Mój własny serwer!!!

Zapytaj o cokolwiek.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Zjara
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 22-09-2006, 08:37

Mój własny serwer!!!

Post autor: Zjara »

Siemka a więc jak w temacie chciałbym założyć swój własny serwer do gier "tekken 3, blood roar 2, soul edge, soul blade!!!"

Czy może mi ktoś w tym pomóż i opisać dokładnie jak postawić taki serwer aby był widoczny zawsze tak jak wasz honmaru.xt.pl na liście serwerów!!!


Please prosze o jak najszybsza odpowiedź!!! :)
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Mój własny serwer!!!

Post autor: Dumian »

Pierwsze pytanie to czy masz dostęp do serwa dedykowanego (wirtualnego) z obsługą np. ssh lub czymś innym co pozwoli zdalnie uruchamiac i nadzorowac prace programu kaillerserv? Jeśli nie, to możesz zapomnieć o stawianiu swojego serwa, a jeśli tak to będziemy kombinować dalej bo moja wiedza już tu się chyba kończy :P
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Zjara
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 22-09-2006, 08:37

Re: Mój własny serwer!!!

Post autor: Zjara »

Najpierw napisz mi o co chodzi z tym serwerem wirtualny i z tą obsługą ssh!!!Podaj mi jakieś przykłady o co w tym chodzi bo nie kumam!!! :)
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Mój własny serwer!!!

Post autor: Dumian »

No jeśli nie wiesz o co z tym chodzi, to pewnie też nie masz dostępu do takiego serwera :P
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Zjara
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 22-09-2006, 08:37

Re: Mój własny serwer!!!

Post autor: Zjara »

To napisz mi o co chodzi wtedy ci powiem czy mam lub czy nie mam!!!Powiedz mi konkretnie jak ma to wyglądać!!!Albo doradź mi jak zrobić taki serwer bo jak na razie tylko mnie wypytujesz!!! :)
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Mój własny serwer!!!

Post autor: SubZero »

Po pierwsze, żeby postawić serwer trzeba mieć gdzie - czytaj trzeba mieć do tego sprzęt.
Po drugie musisz mieć zewnętrzne IP (czyli te z 192.168 na początku odpadają)
Po trzecie, jeśli chcesz serwer upublicznić dla większej ilości osób, to sprzęt ten musi być w miarę mocny (w sumie sprzęt na poziomie Pentium III 800 MHz, 512MB ram powinien sobie poradzić).
No i po czwarte (w sumie najważniejsze, nie licząc 2) musisz mieć w miarę dobre łącze internetowe, do w miarę komfortowej gry trzeba liczyć jakies 80 kbps (kilobitów na sekundę = 10 kB/s - kilobajtów na sekundę) na osobę grającą, czyli przykładowo dla dwóch osób na serwerze łącze musi mieć przepustowość 20kB/s (oczywiście w obie strony, przy czym dla serwera nieco ważniejszy jest upload). Wartości te mogą nie być dokładne, bo nie były dokładnie testowane.

Jeśli spełniasz te cztery warunki, to potem pozostaje już tylko konfiguracja serwera, o czym w następnym odcinku :P (chyba będę musiał w końcu jakiś porządny poradnik do tego napisać).
Awatar użytkownika
dziekan_tek
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 08-05-2007, 21:31
Lokalizacja: Maków Podhalański
Ogrywam: Tekken 3 Online

Re: Mój własny serwer!!!

Post autor: dziekan_tek »

Ja mam założony serwer wirtualny na www.ovh.org.pl i mam na nim 60 MB miejsca :]
przy czym max. rozmiar bazy SQL to 5 MB. Mam też na neostradzie 100 MB w domu, ale to raczej odpada...
Transfery wahają się w granicach 200kB/s, jeśli chodzi o upload na serwer, a download jest pewnie znacznie większy (oczywiście na ovh.org.pl). Transfer zależy w dużej mierze też od humoru serwera i pory dnia ;-)

Pozdro
D.S.
https://listen.di.fm/public3/liquiddnb.pls
Digitally Imported - Liquid DnB --> d-_-b
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Mój własny serwer!!!

Post autor: Dumian »

Na serwerach typu ovh.org (i raczej żadnym innym za free) nie postawisz serwera Kaillery. Do tego potrzeba serwa z dostępem do shella i innymi możliwościami (takimi jak zdalne odpalanie i utrzymywanie programów) jakich nie oferują żadne darmowe hostingi :P
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania & Pomoc”