miałeś na myśli.

Chrisek, o co biega z tymi kosami między Honmaru a Backdashem? Istniało w ogóle kiedyś coś takiego? Myślałem, że takie bzdury na siłę kreował tylko Gascan, bo mu się nudziło. Jeśli jest inaczej, daj namiary na reprezentantów betonu po obu stronach. Będziemy ich eliminować.

"Żywsze kolory" ala Backdash?! Sorry, ale jeśli ktoś białą ścianę, ewentualnie czystą kartkę papieru nazywa żywszym kolorem, trzeba mu obowiązkowo wymierzyć co najmniej kilkadziesiąt tęgich batów za brak gustu, o którym w tym przypadku zdecydowanie trzeba dyskutować gdyż jest najzwyczajniej w świecie zły.
Ostatnio zmieniony 17-07-2014, 19:16 przez Martins, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie gram już w przygodówki Point and Click - proszę, męczcie mnie o spary.
Awatar użytkownika
Chris
Grand Master
Grand Master
Posty: 556
Rejestracja: 20-03-2007, 00:01
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Korzystacie jeszcze z honmaru?

Post autor: Chris »

Auguście, słuszna uwaga dla osób, które wszczynają tu kłótnie... np. Teevar,a którzy nie potrafią rozmawiać na argumenty (to 2 umiejętności).

Dumian wiele rzeczy miał zrobić łącznie z panelem admina, którego po kilku latach ukradł. (postanowił korzystać z gotowca - platformy blogowej wordpress)

Przeniesienie adminów to chybiony pomysł. Raczej optowałbym za nowym wyborem spośród wszystkich. Poza tym, na backdashu hierarchii jako takiej chyba nie ma - poza ostatecznym głosem admina.
Obrazek
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Korzystacie jeszcze z honmaru?

Post autor: Martins »

Chrisek, przesadzasz z krytyką Dumiana i sam wszczynasz lub przynajmniej uczestniczysz w kłótniach w tym temacie ( btw podziękuj mi, że cię uświadomiłem). Poza tym dobrze, że powstał ten wątek.

"Dumian wiele rzeczy miał zrobić", jakieś panele...o czym ty do nas rozmawiasz?

EDIT: Aby dyskusja stała się jeszcze bardziej rzeczowa, poproszę o skład Towarzystwa Wzajemnej Adoracji.
Nie gram już w przygodówki Point and Click - proszę, męczcie mnie o spary.
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Korzystacie jeszcze z honmaru?

Post autor: kemot722 »

Bywam na Honmaru, raz częściej, raz rzadziej, głównie po to, żeby czytać ciekawe niusy. Teraz wyczuję premiery MKX, więc zaglądam prawie codziennie, choć bardziej to kwestia, czy wolę zdrzemnąć po pracy, czy z wyrazić opinię na forum odnośnie interesujące mnie tematu/niusa.

Co zmienić? Bardzo dobrze, że takie bezsensowne ankiety lądują co najwyżej w Hyde Parku.
Awatar użytkownika
Młody
Student
Student
Posty: 48
Rejestracja: 29-07-2007, 17:26
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Ogrywam: TTT2, MK9
Kontakt:

Re: Korzystacie jeszcze z honmaru?

Post autor: Młody »

A tak btw. czemu strona główna jest zasrana informacją o tym czym jest strona, plus 2 informacjami o turnieju w revo i tekkenowi na pc, które zapchały całą główną stronę, i dopiero poniżej widzę, że są jakieś newsy tutaj na honmaru?
Ten pasek z jakimiś info (co są od 1 do 13) mógłby równie dobrze być obok logo, a nie ponownie zagracać stronę główną.

Tyle co do czepialstwa.

Dlaczego tak zmierzam do połączenia i zrobienia jednego serwisu? Z jednej prostej przyczyny. Sporo graczy poodchodziło, a nowi pojawiają się czasem na jednym z portali, na który akurat trafi, coś tam napisze, ale coraz częsciej bez odpowiedzi, mało kto ma już podobny entuzjazm do niego i tyle...mógł byc nowy mistrz Polski w Tekkena, a jest kolejnym graczem LOLa ;)

Fajnie jakby przed premierą T7 (nie oszukujmy się, w jaką bitkę gra się w Polsce przede wszystkim) nastąpił faktycznie refresh, jeden portal, że każdy jak kupi gre, cos pogra i chciałby się dowiedzieć cos więcej to trafi tam gdzie trzeba i nabierze hajpu i zachce mu się bardziej grać.
Awatar użytkownika
Chris
Grand Master
Grand Master
Posty: 556
Rejestracja: 20-03-2007, 00:01
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Korzystacie jeszcze z honmaru?

Post autor: Chris »

Martins - zgadzam się - ktoś swoje kiedyś zrobił i teraz można mu dać co najwyżej medal i powiesić jego wizerunek na ścianie, ale dlaczego trzymać go na siłę w jego marazmie. Powyższe odnosi się do każdego, także i Damiana admina.

Martins, przestań żyć przeszłością. Teraz jest pustka i ciemność, notoryczne spoglądanie w przeszłość to nie robienie nic dzisiaj! Jeśli uważasz, że za mocno wjeżdżam na Damiana to jesteś w błędzie. Poza tym, kto jak nie ja będzie ostatnim głosem nawołującym do przebudzenia? Sam Dumian wie, że zawsze mu mówię co myślę,a rzadko mylę się w swoich ocenach lub wizjach na przyszłość.

Podobnie jak ty Martins, ja także jestem ciekaw 'argumentów' tiwara. Dajmy mu czas, żeby nareszcie je wymyślił. A jeśli chciałbyś znać przyczyny (o ile było ich kilka) odejścia zrzeszonych grup ludzi z honmaru na inne strony i późniejsze utworzenie backdasha to musimy zdać się na Damianka i Di. To chyba tylko oni, jak nikt inny, wiedzą co się stało.

Martins, każdy ma swój gust. Kolorystyka backdasha na pewno nie jest arcydziełem, ale jest żywsza niż honmaru i nie może być o to sprzeczności.

Kemot, ankieta jest wyłącznie pobocznym wątkiem do tematu, który zresztą prewencyjnie umieściłem w hydeparku - ażeby jakiś tivar go nie usunął z braku argumentów do rzeczowej dyskusji.

Miło Kemot, że zaglądasz i wyczekujesz newsów na temat nowego tekkena, ale przecież o wiele szybciej dowiedziałbys się z zagranicznych stronek. Przy obecnej sytuacji w zespole redakcyjnym (tylko 1 murzyn), news taki pojawi się z dużym opóźnieniem. Sam Teevar odpowiedział Ci wcześniej, że nie ma obowiązku siedzieć tutaj 24h na dobę i ma rację. Tylko, że bycie najlepszym w tym co robisz i publikacja gorących treści w locie - nawet przed większością serwisów na świecie - wymaga poświęcenia temu zajęciu znacznej części każdego dnia i okresowego sprawdzania nowych wiadomości z branży.

Kemot, śmiało, podziel się z nami swoimi poglądami na zmiany w serwisie -jakie, dotyczące czego, w jakim zakresie itp itd (jeśli oczywiście masz na to ochotę).

Sprawa estetyki jest bardzo ważna dla odbioru treści prezentowanych na stronie. Kto będzie chciał czytać stronę, która jest nie przystępna i kalecząca oczy? Młody ma część racji w moim zdaniem nie umiejętnym rozlokowaniu tych treści na stronie głównej. Rozumiem, że to widok honmaru sprzed kilku lat. KILKU LAT! To chyba najwyższy czas, żeby pomyśleć o zmianach. Nie muszą być to od razu mega zmiany systemowe, ale sama poprawa stylistyki i ułożenia elementów da już duży efekt w odbiorze strony.

Połączenie backdasha; i honmaru. Sam jestem ciekaw jakby to miało wyglądać. Powiedźcie mi, czy tak na prawdę dla Was miałoby to jakieś znaczenie? Mielibyście może jakieś obawy? sugestie?
Wiecie, że trzeba by także rozważyć sprawy własnościowe serwisu. Jeśli Dumian ma honmaru, a backdasha zapewne Di, to co będzie z nowym? Jak postrzegacie kwestię asymilacji z ekipą z backdasha? Co prawda, część osób jest znana w obu miejscach, ale jednak jest dużo osób, które niejako 'wyrosły; tylko z jednego serwisu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Korzystacie jeszcze z honmaru?

Post autor: Action »

Ja tylko w dwóch słowach na dobranoc dodam, bez zbędnego rozwijania tematu, opcja połączenia obu tych serwisów już była i to my czy też Dumian był osobą, która "wyciągnęła dłoń". Wyszło tak jak widać.
Awatar użytkownika
Chris
Grand Master
Grand Master
Posty: 556
Rejestracja: 20-03-2007, 00:01
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Korzystacie jeszcze z honmaru?

Post autor: Chris »

Ale jakie to ma znaczenie Action? To, co było X lat temu nie jest już tak ważne, jak to co jest teraz. Na tym trzeba dziś bazować.
Obrazek
Awatar użytkownika
J.a.r.e.k.
Master
Master
Posty: 292
Rejestracja: 28-04-2010, 18:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Korzystacie jeszcze z honmaru?

Post autor: J.a.r.e.k. »

A ja wiem Panowie co zrobić żeby powstał nowy portal zrzeszający wszystkich i wszystko! Mam na to sekretny przepis (system ligowy!).... ale nie mam murzynów do pracy.
Zapytałbym Dumiana ile chce za TeeVara (pod warunkiem, że ma zdrowe zęby) ale jego pesymizm mnie osłabia :D

Forum to powinno być tylko dopełnienie serwisu, swojego rodzaju podwórko.
Mam więcej pomysłów niż jest tu zarejestrowanych użytkowników, tylko robić nie ma komu.
Każdy by tylko chciał konsumować, a zrobi się samo. Konsumenty cholerne się znalazły!

Spokój mnie tu, bo Adeptem postrasze!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”