Dragon Ball Z

Pozostałe bijatyki 3D które nie posiadają osobnego działu. Ogólnie o bijatykach.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Bukorl
Beginner
Beginner
Posty: 11
Rejestracja: 10-07-2014, 23:03

Dragon Ball Z

Post autor: Bukorl »

Hej, zastanawia mnie, czy jest ktoś na tym forum, kto ma/gra/grał w jakąkolwiek część bitki DBZ. Ja na PS2 mam DBZ Budokai Tenkaichi, DBZ Budokai Tenkaichi 2 i DBZ Budokai Tenkaichi 3 (najbardziej rozbudowana). Nie jest to "typowa" bijatyka, ponieważ nie ma tam juggli (no może jakieś tam minimalne by się znalazły) ani pojęć typu "high", "mid" i "low". Walka opiera się na energii Ki. Większość ataków z tej energii korzysta. Standardowo przycisk L2 (jeśli dobrze pamiętam - BAAARDZOOO dawno nie grałem) służy do ładowania tejże energii, choć u niektórych postaci "opcja" ta nie działa. Do takich postaci zaliczamy te prymitywne androidy (kto oglądał anime, ten wie) (np. 18 czy 16). Im Ki ładuje się sama w miarę upływu czasu, lecz najłatwiejszym sposobem dla nich jest ładowanie jej poprzez walkę wręcz (zwykłymi ciosami, nie wymagającymi Ki). Postaci w DBZ Budokai Tenkaichi 3 jest cała masa (ileś-dziesiąt) + ich przemiany (tu znowu - kto oglądał anime, ten wie, w czym rzecz). Grę cechuje możliwość "customizacji" swojej ulubionej postaci. Możemy np. zwiększyć jej pasek zdrowia, polepszyć obronę, atak lub wzmocnić siłę danej umiejętności specjalnej (każda postać ma 3 specjalne ataki, z czego jeden wymagający 100% energii Ki + 2 specjalne techniki, np. Kaioken u Son Goku albo Solar Flare u Krillina). W DBZ chodzi bardziej o taktykę walki (kiedy jakiego skilla użyć, czy walczyć bardziej w zwarciu, czy lepiej na dystans itp.) niż o same comba (tutaj "combami" bywają czasem nawet zwykłe skille, np. seria uderzeń z miecza od Trunksa). Może, gdyby znalazło się wystarczająco dużo zainteresowanych, można by zorganizować jakiś zlot? Oczywiście zdaję sobie doskonale sprawę z tego, że PS2 jest reliktem przeszłości XD, ale uznałem, iż napisać nie zaszkodzi, jeżeli jest nawet miejsce do tego.

Ps. Bijatyki z Dragon Balla wyszły też na X360 i na PS3 (czy może tylko na X360 ;p), jednak liczba postaci jest tam drastycznie ograniczone (tylko te najpopularniejsze - ok. 20-30). Ponadto system customizacji postaci nie jest tam też tak rozwinięty, jak np. w Budokai Tenkaichi 3.
Pps. Uważam, iz turniej w taką grę mógłby wyglądać bardzo ciekawie, uwzględniając możliwość grania własnoręcznie ulepszonymi postaciami. W grze jednak istnieje kilka bosso-podobnych postaci (np. wszelkiego rodzaju małpy), na których nie można zastosować chwytów, a przy normalnych atakach stoją jak głaz i tylko nieznaczny dmg im idzie (trzeba by w nie ciągle naparzać atakami z Ki, i to tymi najsilniejszymi). Używania takich postaci można by zakazać, gdyby miało dojść do oficjalnego jakiegoś turnieju.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Dragon Ball Z

Post autor: SubZero »

Budokai Tenkaichi to nie bijatyka tylko strzelanka tpp. Z bijatyk DBZ na PS2 polecam 'zwykłego' Budokai 3 i Infinite World.
Bukorl
Beginner
Beginner
Posty: 11
Rejestracja: 10-07-2014, 23:03

Re: Dragon Ball Z

Post autor: Bukorl »

@SubZero, nie wiem, czy mamy to samo na myśli. Mi chodziło o to:
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=9491.
Gdzie nie wpiszesz DBZ Budokai Tenkaichi (1, 2 czy 3), to zawsze jest zakwalifikowane jako "bijatyka", ponieważ można wygrać walkę bez używania umiejętności specjalnych (sam tak nie raz robiłem, ponieważ nie raz łatwiej mi wlepić komuś kombo z bliska niż próbować go trafić Kamehamehą z dala). Pierwsze słyszę, żeby ktoś to nazwał "strzelanką" xD. Pojechałeś z tym teraz...
EDIT: Obczaiłem tytuł, o którym napisałeś, po czym stwierdziłem, iż jest to bardzo podobne do Budokai Tenkaichi (nawet graficznie). Jedyną większą różnicą, jaką zauważyłem (patrząc tylko na screeny z gry) jest to, że w Budokai Tenkaichi MOŻLIWE (ale nie KONIECZNE) jest rozegranie całej walki z dystansu (z racji tego, że kamera ustawiona jest tam zza pleców, a nie w stylu "2D"). Zwykłe Budokai po prostu bardziej przypomina DBZ z PSP albo NDS-a.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Dragon Ball Z

Post autor: SubZero »

Może zagraj, a nie oceniaj ze screenów... Jak to kwalifikują na internetach szczerze powiedziawszy średnio mnie interesuje, wypowiadam się z własnego doświadczenia (grałem sporo i w Budokaia i w Tenkaichi).
To, że są do siebie podobne graficznie to jeszcze się zgodzę, ale poza tym systemowo to całkiem inne gry.
Budokai (wszystkie 3 części) ma system normalnej bijatyki 2D mimo tego, że areny i postacie są 3D (patrz taki Street Fighter 4). Nie szukając daleko, z tego co pisałeś grałeś sporo w Tekkena 5 - Budokai to właśnie T5 (mniej-więcej - brak sidestepów) a Tenkaichi to Devil Within (też mniej-więcej, bo DW to typowy chodzony beat-em up).
KaziuJumper
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 22-03-2014, 19:12
Ogrywam: tekkeny offline
Kontakt:

Re: Dragon Ball Z

Post autor: KaziuJumper »

na ps3 może w końcu będzie dobry ten nowy który ma wyjść też i na nowe konsole o ile będzie taki jak bt3 oraz tenkaichi tag team z psp gdzie sterowanie jest identyczne w zasadzie jak na ps2, aktualnie zajebisty jest hyper dbz na pc (gra się jak w street fighter), grali nawet w niego na evo, jest już 5 grywalnych postaci: goku, goku ssj, vegeta, gohan i frezer.
Ogólnie to BT3 jak dla mnie najlepiej oddaje realia db (swobodne latanie, ładowanie ki, transformacje, teleporty), comba oczywiście też można robić oraz jest sporo opcji defensywnych
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bijatyki 3D (Fighting Corner)”