Ling Xiaoyu

Subforum przeznaczone do opisywania postaci z Tekkena 3.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
asmoroth
Beginner
Beginner
Posty: 20
Rejestracja: 28-06-2011, 12:46
Lokalizacja: Katowice
Ogrywam: Tekken 6
Kontakt:

Re: Ling Xiaoyu

Post autor: asmoroth »

Moja przygoda z tekken 3 siega praktycznie początków powstania tej gry. wstyd się przyznać ale zarówno jako smarkacz grajacy na psx, jak i w późniejszym okresie już na PC zaliczałem sie do grona buraczanych masherów. Najpierw grałem Edkiem...Postać idealna do klepania na oślep i obserwowania co wyjdzie. Później był Hwo...też łatwo nim udawać, że się gra. Kiedy zacząłem grę na komputerze zakochałem się w Ninie...Trenowałem, ćwiczyłem ale niestety z perspektywy czasu muszę przyznać, że do prawdziwego grania było mi daleko. Do Niny zraziłem się może też dlatego, że nie miałem wtedy pada, a na klawie to mogą pykać tylko rzeźnicy. Jakieś 4 miesiące temu wróciłem do Tekkena i tak jakoś samo wyszło, że padło na Xiaoyu. To śmieszne żeby 28-letni chłop utożsamiał sie z maleńką chinką-cikulinką ale tak właśnie jest! Zacząłem ją rozumieć, uczyć się jej, czuć ją. Nabrałem ochoty żeby pójść o krok dalej i nie wciskać byle jakich klawiszy. Uwielbiam tę małą cipkę właśnie za to, że jest mała (i cipka), szybka, zwinna. Drobinka rzucająca sie na osiłków i spuszczająca im łomot. Do dobrej gry mi daleko...ale już nie jestem masherem. Ta pipka skłoniła mnie do pracy, wysiłku i nauki...a największą jej zasługą jest to, że dzięki niej zawitałem na to forum i nabrałem ochoty na bycie członkiem Waszej wspólnoty. Na koniec dodam, że bez sensu jest krytykowanie jakiejkolwiek postaci. Każda z nich ma mocne i słabe strony. To od gracza zależy jak swoja postać poprowadzi i jak wiele wysiłku włoży w dopracowanie swojej gry. Postać, ktorą chce się grać trzeba czuć, a ja czuję właśnie Xiajkę. Nawet jeśli na chwilę ją zdradzę to zawsze będę do niej czuł sentyment...a póki co mam zamiar ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć....
Awatar użytkownika
August
Grand Master
Grand Master
Posty: 367
Rejestracja: 26-05-2011, 15:13
Lokalizacja: Mysłowice-Wesoła

Re: Ling Xiaoyu

Post autor: August »

1
chyba prawie każdy zaczynał grę od kampowania ;)
2
Nie obrażaj xiao :D
3
tutaj każdy wie że "postać jest tak dobra jak osoba która nią gra"
Obrazek
xOlekPLx
Master
Master
Posty: 254
Rejestracja: 16-12-2010, 17:36
Lokalizacja: Swinoujscie
Ogrywam: Tekken 6, TTT2
Kontakt:

Re: Ling Xiaoyu

Post autor: xOlekPLx »

ty ją kochasz od 4 miesiecy, ja od 10 lat ;)
Awatar użytkownika
August
Grand Master
Grand Master
Posty: 367
Rejestracja: 26-05-2011, 15:13
Lokalizacja: Mysłowice-Wesoła

Re: Ling Xiaoyu

Post autor: August »

Dobra. olex to ty opisz jak zacząłeś swoją historię z xiaoyu ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
asmoroth
Beginner
Beginner
Posty: 20
Rejestracja: 28-06-2011, 12:46
Lokalizacja: Katowice
Ogrywam: Tekken 6
Kontakt:

Re: Ling Xiaoyu

Post autor: asmoroth »

Ani bym śmiał obrażać moją małą Xiajkę! Ta "cipka" pieszczotliwa była :P
Co do tego czy każdy wie, że postać jest tak dobra jak gracz...hmmm...czytając niektóre wypowiedzi śmiem w to wątpić. Panuje tu moda na oczernianie nielubianych postaci. Wystarczy popatrzeć parę postów wyżej. OlekPL Ty też kiedyś miałeś swój pierwszy raz, później swój pierwszy miesiąc, cztery miesiące, rok...Myślę, że moja miłość też ma szansę przetrwać 10 lat :D Moja Xia pewnie Twojej do pięt nie dorasta bo dłuuuga nauka przede mną ale miłość to miłość :D
Awatar użytkownika
August
Grand Master
Grand Master
Posty: 367
Rejestracja: 26-05-2011, 15:13
Lokalizacja: Mysłowice-Wesoła

Re: Ling Xiaoyu

Post autor: August »

co do postów że ktoś nie lubi jakiejś postaci to prawda. a kto lubi wszystkie ?? ty pewnie nie lubisz jakiś postaci. a Olex od samego "dzieciństwa" kocha xiao ;) ja np lubię xiao ale nie tak by nią grać (moje serce zawsze do kinga należeć będzie) <end of offrop>
Obrazek
xOlekPLx
Master
Master
Posty: 254
Rejestracja: 16-12-2010, 17:36
Lokalizacja: Swinoujscie
Ogrywam: Tekken 6, TTT2
Kontakt:

Re: Ling Xiaoyu

Post autor: xOlekPLx »

asmoroth w jakie czesci tekkena grasz? tylko w T3 online?
a co do tematu : Xiao podoba mi sie od 3 ale jej styl walki nabrał sensu od 5 lub 6 . :)
Awatar użytkownika
Libo
Student
Student
Posty: 43
Rejestracja: 27-12-2010, 21:34
Ogrywam: Tekken 5 , PES

Re: Ling Xiaoyu

Post autor: Libo »

Ja Xiao nie ogarniam. Próbowałem nią grać, ale nawet nie idzie mi pokonać kogoś w T5 na ultra Hardzie co przecież jest banalne innymi postaciami. Tak już zostanie, ona nie jest dla mnie ;)
Hwoarang Power !!!

Obrazek
Awatar użytkownika
asmoroth
Beginner
Beginner
Posty: 20
Rejestracja: 28-06-2011, 12:46
Lokalizacja: Katowice
Ogrywam: Tekken 6
Kontakt:

Re: Ling Xiaoyu

Post autor: asmoroth »

OlePL, poza Tekken3 Online grałem też w tekken 5 zwykłe i DR. Grałem, co nie znaczy, że gram teraz :-P Z piątką miałem do czynienia jakiś czas temu przy piwku z kumplami. Wtedy niestety kochałem się jeszcze w Ninie, a że czasu nie było to nie zagłębiałem się w technikę tylko waliłem w guziki żeby pokonać kumpla :-P Xiajką nie miałem niestety okazji pograć w innych częściach niż 3...nie mam konsoli, ani kompa-mutanta do emu ps2. Słyszałem opinie, że w piątce Xia została skopana i wiele straciła na szybkości...T6 niestety nie widziałem w ogóle poza tym co w sieci. Mam pytanka...jak bardzo różni sie "obsługa" Xiao z T3 od T5 czy T6? Czy np zaproszony do kolegi na konsolową grę dostanę baty czy może będę mógł wykorzystać to czego się uczę teraz na T3?
Awatar użytkownika
asmoroth
Beginner
Beginner
Posty: 20
Rejestracja: 28-06-2011, 12:46
Lokalizacja: Katowice
Ogrywam: Tekken 6
Kontakt:

Re: Ling Xiaoyu

Post autor: asmoroth »

Kurde, w jednym poście to mogłem napisać. Sorry.
August, pewnie że nie lubię jakiejś postaci, nawet kilku ale nigdy nie próbuję udowadniać, że jak ktoś gra Paulem, Gun Jackiem, czy Heńkiem to jest graczem gorszym, słabszym i w ogóle idącym na łatwiznę. Każdego przeciwnika trzeba docenić i należy mu się szacunek :)
xOlekPLx
Master
Master
Posty: 254
Rejestracja: 16-12-2010, 17:36
Lokalizacja: Swinoujscie
Ogrywam: Tekken 6, TTT2
Kontakt:

Re: Ling Xiaoyu

Post autor: xOlekPLx »

no troche sie rózni Xiao z T6 od tej z T3 ;d
Awatar użytkownika
asmoroth
Beginner
Beginner
Posty: 20
Rejestracja: 28-06-2011, 12:46
Lokalizacja: Katowice
Ogrywam: Tekken 6
Kontakt:

Re: Ling Xiaoyu

Post autor: asmoroth »

Głównie chodzi mi o to czy ogólny zarys ciosów i kombinacji jest podobny. wiadomo, że ma tych ciosów więcej i że inaczej się nią gra...ale czy np elementy takie jak AOF czy inne ruchy pozostały na swoim miejscu?
Awatar użytkownika
bartaaz
Grand Master
Grand Master
Posty: 349
Rejestracja: 25-12-2007, 17:06
Lokalizacja: Szczecin
Ogrywam: Street Fighter 3rd strike
Kontakt:

Re: Ling Xiaoyu

Post autor: bartaaz »

No to teraz żeby znaleźć w tym temacie coś konkretnego będzie trzeba ostro kopać :) Ja tam się nie znam ale jak dla mnie ostatnie 10 postów łącznie z moim nic tu nie wnosi :)

Odpowiedź na pytanie o AOP znajduje się w pierwszym poście tego tematu.
SHUN GOKU SATSU A.K.A RAGING DEMON
Awatar użytkownika
asmoroth
Beginner
Beginner
Posty: 20
Rejestracja: 28-06-2011, 12:46
Lokalizacja: Katowice
Ogrywam: Tekken 6
Kontakt:

Re: Ling Xiaoyu

Post autor: asmoroth »

No racja...sorry...polecialem trochę zbędnymi opowiastkami ale ostatni post był tutaj w lutym. chciałem ożywić trochę forumowiczów :-D Poza tym jestem zupełnym nowicjuszem więc proszę o wyrozumiałość :-) Wracając do tematu (choć może nie do końca)...Pytanko: Jak sie kontruje ciosy? Nie wiem nawet czy poprawnie to nazywam :P Chodzi mi o "odrzucenie" ciosu przeciwnika...odepchnięcie jego ciosu...Chciałbym się tego nauczyć. nie wiem czy to się robi u każdej postaci tak samo czy może dla Xia jest specjalny ruch? Ktoś mi odpowie?
Awatar użytkownika
bartaaz
Grand Master
Grand Master
Posty: 349
Rejestracja: 25-12-2007, 17:06
Lokalizacja: Szczecin
Ogrywam: Street Fighter 3rd strike
Kontakt:

Re: Ling Xiaoyu

Post autor: bartaaz »

parry - 1+4, low parry d+1+4, jest w pierwszym poście, zdaje mi się że dalej piszemy w złym temacie :)
SHUN GOKU SATSU A.K.A RAGING DEMON
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tekken 3 Postacie”