Heihachi Mishima

Subforum przeznaczone do opisywania postaci z Tekkena 3.

Moderator: ModTeam

Saj
Elite player
Elite player
Posty: 177
Rejestracja: 16-02-2009, 16:51

Re: Heihachi Mishima

Post autor: Saj »

heh to wszystko z legendarnego juz opisu Red Kinga , on to porządnie spisał taktyki do mojego uluienca i gdyby nie jgo porady moja gra wygladalaby inaczej, wile rzeczy mozna znalezc w tekken manual.v1
co do reszty to odsylam do faqów do poszczególnych postaci.

sam trap ten łato omujac jak sie ma wprawe , normalnie na konsoli nie mam z tym problemu (w gruncie rzeczy jest tam chyba nawet4 klatki a nie 2) , online trap ten mnie łapie ok 1 na 6-8 razy.

sam tego nie stosuje(opuznienie cie zabije;/) ale jak juz mowilem co kto lubi;p
Awatar użytkownika
Damix
Elite player
Elite player
Posty: 198
Rejestracja: 15-12-2008, 05:22
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Heihachi Mishima

Post autor: Damix »

Sorki za offtop,ale.....gracie jeszcze w T3?? :szok: :szok: :szok:
NieZaczaisz Clan
Obrazek
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Heihachi Mishima

Post autor: Dumian »

W Tekken 3 gra więcej osób niż by się mogło wydawać ;)
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Heihachi Mishima

Post autor: Komandos »

Tekken 3 jest jak Tibia- zawsze ktoś w to będzie grać. Może trochę zły przykład podałem, ale wiadomo o co chodzi ;) Sam sobie czasami pyknę żeby powspominać stare dobre czasy :P
Saj
Elite player
Elite player
Posty: 177
Rejestracja: 16-02-2009, 16:51

Re: Heihachi Mishima

Post autor: Saj »

Osobiście uważam tą cześc za zdecydownaie najlepsza ( nie grałem w 6 odrazu uprzedzam).
Why?
Ta gra wprowadziła najwiecej do tej serii i nie tylko, to ile serducha włorzyli ludzie w tą gierkę sprawia ze nadal mimo tej juz oldschoolwej grafy (omg dla mnie oldschool to czasy przy pegazie a to juz PSX też? hlip hlip;( ) gra magicznie wręcz wciąga.
Wtedy moze własnie było widać ze ludzie z PASJA robili gry a nie tylko mechanicznie wprowadzali kolejne algorytmy do systemu danych.
Z tą gra jest jak z FF7 ( choć aż TAK nie jest;p ) lub chocby kochany CTR .
Ale jeśli chodzi o sytsem nadal uwazam ze ten w T3 jest najlepszy mimo kilku buraczków tu jest bardzo ciekawie przedstawiony balans postaci co widac np w tym ze jestm w stanie pokonac prawie kazdego kazda postacia (poza wyjatkami jak Statek i Masakra ale to kolesie z najwyzszej półki).
Ta gra ma wile wiecej sekretów niz chocby T5 lub DR. Oj tak...
Awatar użytkownika
bartaaz
Grand Master
Grand Master
Posty: 349
Rejestracja: 25-12-2007, 17:06
Lokalizacja: Szczecin
Ogrywam: Street Fighter 3rd strike
Kontakt:

Re: Heihachi Mishima

Post autor: bartaaz »

Znaczy z najwyższej półki ale w piwnicy ma się rozumieć? :)
Awatar użytkownika
Frizen
Grand Master
Grand Master
Posty: 534
Rejestracja: 12-08-2006, 12:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Heihachi Mishima

Post autor: Frizen »

Balans postaci? :krzeslem:
Zagraj edkiem z ogarniajacym true ogrem to pogadamy.
Saj
Elite player
Elite player
Posty: 177
Rejestracja: 16-02-2009, 16:51

Re: Heihachi Mishima

Post autor: Saj »

?? ale w czym problem to nie wiem?
co tak cie denerwuje?
wiesz na dora sprawe ogrem duzym mozna kapic tak ze mało który gracz jest cokolwik zrobic(no mi) pamietam jak z profem grałem 2 walki i wszytkie wygrałem 3-0 i wszytko perfectem. Powiedz który konretnie cios lub kombinacja Cie denerwuje to moze cos poradze. Moze d+4 4 które ładnie sciaga bo tak...ogre jest łatwy do trafienia i cos mi sie wydaje ze wc 3+4 łapie go okrutnie a jest to cios o kosmicznym wrecz zasiegu wiec nawet 3+4 go nie ratuje(teleport).
Wiesz osobiście Edkiem prawie wcale gram( bo kumpel nim grał wiec ja zawsze grałem wszytkimi innymi;p). Ale wątpie by postac była jakos słabsza na ogra (szczególnie że ws 2 i rzuty odpadaja praktycznie na edka a kosa pewnie zawsze tylko trafia w powietrzu).
Więc sie pytam w czym problem i z kim grałes skoro miałes problemy?
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Heihachi Mishima

Post autor: SubZero »

Wszystko fajnie, ale nie pomyliliście przypadkiem tematów? (taka delikatna sugestia moda ;) )
Awatar użytkownika
Frizen
Grand Master
Grand Master
Posty: 534
Rejestracja: 12-08-2006, 12:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Heihachi Mishima

Post autor: Frizen »

Nie mam zamiaru dyskutowac z osoba ktora uwaza ze eddy jest na poziomie ogra :) To temat o Heihachim after all.
Saj
Elite player
Elite player
Posty: 177
Rejestracja: 16-02-2009, 16:51

Re: Heihachi Mishima

Post autor: Saj »

w takim razie spoko ale nie narzekaj bez sensu i jak co to napisz to u eddiego a spróbuje pomóc.
Co do Heńka, co warto powiedzieć rzuty:
lewy(1+3) fajny kokosek, na dobicie oczywiscie d+4(wchodzi w 90%) wymiennne z pp+2 i HS itd.
jesli trafisz d+4 polecam odrazu d+1, wchodzi prawie zawsze, a po nim HS. okropne okimaze.
Prawy(2+4) praktycznie to samo choc wole lewy bo ma kilka klatek wiecej przewagi , po oby mozna sepic od czasu d o czasu na unblocka (d+1+4) bardzo czesto wchodzi,
specjany pierwszy (pp+1+2) mozna podejsc i robic to co wyzej lub zaczynac odrazy HS ale to wszytko tylko jak przeciwnik nie robi rolla, bo jak tak to mozemy posepic na ten nieszczesny G/P#3(2) (2 w nawiasie oznacza faze posrenia czyli 1 to wysoki skok, 2 zaczynie opadania, 3 przy ziemi juz) jak widzisz ze nie robi rola czekasz ułamek sekundy podacz skoku i wasdzasz G/P#3(3).
specjany drugi pp+1+4(tylko na henka, Jina, paula, pande i chyba leia), szerze nie wiem czy jest jakis gwarant (pewnie wr i HS)ale za to jak fajnie mozna sie "hukać" z dyńki :D
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Heihachi Mishima

Post autor: KRELIAN »

Tak sobie czytam te posty, które płodzisz Saj (nie tylko w temacie Heńka) i naszła mnie taka myśl: dla kogo i w jakim celu je piszesz? Powtarzasz, że robisz to po to, żeby dzielić się wiedzą, pomóc mniej doświadczonym graczom, wymienić poglądy odnośnie gameplayu itp. Nie wiem, czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale forma którą obrałeś nikomu tu nie pomoże.

Początkujący chcąc wejść do tego tematu i wynieść z niego jakieś ciekawe rzeczy wyjdą po sekundzie widząc ten chaos i stertę byków - tego się po prostu nie da czytać. Czy zatem pisanie w ten sposób ma sens? Nie wydaje mi się. Wspominałeś, że piszesz szybko, bo nie masz czasu itp - zluzuj zatem z postami, znajdź nieco więcej czasu i napisz coś konkretnie i czytelnie jeśli faktycznie chcesz pomagać.

Bardziej doświadczeni gracze z kolei może i oleją ten chaos i błędy, ale już z pewnością nie będą obojętni na brak terminologii i ogólny brak wiedzy teoretycznej (bądź umiejętność jej wyłożenia). No bo sorry, ale jeśli piszesz przykładowo o infinitach heńka, bo ktos tak grał i dzięki temu wygrywał, albo nie znasz/nie używasz podstawowych skrótów używanych w terminologii tekkenowej to nie dziw się, że w taki a nie inny sposób pozostali użytkownicy forum reagują.

Naprawdę fajnie, że dzielisz się swoją wiedzą, ale radzę zastanowić się nad formą na przyszłość. Inaczej podejrzewam, że w najlepszym wypadku skończysz na pisaniu do monitora, no chyba że taki jest tego cel, to w takim razie z mojej strony nie było tematu.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Saj
Elite player
Elite player
Posty: 177
Rejestracja: 16-02-2009, 16:51

Re: Heihachi Mishima

Post autor: Saj »

Pokolei, hymm nie znam oznaczen ale o co Ci chodzi? Wątpie bym nie robił błędy przy notacji samych ciosów, to że używam tej znanej z czasów T3(np.WC a nie FC) wynika z faktu że nie gram w Soul Calibura dla którego zaszły zmiany(choć nie używam MC zamiast CH), i teraz ludzikom się plącze ale byle każdy wiedział o co chodzi prawda?
Sam zmieniam nieco drobne rzeczy by było czytelniej(np. t,p+2 1 2)
Jeśli czegoś nie rozumiesz to daj znać. Wytłumacze.
Inna sprawa ze jak ktos chce to bedzie to dla niego duza skarbinca wiedzy, wiem to bo grajac z ludzmi wiem jaki prezentuja poziom, czesto sie zdarzało że odpuszczałem sobie gre bo nie mogłem natrafić na gracza choc na średnim poziomie, a mnie tłuczenie noobków i słabszych graczy nie cieszy. Wiem że wiele osób tez nie jest na tyle zdetrminowana bygrac na tyle powaznie by sie uczyc tych całych oznaczeń.
Więc dla kogo to robie?
Chyba tak naprawde dla dobrych graczy z którymi wygrywam w taki sposób by podnieśli swój poziom/nauczyli sie bronic badz uzywac tego tak by dostarczali mi jeszcze frajdy.
Nie oszukujmy sie nie jestem altruistą i robie to bym miał z KIM grac na dobrym poziomie bo jak narazie pozostaje garstka ludzi z którymi gra w ta gre sprawie mi jeszcze przyjemność .
Ostatnio zmieniony 16-01-2010, 14:03 przez Saj, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bartaaz
Grand Master
Grand Master
Posty: 349
Rejestracja: 25-12-2007, 17:06
Lokalizacja: Szczecin
Ogrywam: Street Fighter 3rd strike
Kontakt:

Re: Heihachi Mishima

Post autor: bartaaz »

Ale po co chcesz coś komuś tłumaczyć?Naucz się poprostu obowiązującej notacji i problem z głowy...tego naprawdę nie jest dużo,dasz radę :)
Awatar użytkownika
!Dan!
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 20-05-2006, 12:37
Lokalizacja: Kraków ^^
Ogrywam: JK3, Tekken 3, Tekken: Dark Resurrection, Quake 3: A.

Re: Heihachi Mishima

Post autor: !Dan! »

Miałem to zostawić dla siebie... ale wspomogę tych, którzy nie wiedzą. ^^ Nie wiem czy ktokolwiek wie (ale na 100% ktoś raczej wie), że Henio miażdży Jacka kombinacją:
Na counter'a f,d,d/f+4, 4, 4, 1, f+1, b+2, 1. (z tego co pamiętam ~77dmg)
Osobiście stosuję głównie wgf, ff 1, ff1, ff 1, b+2, 1 (czyli po prostu Mc zestaw powiększony o jedną 1 xD zawsze to o 4 dmg więcej ^^)
Przed przerwą (czyli dawno) udawało mi sie wciskać wgf, ff 1, ff 1, ff 1, ff 1, ff 1 (i chyba, nie pamietam - ff 1 - sprawdźcie sami, czy nie dodałem o jedno za dużo), b+2.
I teraz !Dan!'s combo, moja duma xD Mówię od razu, że nie jestem pewien czy ja to wymyśliłem, bo może ktoś już to zrobił wcześniej - mi udało się to zrobić 2x w życiu. Na klawie. Na Jacku, ale działa na wszystkich - tyle, że bez końcowego 1.
Na counter'a ff 3 (albo 4 -grałem tak dawno w T3, że zapomniałem - ten stunujący w każdym bądź razie), f,d,d/f+4, 4, 4, 1, f+1, b+2, 1. (chyba coś ok. ~120 dmg) - Po stunie ma się masakrycznie mało czasu na wciśnięcie hella. Powinno "gładko ściąć" postać - jeszcze przed momentem gdy można się "wyrwać" (green) ze stuna. Popróbujcie i powiedzcie, czy Wam siadło ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tekken 3 Postacie”