Odpowiedz do tematu
Manga
Autor Wiadomość
Yamada 
Moderator
The Undying

GamerTag: YamadaPL
Zagram w: VF5: Final Showdown
Wysłany: 12-06-2009, 02:07   

Ja chyba nie będę czekał bo nie wytrzymam - dorwę anglika :D .

Demony, Watykan, religia, apostołowie, przemoc i golizna całkowicie bez cenzury, znaki apokalipsy, aniołowie Boga, super postacie, fabuła i świat fantasy - Jeszcze nigdy żadna manga nie trafiła tak mocno w moje klimaty. Po prostu pełen czystej mocy klasyk :D .

Nienawidzę Cię. To samo mówiłeś o Xenosadze 3 lata temu.
Ostatnio zmieniony przez Ana 12-06-2009, 11:24, w całości zmieniany 1 raz  

Yamada 
Moderator
The Undying

Wysłany: 18-06-2009, 02:07   

Double Post, ale muszę to napisać w nowym:

Po 34 tomach:

Berserk to prawdopodobnie najlepsza manga wszechczasów...

amen

Ana 
Friend

PSN ID: SumireAnn
Zagram w: Dead or Alive 5 Ultimate
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 21-06-2009, 19:41   

According to Weekly Shonen Magazine, Fujisawa Tohru will start a new series of manga "Great Teacher Onizuka (GTO)" from issue 28. The title is "GTO Shonan 14 Days" and the story takes place in Shonan bay area.

Yamada 
Moderator
The Undying

Wysłany: 28-06-2009, 22:24   

Sequel to sredni pomysł bo manga się ok skonczyla. Lepiej niech zrobią remake anime, tym razem trzymający się mangi.

Miura sobie z kolei leci w chooya, rzucił 14 stronicowy chapter Berserka i powiedział 'nara do za 3 miesiące' lol.

Komandos 
Grand Master

PSN ID: KomandosPL
GamerTag: KomanDooSan
Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 28-06-2009, 23:40   

Ja sobie teraz czytam Grappler Baki i Garouden (tego samego autora). Jak ktoś lubi tytuły w typowo nawalankowych klimatach to na pewno mu się spodoba. W obu komiksach fabuła jest raczej prosta, ot jest koleś który chce być najsilniejszy na świecie i pojedynkuje się z coraz to mocniejszymi przeciwnikami :hyhy: Niektóre postacie są wzorowane na rzeczywistych mistrzach sztuk walki jak Antonio Inoki czy Shokei Matsui. W przeciwieństwie do np History's Strongest Disciple Kenichi mamy tu bardziej poważne podejście do tematu, chociaż jest też trochę delikatnego humoru.

Yamada 
Moderator
The Undying

Wysłany: 28-06-2009, 23:45   

Jak lubicie tytuły w stylu tych co podał Komandos to sprawdzcie sobie Shamo.

SubZero 
Moderator

PSN ID: subzeropl83
GamerTag: SubZeroPL
P2P Mode: Host & Client
Zagram w: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Steam ID: SubZeroPL
Wysłany: 08-01-2010, 16:57   

Inside Scanlation
Bardzo fajny artykuł(?) o historii skanlacji, od czasów powstania aż do dzisiaj.

Karate Tradycyjne - Sho Dan

Yamada 
Moderator
The Undying

Wysłany: 21-01-2010, 01:34   

Nie przypuszczałem, ze to napiszę ale istnieje manga, która ma szanse zdetronizować w moim rankingu nawet Berserka. Jej imię to '20th Century Boys'.

Autorem jest Naoki Urasawa, gosć od słynnego i kultowego Monstera (którego muszę w końcu przeczytać bądź obejrzeć) - muszę dodawać coś jeszcze? Ktoś chce opanować świat i ktoś chce tego kogoś powstrzymać - brzmi znajomo i naiwnie nieprawdaż? W przypadku tej mangi nabiera to zupełnie nowego wyrazu bo intryga w niej opowiedziana jest niesamowicie wciągająca i logicznie poukładana. Cała manga ma jakieś 260 chapterów i osobiście jestem na 102 a już teraz czuję się zniszczony. Nie ma walk trwających 10 rozdziałów - jest czysty miód fabularny. Powiem tak - pierwsze 49 rozdziałów to wprowadzenie, później manga serwuje sążnego kopa w ryja i na dobrą sprawę dopiero wtedy się zaczyna. Bardzo dużo wątków, niesamowicie wciągająca historia, która jest dodatkowo tak poukładana, że z pozoru nieistotny szczegół czy postać okazuje się mieć swoja rolę. Podczas tych 100 chaperów złapałem więcej razy zonka niż podczas FMA i Berserka razem wziętych, poważnie. A wiecie co jest piękne? Ze jeszcze napewno nie jednego zonka załapię przez te 160 rozdziałów które mi zostało.

Że FMA niby jest fajne? Phi...

Ana 
Friend

Wysłany: 21-01-2010, 21:57   

Po sesji czyli 4.02 prowokatorze :P A z mang ostatnio czytam Yama Nade.... Jestem na 11 chapterze (z czego 9 miałam wcześniej przeczytanych a owe 2 chaptery zajęły mi 2 tygodnie xD)

Yamada 
Moderator
The Undying

Wysłany: 24-01-2010, 16:00   

Ok skończyłem 20th Century Boys. Miazga. Amen.

Pokrótce o czym jest manga:
Akcja zaczyna się na przełomie 60 i 70 lat poprzedniego stulecia. Dziecięca wyobraźnia nie zna granic. Grupka dzieci buduje sobie sekretną bazę i wymyśla w niej plan w którym ratują świat przed złem. Cały swój plan (razem ze zmyslonymi posunięciami 'tego złego') zapisują w zeszycie, który nazywają "księga przepowiedni". Czasy dzieciństwa się kończą, młodzieńcy dorastają, baza i "księga przepowiedni" zostaje praktycznie zapomniana, mają własne życia, zakładają własne rodziny.

Rok 1997:
Ktos zaczyna realizować ich "plan" z dzieciństwa. Ten ktoś naazywa siebie "Przyjacielem"...

Dalej jest ogień. Ale pomińmy genialną intrygę i wspaniałe postacie. Największą kosą, jest to że autor od początku wiedział jak to się skończy i jaki będzie dokładny przebieg historii. Absolutne 0 improwizacji. Skąd to wiem? W mandze są wyraźne markery na to wskazujące, które są jednak widoczne tylko wtedy gdy pamiętamy wszystkie wydarzenia mające dotychczas miejsce.

Jest to jedna z niewielu mang które naprawdę WARTO przeczytać.

"Will you be my friend?"

;]

Ana 
Friend

Wysłany: 24-01-2010, 18:08   

http://www.onemanga.com/21st_Century_Boys/ ?

Yamada 
Moderator
The Undying

Wysłany: 24-01-2010, 19:06   

To jest ostatnie 16 chapterów 20th Century Boys które zostało wydane pod nieco zmienionym tytułem;].

Dzejkob 
Beginner

Wysłany: 28-01-2010, 18:41   

Wiecie gdzie dorwę mangę BlazBlue ?

Ana 
Friend

Wysłany: 28-01-2010, 20:40   

Nie jestem pewna czy sa juz jej skanlacje. Poki co nigdzie tego nie widziałam.

ExsSephi 
Beginner

PSN ID: ExsSephi
Wysłany: 08-03-2010, 08:42   

Jesli Chodzi o mnie to po Przeczytaniu 34 tomow Berserka wszystkie inne Anime czy Mangi Zostaly zdegradowane do trzech kropek...Pisalem to juz w Jakims poscie Ale Miura przy tym tempie Dokonczy Berserka za Nastepne 20lat...Bo jak narazie konca Nieeee Widac