Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Hardware, czyli dział dotyczący sprzętu m.in. telewizory, komputery, pady, arcade sticki, co z czym, jak połączyć, co wybrać itp.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ

Playstation 3, Xbox 360 a może Wii? Który z Next-Gen'ów jest Twoim faworytem?

Sony Playstation 3
73
63%
Microsoft Xbox 360
31
27%
Nintendo Wii
4
3%
Nie interesują mnie konsole.
7
6%
Wolę upgrade'ować PC do grania w najnowsze tytuły
1
1%
 
Liczba głosów: 116

Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Dumian »

Nowa generacja konsol nadciąga wielkimi krokami. Niektóre z nich już zostały wydane (X360) inne dopiero będą miały swoją premierę (PS3, Revolution). Która z nich jest Waszym faworytem, którą planujecie kupić bądź też będziecie tylko do niej wzdychać widząc ją na okładkach czasopism branżowych? ;)

Nad specyfikacją techniczną nie będę się rozwodził, ponieważ każdy zainteresowany tematem Next-Gen'ów sam sobie poradzi i znajdzie dostępne informacje.

Ja zagłosowałem na Playstation 3 głównie ze względu na zaufanie i sentyment jakie mam do Sony. Firma Sony pozyskała sobie ufność fanów wydając starego już, poczciwego szaraka. Po dziś dzień konsola ta wzbudza szacunek graczy na całym świecie i przywołuje niezapomniane wspomnienia ;). Również Playstation 2 nie zawiodła i z pewnością wygrała wyścig konsol obecnej generacji serwując nam nieosiągalną dla innych systemów ilość świetnych gier.
Ostatnio zmieniony 15-12-2009, 15:14 przez Dumian, łącznie zmieniany 3 razy.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Aserot »

Ja oczywiście czekam na PS3 i Tekkena 6 :mrgreen: choć rozważałem kupno X360 (dla jednej gry ES:oblivion) ale ciesze sie że tego nie zrobiłem to jest chyba konsola z najgorszym startem w historii. Ja jednak jestem wierny produktą sony mój PSX jest do teraz w 100% sprawny do PS2 też nie mam zastrzerzeń co daj mi pewność że PS3 bedzie dobrze dopracowanym systemem. No chyba że jeszcze wielkie "N" nas zaskoczy choć od czasów N64 jakoś im nie idzie (przynajmiej jeśli chodzi o konsolki stacjonarne).
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Magus
Student
Student
Posty: 43
Rejestracja: 21-02-2006, 22:50
Lokalizacja: Zeal Kingdom

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Magus »

X360 na razie prowadzi w wyścigu i mam wrażenie że tak zostanie. PS3 ze swoim Blu-Ray będzie gryźć piach...

M$ wystartował już na dobre z 360 a teraz weszli z nowym pomysłem, mianowicie darmowe weekendy w XBox Live! Gold [jakoś po 1 kwietnia]...

A z innej strony barykady, Sony chwyta się czego może i żeby zagrać na nosie Nintendo, wypuszczą odświeżoną wersję PS2 równolegle z PS3. Ta będzie o tyle inna, że będzie zawierała gadżety analogiczne jak Revolution, a jej cena szancunkowo ma być w okolicach $99. Nieźle, hm? A PS2 nie zamierza umrzeć, skoro czekamy jeszcze na 2007 rok i God of War 2 ;]

Ogólnie z tymi 3 konsolami next-gen jest więcej śmiechu niż kiedykolwiek. Nintendo co chwila dementuje wycieki (które są conajmniej raz na kilka dni), vide ostatnia "podstawka". Sony powariowało do końca bo chcieli zatrudnić developerów do sieciowej platformy a'la XB Live! praktycznie do roboty za darmo. A do tego słysząc ich plany sprzedaży 100 MILIONÓW PS3 do końca tego roku to już w ogóle można paść. Sony upiera się że na wiosnę PS3 już będzie, choć ostrożne szacunki stawiają na jesień (w Japonii ofkoz, Stany a na końcu Europa czyli u nas na wiosnę... tyle że 2007).

Mój wybór będzie zależeć od tego gdzie następny Silent Hill zagości :)
Och, gdyby tak wszyscy ludzie // Mogli przeżyć, taki jeden dzień // Gdy wolność wszystkich, wszystkich zbudzi // I powie - idźcie tańczyć, to nie sen
Dżem - Sen o Victorii
Awatar użytkownika
grzece
Elite player
Elite player
Posty: 104
Rejestracja: 24-02-2006, 14:56
Lokalizacja: Tychy

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: grzece »

Xbox to prowadzi tylko dlatego, że jeszcze zadna inna konsola next-gen nie wyszla. Ogolnie to nowy X jest za malo dopracowany. Ponoc jest glosny a zasialcz potrwfi sie przegrzac.
PHPtournament progress
||||||______________ 30%
Awatar użytkownika
Magus
Student
Student
Posty: 43
Rejestracja: 21-02-2006, 22:50
Lokalizacja: Zeal Kingdom

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Magus »

I właśnie to że wyszła wcześniej może się okazać największym atutem. Normalni gracze (nie mówię tu o fanatykach Sony, no i może ci bardziej przy kasie) nie będą chcieli czekać na PS3 tylko skuszą się właśnie na X360, tak myślę...

Ogólnie jestem przeciwny kupowaniu konsol od razu po premierze. Lepiej poczekać aż wyłoni się model który jest dobry, tak jak było z PS2 i v7 ;)

EDIT: Dopiero teraz zauważyłem sondę -_-" Zagłosowałem na PS3, jak 100% osób na daną chwilę. Ale to głosowanie trochę na wyrost, skoro jeszcze 2 z 3 opcji są niedostępne i nie wiadomo jakie gry będą na nie (można się domyślać które serie gdzie trafią, ale to tylko spekulacje).
Och, gdyby tak wszyscy ludzie // Mogli przeżyć, taki jeden dzień // Gdy wolność wszystkich, wszystkich zbudzi // I powie - idźcie tańczyć, to nie sen
Dżem - Sen o Victorii
Awatar użytkownika
Wawrzyn
Grand Master
Grand Master
Posty: 530
Rejestracja: 24-02-2006, 08:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Wawrzyn »

Jak dla mnie Xbox360 to bardzo fajna konsolka a jeszcze nie rozkręciła sie na dobre, dopiero wychodzą dobre gry typu DoA 4.A Sony cały czas zwleka z Ps3, zresztą mozliwe ze cena bedzie astronomiczna dlatego wole nową konsolkę Microsoftu :wink: chociarz to nie jest moje ostateczne zdanie bo w koncu nie wiem co zaprezentuje Ps3:P
Awatar użytkownika
AK
Grand Master
Grand Master
Posty: 498
Rejestracja: 23-02-2006, 17:34
Lokalizacja: janów Lubelski

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: AK »

Aserot pisze:Ja oczywiście czekam na PS3 i Tekkena 6 :mrgreen: choć rozważałem kupno X360 (dla jednej gry ES:oblivion) ale ciesze sie że tego nie zrobiłem to jest chyba konsola z najgorszym startem w historii.
i tu nie maz racji start 360 miała bardzo dobry,a jedynym problemem przez który nie wygląda dobrze w statystykach jest brak wystarczającej ilości konsol.Popyt przewyższył podaz(wkońcu się do ekonomika chodzi :P )
Śmiej sie a cały świat będzie śmiał sie z toba,płacz a będziesz płakał sam....
mind of wonderful
Obrazek
Awatar użytkownika
Link
Beginner
Beginner
Posty: 12
Rejestracja: 19-03-2006, 14:42
Lokalizacja: Śląskie

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Link »

Ja czekam na Revolutin ze względu na nowe Zeldy, i mam nadzieję że na Revolution zostanie wydany Resident Evil 5
Awatar użytkownika
Pitrex
Master
Master
Posty: 279
Rejestracja: 23-02-2006, 20:45
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Pitrex »

Ja oczywista jestem za playstation3 tylko czekam kiedy ona wyjdzie a najlepiej żeby zaraz po niej wyszedł tekken 6.a teraz pare parametrów o konsolce:)Firma Sony zaprezentowała „superkomputer do elektronicznej rozrywki” – konsolę PlayStation 3. Serce najnowszego dziecka Sony stanowi procesor Cell o mocy 35-krotnie większej niż ta, jaką dysponuje PlayStation 2. Według przedstawicieli japońskiego koncernu układ jest też dwukrotnie szybszy od trójrdzeniowego procesora wykorzystanego przez Microsoft w konsoli Xbox 360. Zastosowany w PS3 układ będzie taktowany z częstotliwością 3,2GHz, a jego wydajność szacowana jest na 2,18 teraflopa. Konsolę wyposażono w 256MB głównej pamięci RAM – wykorzystano układy XDR pracujące z częstotliwością 3,2 GHz. nVidia przygotowała dla PS3 układ graficzny nVidia RSX "Reality Synthesizer", korzystający z 256MB pamięci GDDR VRAM 700MHz. Parametry zawierającego przeszło 300 mln tranzystorów układu RSX są imponujące – jego moc ma przebić dwie połączone karty GeForce 6800 Ultra. Ich kupno to dziś wydatek rzędu tysiąca dolarów – konsola będzie bez wątpienia dużo tańsza. Dokładna cena jak na razie – podobnie jak w wypadku konkurencyjnej konsoli Xbox 360 – nie jest jednak jeszcze znana.

Obudowa konsoli jest dość podobna do PS2, choć zdecydowanie bardziej zaokrąglona. PS3 będzie oferowane w trzech wersjach kolorystycznych: białej, srebrnej i czarnej. Do PS3 można podłączyć maksimum siedem kontrolerów, które do komunikacji z konsolą wykorzystują technologię Bluetooth. Gamepady będą w stanie pracować bez ładowania baterii przez całą dobę. Konsola posiada też moduł Wi-Fi, który będzie mógł służyć m.in. do połączenia z przenośną konsolką Sony PSP, a także standardowe złącze Etthernet. Zastosowane nośniki optyczne to płyty Blu-ray o pojemności 50GB. Zamontowany w PS3 czytnik radzi sobie oczywiście także z płytami DVD i CD. Konsola posiada też sloty na karty pamięci Memory Stick Duo, SD i Compact Flash oraz sześć portów USB. PS3 ma również odłączany dysk twardy 2,5 cala, choć w chwili obecnej nie ma pewności, że znajdzie się on na wyposażeniu standardowym.
Konsolę wyposażono w dwa wyjścia HDTV obsługujące rozdzielczości do 1080p. Zapewne niektóre gry pozwolą na korzystanie z dwóch ustawionych obok siebie wyświetlaczy. Jak można się było spodziewać, konsola jest kompatybilna z wcześniejszymi generacjami Sony PlayStation. Poinformowano też o pracy nad nowymi grami, w tym kontynuacjami uznanych hitów – tytułami takimi jak „Metal Gear Solid 4”, „Devil May Cry 4”, „Tekken 6”, „Gran Turismo 5”. Premiera nowego urządzenia Sony planowana jest na wiosnę 2006. Teraz pozostaje czekać na ujawnienie informacji o ostatniej owianej tajemnicą konsoli nowej generacji - Nintendo Revolution. Premiera prasowa spodziewana jest w ciągu najbliższych kilkunastu godzin.
[you] GET READY FOR THE NEXT BATTLE

jeśli właśnie chcesz napisać do mnie z powodu powyższego napisu to sobie odpuść i naucz się html'u:P
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Ana »

To na co będzie mnie stać i na co będą ciekawsze gry. Proste :cool:
Obrazek
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Dumian »

Pitrex, jeśli już cytujesz jakiś artykuł, to wypada podać źródło a nie pisać jakby to były Twoje słowa - klik ;P

A co do pytania "Playstation 3, Xbox 360 a może Revolution?" to w moim przypadku zadecydują gry, bo nie konsola się powinna liczyć tylko dostępne tytuły, a że w tym aspekcie zawsze przodowała konsola Sony, więc jeśli sytuacja się nie zmieni to wybór będzie prosty :)

Swoją drogą PS3 może nie być w 100% kompatybilna w dół a to moim zdniem byłby duży minus dla tej konsoli. Info znalazłem tutaj i nie wiem jak się sprawa ma na chwilę obecną. Poza tym nie wiadomo też czy to niepełne 100% to będzie 10 czy 90% :P
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Kukis
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 94
Rejestracja: 25-02-2006, 20:58

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Kukis »

Ana pisze:To na co będzie mnie stać i na co będą ciekawsze gry. Proste :cool:
nic dodac nic ująć... no moze jeszcze sentyment do psxa ;)
Awatar użytkownika
vho
Grand Master
Grand Master
Posty: 559
Rejestracja: 30-03-2006, 00:49

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: vho »

PS3 bo Tekken 6.
PS3 bo Virtua Fighter 5.
PS3 bo Devil May Cry 4.
...
Długo bym tak mógł :)
[url=html://backdash.pl]Obrazek[/url]
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Ana »

vho pisze:PS3 bo Virtua Fighter 5.
a to to potwierdzone?

I niech mi nikt nie wyjdzie z tekstem typu "VF5 na pewno bedzie na PS3 bo VF4 było na PS2" bo wysmieje
Obrazek
Awatar użytkownika
grzece
Elite player
Elite player
Posty: 104
Rejestracja: 24-02-2006, 14:56
Lokalizacja: Tychy

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: grzece »

W wygladzie to mnie sie najbardziej podoba revolution. W mozliwosciach to chyba PS3, w cenie to chyba xbox. Ale i tak narazie tylko jeden z NG jest na rynku.
PHPtournament progress
||||||______________ 30%
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware”